۱۰ انیمیشن ابرقهرمانی برتر تاریخ

توسط : در تاریخ : یکشنبه, ژوئن 2nd, 2013

از آنجائیکه سالهاست با شور و علاقه در زمینه کمیک‌استریپ و انیمیشن کار میکنم و مطلب می‌نویسم، همیشه می‌خواستم که چنین لیستی رو تدارک ببینم و مطمئن باشید که کلی روش تحقیق و مطالعه انجام داده ام. این لیست در حقیقت ادای احترامی هستش به زمینه‌ای که از کودکی بهش عشق ورزیده‌ام. امیدوارم که خوشتون بیاد…..

۱۰- لاک پشت‌های نینجا (۱۹۹۶-۱۹۸۷)

ggff

 واقعاً باورکردنی نیست که دو نفر برای چاپ کمیک‌استریپ‌ مستقل شان مجبور شوند از قوم و خویش خود پول قرض کنند ولی در نهایت میلیونر شوند! ولی این اتفاق برای “کوین ایستمن” و “پیتر لیرد” (خالقان لاک‌پشت‌های نینجا) افتاد. در واقع وقتی سروکله این لاک‌پشت‌های دوست‌داشتنی در تلویزیون پیدا شد، آنقدر محبوب شدند که به نظر می‌رسید در نیمه نخست دهه ۹۰میلادی هر کودک زیر ۱۰ سال آمریکایی با پیژامه‌های منقش به آنها به خواب می‌رود! پخش مجموعه بیش از ۹ سال ادامه داشت و همزمان در بسیاری از کشورهای جهان روی آنتن می‌رفت. شاید امروزه تماشای مجدد آن بیش از پیش ایده‌های مضحک، خطوط داستانی آبکی و انیمیشن سطح پایین‌اش را برملا کند ولی کافیست بار دیگر پای تیتراژ آغازین معرکه و ترانه خاطره‌انگیزش بنشینید تا تمام نقاط ضعفش را فراموش کرده و خوره‌اش شوید! در ضمن، چه کسی می‌تواند شخصیت‌های خبیثی همچون “شِرِدِر” (Shredder)، “کرانگ” (Krang) و “بی‌باپ و راک‌استِدی” (Bebop and Rocksteady) را فراموش کند؟! به علاوه شرکت بازیسازی Konami بازی‌های جاودانه و حیرت‌انگیز لاک‌پشت‌های نینجای را (که در اوایل دهه ۹۰ میلادی ژانر بزن بزن یا Beat-em’ up را در کنسول‌های مختلف قبضه کرده بودند) براساس این همین سریال انیمیشن منتشر کرد.

  ۹- هالک برعلیه ولورین (۲۰۰۹)

gfrrdws

هالک برعلیه ولورین در حقیقت یکی از دو انیمیشن نیمه کوتاهی بود که سال ۲۰۰۹ تحت عنوان Hulk vs و در قالب DVD و Blu-ray عرضه شد و دقیقاً همان چیزی بود که هواداران کمیک‌استریپ سالها انتظارش را می‌کشیدند. همانطور که از نامش پیداست، این انیمیشن جدال همیشگی میان دوتن از نمادهای جاودانه دنیای کمیک‌استریپ یعنی هالک و ولورین روایت می‌کرد. مارول در اقدامی غیرمنتظره اصلاً سعی نکرده بود صحنه‌های خشن و خونین مبارزه میان آن‌ها را سانسور کند، به همین دلیل بیننده شگفت زده می‌شد! در اصل سازندگان این انیمیشن تا حد ممکن از دیالوگ‌ها کاسته و بر جنبه‌های اکشن افزوده بودند زیرا می‌دانستند هواداران چه می‌خواهند. ختم کلام اینکه اگر همیشه دنبال یک انیمیشن باحال ابرقهرمانی بوده‌اید، اگر همیشه به خود گفته‌اید که چرا این یارو ولورین از چنگالهایش استفاده بهینه نمی‌کند، یا اگر همیشه می‌خواسته‌اید بدانید که هالک قوی‌تر است یا ولورین، حتماً این انیمیشن را همین امروز تماشا کنید!

  ۸-اسپایدرمن و دوستان شگفت‌انگیز او (۸۳- ۱۹۸۱)

etghgdg

لحن و حال هوای اسپایدرمن و دوستان شگفت انگیز او (Spider-Man and His Amazing Friends) درست مثل اکثر سریالهای کارتونی دهه۸۰ میلادی، بسیار مفرح بود و هیچ خشونتی در آن پیدا نمیشد. اسپایدرمن در هر اپیزود به همراه دو دوست صمیمی و هم دانشگاهی اش به نامهای “مرد یخی” (Iceman) و”ستاره آتش” (Firestar) به جنگ آدم بدهای شهر میرفت. ویژگی بارز مجموعه، داستانهای ساده و سرگرمکنندهای بود که در آنها سه کاراکتر اصلی به طرز جالبی با یکدیگر ارتباط برقرار میکردند. از سویی دیگر حضور دیگر ابرقهرمانان معروف مارول به عنوان کاراکتر میهمان در برخی اپیزودها، جذابیت خاصی برای بینندگان کم سن و سال داشت و به خوبی به آنان القا مینمود که شخصیتهای فراوانی در در دنیای مارول وجود دارند و با هم تعامل میکنند. تیتراژ آغازین و موسیقی پرهیجانش هم حرف نداشت و به خوبی در ذهن باقی میماند. تمام موارد فوق الذکر نوعی گیرایی و جذابیت معصومانه به اسپایدرمن و دوستان شگفت انگیز او داد و سبب گشت تا با استقبال حیرت انگیزی مواجه شده و خاطره خوش آن تا ابد در ذهن کودکان و نوجوانان دهه۸۰ میلادی جا خوش کند.

  ۷-انجمن عدالت (۲۰۰۶- ۲۰۰۱)

sjh

انجمن عدالت (Justice League) در سال ۲۰۰۱ و توسط نوابغی همچون آقایان “بروس تیم” و “پل دینی” (که پیشتر با ساخت بتمن: مجموعه کارتونی، مهارت خود را به رخ علاقمندان انیمیشن کشیده بودند) ساخته شد و از همان ابتدا وفاداری خود را به ذات کمیک‌استریپ‌های DC ثابت کرد و به خوبی خصوصیات اعضای اولیه و ثابت مشهورترین گروه ابرقهرمانی این ناشر را به تصویر کشید. نقطه قوت این انیمیشن این بود که اپیزودهایش به زیبایی صحنه‌های اکشن و بسیار مهیج را با لحظات عمیق و عاطفی ترکیب می‌کردند. ابتدا اعضای اصلی گروه را تنها هفت نفر تشکیل می‌دادند ولی در سال ۲۰۰۴ و با تغییر یافتن نام مجموعه به انجمن عدالت نامحدود (Justice League Unlimited) آنقدر کاراکتر مثبت و منفی جورواجور از دل کمیک‌استریپ‌های انتشارات DC به آن اضافه شد که بینندگان را مبهوت کرد! بی‌خود نیست که هواداران کمیک‌استریپ و انیمیشن، انجمن عدالت را هنوز هم به عنوان یکی از funترین و هیجان‌انگیزترین سریال‌های کارتونی تاریخ تلویزیون محسوب می‌کنند.

  ۶) مردان ایکس: مجموعه کارتونی (۱۹۹۷-۱۹۹۲)

deswa

کمیک استریپ‌های مردان ایکس در اوایل دهه ۹۰ میلادی محبوبیت بسیاری داشتند ولی این مردان ایکس: مجموعه کارتونی (X-Men: The Animated Series)بود که آنها را به معنی واقعی کلمه به شهرت رساند و به مخاطبان عام شناساند. بدون اغراق این سریال شبکه “فاکس کیدز” را به موفقیت عظیمی رساند و بسیاری از داستان‌های کلاسیک و مشهور مردان ایکس را همچون Dark Phoenix Saga ، Days of Future Past و …… دستمایه ساخت اپیزود‌های خود قرار داد و به برخی آنها پیچش‌های جدیدی اضافه کرد. اعضای اصلی گروه مردان ایکس عبارت بودند از “ولورین”، “سایکلاپس”، “گامبیت”، “جین گری”، “جوبیلی”، “روگ”، “استورم” و “پروفسور اگزاویر” ولی اکثر اپیزودها از حضور افتخاری میوتانت‌های دیگر مارول بهره می‌بردند. این مسئله پویایی خاصی به اپیزودها می‌داد و باعث می‌شد تا تعامل موثر و جالبی میان کاراکترها برقرار شود.در ضمن، سازندگان این سریال بسیار پربیننده هیچ ابایی از ساخت اپیزودهای درهم تنیده و مرتبط با هم نداشتند و کاری کردند تا هواداران برای نخستین بار تعدادی از محبوب‌ترین داستان‌هایی تاریخ کمیک‌استریپ را روی صفحه تلویزیون تماشا کنند. مردان ایکس: مجموعه کارتونی با ۷۶ اپیزود هنوز هم طولانی‌ترین انیمیشن تلویزیونی براساس کاراکترهای مارول محسوب میگردد.

 ۵) ماورای بتمن: بازگشت جوکر (۲۰۰۰)

gtefgfgg

 ماورای بتمن: بازگشت جوکر (Batman Beyond: Return of the Joker) نام یک انیمیشن بلند است که برپایه سریال کارتونی موفق ماورای بتمن (Batman Beyond) ساخته و در سال ۲۰۰۰ به صورت DVD عرضه شد. سبک بصری آینده‌نگرانه‌ این انیمیشن، انیمه‌های پرشور ژاپنی را در ذهن تداعی می‌کرد و صحنه‌های اکشن پی در پی و شلیکی‌اش قلب بیننده را به تپش می‌انداخت. صداپیشگان‌ به رهبری “مارک هامیل” در نقش “جوکر” خوش درخشیدند. داستان هم بسیار پخته، عمیق، نفس‌گیر و مناسب برای مخاطبان بزرگ‌سال بود اما نکته‌ مهمی که در هنگام پخش این اثر جنجال فراوانی به پا کرد، لحن بسیار جدی و خشن آن بود که هنوز هم خیلی‌ها را غافلگیر می‌کند. به همین دلیل در حال حاضر دو نسخه از آن در بازار موجود است: یکی کامل و نشده و دیگری شده که در آن حتی برخی از دیالوگ‌ها و رنگ‌آمیزی‌ها مورد جرح و تعدیل قرار گرفته‌اند. در ضمن، به عقیده‌ بسیاری از هواداران، سکانس فلاش بکی که در آن آخرین رویارویی بتمن با جوکر روایت می‌شود، بهترین سکانس زنده یا کارتونی است که تاکنون درباره‌ یک شخصیت کمیک‌استریپی ساخته شده.

  ۴) انتقام‌گیران: قوی‌ترین قهرمانان دنیا (تاکنون-۲۰۱۰)

ghtrddf

 انتقام‌گیران: قوی‌ترین قهرمانان دنیا (The Avengers: Earth’s Mightiest Heroes) یک انیمیشن تلویزیونی صاحب‌سبک بود که با اقبال فراوانی مواجه شد و پخش آن پس از جار وجنجال‌های فراوان در سال ۲۰۱۲ به پایان رسید. این مجموعه با استادی و مهارتی بی‌نظیر بسیاری از داستان‌های مشهور و کلاسیک کمیک‌استریپ‌های انتقام‌گیران را اقتباس کرد و بسیاری از ابرقهرمانان دیگر در آن حضور افتخاری داشتند. کاملاً هویدا بود که سازندگان آن احترام خاصی برای هواداران قایل بودند و نهایت سعی خود را می‌کردند تا وفادارانه‌ترین، جامع‌ترین و مهیج‌ترین انیمیشن اقتباس شده از روی عالم تخیلی مارول (Marvel Universe) را در مقابل دیدگان‌شان قرار دهند. انتقام‌گیران: قوی‌ترین قهرمانان دنیا، صداپیشگان خوبی داشت و از سبک جالبی هم بهره می‌برد ولی شاید رمز موفقیت اصلی‌اش این بود که نویسندگانش طوری داستان هر اپیزود را می‌نوشتند که مخاطب تشنه تماشای اپیزودهای بعدی گردد. آن‌ها در ضمن با مهارتی مثال‌زدنی نکات و سرنخ‌های ظریف و هوشمندانه‌ای را در دل خطوط داستانی قرار میدادند که به تدریج از آنها رمزگشایی می‌شد.

    ۳) سوپرمن (کارتون‌های دهه‌ ۴۰ میلادی)

sfhfjh

به اعتقاد کارشناسان، انیمیشن‌های کوتاهی که در ابتدای دهه‌ ۴۰ میلادی و در اوج دوران طلایی انیمیشن توسط استودیو برادران “فلیشر” (سازنده کارتون‌های کلاسیک “پاپای”) و با بودجه‌ای سرسام‌آور ساخته شدند، هنوز هم جزو برترین و تاثیرگذارترین آثار ژانر ابرقهرمانی به شمار می‌روند. استفاده از عمق، نورپردازی، سایه، انیمیشن سیال، تکنیک روتو اسکپینگ (که باعث می‌شد کاراکترها بسیار طبیعی حرکت کنند)، موسیقی متن حماسی، ماجراجویی‌های کلاسیک که انگار همیشه و در هر دورانی سرگرم‌کننده هستند، سبک بصری نوآر (Noir) و … همه و همه موجب شد تا این انیمیشن‌های مذکور به استاندارد طلایی در ساخت آثار سینمایی و کارتونی از روی کمیک‌استریپ‌های ابرقهرمانی بدل گردیده و بارها و بارها مورد تقلید قرار بگیرند. (لازم به ذکر است که این این انیمیشن تنها انیمیشن ابرقهرمانی تاریخ است که کاندید جایزه اسکار شده!)

 نکته جالب: تا قبل از ساخت این انیمیشن‌های کوتاه، سوپرمن در کمیک‌استریپ‌هایش پرواز نمی‌کرد و فقط پرش‌های بلند انجام می‌داد. اما برادران فلیشر احساس کردند که اگر او پرواز کند، خیلی جالب‌تر است و اینگونه بود که پرواز کردن به یکی از نیروهای فوق‌بشری جدید سوپرمن تبدیل شد!

 ۲- بتمن: مجموعه کارتونی (۱۹۹۹-۱۹۹۲)

sffhsuq

در سال ۱۹۹۲ سریال بتمن: مجموعه کارتونی (Batman: The Animated Series) نه تنها عالم تخیلی داستان‌های بتمن را برای همیشه تغییر داد بلکه استاندارد جدیدی برای انیمیشن‌های تلویزیونی ایجاد کرد. این مجموعه تحسین شده تکنیکی جدید در انیمیشن ابداع کرد که با خلق فضایی جدی و تاریک، فیلم‌های نوآر دهه ۳۰ و ۴۰ میلادی را تداعی می‌کرد. بتمن: مجموعه کارتونی در ضمن کاراکترهای خبیث داستان‌های بتمن را احیا و چشم‌انداز و ژرفای منحصر به فردی از منشاء و شخصیت‌های آنان ارائه داد. صداپیشگی “مارک هامیل” در نقش جوکر و “کوین کانروی” در نقش بروس وین/ بتمن بی‌نظیر بود. بتمن: مجموعه کارتونی با بلوغ و پختگی خاصی که در روایت اپیزودهایش بکار می‌گرفت، احترام ویژه‌ای برای ژانر ابر قهرمانی کسب کرد (لازم به ذکر است که این مجموعه از فصل سوم به بعد دچار تغییرات فراوانی شد و به The New Batman Adventures تغییر نام داد و متاسفانه عمدتاً حال و هوای بچه‌گانه‌ای پیدا کرد).

 نکته جالب: “هارلی کوئین” (کاراکتر مونث خبیثی که عاشق و دستیار جوکر است) توسط پل دینی و مختص این مجموعه خلق شد ولی او به چنان محبوبیتی دست یافت که پایش به کمیک‌استریپ‌های بتمن هم باز شد!

 ۱- اسپایدرمن خارق‌العاده (۲۰۰۹-۲۰۰۸)

fredfsdf

در کل پیشینه‌ کارتون‌های ساخته شده بر اساس ابرقهرمانان مارول چندان درخشان نبوده و آنها در این زمینه همواره مقهور دی‌سی‌کامیکس بوده‌اند. تا این‌که اسپایدرمن خارق‌العاده (The Spectacular Spider-Man) آمد و ثابت کرد که واژه خارق‌العاده تا چه حد برازنده‌اش است. این سریال تلویزیونی توانست به طور بی عیب و نقصی تمام جوهره و المان‌های دوست‌داشتنی کمیک‌استریپ‌های اسپایدرمن را در قالب انیمیشن به تصویر بکشد. سازندگان مجموعه تصمیم گرفته بودند بودجه خود را به جای طراحی‌ها و لوکیشن‌های پرجزئیات روی خلق حرکت‌های سیال، خرج کنند. نتیجه کار مجموعه‌ای شد که صحنه‌های اکشن بی‌همتایی داشت. صداپیشگی‌ها عالی و داستان‌ها نیز بسیار دراماتیک، سرگرم‌کننده و درهم تنیده و کاملاً به حال و هوای کمیک‌استریپ‌های کلاسیک اسپایدرمن در دهه ۶۰ میلادی وفادار بودند. با این حال تیم سازنده به تمام دوره‌های زمانی تاریخ ۵۰ ساله کمیک‌استریپ‌های اسپایدرمن و هم‌چنین منابع دیگری (مثل فیلم‌های زنده اسپایدرمن) رجوع و تلاش کرده بود حداکثر بهره را از ایده‌های بکر و جالب‌شان ببرد. نکته قابل توجه دیگر، بکارگیری هوشمندانه دشمنان اسپایدرمن بود. در حقیقت، اکثر آن‌ها در ابتدای مجموعه معرفی شدند اما چندین اپیزود به شرح و بسط ویژگی‌‌های شخصیتی آنان و همچنین به تصویر کشیدن دلیل و انگیزه‌شان برای خصومت با اسپایدرمن اختصاص یافت. این ابتکار باعث شد تا از ژرفای کم ‌نظیری بهره‌مند گشته و به کاراکترهای غیر کلیشه‌ای و باورپذیر بدل شوند. فقط صد حیف که اسپایدرمن خارق‌العاده قربانی توافقات پشت پرده شرکت سونی و مارول شد و تنها ۲۶ اپیزود از آن روی آنتن رفت. راستی، ترانه‌ای که تیتراژ آغازین را همراهی می‌کرد بسیار شنیدنی بود. فقط کافی بود هنگام پخش آن جلوی خود را بگیرید تا با آن همخوانی نکنید. مطمئناً نمی‌توانستید!

 

مهدی ترابی مهربانی

All rights reserved © Spidey.ir 2013


  • شوالیه تاریکی
   در پاسخ به شوالیه تاریکی

   من این رو تو spidey.irخوندم.سایتتون فوقالعاده است

  • Jafar
   در پاسخ به Jafar

   واقعا براتون متاسفام … یعنی اینقدر بی مقاله بودید که مقاله ی دیگران رو گذاشتید ؟؟؟

   • MEHRAN
    در پاسخ به Jafar

    عزیز ما هر مقاله ای که قرار میدیم به درخواست خود نویسنده مقاله هست و البته آقای ترابی از فعالان قدیمی در زمینه کمیک هست و همیشه باعث افتخار بوده که مقالات ایشون در سایت قرار بگیره.

  • شوالیه تاریکی
   در پاسخ به شوالیه تاریکی

   من با اقای مهران موافقم.سایتتون عالیه.مهشره.بهترینه.واشکالی نداره مقاله های دیگران تو اینجا باشه.

  • Kamiab
   در پاسخ به Kamiab

   از نظر من باید اولین (سریال انیمیشنی بتمن) باشه دومیش هم شاهکار (ماورای بتمن بازگشت جوکر) سومیش هم سریال (ماورای بتمن)

  • pouria
   در پاسخ به pouria

   مرس مثل همیشه عالیییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی اگر کسی انیمیشن انجمن عدالت رو خواست بره به سایت بگیره بقیه انیمه هاشم قشنگن
   ویرایش مدیر: قرار دادن لینک سایتها ممنوع است.

  • Mohammad
   در پاسخ به Mohammad

   الان یه چیزى میگم خواهشا دعوا نشه آقاى مهربانى رو هم در سایت خودشون و هم در بازى رایانه نظرات و مقاله هاشون رو دنبال کردم که از نظراتشون مشخصه که کاملا از موفقیت یک دهه ى ابر قهرمان ها به ویژه بتمن ناراحته به عنوان مثال لیست برترین فیلم هاى ابر قهرمانى ایشون
   ۱_اسپایدرمن ۲
   ۲_سوپرمن ۲
   ۳_اسپایدرمن
   ۴_اونجرز
   ۵_شوالیه تاریکى
   ۶_کاپیتان آمریکا اولین انتقام جو
   ۷_مردان ایکس اولین کلاس
   ۸_بتمن آغاز مى کند
   ۹_ایکس ۲
   ۱۰_پسر جهنمى
   اگر از نظرات خنده دارى که کپى نظرات در بازى رایانه هست و انگار یک نفر براى خراب کردن ابرقهرمان ها نوشته بگذریم مى رسیم که چطور به این لیست رسیده چون بر اساس imdb سه گانه شوالیه تاریکى اول تا سومن بعد اونجرز بعد آیرون من تا آخر اگر بر اساس متا باشه سوپرمن ۲ با متاى ۹۹ اوله در ضمن ایشون به شدت فن اسپایدرمن هست و در بیشتر لیست هاش اسپایدى اوله و از ابر قهرمانى که جاى اسپایدى رو در هر ضمینه اى بگیره متنفره مثلا به بازى متوسط اسپایدرمن شگفت انگیز امتیاز خیلى خوب ۱۶ یا ۱۷ داده حالا اگر هر فرد دیگرى این لیستو تهیه مى کرد قبول مى کردم ولى چون این آقا تهیه کرده قبول نمى کنم در کل دوستان به لیست هاى این آقا توجه نکنید چون بر هیچ اساسى نیست و سلیقه اى هست و در ۹۹ درصد مواقع اسپایدرمن اول هست.

   • سیاوش
    در پاسخ به Mohammad

    ببینم چرا اینقد تو منفی فکر میکنی؟از موفقیت یک دهه ابرقهرمان ها ناراحته؟منظورت اینه که حسودیش میشه به بتمن و ابرقهرمان هایی که شما دوست داری آره؟!اگه خودت این مقاله رو مینوشتی حتمن کارتون بتمن اول بود تو فیلمها هم احتمالا شوالیه تاریکی بود تو بازی ها هم احتمالا بتمن:تیمارستان آرخام!شاید الن تو نظرات تو جواب من بگی که نه من این کارو نمیکنم ولی اگه خودت بودی حتما ۹۹ درصد مواقع بتمن اول بود!بعد هر کی نظر خودشو داره و شما نباید فک کنی نظر کسی اشتباست!این مطلب که با رای گیری آماده نشده!مشکلی داری؟نخون مقاله هاشو نگا هم نکن اصن دیدی مقاله ای نویسنده اش ترابی مهربانیه چشاتو ببند که یه وقت نخونی!باشه؟آفرین!

    • سیاوش
     در پاسخ به سیاوش

     راستی یه چیزی رو یادم رفت بگم مگه نقد ها همه مساوین!(اشاره به اون چیزی که درباره بازی اسپایدرمن شگفت انگیز نوشتی)هر کی یه جوری یه بازیو نقد میکنه!برا تو اون بازی متوسطه برا یکی دیگه ضعیف برا یکی دیگه خوب!رزیدنت اویل رو یادت نیست؟یه سایتایی بهش ۳٫۵ یا ۳ دادن یه سایتایی ۸!نقد ها هیچ وقت مساوی نیست!

    • پوریا
     در پاسخ به سیاوش

     البته باید اضافه کرد که بدون هیچ شکی سری بازی های Arkham بهترین بازی های ساخته شده از روی کمیک هستن!
     Fact

   • MahdiPOnline
    در پاسخ به Mohammad

    https://www.google.com/search?q=best+comic+animated+movies&oq=best+comic+animations&aqs=chrome.1.57j0l3j62l2.10920j0&sourceid=chrome&ie=UTF-8
    http://www.ranker.com/list/dc-comics-animated-movies/all-genre-movies-lists
    http://www.ranker.com/list/marvel-comics-animated-movies/all-genre-movies-lists

    کسی نیاز به تایید و عدم تایید فردی مثل شما نداره که بدون تحقیق حرف میزنین. یه گشتی تو اینترنت بزنین بعد بیاین نظر بزنین. وبلاگ دنیای بازی هم به ما ربطی نداره. این لیست هم براساس لیست های وبلاگ های برتر تهیه شده که چند تاشونو گذاشتم. اگه اسپم کردنتون تموم شد یه نگاه بهشون بندازین بد نیست.

  • Kamiab
   در پاسخ به Kamiab

   آقا سیاوش اگر توی تمام لیستا بتمن اول بود قطعا حقشه چون میبینیم که الان شوایه ی تاریکی برنده ی یک اسکاره و در imdb جزو فیلم های برتر تاریخ سینما ولی اسپایدرمن؟! در گیم میبینیم بتمن: تیمارستان آرخام و بتمن: شهر آرخام هر سال بهترین بازی از دید اکثر مجلات شده اگر هم اول نشده قطعا دومی بوده ولی اسپایدرمن؟! و در انیمیشن باید بگم جوایز ماورای بتمن: بازگشت جوکر رو مشاهده کنید البته در انیمیشن اسپایدرمن حرفی برای گفتن داره اما در بقیه ی صنایع حتی قیاسش با بتمن خنده داره

   • سیاوش
    در پاسخ به Kamiab

    صب کن صب کن!دیگه خیلی فن بازی داری در میاری ها گلم!فیلم اسپایدرمن و اسپایدرمن ۲ سم ریمی از نظر خیلی منتقدا از بهترین فیلم های ابرقهرمانیه!

  • Mohammad
   در پاسخ به Mohammad

   خوب عزیز امتیاز شوالیه تاریکى تو imdb شده ۹ ازون طرف متا آرخام سیتى شده ۹۱ چرا نباید بگم برترین بازى و فیلم ابر قهرمانى یا بتمن و رابین ضعیف ترین فیلم هست وقتى هست بگم نیست !! شما مثل اینکه فکر مى کنید چون اسپایدرمنو تولیست برترین انیمیشنا اول گذاشته من ناراحتم اصلا من مى گم ایشون هیچ معیارى نداره مثلا خودش در بازى رایانه در مورد انیمیشن بتمن گفته ign بعد از خانواده ى سیمپسون (اگر درست نوشته باشم) بهترین مجموعه است ولى من براى سه گانه ى بتمن یا سوپرمن ۲ دلیل دارم یک سر به imdb یا متاکریتیک بزنید مى بینید مثلا به همین لیست ۱۰ فیلم برتر نگاه کنید که به سایتش سر بزنید هست کدوم سایتى مى گه اونجرز از شوالیه تاریکى برتره یا فیلم آشغالى مثل کاپیتان آمریکا از X2 یا Batman begins بهتره بعد شما برو پست هاى این آقا رو تو بازی رایانه اگر حذف نشده باشن بخون ببین حسودیش شده و داره بتمن و سایرین رو مى کوبه بعد برو به لیست ۱۰ فیلم برتر به نظر دوم نگاه کن بعد برو به گفتگو در موردTDKR در بازى رایانه و صفحه آخر پست فردى به اسم مختار سقفى که فقط همون دو نوشته داره رو خودت ببین مثل هم هستن بیا به من جواب بده اگر وقت داشتى به بقیه ى موارد هم سر بزنى مى بینى این آقا یه موضوعى زده به اسم احمقانه ترین کمیک هاى بتمن این قدر گفتن بعد چند ماه مجبور شد یک موضوعى به همون نام براى اسپایدرمن هم بزنه من مى گم این همه شخصیت چرا بتمن بعد بر مى گرده مى گه افراد با دیدن فیلم هاى بتمن عاشقش شدن تا اینجا قبول بعد مى گه همون افراد هیچى از ایکس من نمى دونن یکى بر مى گرده از ایکس من پنج فیلم ساختن یعنى چى نمى دونن بعد به جاى جواب درست مى پیچونه اگر مى خواهید لینک بدم برید ببینید براى شروع

   ولى حتما برید ببینید و الکى منو متحم نکنید و به من حق با دیدن این همه مورد منفى فکر کنم
   ***************************
   ویرایش مدیر: قرار دادن لینک دیگر سایتها ممنوع است.

   • من یه پرندم
    در پاسخ به Mohammad

    آقا این حرف که داره حسودیش میشه یکم خداییش منفی فک کردنه!هر کی یه ابرقهرمانی رو دوست داره دیگه یکی بتمن یکی سوپرمن یکی ولورین یکی اسپایدرمن اصن این که به یه ابرقهرمان حسودی کنه خیلی حرف خنده داریه!توهین نمیخوام بکنما ولی خداییش یکم فک کن وقتی میخوای نظر بدی!

   • سیاوش
    در پاسخ به Mohammad

    گلم این که به یه ابرقهرمان حسودیش میشه اقای پرنده راست گفت خنده داره!ما که تو دنیای مارول یا دی سی زندگی نمی کنیم که به یه ابرقهرمان حسودیمون شه!

  • Mohammad
   در پاسخ به Mohammad

   در مورد آرخام سیتى هم یکى از بهترین بازى هاى جهان از نگاه منتقدین هست و نامزد game of year و برنده ى این جایزه از بعضى جشنواره ها است

  • سیاوش
   در پاسخ به سیاوش

   آغا مگه من گفتم اسپایدرمن خوبه بتمن بده؟!من میگم هرکی نظر خودشو داره منم به نظر شما احترام میذارم من فقط به آقا محمد گفتم که هرکی یه جوری نقد میکنه و شما نباید بگی نظر یکی اشتباست یا نقد یکی اشتباست!حالا میدونم اولش یکم بد برخورد کردم ببخشید ولی من نگفتم اسپایدرمن خوبه بتمن بده که شما این همه به من حمله کردید!

  • Mohammad
   در پاسخ به Mohammad

   سیاوش عزیز خوب منم همینو مى گم نباید با صراحت بگه ۱۰ انیمیشن برتر هر موقع خواست با صراحت بگه باید یک منبعى داشته باشه و گر نه باید اشاره کنه نظر شخصى هست یا نیست بعد این ها رو ولش الان خبرى خوندم که نوشته بود اسنایدر گفته یک easter egg بزرک در man of steel وجود داره و با صراحت گفته که این easter egg شروعى بر justice league هست و تا حدودى به اون اشاره کرده مى خواستم بدونم کسى از این قضیه با خبره ؟

  • محمد
   در پاسخ به محمد

   من تمام این انیمیشن ها رو به غیر از شماره ی ۲و۳و۸ دیدم و فکر میکنم تمامشون ارزش بودن تو این لیست رو دارن و به نظر من انیمیشنspider man ultimateilهم با خوبیهایش میتونست تو این لیست باشه.مر۳۰

  • امیرجون
   در پاسخ به امیرجون

   من به نوبه خودم فیلم بتمن وبازیاش و حتی کارتونش رو نسبت به دیگران ترجیح می دم
   دقت کردین همه ی قهرمانا قدرت مافوق طبیعه دارند؟اما بتمن شخصیت خاص خودشو داره

   با تشکر از مقاله

  • mtm
   در پاسخ به mtm

   میبینی آقا مهران؟
   تا وقتی مقاله جنجالی کار نکنی کامنت نمیزارند!
   controversy sells
   !
   شیطونه میگه مختار رو خبر کنم ها!

  • mtm
   در پاسخ به mtm

   قال مختار:
   ” ما بر عکس خیلی از مخاطبان کم سن و سال و بی تجربه اجازه نمیدهیم که جنگولک بازی های نولان، فضاهای تاریک و خفن و ادا و اطوارهای جوکر هوش و حواس مان را از ما بگیرد”

  • احمد
   در پاسخ به احمد

   لیست بنده
   ۱ ـ بتمن پشت نقاب سرخ
   ۲ – اسپایدرمن : مجموعه ی کارتونی ( دهه ی ۹۰ )
   ۳ ـ ماورای بتمن : بازگشت جوکر
   ۴ ـ سوپرمن ( دهه ی ۴۰ )
   ۵ ـ هالک ( مجموعه ی کارتونی )

  • mtm
   در پاسخ به mtm

   سوال اینه که این لیست ها رو کی میزاره؟ کی درست میکنه؟ یک نفر مثل من و شما! یا چند نفر مثل من و شما! یا عده ای از هواداران کمیک بوکی (باز هم مثل من و شما)

   منظورم اینه که در نهایت هر لیستی شکل و رنگو بوی شخصی به خودش میگیره
   حتی اگه از نظر منتقدای بزرگ گرفته شده باشه چون بلاخره اونا هم آدم هستند و در نهایت نظرشون توسط خیلی چیزا تحت تاثیر قرار میگیره. در ضمن ما با پدیده های علمی طرف نیستیم که بخواهم نظر قطعی بدیم ! کلا موارد مربوط به کمیک خیلی حساسیت برانگیزه چون fanboy ها نسبت به اونا خیلی تعصب دارند و هر چیزی شما تو لیست بزاری یکی پیدا میشه که باهاش مخالفت کنه
   بنابراین شما هر وقت لیستی دیدی (حتی لیست های top 10 من) نباید اون رو حتما قطعی در نظر بگیری.

   مهدی ترابی مهربانی

  • Faraz
   در پاسخ به Faraz

   این مقاله کاملا یه چیز شخصیه.
   یه سرچ ساده در گوگل با عنوان انیمیشن های برتر گواه این موضوع هست که این مقاله از روی منطق و تجربه درست نوشته نشده و تنها جبهه گیری بیمورد هست.
   بتمن انیمیتد سریز در ۱۰۰ انیمیشن برتر دنیا از دیدگاه ign در رتبه ۲ هست و شمار یک متلعق بهSimpsons هستش. در ادامه ( از دید کمیکی) به ایکس من در شماره ۱۳ و بعد به انیمیشن لیگ درشماره ۲۰ میرسیم و بعد به شماره ۳۰ به این نسخه از انیمیشن اسپایدرمن.
   خواهشا نظر پاک نشه چون هیچ حرف غلطی نزدم. با تشکر از سایت خوبتون

   • کسری اشرفی
    در پاسخ به Faraz

    نه ابدا…ناراحتی چرا ؟؟؟ آزادی بیان داریم :دی
    این مقاله توسط مهدی ترابی مهربانی مدیریت سایت اسپایدی نوشته شده و با خواست خودشون در فانتزی کمیک قرار داده شده. یه چیزی حدود ۴ سال پیش 🙂
    و خب شما نظرت محترم و قابل تفکره
    در ضمن شخصاَ با شما در مورد انیمیتد سریز موافقم.