۱۰ نکته‌ی جالب فیلم «محافظان کهکشان»

توسط : در تاریخ : پنجشنبه, نوامبر 20th, 2014

مقدمه : خب همانطور که می‌دانید اخیراً نسخه بلوری فیلم تحسین شده‌ی کمیک بوکی امسال یعنی محافظین کهکشان یا همان Guardian of the Galaxy که در طول این مقاله آن را به اختصار GOG می‌نامیم، منتشر شده، و هیچ‌چیز لذت‌بخش‌تر از کشف نکات جالب و یا به اصطلاح Easter Egg های یک فیلم کمیک بوکی نیست، پس امروز بر آن شدم تا مجموعه‌ای از نکات جالبی که در فیلم پیدا کرده‌ام را بصورت یک مقاله به اشتراک بگذارم، و تأکید می‌کنم این مطلب برای افرادی که فیلم را ندیده‌اند دارای اسپویلر شدید می‌باشد!
.
.
.
.
.
اگر هنوز اینجایید یعنی که فیلم را تماشا کرده‌اید و اسپویل نمی‌شوید، پس با ما همراه باشید…
١- کازمو و راکت راکون

اولین نکته جالب حضور سگ فضایی در مجموعه بزرگ «کالکتور» است، دوست خوبم امیر حسین زاده نیز به این نکته اشاره کرده بود، اما اشاره به کازمو در این مقاله لازم است، جالب‌تر این است که درست مانند کمیک‌ها، کازمو به راکت راکون چشم غره می‌رود و کاملاً نشان می‌دهد که مهم نیست کازمو و راکت راکون کجا و کِی یکدیگر را ملاقات کنند، چیزی که مهم است این است که این دو در هر موقعیتی مثل کارد و پنیر اند!

٢- ثانوس
در انتهای فیلم انتقام‌جویان ما شخصی با صورت بنفش را دیدیم و فیلم تمام شد، آن شخصیت کسی نیست جز «ثانوس» بزرگ، ناپدری گامورا که یکی از شرورهای اصلی دنیای مارول است و در فیلم سوم انتقام‌جویان نقش دشمن اصلی را برای این تیم ایفا می‌کند!
٣- الف‌های سیاه
اگر فیلم ثور ٢ را دیده باشید حتماً متوجه شده بودید که دشمن اصلی ثور، الف‌های سیاه بودند، اما جالب‌تر اینکه «کالکتور» در مجموعه خود، یک الف سیاه هم دارد، آیا این به این معناست که ثور هم در محافظان کهکشان ٢ نقشی دارد؟!
۴- سنگ‌های بی‌نهایت
احتمالاً همه شما با این  ۶ سنگ قدرتمند و افسانه‌ای دنیای مارول آشنا هستید، این ۶ سنگ افسانه‌ای که وقتی با هم روی یک دستکش قرار می‌گیرند و وقتی تحت اختیار ثانوس هستند او می‌تواند دنیا را تحت کنترل خود بگیرد…
در صحنه‌ای از فیلم که کالکتور دارد راجع به سنگ‌های بی‌نهایت توضیح می‌دهد ما به خوبی در تصویری این ۶ سنگ افسانه‌ای را می‌بینیم!
۵- هاوارد اردکه!
ممکن است شما او را بشناسید، هاوارد اردکه! اردکی بامزه در دنیای مارول! این اردک با کمال تعجب و شگفتی جزو مجموعه‌ی عظیم کالکتور است!
او در صحنه‌ای در آخر فیلم حضور دارد که با اینکه این صحنه کوتاه است ولی دیدن او بعد از سال‌ها روی پرده‌ی نقره‌ای سینما، همچنان لذت‌بخش است.
۶- واکمن استار لُرد!
واکمن استار لُرد! وسیله‌ای که از بچگی پیتر کوییل با او بوده و او حتی بخاطر پس گرفتن آن دوباره به زندان باز می‌گردد، اما دلیل این که این را اینجا ذکر می‌کنم چیست؟
دلیل این است که در صحنه‌ای در اوایل فیلم ما لوگوی SONY را بصورت واضح بر روی این واکمن می‌بینیم، البته این را همه می‌دانند که واکمن ساخته شده توسط شرکت سونی است ولی با توجه به نشان دادن لوگوی آن بصورت واضح و با توجه به اینکه رایت سینمایی اسپایدرمن دست سونی است، احتمال حضور قهرمان شماره‌ی یک مارول در فیلم‌های بعدی محافظان کهکشان وجود دارد؟!
٧- نووا
حتماً شما به واسطه‌ی کارتون مزخرف «اسپایدرمن نهاییUltimate Spider-man»، با شخصیت «نووا Nova» آشنا هستید. البته شخصیت‌پردازی اصلی او با شخصیت‌پردازی او در این کارتون، زمین تا آسمان فرق دارد. اگر دقت کرده باشید لوگوی روی سینه‌ی نووا با سربازان سیاره زاندار – همان سیاره‌ای که محافظان در آخر از آن دفاع می‌کنند – یکسان است!
جالب‌تر آنکه در کمیک‌ها هم قدرت نووا برخاسته از این سیاره است. با این اوصاف، آیا احتمال دارد نووا در نسخه‌های بعدی GOG حضور داشته باشد!؟
٨- پیله‌ی آدام وارلاک!
در جریان فیلم ثور ٢ برای اولین بار از پیله آدام وارلاک به عنوان یک Easter egg رونمایی شد!
شایان ذکر است که آدام وارلاک در کمیک‌ها در شکست دادن ثانوس نقش اساسی ایفا می‌کند!
اما در فیلم محافظان کهکشان ما باز هم پیله او را در مجموعه کالکتور می‌بینیم!
اما بعد از آن انفجار مهیب سنگ بنفش بی‌نهایت، ما در صحنه‌ی آخری که در آن هاوارد اردکه هم حضور دارد می‌بینیم که…بله! پیله باز شده!
٩- چیتاوری‌ها
و باز هم مجموعه‌ی کالکتور! احتمالاً همگی شما فیلم انتقامجویان را دیده‌اید، چیتاوری‌ها همان موجوداتی هستند که ارتش آخرالزمانی لوکی را تشکیل می‌دادند.
جالب‌تر آنکه در صحنه‌ای از فیلم GOG (که البته دیدن آن چشم بصیرت می‌خواهد!) ما یکی از آن‌ها را اسیر شده در محفظه‌ای در مجموعه‌ی کالکتور می‌بینیم!
١٠- استن لی!
مگر می‌شود فیلمی درباره شخصیت‌های مارول توسط استودیو مارول ساخته شود اما استن لی در آن نباشد؟ او این بار در سیاره زاندار مشغول زدن مخ یکی از دخترهای این سیاره است!

امیرعلی آصفی

کپی‌رایت © ۲۰۱۴ فانتزیِ کمیک

هرگونه کپی‌برداری بدون ذکر منبع مجاز نمی‌باشد.


  • جواد
   در پاسخ به جواد

   من اردک رو نمیشناسم کیه ؟

   کازمو چی ؟

   • اميرعلي
    در پاسخ به جواد

    والا کازمو یه موجود آزمایشگاهیه ، به قول معروف یه TEST SUBJECT
    اون دورانی که هنوز انسان به فضا پرتاب نمیشد موجوداتی مثل میمون یا سگ به فضا پرتاب میشدند که اکثراً هم کشته میشدند ، ولی در این بین……
    یه مورد ناپدید شد ، اسم اون مورد که یه سگ بود “کازمو” بود ، که سر از Knowhere در آورد و دیگه…
    بخاطر این هم با “راکت راکون” بده که تو یه کمیک رئیس یه ایستگاه فضایی بود و از راکت راکون بدش میمود!
    بصورت غریزی‼️ 🙂
    —————————————————————————————————————
    والا…هاوار اردکه ، یه اردکی از یه سیاره دور دست به نام Duckworld هست که میتونه” انگلیسی” حرف بزنه … ، اون مدام توسط به اصطلاح “گنده لات” های سیاره اش اذیت میشه و مورد تمسخر قرار میگیره ولی یه روز تصمیم میگیره که کار های بزرگ بکنه! ” کمیک هاش هم راوی همین قضایا” هست ، جالب اینه که تو یه کمیک به سیاره ما ، یعنی “زمین” هم سفر میکنه ، امیدوارم توضیحاتم جامع بوده باشه 😀

  • حسین
   در پاسخ به حسین

   تو همون قسمتی که کالکتور در مورد سنگ ها توضیح میده یه صحنه رو نشون میده که یه موجود عظیم با یه عصا میزنه یه سیاره رو نابود میکنه!

   کسی میدونه قضیش چیه؟! اشاره خاصی نداره؟!

   ممنون بابت نکته ها
   فقط یه سوال دیگه اونم این که اون سگه کیه و رابطش با راکت چیه؟! 🙂

   • m. goblin
    در پاسخ به حسین

    اون یکی از نژاد های گالاگتاگوسه.

    اون سگه هم یکی از محافظان کهکشانه که الان تو فیلم اومد یعنی ممکنه بعدا هم به محافظان بپیونده.

   • green lantern
    در پاسخ به حسین

    اون موجود بزرگا فک کنم میتونن سنگارو کنترل کنن..بعد در انتقامجویان۳شاید حضور داشته باشن و ثانوس رو شکست بدن

   • M.A.KH
    در پاسخ به حسین

    اون موجود دارای عصا یه موجود از نژاد کلیستیال(celestials) هستش که صاحب قبلی سنگ بود و ازش برای نابود کردن گونه های که نالایق میدونشسته استفاده می کرده.
    celestials الان اکثرا منقرض شدن.
    خود knowhere هم سر یه celestials مرده هستش.

  • اميرعلي
   در پاسخ به اميرعلي

   دوستان امیدوارم خوشتون اومده باشه ، هچنین یه تشکر بزرگ از فرزان عزیز!
   یه چیزی رو میدونستید که فکر کردم اگه این دایره ها و فِلِش ها رو تصاویر رو خودم دستی انجام بدم بهتر میشه ، الان هم که دارم نگاه میکنم میبینیم بد هم نشده و با مقاله خیلی به اصطلاح “جور” شده❗️

  • green lantern
   در پاسخ به green lantern

   عالی بود خسته نباشید..
   فقط ی سوال…هاوارد اردک کیه؟چ کاره س؟شنیدم یک فیلم جدا داشته..درسته؟

  • DK
   در پاسخ به DK

   یه چیزی, در مورد نهم گفته شده “تیچوری” ولی تلفظ صحیحش “چی تاوری”ه.

   ولی مقاله ی خوبی بود.

  • ali
   در پاسخ به ali

   احتمالش کمه که اسپایدرمن در محافظین کهکشان ۲ بیاد ولی احتمال اینکه در کاپیتان آمریکا ۳ بیاد زیاده همون طور که میدانید اسپایدرمن در جنگ داخلی نقش بسزایی داشت!!!

  • comic fan
   در پاسخ به comic fan

   من به جز پیله ی آدام وارلاک بقیه رو دیده بودم ولی آدام وارلاک قبلاً شنیده بودم پیله اش توی فیلم هست. اون الف سیاه هم دیده بودم ولی نمی دونستم چه موجودیه.

  • nightkid
   در پاسخ به nightkid

   جریان این آدام وارلاک و پیلش چیه؟

   • اميرعلي
    در پاسخ به nightkid

    والا جریان این یکی خیلی پیچیده اس
    فقط بهتره تا این حد بدونی که یه نفر هست که از یه پیله درمیاد و میخواد الماس های بینهایت رو تحت کنترل بگیره ، البته از جهت خوب…
    مهم ترین چیزی که باید بدونی ، اینه که تو شکست دادن THANOS خیلی به Avengers کمک میکنه…

  • Farzan
   در پاسخ به Farzan

   خیلی کار خوبی بود. خسته نباشی، امیرعلی!

  • ultron
   در پاسخ به ultron

   جالب بود ولی با این وجود من با تماشای فیلم برای بار سوم تمامی این نکات رو دیدم ولی باز ممنون البته یه نکته جالب دیگه هم بود اون هم به تصویر کشیدن شخصیت ESON the searcher بود که در فیلم هنگامی که گوهر های ابدیت نشون داده میشه چندلحظه هم اون رو نشون میده

  • Milan
   در پاسخ به Milan

   بازم داشت ولی مثلا یه جا تسراکت و نشون میده با ایثر رو
   ممنون

  • اميرعلي
   در پاسخ به اميرعلي

   آره ، اصلاً مهم ترین نقشش همون جا بود

  • حجت مزارعی
   در پاسخ به حجت مزارعی

   ممنون…خدامیدونه اونجرز جدید چقدر از اینا داشته باشه

   • امیرعلی
    در پاسخ به حجت مزارعی

    خواهش میکنم ، Avengers رو که دیگه نگو…
    اگه بخوام یه مقاله این شکلی واسه اون بنویسم ، حتماً عنوانش اینه “٨٠ نکته جالب فیلم Avengers 2”
    🙂

  • مهران
   در پاسخ به مهران

   دوستان میشه این مقاله رو به اشتارک گذاشت آیا؟ (با ذکر منبع البته)

  • امیرحسین
   در پاسخ به امیرحسین

   سلام اگه امکانش هست یک کمیک خوان برای اندروید معرفی کنید منcomicrackرو برای اندروید پیدا کردم ولی خیلی ضعیف عمل میکنه

  • H.M.H
   در پاسخ به H.M.H

   دوستان نویسنده. برای اینکه سایت از این وضعیت دربیاد پیشنهاد میکنم یه مطلب بزارید به عنوان پولدار ترین قهرمانان. بعد توش بگید مثلا بروس وین اوله بعد تونی استارکه بعد الیور کویینه و امثالهم!

   • MEHRAN
    در پاسخ به H.M.H

    از چه وضعیتی دربیاد؟

    • H.M.H
     در پاسخ به MEHRAN

     خیلی خشک شده سایت. هفته ای دو سه تا مطلب بیشتر نمیذارین.

     • MEHRAN
      در پاسخ به H.M.H

      بیشتر از این در توانمون نیست در حال حاضر. اکثر نویسنده ها یا شاغل هستند یا در حال تحصیل و خب نمی رسیم واقعا.

      • H.M.H
       در پاسخ به MEHRAN

       باش، موضوع حل شد. راستی من یه سوال پرسیدم که کسی جواب درست و حسابی بهم نداد.در رابطه با شخصیت The vision که تو تیزر ها نبود. ولی تو یه پوستر عکسش هست. شما میدونی قدرتش چیه و هنوز تو فیلم هستش یا نه!؟ http://dleraimg-up.in/images/24162694856436618950.jpg

       • H.M.H
        در پاسخ به H.M.H

        بالاخره خودم یه چیزی پیدا کردم. تو سایت imdb بازیگری که جاش بازی میکنه همون شخصیه که جای جارویس صحبت میکنه. فکر کنم به هم ربط داشته باشن.

        • اميرعلي
         در پاسخ به H.M.H

         خب اگه اینجوری باشه…
         بالاخره خودم یه چیزی پیدا کردم. تو سایت imdb بازیگری که نقش کاپیتان آمریکا رو بازی میکنه همون شخصیه که جای هیومن تورچ بازی میکرد. فکر کنم به هم ربط داشته باشن. 🙂

         • H.M.H
          در پاسخ به اميرعلي

          شما مثل اینکه منظور منو دقیق متوجه نشدین. آخر صفحه رو نیگا کنید. اون حرفم یعنی جارویس خود the vision هستش. http://dleraimg-up.in/images/64548173347382460483.jpg

          • اميرعلي
           در پاسخ به H.M.H

           منظور من هم دقیقاً همین بود که اینکه یه بازیگر دو جا باشه ربطی به ارتباط فیلم ها نداره 🙂

           • H.M.H
            در پاسخ به اميرعلي

            الان این دقیقا چه ربطی به پست آخر من داشت.یه دور دیگه دقیق بخونین.من حرفی از دو فیلم مختلف نزدم. به طور مثال اسم اصلی Iron man تونی استارکه. با جارویس که آشنایی دارید، من میگم جارویس همون the vision هستش. در ضمن من سوال پرسیدم قدرتش چیه بعد شما بحث رو عوض میکنید.

  • mehrider
   در پاسخ به mehrider

   ویژن در حقیقت اگه اشتباه نکنم یکی از اعضای اولترون بوده که انگار این یه فرد روباتی بوده اما پس از مدتی از تیم اولترون به بیرون میاد وبه گروه اونجرز وارد میشه.

  • محمد
   در پاسخ به محمد

   عالی بود واقعا که تو هر فیلمی کلی صحنه ی عالی هست که باید بری دنبالشون و یداشون کنی ممنون از امیر علی بابت این پست عالی

  • blackdevil499
   در پاسخ به blackdevil499

   سلام من یه نکته دیگه هم بگم توی همون قسمت که کالکتور داره درمورد سنگ های بی نهایت حرف میزنه . اون سنگه که توی ثور ۱ هم بود درخته دست میکشه روش میشه استنباط کرد ثانوس دنباله این سنگ هاس و توی gog2 میره دنباله این یکی سنگه و احتمال اومدن ثور زیاده

  • امین
   در پاسخ به امین

   سلام
   واقعاً عالی بود
   توی سایت ، در باره این آدام وارلاک از مطلب های معرفی شخصیت ها براش ندارین که یه توضیح کامل بده در بارش ؟!

   • اميرعلي
    در پاسخ به امین

    خیر ، هنوز معرفی اختصاصی نداره ، البته این توضیحاتی که بالا داده شد کافیه ، ولی اگه خیلی کنجکاو هستید میتونید کمیک “Infinity Gauntlet” رو بخونید… 😀

  • Wesker
   در پاسخ به Wesker

   یک نکته کشف کردم !
   هاوارد د داک اواسط فیلم هم بود .
   http://upload7.ir/imgs/2014-11/97561476425309063704.png

  • سجاد
   در پاسخ به سجاد

   مردی با صورت بنفش من ندیدم توی انتقامجویان!
   همین الان چک کردم

  • Hulk
   در پاسخ به Hulk

   وارلاک کیه ؟

  • ali
   در پاسخ به ali

   کلکسیونر میخواست سنگ ها را جمع کنه…ممکنه اون بخواد با ثانوس بزرگ درگیر بشه؟البته اون خودش تنهایی هیچی نیست حتما ارتشی چیزی میخواد
   وقتی کلکسیون کلکسیونر نابود شد سنگ ایثر چی شد؟

  • negin
   در پاسخ به negin

   نکات بسیار دقیق و جالبی اند که اگر مخاطب به اون ها توجه نکنه نمی تونه متوجه اونا بشه.
   شاید حضور این موجودات در فیلم های متفاوت دنیای مارول میخواد به ما بگه که شاید قراره Avegers رو با GOG ادغام کنه. یکی از دلیل های دیگری که حضور GOG را در Avenger s تایید میکنه حضور تانوسه!!!!!

  • پدرام
   در پاسخ به پدرام

   سلام.یه سوال؟من اونجرز ۲ رو دیدم.بعد از تیراژ فیلم تانوس میاد اون دستکشو برمیداره.تا جایی که ما دیدیم تساراکت تو ازگارده.سنگ عصای لوکیم تو کله ویژن.اون سنگ عبدیت بنفشم دست محافظین کهکشان هاست.پس چطوره که اینا میره تو دست تانوس؟

  • negin
   در پاسخ به negin

   یه سوال؟؟؟؟
   این تور که توی GOG گفته شده جواهر های ابدیت شیش تا هستن و از این شیش تا چهار تاش کشف شده.
   اوللیش توی مکعب آبی در Avengers 1 است که اونم ثور با خودش به آزگارد برد دومیش جواهریه که توی Avengere 2 دست ویژنه و سومیش هم توی GOG دست پلیس نواست پس چهارمیش چیه؟؟؟؟

   • شزم!
    در پاسخ به negin

    ایثر .. یا ایتر
    نیروی تاریک که تو فیلم دوم تور به خوبی بهش پرداخته شد و الان دست کالاکتوره

   • M.Bagher Sobhani
    در پاسخ به negin

    توضیح جواب سوال شما:
    شش سنگ قدرت تحت نام شش سنگ قدرت بی نهایت شامل موارد زیر است:
    ۱- جعبه زمستان باستانی: که در فیلم ثور ۱ غول های یخی از آن استفاده میکردند.
    ۲- تسراکت: در فیلم انتقام جویان ۱ لوکی به کمک آن به زمین آمد و بر مکان احاطه دارد و اولین بار در کاپیتان آمریکا ۱ معرفی شد و در آخر فیلم انتقام جویان ۱ ثور و لوکی به کمک آن به آسگارد رفتند.
    ۳- عصای لوکی: در فیلم انتقام جویان ۱ لوکی از آن استفاده میکرد و نماد عشقه (به همین خاطر لوکی اون را به قلب هرکس میزد فرمانبردار لوکی میشد).
    ۴- گوی: در فیلم نگهبانان کهکشان از آن استفاده شد.
    ۵- ایثر: ماده تاریکی که دنیا را در تاریکی فرو میبرد و توسط ملیکیس در فیلم ثور ۲ استفاده شد.
    ۶- پتک ثور (میولنیر): ماده افسانه ای در وسط پتک ثور، که در قلب ستاره ای سرخ فام قرار دارد و قدرتش بی همتاست و همراهی شایسته برای یک پادشاه (نقل قول از ادین در فیلم ثور ۱) که نماد قدرت مطلقه و آذر رخش تولید میکند.
    تانوس در فیلم انتقام جویان ۳ این شش سنگ قدرت را به دست می آورد و در دستکش بی نهایت قرار میدهد و تبدیل به خدای دنیای کمیک ها میشود و شروع به کشتن برای رضایت عشقش، الهه مرگ میکند. هر کدوم از این سنگ افسانه ای نماد یه قدرته (عشق، عقل و…) و تانوس با این دستکش قدرت بینهایت حتی میتونه الهه مرگ را عاشقش بکنه اما نمیخواد در عشق تقلب کنه!
    در این فیلم تانوس دمار از روزگار هرچی قهرمان تو کمیک هست درمیاره و اونا رو به خاک سیاه مینشونه.
    امیدوارم جوابتون را کامل داده باشم.

   • Artemis
    در پاسخ به negin

    چهارمیش سنگ قرمز ایثره که توی فیلم ثور:دنیای تاریک دیدیمش
    و ملکیث به دنبالش بود

    • M.Bagher Sobhani
     در پاسخ به Artemis

     من شش سنگ قدرت را در کامنتم بالا کامل اشاره کردم که چه چیزهایی هستند. این نتیجه گیری ها از تیزر فیلم انتقام جویان ۳ به دست آمد.

  • پدرام
   در پاسخ به پدرام

   چهارمیش ایثر.توی ثور دو اگه یادت باشه مالکیت میخواست اونو از تو بدن جین فاستر بکشه بیرون.بعد اخره فیلم میبرنش پیش کلکسیونر.فقط من تعجبم این که چطور اینا میره دست تانوس؟

   • M.Bagher Sobhani
    در پاسخ به پدرام

    تانوس در فیلم نگهبانان کهکشان قوی ترین موجود کهکشان معرفی شد. تانوس با دستکش بی نهایت بسیار قوی میشه و اصلا شکست ناپذیر میشه ولی در نهایت با خیانت دخترش روبرو میشه. دخترش یواشکی دستکش را از پدرش کش میره و به همین دلیله که شکست میخوره.

  • iliya
   در پاسخ به iliya

   ولورین در فیلمی میشه باشه با یکی از قهرمانان معرف باشه مثل کاپتان امریکا