۱۰ تن از برترین مبارزان تن به تن در دنیایDC

توسط : در تاریخ : پنجشنبه, سپتامبر 8th, 2016

 

دنیای DC سرشار از کارکترهایی است که بدون قدرت های ماروایی یا فوق قوی، موفق به کسب نام در میان اسامی بی شمار این دنیا شده اند. شمار بسیاری از این افراد نیز مبارزین هنرهای رزمی هستند؛ که در پی تراژدی هایی به این راه رفته اند و شخصیت هایی سیاه،سفید و خاکستری را به وجود آورده اند.

در این لیست ۱۰ تن از برترین مبارزین تن به تن دنیای DC به همراه توضیح مخنصری نام برده و معرفی شده اند.

۱۰-دث استروک:

مدت کوتاهی پس از پیوستن به ارتش، اسلید ویلسون مهارت هایی قابل قبول و مهارتی ذاتی در جنگیدن را از خود به نمایش گذاشت و در اندک زمانی چندین شیوه ی مبارزه را به طور کامل یاد گرفت.

همین استعداد باعث شد تا سرمی که برای استفاده ی آزمایشی تدارک دیده شده بود به او تزریق شود و قابلیت های فیزیکی اورا به حدی فراتر از قابلیت های انسانی افزایش دهد. اما ماموریت بی مجوز برای نجات دوستی نزدیک عواقب سنگینی برای اسلید در بر داشت و منجر به اخراج او از ارتش شد.

پس از این واقعه اسلید لباسی مخصوص برای خود تهیه نمود و تحت پرسونای دث استروک به فعالیت خود ادامه داد؛ اسمی که هم اکنون عنوان بهترین آدمکش دنیای DC را نیز به دنبال خود دارد.

11162a05fa7f0473a81f63d4737b6b1383196534_hq

 

۹- میمون نقره ای (silver monkey) :
قاتلی بی رحم برای استخدام و عضو سابق برادری قبیله ی مشت میمون (monkey fist) . در میان قبیله ی مشت میمون رتبه ی میمون نقره ای بعد از میمون بنفش(لیدی شیوا) که در مرتبه ی اول قرار دارد از بقیه ی مبارزان بالاتر است و قطعا مهارت های بدنی و دانشی او نیز از همین قاعده پیروی میکند. بهترین مثال برای نشان دادن لیاقت او برای کسب این رتبه اشاره به زمانی است که فرستاده شد تا برای آزمایش مهارت های خودش با کانر هاوک مبارزه کند و او از این جدال پیروز در بیرون آمد؛البته کانر هاوک در مبارزه ی دومی که با میمون نقره ای داشت موفق شد او را به سختی شکست دهد.

d5e2a118da60a030a47faeebeb08aa74275101bb_hq

 

۸-کانر هاوک :

کاراکتری که بخاطر ارثیه ی درهم و برهمش(ژن های پدر و مادرش !) دوران کودکی سختی را گذراند و بلاخره بعد از مدتی به معبدی در دره ی ناپا فرستاده شد تا توسط موبدان معبد آموزش ببیند.

بدلیل دستکاری های ژنتیکی دکتر سیوانا کانر پا را از محدودیت های انسانی فراتر گذاشته و قابلیت های تقویت شده ای (برای مثال قدرت شفای کارآمد) را به او هدیه داده است.ترکیب این قدرت های با مهارت رزمی خارق العاده و قابلیت تقلید هرگونه شیوه ی رزمی از کانر را به یکی از بهترین مبارزان دنیای DC تبدیل کرده است.

3185b2332197e20f0040aa4d282b31762abb752b_hq

 

۷-کنستانتین دراکن:

کسی که غم مسخره شدن توسط بچه های دیگر را برای قد و قواره اش با کشتن و ارتکاب قتل فراموش کرد. با ادعای اینکه او هیچ مشکلی در بزرگ شدنش نداشته بدون شک میتوان اورا پدیده ای بینظیر در هنر(!) قتل دانست.لازم به ذکر است که وی کشتن را یک شغل هنری می داند و برای دانستن سطح مهارت او میشود به این مورد اشاره کرد که او دوبار کانر هاوک را بدون هیچ سختی شکست داد.

b446005bc9d5e5dce287d66e4e4f1b182508291a_hq

۶-ببر برنزی:

پسری که والدینش را از توسط یک معتاد از دست داد و بعدها خودش شخصا قاتل مذکور را به ضرب چاقو به قتل رساند.

بنجامین ترنر جوان که از خشم خود ترسیده بود به دنبال معلمی برای یاد گرفتن نحوه ی کنترل این خشم میگشت که در نهایت با پیدا کردن او- سنسی و تمرین دیدن در کنار افرادی همچون ریچارد دراگون درمان مشکل خود را یافت.

 

6d629e64fa42d05b656c65bc59d91fb8300c512f_hq

۵-کاساندرا کین :

دختر لیدی شیوا و دیوید کین که از بچگی ایزوله بوده و از هر انسانی دور بوده است و در نهایت توسط زبان احساسات و خشونت پرورش یافت.

نحوه ی بزرگ شدن او به او کمک میکند تا هرگونه حرکت فیزیکی را بخواند و مانند مادرش قابلیت پیش بینی تمام ضربات حریف را داشته باشد و آنرا پیشاپیش بداند.

جدای از این قابلیت کاساندرا تعداد زیادی از شیوه های مبارزه را بلد است و حتی چند شیوه ی مبارزه را خود ابداع کرده است. همه ی این توصیفات به اضافه ی یک پیروزی در مقابل لیدی شیوا اورا به یکی از مرگبارترین مبارزان دنیای DC تبدیل کرده است.

7ecd8d340919cfb312e95ca166f4e096e96dcd93_hq

۴-بروس وین/بتمن :
یک کودک یتیم شده ی دیگر مانند ببر برنزی ولی با فرقی بسیار چشمگیر ؛این کودک در دنیایی آرمانی و بسیار زیبا که توسط دیوارهایی به نام مارتا و توماس وین محافظت میشد زندگی می کرد ولی با مرگ این دو،این دنیا به کابوسی دائمی برای این کودک تبدیل شد. پس بروس وین تصمیم گرفت تا با وقف کردن زندگی خود برای رسیدن به کمال قابلیت های ذهنی و جسمی و نجات دادن بی گناهان از این کابوس بیدار شود.

بروس تحت نظر اشخاصی مانند: ریچارد دراگون،لیدی شیوا و دیوید کین آموزش خود را گذرانده است و ترکیب این مهارت های رزمی با نبوغ او، اورا به کابوسی برای هر مبارز تن به تن تبدیل کرده است.

bf2faf59941de317fe1fd16cb27f94e65c45223b_hq

۳-لیدی شیوا :

از نظر بعضی مرگبارترین قاتل دنیای DC،ساندرا ووسان، استاد بسیاری از شیوه های رزمی است و قابلیت پیش بینی تک تک حرکات و ضربه های حریف خود را دارد و همین کفایت می کند که بگوییم با تک تک کسانی که در لیست فوق قرار دارند مبارزه کرده است و تک تک آنهارا شکست داده است. به گفته ی بتمن او شاید بهترین مبارز زنده در کل دنیا باشد.

lady-shiva

۲-ریچارد دراگون:

ریچارد دراکونوسکی سابقا چیزی بیشتر از دزدی خرده پا نبود ولی بعد از به سرپرستی گرفته شدن و آموزش دیدن تحت نظر او – سنسی در کنار دوستش بن ترنر(ببر برنزی) تبدیل به یکی از برترین مبارزان دنیا شد. او حتی لیدی شیوا را دوبار شکست داده است.

ریچارد دراگون در طی این سالیان مربی و معلم تعدادی از بهترین مبارزان دنیای دیسی همچون بتمن،باربارا گوردون،نایت وینگ،بلک کنری،کانر هاوک،هانترس و حتی لیدی شیوا بوده است.

6b0eff251f0449947f07220af4121263f4a092d9_hq

۱-کاراته کید:

یک رزمی کار جوان و عضوی از لژیون ابرقهرمانان !

ول آرمور استاد تمامی سبک های مبارزه شناخته شده تا قرن سی و یکم است. او به قدری در هنرهای رزمی پیشرفته است که میتواند به کمک مهارت هایش مانند کریپتونی ها یا داکسامیتی ها پرواز کند و نقطه ضعف هر گونه بنا،سازه یا انسانی را پیدا کند و حتی با موجوداتی در سطح قدرت سوپرمن درگیر شود و پیروز بیرون آید.

e745e7ec4cd30a671f85aa10dca5f0ccd8b9bf46_hq

 

 

 


  • امیر
   در پاسخ به امیر

   مقاله فوق العاده ای بود

  • بارش باران
   در پاسخ به بارش باران

   راس الغول نیست توشون؟

   • speed force
    در پاسخ به بارش باران

    منم به همین فک می کردم
    لیدی شیوا و بتمن و میمون نقره ای و خیلیای دیگه زیردست راس الغول بودند
    تازه خود راس الغول زیردست سنسی بوده که اونم تو لیست نیست
    تازه گرین ارو و نایت وینگ و رد هود و اینا هم چیزی از اینا کم ندارن…

    • کسری اشرفی
     در پاسخ به speed force

     دوست عزیز عنوان این نوشته برترین مبارزان تن به تن هست یعنی خب صرفا خود مبارزه بدون هیچ تجهیزاتی از طرفی راس الغول که رتبه ی ۱۱هم رو داره( هیچ لیست ۱۰ تایی هیچ وقت کامل نیست) توی دنیای دیسی به مبارزاتش و مرگباریش با اسلحه های مختلف معروفه…و خب همین رتبه ی ۱۰ دث استروک(که اگر تجهیرات حساب می شد در ۳ تای اول بود) بیشتر از یک بار دیده شده که در نبرد بدون اسلحه راس الغول رو شکست داده…
     مورد دیگه اینکه خب زیردست یکی بودن دلیل نمیشه که بهتر نباشن ازش؛نمونش همین لیدی شیوا که زیر دست راس بوده ولی خب بدون شک مبارز تن به تن بهتریه !
     و در آخر هم بگم که او-سنسی رو هرکی بشناسه میدونه که خودشو به عنوان راهنما و منتور همیشه قبول داره و گفته که بیشتر از اینکه جنگجو باشه راهنماست و دیدید که در لیست هم تمامی اشاره ها به راهنمایی و آموزش هاش شده.

  • sepehr
   در پاسخ به sepehr

   آغا من اعتراض دارم پس راسالغول….جیسون تاد…..نایت وینگ…..مخصوصا راس الغول….خب یالرو لیدر لیگ قاتلانه استاد بتمنه…..من قبول ندارم این لیستو

   • کسری اشرفی
    در پاسخ به sepehr

    میدونید که فقط تو فیلمای نولان راس الغول برای بتمن استاد حساب میشد؟ :دی

   • arkham knight
    در پاسخ به sepehr

    اوج این کامنت زمانیه که میگه جیسون تاد 😀
    جیسون که بعد از تیم دریک فکر کنم کمترین مهارت مبارزه تن به تنو بین رابینا داره… دیک گریسون و دامیان هم دیگه خیلی هنر کنن فوقش میفتن بعد از ۱۵ تا…

    • rambod dr
     در پاسخ به arkham knight

     نه دیک میتونست باشه چون بار ها هم بتمن تو کمیک ها اعتراف میکنه که دیک یه معجزه است استعداد خاصیه ولی در کل از نظر من کاملا نقاله درسته

   • rambod dr
    در پاسخ به sepehr

    حالا شاید نایت وینگ یه چیزی ولی جیسون تاد که تو کمیک های بتمن بار ها بتمن گفته نباید تو رو وارد بازی میکردم تو هیچوقت شبیه دیک نبودی . اونیم که توی رد هود بود که مطمعا منظورتون همون بود بازم در حد هوم جیسون رابین بود برای این که بتمن ناراحت از غم از دست دادنش بود باهاش نمیجنگید

  • sepehr
   در پاسخ به sepehr

   حتی گرین ارو و آرسنال و دیمین دارکو….کلا خیلیا از قلم افتادن

  • بنیامین
   در پاسخ به بنیامین

   از سه شخصیت اول میشه چندتا فیلم توپ ساخت

  • Shahrooz Ghasemi
   در پاسخ به Shahrooz Ghasemi

   مقاله جالبی بود دست کسری درد نکنه
   ولی نایتوینگ رو انتظار داشتم باشه تو لیست!اصلا نزدیک به لیست هم بود؟ 🙂

  • امین.م.ع
   در پاسخ به امین.م.ع

   سلام.
   ببخشید نظر بی ربط می دم !! یه سوال داشتم: می خواستم بدونم چطوری میشه نسخه چاپی کمیک بوک هارو تهیه کرد؟ لطفا کمک کنید ! ممنون …

  • The Joker
   در پاسخ به The Joker

   جالب بود.البته واسه من بلک کنری همیشه هست.اون دوستی هم ک میگه گرین آرو و آرسنال اینا جزو بیست تا هم نیستن تو مبارزه تن ب تن

  • arkham knight
   در پاسخ به arkham knight

   مقاله کامل و فوق العاده ای بود…
   تو مبارزه تن به تن دقیقا همشون رتبه های شایسته ای گرفتن، مخصوصا کارته کید که کلا اوج هنر های رزمیو نشون میده…
   ولی به نظرم بلک کنری با اون همه توانایی مبارزه تن به تن میتونست تو لیست جا بگیره… فکر کنم نزدیک بیست یا سی هنر رزمیو بلد بود…

  • Agent of Darkness
   در پاسخ به Agent of Darkness

   لیدی شیوا واقعا سالاره :دی
   توی کمیک بتمن: هاش چنان بلایی سر کتوومن اورد که مرغ های آسمونم خون گریه میکردن :/
   اصلا کتوومن زیر حملات لیدی شیوا ناک اوت شده بود
   Finish her…

  • Desmond
   در پاسخ به Desmond

   عالیه
   وقتی متن رو شروع کردم به خوندن، اولش با خودم میگفتم مطمئنا بتمن برترینه، ولی لیدی شیوا رو یادم نبود. تازه اون دو تای اول رو هم هیچ وقت تو مبارزه ندیده بودم و فقط اسمشونو شنیده بودم. در کل هم مطلب جالبی بود، هم اینکه با شخصیت های جدید آشنا شدم. دست گروه فانتزی کمیک درد نکنه.

  • SUPERMAN
   در پاسخ به SUPERMAN

   مقاله خیلی کاملی بود.کاراته کید هم جایگاهش کاملا به حقه.

  • کمیک خوان
   در پاسخ به کمیک خوان

   بابا خسته شدیم چقدر دیر مطلب میزارین

  • بتمن سالار
   در پاسخ به بتمن سالار

   من همه رو قبول دارم بغیر از بتمن
   بتمن چی کم داره؟؟
   لیدی شیوا نزدیک به ۱۰۰مهارت رزمی بلده و فقط زیردست سنسی بوده اما بتمن به مردی که ۱۲۷مهارت رزمی بلده معروفه و هیچکس توی مبارزه تن به تن رو دست بتمن عمرا بلند بشه بتمن تنها خشمشو میخوره ولی اگه فوران کنه اینا پ*ش*م هم جلوش نیستن.

  • رضا
   در پاسخ به رضا

   فکر کنم جای واندرومن خالیه