۱۰ لحظه برتر کمیک‌های Green Arrow

توسط : در تاریخ : یکشنبه, نوامبر 16th, 2014

امروز می خواهیم به ١٠ لحظه برتر کمیک های یکی از بهترین کمانداران عالم کمیک یعنی Green Arrow یا پیکان سبز به انتخاب وبسایت DC Comics بپردازیم.


١٠- Green Arrow 2013 vol 4 #24

الیوربرای تسویه حساب به سراغ کنت ورتیگو در خیابانی در سیاتل می‌رود و بدلیل مبارزه قبلی‌اش با ورتیگو که آسیب جدی به اعصاب داخلی گوشش وارد شده حتی توان شلیک یک تیر را هم ندارد، باد دست خالی و با مشت‌هایش درسی حسابی به کنت ورتیگو می‌دهد…

این لحظه‌ای است که خوانندگان درمی‌یابند یک کماندار واقعی برای مقابله با دشمنانش به کمانش نیاز ندارد و فقط و فقط یک “هدف” می‌خواهد!


٩- Green Arrow 1989 vol 2 #25

الیور به همراه شادو به مرکز یک باند خلافکار یاکوزا حمله می‌کنند، الیور بدون ترس به درون یک اتاق پر از سرباز هجوم می‌برد ولی بعد برای نجات جانش مجبور می‌شود از یک تفنگ مسلسل استفاده کند، او به‌خاطر این عملش، از خودش نفرت پیدا می‌کند ولی کمی بعد تر دوباره کمانش را برمی‌دارد و به کشتار ادامه می‌دهد.


٨- Injustice: Gods Among Us ۲۰۱۴ #۳۳

الیور و دوستانش با یک سوپرمن عصبانی طرف هستند الیور بدون هیچ ترسی مقابل سوپرمن می ایستد و با تیزهوشی تمام یک تیر به بیرون محل مبارزه اش با سوپرمن پرتاب می‌کند…

او موفق نمیشود تا زنده بماند اما شانس بتمن و دوستانش را با آن تیری که به بیرون از میدان نبردش با سوپرمن میزند افزایش میدهد!


٧- Green Arrow 2007 #75

آخرین اقدام الیور به عنوان شهردار “Starling City” این است که او دستور به تخریب دیواری می‌دهد که شهر را به ۲ قسمت تقسیم کرده است بعد از اتحاد شهر، الیور رسماً از دایانا یا همان قناری سیاه تقاضای ازدواج میکند…

(خطر اسپویل!)

.

.

.

.

.

.

.

.

.

داینا جواب مثبت می‌دهد!


۶- Green Lantern: Rebirth 2005 #4

الیور برای نجات کارل راینر از دست سینسترو قاتل در اقدامی حلقه گرین لنترن را به دست می‌کند و…

بوسیله انگشتر تیری مستقیماً به قلب سینسترو شلیک می‌کند!


۵- Batman: The Dark Knight Returns ۱۹۸۶ #۴

الیور در اثر شاهکار فرانک میلر، شوالیه تاریکی بازمی‌گردد، در مبارزه حماسی بتمن و سوپرمن زمانی که با یک دست کمان را گرفته و با دندان زه کمان را می‌کشد تیری حاوی کریپتونایت به سمت سوپرمن که در حال نبرد با بتمن است پرتاب می‌کند! تمام این اتفاقات در حالی می افتد که الیور از بالکن خانه ای برعکس آویزان شده است.


۴- Green Arrow: Year One 2007 #5

پسر خوشگذران و میلیونر سابق الیور کوئین، به محل استقرار و پایگاه افراد خبیثی که حامل بردگانی است حمله میکند و به خوبی نشان میدهد که الیور سابق با الیور جدید زمین تا آسمان فرق دارد، او همچنین در این راه برای اولین بار از تیر knock down نیز استفاده می‌کند.


٣- Green Arrow 2002 #15

در این کمیک نوشته کوین اسمیت پسر الیور، “کانر” زخمی شده و الیور او را برای عمل به بیمارستان میبرد ، از آن طرف روانی قاتل “آناماتوپیا” به بیمارستان حمله میکند تا کار خود را یک سره کند و کانر را در اتاق عمل بکشد!

الیور پس از دادن خون برای نجات جان پسرش “کانر” فوراً به اتاق عمل میاید و آناماتوپیا را متوقف میکند او در تمام طول عمل تیر را به سمت سر آناماتوپیا نگه میدارد و یک لحظه هم زه کمان را رها نمیکند و به خوبی عشقش را به فرزندش ثابت می‌کند!


٢- Zero Hour 1994 #0

گرین لنترن به پارالکس تبدیل شده و قصد دارد تا کهکشان را از نو بنا کند، الیور که هیچ انتخاب دیگری ندارد در انتها به قلب گرین لنترن شلیک میکند و او را در جا میکشد!

او با کشتن دوست قدیمی خود بسیار ناراحت میشود تا حدی که از عصبانیت و خشم و نفرت از خودش، تیر کمان عزیزش را با کوبیدن به دیوار میشکند!


١- Green lantern & Green Arrow 1978

گرین آرو و گرین لنترن در این مجموعه داستان ها در آمریکا سفر می‌کنند و با مسئولین فسادهایی مانند : نژاد پرستی، مصرف مواد، آسیب های اجتماعی و… مبارزه می‌کنند!

این سری شخصیت گرین آرو را تا حدی زیاد متحول ساخت!


مترجم : امیرعلی آصفی

کپی‌رایت © ۲۰۱۴ فانتزیِ کمیک

هرگونه کپی‌برداری بدون ذکر منبع مجاز نمی‌باشد.