۸ فیلم DC که در اطلاعیه بزرگ برادران وارنر حاضر نشدند

توسط : در تاریخ : شنبه, اکتبر 25th, 2014

تمام طرفداران ژانر فیلم های کمیک بوکی در چند سال گذشته چشم به جلو داشتند تا نظاره‌گر باشند وارنر و دی‎سی چه چیزی از کلاه خود بیرون می‌آورند. و این اتفاق در هفته گذشته توسط مدیر کمپانی وارنر Kevin Tsujihara افتاد. او در هفته گذشته اسامی تمام فیلم هایی که قرار است وارنر بین سال های ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۰ از مجموعه کمیک های DC بسازد را معرفی کرد. لیست فیلم های رو به رو با تاریخ دقیق تایید شده است: بتمن علیه سوپرمن : طلوع عدالت (۲۰۱۶), جوخه انتحار (۲۰۱۶), واندرومن (۲۰۱۷), فلش (۲۰۱۸), آکوامن (۲۰۱۸), شزم (۲۰۱۹), گرین لنترن (۲۰۲۰), سایبورگ (۲۰۲۰) و لیگ عدالت – دو بخشی (۲۰۱۷- ۲۰۱۹)، میتوانید خبر تکمیلی و کامل این موضوع را از این تایپک مطالعه کنید. اما با این وجود تعداد زیادی دیگر از فیلم های دی‎سی وجود دارد که هنوز برای ثبت رسمی اش به عنوان یک فیلم مشکلات حقوقی زیادی در خود دارد، همچنین تعدادی از غایبان قابل توجه این لیست وارنر را می‌تواند جز پروژه های آینده این کمپانی دانست به طوری که شایعاتی نسبت به توسعه برای چند سال آینده این مجموعه‌ها به گوش می‌رسد، حتی ممکن است اتفاقی قریب الوقوع رخ بدهد و دی‎سی فیلم های جدیدی را برای انتشار تایید کند. از این رو به معرفی هشت عنوان مطرح کمیک که شایعات و احتمال بیشتری می رود که از آنها فیلم یا عنوانی ساخته بشود می‌پردازیم.

 

۸- فلش/گرین لنترن تیم دو نفره

علاقه مندان به سینما در حال حاضر انتظار زیادی برای دیدن فیلم بتمن علیه سوپرمن در تاریخ ۲۰۱۶ دارند، ولی چرا یادی از یکی از تیم های موفق تاریخ دی‌سی نکنیم؟ در ژوئن ۲۰۱۴ در سایت NikkieFinke.com بود که ادعا شد کار بر عنوان تیم فلش/گرین لنترن به دستور DC/WB آغاز شده است و قرار است در تاریخ دسامبر ۲۰۱۷ منتشر شود. با توجه به پویایی بسیار موفقی که این دو ابر قهرمان در سال های اخیر در عنوان‌های کمیک شان چون Blackest Night و New 52 داشته‌اند، احتمال زیادی می‌رفت که این جفت به یک عنوان سینمایی تبدیل شود. به علاوه، با سریال جدید CW از فلش و فیلم قبلی گرین لنترن که در باکس افیس با شکست مواجه شد، اینکه این دو عنوان را در قالب یک رنگ و در یک محیط باهم هم گروه نکردند شاید کار بسیار درستی باشد و باعث شود که دی‎سی بروی یک زمین قدیمی دوبار بازی نکند.

۷- مردان فلزی (The Metal Men)

قطعا یکی از خواص برجسته دی‎سی و لیگ عدالت با حضور بتمن، و مردان فلزی است، که بنا به گزارشات گویا DC / WB این فیلم را در لیست خود برای تولید قرار داده بودند و حال مردان فلزی چه کسانی هستند؟ مردان فلزی نام تیمی از شش سایبورگ است که هر یک نماینده یک عنصر از جدول تناوبی می باشند. اعضای گروه شامل Gold, Iron, Lead, Mercury, Platinum و Tin می‌شوند. حدود دو سال پیش، بری ساننفلد کارگردان عنوان مردان سیاه‌پوش ۳ (Men in Black 3) به طعنه در امضا خود به یک فیلم بر اساس یک تیم از عصر نقره ای دنیای دی‌سی کامیکس اشاره کرد. همچنین گروهی اداعا کردند که ساننفلد در واقع اشاره مبهمی به عنوان مردان فلزی کرده است.

یک سال بعد، این تیم در سری فیلم های کوتاه انیمیشنی Cartoon Network حضور پیدا کردند، که این قضیه باعث ایجاد حدس و گمانه‌زنی برخی شد که قرار است این فیلم های کوتاه مقدمه ای برای یک فیلم بلند باشد. اما برای کسانی که شایعات را ایجاد کردند هرگز این اتفاق به نقطه واقعیت پیوستن نرسیده است.

۶- دووم پاترول (Doom Patrol)

یک تیم دیگر از عصر نقره ای دی‎سی کمیک، پاترول دووم که او را اغلب با عنوان ایکس-من مارول مقایسه می کنند. در سال ۱۹۶۰ اکثر عنوان های کمیک و سوپرهیروی تبدیل به عنوان های از بیچارگان/رانده شدگان شده بود که توسط یک رهبر و مربی محدود به صندلی چرخ دار رهبری می‌شدند. در سال ۲۰۰۶ برای اولین بار شایعاتی نسبت به ساخت عنوانی برای این کمیک بوک مطرح دی‏سی شنیده شد که این شایعات بیشتر در اطراف تهیه کننده مطرح هالیوود آکیوا گولدسمن شنیده می شد کسی که فیلم هایی چون من افسانه ام (I am legend) را در کارنامه خود دارد، هر چند دی‏سی/وارنر در همان سال ابراز کردند که کار بر روی این عنوان شایعه‌ای بیش نیست. طرفدارن و خوانندگان New 52 و خصوصا لیگ عدالت توجه داشته باشید، که لاین اپ اصلی دووم پاترول عصر نقره ای ( که شامل اعضای فوق می شود Robotman, Elasti-Girl, Negative Man و Element Women ) هنوز جایگاه ویژه ای در صف اول دی‎سی دارد.

۵- تایتان‌های نوجوان (Teen Titans)

این شایعه احتمال بیشتری برای خود پیدا کرده است، با این حال دی‏سی/وارنر اعلام کرده است که در نظر دارد حق کپی رایت ابرقهرمانان نوجوان خود را برای یک سری مجموعه تلویزیونی جدید به شبکه TNT بفروشد. آکیوا گولدسمن، که در اصل برای تولید یک فیلم از این ابرقهرمانان انتخاب شده بود اینبار به گفته دی‏سی/وارنر قرار است به عنوان نویسنده قسمت پایلوت سریال همکاری داشته باشد، همچنین تاریخ انتشار این سریال نا مشخص است. با این حال شایان به ذکر است که دو عضو کلیدی و قابل ستایش این کمیک بود مرو ولفمن/جورج پرز به عنوان “تایتان های نوجوان جدید (The New Teen Titans)” یکی از اعضای برجسته لیگ عدالت یعنی “سایبورگ” را اضافه کردند. همچنین لازم به ذکر است سایبورگ در دو عنوان ” بتمن و سوپرمن:طلوع عدالت” و “لیگ عدالت” حضور خواهد داشت و همچنین یک فیلم انفرادی در سال ۲۰۲۰ به نام خود با بازی ری فیشر خواهد داشت.

۴- حکایات (Fables)

Bill Willingham تحسین بسیاری از منتقدین را به خود جلب کرد (و هنوز هم این تحسین ادامه دارد) که با شخصیت های مختلف کلاسیک از افسانه ها و اسطوره های محلی داستانی خارق العاده را خلق کرده است، از این رو بود که چندی پیش شایعاتی در خصوص اینکه این عنوان کمیک قرار است به پرده نقره ای برود ایجاد شد. در ژوئن ۲۰۱۳ بود که مقاله ای از سوی هالیوود ریپورتر منتشر شد، در این مقاله عنوان شده بود که کارگردان دانمارکی Nikolaj Arcel که در کارنامه خود ساخت فیلم A Royal Affair را دارد قرار است این عنوان را بسازد. همچنین مطرح شد افرادی چون جرمی اسلاتر، دیوید هیمن و جفری کلیفورد همگی برای این فیلم قرار دادی امضا کرده اند. این پروژه یکی از چندین تلاش قبلی است که برای عنوان “حکایات ” انجام شده است، که بزرگترین پروژه آن در سال ۲۰۰۴ توسط Jim Henson Company بود که در آخر بدون هیچ نتیجه ای رها شد. وال استریت ژورنال از اویل سال جاری در طی گزارشاتی عنوان کرده است که این فیلم هنوز در حال توسعه و تولید می‌باشد. با توجه به موفقیت مجموعه تلویزیونی Once Upon a Time و همچنین نوشت های خارق العاده Willingham میتوان انتظار یک شات از یک فیلم خارق العاده را داشت.

۳- ۱۰۰ گلوله (۱۰۰Bullets)

ورود یکی دیگر از عنوان های بزرگ به پرده ای نقره‌ی گویا تایید شده است، در اپریل ۲۰۱۴ وال استریت ژورنال گزارش داد، برنده جایزه ایزنر مجموعه جنایی (این جایزه همانند اسکار در دنیا کمیک بوک است) Brian Azzarello و Eduardo Risso در حال یک تصمیم گیری بسیار سخت برای این یک عنوان بسیار بزرگ هستند. در سال ۲۰۱۱، دیوید گویر، دستیار نویسنده ” دارک سیتی ” (Dark City) و ” شوالیه تاریکی ” (Dark Knight) بنا به گزارش هایی به تیم تهیه کنندگی و نویسندگی یک مجموعه تلویزیونی بر اساس کمیک برای شبکه Showtime پیوسته است. ۱۰۰ گلوله مجموعه بسیار خشن در دنیای کمیک بوک های DC محسوب می شود، شاید شما فیلم شهرگناه را دیده باشید این فیلم براساس یک کمیک اثر فرانک میلر تهیه شده است، در این کمیک خشونت در حد عالی قرار دارد. در ۱۰۰ گلوله داستان به همین شکل روایت می‌شود جماعتی انتقام جو که برای کشتن هر چیز و هر کس لحظه ای درنگ نمی‌کنند.

با این حال با شروع اتفاقات وحشتناک خشونت آمیز چون تیراندازی در چندین مدرسه در کشور امریکا باعث شد سراسر کشور به این نوع حرکات حسی تاریک پیدا کنند و باعث شد این پروژه تا حدودی متوقف شود. همچنین با توجه موفقیت “The Walking Dead” که از یک کمیک فوق العاده خشونت امیز برداشت شده است انتظار می‌رود در سال ۲۰۱۵ عنوان ۱۰۰ گلوله یا به یک سریال تلویزیونی تبدیل شود یا به یک عنوان سینمایی در هر صورت ما منتظر آغاز این پروژه هستیم.

۲- لیگ عدالت تاریک (Justice League Dark)

منبع اصلی این ایده بر اساس مصاحبه با کارگردان/تهیه کننده گیلرمو دل تورو است که به تازگی در ماه اوت آن را انجام داده است. این مصاحبه که توسط IGN در کمیک کان سن دیگو (San Diego Comic Con) صورت گرفته است، در آن به گفته دل تورو پروژه لیگ عدالت تاریک که برخی از شخصیت های فوق العاده دنیای دی‏ سی چون جان کنستانتین، زاتانا، ددمن و Swamp Thing در آن حضور دارند ” عمیق در مرحله نوشتن فیلنمامه می باشد.” او همچنین گفته است که قول این پروژه را از دی‏سی و برادران وارنر گرفته است، یا به قول او ” چشم در چشم ” به او این عنوان را داده اند. پس چرا هیچ لیگ عدالت تاریکی در سال ۲۰۲۰ نیست؟

شاید DC/WB در انتظار دیدن چگونگی بازخورد با مجموعه تلویزیونی کنستانتین هستند تا بعد از بررسی تجاری و انتقادی از عنوان جدید شبکه NBC که قرار است در هفته آینده آغاز بکار کند برای آینده این عنوان تصمیم بگیریند. هر چند که در مورد فیلم های آینده چون فلش، تلویزیون از دنیای سینما جدا شده است، و شاید قرار است کنستانتین/ لیگ عدالت تاریک هر کدام یک عنوان سینمایی مستقل برای خود داشت باشد و شاید DC/WB این پروژه را به عنوان یک راز تا آغاز این اثر بین خود نگه داشته اند.

۱- سندمن (Sandman)

فیلم بر اساس یک عنوان کمیک کلاسیک گوتیک مطلق به سال ۱۹۹۰ اثر نیل گیمن قرار است ساخته شود. از همان سال های ابتدایی نوشته شدن این کمیک بوک شایعات زیاد تلویزیونی و سینمایی در خصوص ساخت اثری بر اساس این کمیک بوک به گوش می‌رسید. سندمن به عنوان ستاره ای در دنیای کمیک می‌درخشد، عنوانی که از همان سال های ابتدایش هر فیلم ساز و تهیه کننده ای برای ساختنش دست رویش می‌گذاشت، با این حال، بزرگترین سورپرایز DC/WB برای تمام طرفدارن دنیای کمیک عدم قرار دهی این عنوان در لیست خود است، که باعث شگفتی بسیاری از طرفداران دنیای کمیک شده است. همچنین در چند ماه گذشته اخباری در خصوص امضا کردن قرارداد با جوزف گوردون لویت ستاره فیلم ” شوالیه برمی خیزد” برای بازی و حتی احتمالا کارگردانی این عنوان به گوش می رسید که بعد از چندی خبر از پیوستن نولان و تیم سازنده اش به این عنوان به گوش رسید. همچنین نیل گیمن (نویسنده مطرح انگلیسی،از آثار او می‌توان به گرد ستاره، خدایان آمریکایی، شب بی‌پایان و مرد معجزه‌گر اشاره کرد. او سردبیر مجلهٔ ابدی‌های مارول کمیک برای دورهٔ اول هم هست. از بین آثار وی داستان کوتاه هیولا، کتاب گورستان و نولت کورالاین به فارسی ترجمه شده‌اند.) قبول کرده است در نوشتن سکانس های این فیلم نیز کمک کند و همچنین تایید شده است که دیوید گویر در پروژه سندمن نیز حضور خواهد داشت. بنابراین شاید این اطلاعیه که در تا ماه آینده دست خوش تغییر شود و عنوان دیگری چون سندمن اضافه شود و حتی باز امکان دارد این عنوان تا بعد از ۲۰۲۰ به تعویق بیفتد.


نظرات شما در مورد این لیست چیست؟ به نظرتان علاوه بر لیست بالا دی‌سی در فکر تبدیل چه کمیک‌هایی به فیلم‌ است؟ دیدگاه‌های خود را در پایین مطرح کنید.

مترجم: S.i.S

منبع: comicbook.com

کپی‌رایت © ۲۰۱۴ فانتزیِ کمیک
هرگونه کپی‌برداری بدون ذکر منبع مجاز نمی‌باشد.