Ms. Marvel جدید در آستانه‌ی پرواز

توسط : در تاریخ : پنجشنبه, نوامبر 28th, 2013

در نمایشگاه کامیک‌کان نیویورک ماه پیش بود که مارول تیزر جدید خود را برای کمیک «میس مارولـMs. Marvel» منتشر کرد، در حالی که همگان گمان می‌کردند این کمیک نمایش کاراکتر «کارول دنورسـCarol Danvers» در نقش میس مارول است و همان‌طور که پیش‌تر اعلام شده بود که کارول دنورس در نقش کاپیتان مارول در ریبوت کمیک خود حضور دارد به تازگی مارول با تیزر جدیدی به تمامی این گمانه‌زنی پایان داد و کاراکتر جدید خود را در نقش میس مارول معرفی کرد.

میس مارول شماره یکاین کاراکتر دختری ۱۶ ساله و مسلمان اهل جرزی سیتی با نام «کامالا خانـKamala Khan» است. همان‌طور که در اکثر داستان‌های ابرقهرمانی تینیجری مرسوم است داستان این کمیک نیز به مشکلات نوجوانی کامالا با والدینش و توقعات بیجای آن‌ها از او و تلاش کاراکتر اصلی برای داشتن شخصیت مستقل خود بازمی‌گردد و تمام این مسائل با بدست آوردن قدرت‌های جدید کامالا رنگی تازه به خود می‌گیرد.

به نظر می‌رسد مارول برای این کمیک تیم نویسنده و طراح درستی را به کار گرفته است. نویسندگی این کمیک را «جی. ویلو ویلسونـG. Willow Wilson» عهده‌دار است نویسنده زنی که سابقه‌ی خلق کاراکترهای مسلمانی چون Cairo و Air را دارد و طراح این کمیک نیز آدریان آلفوناـAdrian Alphona است کسی که در کمیک Runaways با برایان وگهان همکاری داشته و اخیراً نیز در کمیک Uncanny X-Force بخش اعظمی از طراحی‌ها را بر عهده داشته است.

 ویلسون در کنفرانس خبری مارول خاطر نشان کرد:

 من می‌خواستم که شخصیت میس مارول به زندگی واقعی نزدیک‌تر باشه تا مردمان عادی بخصوص دختران جوان با او احساس همزادپنداری آسان‌تری داشته باشند. دوران دبیرستان تأثیر بزرگی در زندگی من داشتند و سعی کردم تا از آن تجربیات استفاده کنم، تجربیاتی نظیر احساس بزرگسالی، مشکلات مدرسه، روابط عاطفی میان دوستان که بخش اعظمی از دوران نوجوانی را تشکیل می‌دهد.

او در ادامه گفت:

این کمیک برای تمامی دختران متفاوت است و کسانی که به زندگی از زاویه‌ای دیگر نگریسته‌اند.

طرح های خانواده خان در کمیک میس مارول

اسکچ های اولیه کاراکترهای خانواده خان (طرح از آدریان آلفونا)

کامالا اولین دختر مسلمان در دنیای ابرقهرمانان نیست اما اولین دختر مسلمانی است که کمیک مستقل خود را دارد. اولین درخشش این کاراکتر در شماره ویژه فاز دوم کمیک‌های مارول در ژانویه ۲۰۱۴ است و از آن شماره به بعد در کمیک خود در ماه فوریه حضور خواهد داشت.