Archaia توسط بوم خریداری شد

توسط : در تاریخ : شنبه, جولای 6th, 2013

اخیراً آرکایا، ناشر تعدادی از بهترین گرافیک نوول‌ها و کمیک‌های جلد سخت  توسط استودیوی کمیک‌سازی !BOOM که به سرعت در حال پیشرفت است و به تازگی کمیک‌های مستقل خوبی را منتشر کرده است خریداری شد.

طی همین حرکت از این به بعد بوم جزء یکی از بزرگترین شرکت‌های مستقل کمیک محسوب می‌شود و همچنین کمیک‌هایی نظیر Mouse Guard, Rust, Cow Boy, A Tale of Sand که با عنوان Archaia منتشر می‌شدند به انتشار خود تحت برند !BOOM ادامه خواهند داد.

Mouse-Guard-v1-Fall-1152-GN-Cover-610x610 (1)

موسس انتشارات بوم در نشستی در این رابطه گفت:

این اطمینان را به خالقان آرکایا می‌دهیم که حق خلق کمیک‌هایی که در حال انتشار است دست‌نخورده باقی بماند، آرکایا با همان فلسفه و مقصود هدایت خواهد شد، که یکی از مزایای این همکاری همین است.

همچنین جک کامینز رئیس و مسئول بخش گردانندگی شرکت آرکایا نیز گفت که:

بسیار هیجان زده و خرسندیم که به بوم پیوستیم، بوم برای نگهداشتن برندی که برای ساختش بسیار زحمت کشیدیم و حفظ روابط ما با خالقان، طرفداران و خرده فروشان مستعد است، در وهله ی اوا آن‌ها خود طرفدار انتشارات آرکایا هستند. بسیار برای بازگشت تیم بزرگ قدیمی خود با برنامه هایی که راس دارد مشتاق هستم.

Archaia در سال ۲۰۰۲ توسط مارک اسمایلی بنیان نهاده شد و در سال ۲۰۰۸ کاندید دریافت بهترین چاپ آمریکایی برای کمیک قاتل از جوایز آیزنر شد.

در این کنفرانس بوم اعلام کرد که قصد دارد تعدادی از عناوین موفق قدیمی آرکایا را دوباره منتشر کند کاری که این روزها در بین شرکت های کمیک سازی بسیار رایج شده است. با توجه به پیشرفت صنعت کمیک در اروپا و آمریکا رقابت در بین ناشران بسیار پررنگ تر شده است، اما آیا بوم با این حرکت می تواند خود را در بین ناشران مطرح کند و همانند Image بخش اعظمی از فروش ماهانه را به خود اختصاص دهد؟