۱۰ تن از برترین مالکان حلقه ی قدرت در دنیای DC- قسمت دوم

توسط : در تاریخ : جمعه, جولای 15th, 2016

در قسمت قبل در اینحا ۵ مالک حلقه از برترین مالکین حلقه‌ی دی سی را معرفی کردیم. حالا ادامه‌ی مقاله را بخوانید و با ۵ نفر اول لیست ما آشنا شوید.

 

۵-استار سفایر:

کارول فریس شاید مهم ترین شخصیت منفی مونث (و حتی شخصیت مونث) در داستان های مرتبط با فانوس ها باشد.در ابتدا او نقش عشق  هل جوردن را داشت که مانند بسیاری از کاراکترهای این چنین دائما باید توسط قهرمان اصلی نجات داده می شد اما کاراکتر کارول پارا فراتر گذاشت و چندین سال بعد (طی داستان جدایی اش از هل و مرگ پدر کارول) به عنوان نماینده ی ملت zamarons و شروری تحت عنوان استارسفایر بازگشت تا با هل جوردن به نبرد بپردازد. فریس در نهایت از شخص پرسونای شیطانی سفایر آزاد شد ولی به محض دیدن رویایی از هل جوردن که وی را در چند قدمی مرگ در جنگ روشنایی نشان میداد درخواست برای حلقه ی صورتی دیگری داد.استارسفایر جدا از اوقاتی که تحت تسخیر شخصیت شیطانی سفایر است نقش کلیدی در شکست دادن بسیاری از دشمنان مهم ارتش فانوس های سبز داشته است.او همچنین تنها سفایری است که قادر به کنترل موجودیت عشق یعنی؛ درنده (predator) است او همچنین برای مدتی هر چند کوتاه ملکه ی استارسفایرها بود.

فریس در طی حضور خود در کمیک ها همواره خود را به عنوان کاراکتر مونثی قوی و مستقل تثبیت کرده است. او همچنین یکی از مهم ترین افراد در زندگی شخصی هل جوردن نیز میباشد و در ابتدای نیو ۵۲ به نظر می آید که رابطه ی خوبی با هل دارد او در طی این ران به همراه کایل راینر و چندی از محافظین در حال سفر به نقاط مختلف کهکشان هستند.در پایان باید گفت نقش بسیار مهم استارسفایر در دنیای فانوس ها امری انکارناپذیر است.

Star_Sapphire_(GL_v4_19)

 

۴-موگو:

سیاره ای غول آسا را تصور کنید. حال تصور کنید این سیاره یک فانوس سبز است…سیاره ای که برای اولین بار در داستان موگو معاشرت نمیکند دیده شد و در مقیاس فردی به طور قطع میتوان گفت که موگو قویترین فانوس سبز است و همین قدرت در طی قرن های متمادی سرمنشا بردهای بزرگی مانند شکست سوپربوی پرایم یا بلعیدن فانوس های سیاه در تاریکترین شب بوده است.بلا شک جایگاه موگو در میان فانوس های سبز غیرقابل تعویض است.سیاره ای که حتی میتواند خودش را ترمیم کند؛هنگامی که جان استوارت (هنگامی که در تسخیر پارالاکس بود)انرژی فانوس سیاه را استفاده کرد تا موگو را متلاشی کند موگو به آرامی هسته ی خود را ترمیم کرد و در نهایت دوباره یکپارچه شد(بدون نیاز به هیچ قدرتی).

اهمیت موگو به تنها به موارد فوق الذکر ختم نمیشود،موگو همچنین مسئول هدایت حلقه ها به سمت نامزدهایی است که میتوانند بر ترس غلبه کنند و بدون وجود موگو حلقه ها مسیر خود را پیدا نمیکنند.همچنین در زمان نابودی OA به دست Relic از موگو به عنوان خانه ی جدید فانوس های سبز استفاده میشد همه ی این عوامل در کنار هم موگو را به عنصری مهم در دنیای فانوس های تبدیل کرده است.

 

 

Mogo_Emerald_Knights_001

 

۳-کایل راینر:

چهارمین فانوس سبز از سیاره ی زمین…کسی که آخرین حلقه ی فانوس سبز به او داده شد. کایل راینر یک شهروند معمولی بود تا زمانی که هل جوردن که توسط پارالاکس تسخیر شده بود به OA حمله کرد و ضمن نابودکردن همه ی فانوس های سبز،باطری مرکزی را نیز متلاشی ساخت و به محافظین هم صدمه ی جدی وارد کرد.در این زمان بود که گانثت تنها محافظ باقی مانده تمام قدرت خود را به کار گرفت تا برای آخرین بار حلقه ای بسازد و به اولین شخصی که در رویت او بود بدهد.آن شخص کسی نبود جز کایل راینر ! هنرمند و گرافیستی معمولی.بر خلاف باقی فانوس های سبز راینر نه تنها در OA آموزش ندید بلکه خودش بر روی زمین مجبور به آزمایش محدودیت های حلقه شد.البته در ابتدا کایل به طور جدی تمرکزی بر روی سمت جدید خود نداشت اما به قتل رسیدن دوست دخترش باعث شد تا او این مقام و قدرت جدید را جدی بگیرد.بعدها این تلاش نتیجه داد و کایل را به عضویت لیگ عدالت رساند.

راینر شاید جزو تازه کار ترین فانوس های زمینی باشد ولی دستاورد های او تا به الان بی نهایت چشمگیر بوده است ؛ از مهار کردن Ion ،موجودیت نور سبز، تا تبدیل شدن به اولین فانوسی که با ضعف در مقابل نور زرد مقابله کرد همه و همه به اضافه ی تراژدی های دردناک در زندگی شخصی راینر را به شخصیتی قوی و فانوسی حتی از آن قویتر تبدیل کرده است.

راینر همچنین به علت ذوق هنرمندانه ی خودش سازنده ی بسیاری از سازه های خاص و کمیاب در میان فانوس ها بوده است.او همچنین در طی رویداد نیو۵۲ تبدیل به فانوس سفید شد و همانطور که در قبل تر اشاره شد او در این ران با استارسفایر به ماجراجویی در اطراف کهکشان مشغول است.

3362268-kyle_rayner_by_xxnightblade08xx-d4pusyj

 

۲-سینسترو:

شخصیتی که تا قبل از رسیدن هل جوردن به عنوان برترین فانوس سبز تمامی ادوار شناخته میشد (او همچنان همین تفکر را حفظ کرده است !) و موفق شده بود تا با مشتی محکم به سرزمین زادگاه خود یعنی سیاره ی کروگار حکمرانی کند.سرانجام سینسترو به علت رفتار مذکور و خشونت زیاد خلع حلقه شد به دنیای پاد ماده تبعید شد ولی اهالی کوارد(Qward) برای او حلقه ای زرد ساختند و او را به سمت مبارزه و گرفتن انتقام از فانوس های سبز و هل جوردن سوق دادند اما سینسترو زمانی واقعا یک خطر بزرگ برای محافظین شد که ارتشی از حلقه داران زرد رنگ ساخت و آنرا ارتش سینسترو نامید.

اما مسئله ی مهمی که سینسترو را به یک ابرشرور چند بعدی تبدیل کرده است و باعث شده است تا به امروز اورا بزرگترین تهدید دنیای فانوس های بدانیم ایدئولوژی اوست؛سینسترو از صمیم قلب و تا عمق وجود و با منطق تمام مطمئن است راهی که او در پیش گرفته است راه درست است، به اینکه نظم فقط با وجود ترس امکان پذیر است،اشتباه نکنید سینسترو برای لذت یا هر چیز دیگری مردم را نمی ترساند او از ترس به عنوان چماقی برای برقراری نظم استفاده میکند و از انجام دادن هیچ چیزی در این راه دریغ نمیکند؛از کشتن دشمنانش گرفته تا کشتن خدمتگذاری که دستورات اورا به درستی اجرا نمیکند.شاید ترکیب آن پوست صورتی و سبیل نازک زیاد ترسناک به نظر نرسد ولی مطمئن باشید سینسترو ارباب مطلق وحشت است.

بسیاری از لحظه های ماندگار دنیای فانوس ها با سینسترو پیوندی عمیق خورده است ،لحظاتی مانند تسخیر موجودیت نور سفید در طی تاریک ترین شب  تا تبدیل شدن به اولین شخصی که توانست  پارالاکس را کاملا کنترل کند و نام برده شدن به عنوان بزرگترین تهدید دنیای فانوس ها. همه ی این لحظات حاکی از اهمیت بدون شک سینسترو در دنیای دیسی است.

Sinestrosciver

 

۱-هل جوردن:

شاید دانش و اطلاعات سینسترو راجع به حلقه های قدرت زیاد باشد ولی در مبحث استفاده از آنان هیچ کس در دنیای دیسی به پای هل جوردن نمیرسد.کاراکتری که با خلقش انقلابی در دنیای دیسی و دنیای فانوس ایجاد شد (آلن اسکات اصلا “دنیایی” نداشت !) و فانوس سبز را تبدیل به یکی از رکن ها و عناصر کلیدی دنیای دیسی نمود.اولین فانوس زمینی که از وقتی پدرش را از دست داد تصمیم گرفت خلبان آزمایشی شود و هرگز نگذارد که دوباره توسط ترس لمس شود. شخصی که در ابتدا توسط تمامی فانوس ها دست کم گرفته میشود ولی با گذر زمان خود را به ارزشمند ترین مهره ی این ارتش تبدیل کرد.

اما تمامی مردان لغزش هایی در زندگی خود دارند و برای هل جوردن این لغزش تخریب کامل Coast City یعنی زادگاه او بود؛همین واقعه کافی بود تا جردن توسط پارالاکس تسخیر شود و تمامی ارتش فانوس های سبز را به فنا بسپارد.البته بعد از مردن جردن و تبدیل شدن به اسپکتر و در نهایت برگشتن او، جردن دوباره جایگاه خود را به عنوان برترین لنترن سپاه سبز تثبیت کرد و به آرامی با وجدان خود بر سر کارهای گذشته اش کلنجار میرود(همچین چیزی برای کسی که منبع قدرتش اراده است فاجعه محسوب میشود).البته در طی مدتی جوردن رهبری سپاه را نیز بر عهده داشت و با تصمیمات خود عده ی زیادی را ناراحت کرد ولی کل رهبری درخور سپاه سبز بود(توجه کنید که رهبری برای کسی که سرکشی در خونش است کار بسیار سخت است).

اما لحظاتی که جوردن در طی این سالها برای خوانندگان به ارمغان آورده است آنقدر زیادند که از بیان همه ی آنها قاصریم و به همین نقل قول از سینت واکر اکتفا میکنیم “نیروی اراده ی جردن میتواند انرژی یک روز کل فانوس های آبی را تامین کند

اما در نهایت چیزی که جوردن را در جایگاه اول قرار میدهد کلمه ای است که از ستون های مهم و هدف های غایی دنیای دیسی است ؛ اراده !

اراده ای که اورا مجبور میکند تا با هر بار زمین خوردن مصمم تر برخیزد و هرگز تسلیم نشود…

اراده ای که شاید قویترین انرژی در میان انرژی های دیگر(خشم،طمع،ترس) نباشد ولی قطعا کارآمد ترین است و بار دیگر با ما یاد آوری میکند که هدف ما از خواندن این “کتاب های مصور” چیست.

Hal_Jordan-9

 


  • Mehran_EC
   در پاسخ به Mehran_EC

   آقاکسری عالی بود.:)

  • مخی
   در پاسخ به مخی

   توی شماره یک که شکی نبود.مقاله زیبایی بود

  • shahrooz
   در پاسخ به shahrooz

   این قسمت مقاله هم اومد و واقعا عالی بود.
   تشکر از کسری عزیز

  • Bardia
   در پاسخ به Bardia

   این مقاله هم مثل قبلی عالی بود ممنون استاد

  • الان دیدم مقاله رو هر دو پارت عالی بود.
   خسته نباشی کسری جان

  • [email protected] Prh
   در پاسخ به [email protected] Prh

   هر دو پارت رو الان دیدم واقعا عالی بود خسته نباشید

  • Gotham Knight
   در پاسخ به Gotham Knight

   مرسی کسری
   مقاله خیلی خوب و کاملی بود…بنظر من جای الن اسکات خالی بود واقعا
   ولی واقعا از خوندن مقاله لذت بردم
   تشکر ویژه ای هم داشته باش از بچه های فانتزی که دوباره دارن فعالیت میکنن
   انشالله فانتزی به روز های خیلی خوبش برگرده

  • The Joker
   در پاسخ به The Joker

   یادش بخیر یه زمانی همه کامنتا نظر دادن درباره مقاله بود نه فک و فامیل نویسنده بریزن ازش تعریف کنن…! تازه این کامنتم چون تعریف نکردم از استاد , تایید نمیشه 😀

   • مهران فلاح
    در پاسخ به The Joker

    دو روز نبودیم هر کی هر نظری می خواد می ده اینجا آخرش هم می نویسه تأیید نمی شه. دوست عزیز شما که می دونی تأیید نمی شه پس کامنت نذار.

    • s
     در پاسخ به مهران فلاح

     .آقا مهران فلاح حتی با اینکه به نظر عصبانی می آی(:دی)! از دوباره دیدن اسمت (و شروع فعالیت های سابق سایت و احتمالا خودت) واقعا خوشحال شدم.

     • مهران فلاح
      در پاسخ به s

      سلام عزیز یک دنیا ممنون.
      نه عصبانی نیستم ولی واقعا بعضی کامنت ها خیلی خوش آمد گویی گرمی دارن 😀

      • arya t
       در پاسخ به مهران فلاح

       اقا مهران کمیکا هم میزارین؟ 😀

       • مهران فلاح
        در پاسخ به arya t

        اگر بتونم آخر شبامو به جمع و جور کردن کمیکای ترجمه اختصاص بدم بله قطعا می ذارم (البته اون لیست کمیک های ترجمه شده همچنان سر جاش هست و روی سایت هم می ره) و خب راستش تیم قدیمی فانتزی کمیک تقریبا از هم پاشیده و باید بتونم بچه ها رو هم دوباره بیارم.

        • s
         در پاسخ به مهران فلاح

         یادمه وقتی مقاله ی شما رو (توی آغاز سال) توی سایت سفید خوندم همون جا ابراز خوشحالی (وتعجب) کردم و اقای قربان پور هم حرفهای امیدوار کننده ای زد درباره راه افتادن دوباره ی سایت. امیدوارم همه ی بچه های سابق و فعلی ،”فانتزی کمیک”ی قدرتمندتر حتی از قبل بسازن.

    • The Joker
     در پاسخ به مهران فلاح

     خوش برگشتین آقا مهران (ولی چه خشن 😀 ) ما هم منظور بدی نداشتیم فقط نظرمونو عرض کردیم خدمتتون.البته کامنت اولم تایید نشد 😀 (نزنی مارو فعلا خدافظ 😀 )

  • THE MIX
   در پاسخ به THE MIX

   پس گای گاردنر کو؟

   • Kilowog
    در پاسخ به THE MIX

    شرم بر تو باد. 😑
    تا وقتی هال جوردن بزرگ هست،گای گاردنر نقش حضرت کفش بازی میکنه😋😙
    راستی اعضا فانتزی کمیک (بخصوص آقا مهران) خوش برگشتین.😊

  • کسری اشرفی
   در پاسخ به کسری اشرفی

   دوست عزیز توی قسمت اول معیار انتخاب رو شرح دادیم…
   حالا با اون معیار شما گای گاردنر رو توی لیست میبینی؟
   البته بگم که اگر لیست ۱۵ تایی بود علاوه بر گاردنر افرادی مث استوارت و الن هم توی لیست بودن.

  • Amir 2814.1
   در پاسخ به Amir 2814.1

   ممنون مقاله بسیار عالی و پر بار بود از خوندنش لذت بردم ،توضیحاتی که برای سینسترو و هل جوردن نوشتید بسیار خوب بود.

  • amirrashid
   در پاسخ به amirrashid

   با تشکر از مقاله خوبتون اگه بشه تویه مقاله دیگم این رنگاشون با موجودیاتاشونو معرفی کنین خیلی خوب می شه.چون اینجوری بدون آشناییت خوندم یکم بعضی جاهاش نا مفهوم بود
   ممنون

  • arkham knight
   در پاسخ به arkham knight

   مقاله فوق العاده ای بود کسری، اما ریلی؟
   واقعا آلن اسکاتو تو لیست نباید می بود؟ پس کجاست معیار های امام؟
   در کل به نظرم آلن اسکات اگه بود ارزش مقالت ده برابر میشد 🙂

   .
   در ضمن از آقای فلاحم شدیدا تشکر میکنم بابت راه اندازی مجدد سایت، امیدوارم بزودی شاهد نمرات ۱ و ۲ به آثار جدید دیسی و مارول باشیم :))

  • امید
   در پاسخ به امید

   سلام پست عالی بود لطفا مقاله ای راجع به pre retcon beyonderبنویس و اینکه آیا اون از one above allقوی تره؟اصولا one above allچجوری وارد عرصه کمیک های مارول شد؟؟؟

  • white rabbit
   در پاسخ به white rabbit

   عالی بود.واقعا

  • Darkseid
   در پاسخ به Darkseid

   کسری عالی بود مقاله
   واقعا هم خیلی به اطلاعات زیاد میکرد و هم به شدت آدمو به دنیای لنترن ها مشتاق میکرد
   خدا قوت
   و خوشحالم که سایت دوباره جون گرفته

  • AMiR Hossein
   در پاسخ به AMiR Hossein

   سلام
   اگه امکانش هست رو ایستراگ های سریال هایی مثل جسیکاجونز و ماموران شیلد و مامور کارتر کار کنید من یه مارول فنم و این سریال های رو دیدم و دوست دارم ولی نتونستم ترجمه‌ای برای ایستراگ هاش پیدا کنم اگه تو مقاله های جدا این ایستراگ هارو جمع کنین و بگین خیلی خوب میشه
   ممنون