۱۰ اتفاق مهمی که ممکن است به زودی در داستان‌های اسپایدرمن رخ دهد

توسط : در تاریخ : چهار شنبه, نوامبر 28th, 2012

مدتهاست که کمپانی مارول در تبلیغات خود اعلام می‌کند قرار است اتفاقات بزرگ و غیر قابل پیش‌بینی در کمیک‌استریپ‌های اسپایدرمن رخ دهد. از سوی دیگر، آقای “دان اسلات” (نویسنده فعلی کمیک‌استریپ‌های اسپایدرمن) مدام در مصاحبه‌هایش اعلام می‌کند که شماره ۷۰۰ مجله “اسپایدرمن شگفت‌انگیز” (که قرار است روز ۲۶ دسامبر  مطابق با ۶ دی‌ماه ۱۳۹۱ منتشر شود)  بسیار تاریخی و تاثیرگذار خواهد بود. در ضمن، همانطوریکه پیشتر نیز اعلام شده بود، “اسپایدرمن شگفت‌انگیز” پس از شماره ۷۰۰ دیگر به چاپ نخواهد رسید و به  جای آن مجموعه کمیک‌استریپی جدیدی به نام “اسپایدرمن برتر”  (Superior Spider-Man )  به بازار خواهد آمد که در آن احتمالاً فرد دیگری به جای پیتر پارکر در نقش اسپایدرمن ظاهر خواهد شد !!!
مطلبی که خدمتتان ارائه می‌شود اتفاقات احتمالی شماره ۷۰۰ “اسپایدرمن شگفت‌انگیز” را شرح میدهد. البته موارد زیر همگی حدسیات خوانندگان کمیک‌استریپ‌های اسپایدرمن و کاربران اینترنتی میباشند و شاید هیچ کدام از آنها به وقوع نپیوندد!

 

۱-    “مادام وب” میمیرد؟

2086687-madame web julia
در داستان‌های اخیر اسپایدرمن کاراکتر “مادام وب” (Madame Web) یعنی همان زن پیشگویی که می‌تواند آینده را ببیند، بارها تصاویر مبهمی دیده است که خبر از آینده‌ای ناگوار برای پیتر پاکر/اسپایدرمن میدهند. اما شاید در نهایت خود مادام وب در معرض خطر قرار گیرد. یعنی ممکن است مثلاٌ او در نبرد پایانی میان اسپایدرمن و دکتر اختاپوس به شدت مجروح شود و یا حتی جانش را از دست دهد. سپس احتمالاً نیروهای مادام وب به پیتر پارکر منتقل خواهد شد و بنابراین شاید پیتر مجبور شود از فرد دیگری بخواهد تا اسپلیدرمن باشد.

۲-    “بن رایلی” برمیگردد؟

ben-reilly
دان اسلات بارها به داستان معروف “سرگذشت کلون” (Clone Saga)  اشاره کرده است (برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این داستان به اینجا مراجعه کنید). چندی پیش او حتی “کین” (Kaine)  را که از شخصیت های اصلی “سرگذشت کلون” بود، پس از مدت‌ها غیبت به داستان‌های اسپایدرمن برگرداند ( بازگشت کین در نهایت موجب به راه افتادن کمیک استریپ جدیدی به نام Scarlet Spider شد). بنابراین خیلی‌ها گمان می کنند که شاید “بن رایلی” (یعنی همان کلونی که دقیقاً از روی پیتر پارکر شبیه‌سازی شده) دوباره زنده شود و به جای پیتر پارکر در نقش اسپایدرمن ظاهر شود.

۳-    “مری جین” میمیرد؟

mj dies
مری جین کارکتری بسیار کلیدی در داستان های اسپایدرمن است. شاید او در شماره ۷۰۰ “اسپایدرمن شگفت‌انگیز” به دست دکتر اختاپوس کشته شود. احتمالاً چنین ضربه روحی بزرگی باعث خواهد شد تا پیتر پارکر بار دیگر خود را مسئول مرگ یکی از عزیزانش بداند و حرفه ابرقهرمانی را کنار بگذارد.

۴-    “دکتر اختاپوس” جای اسپایدرمن را میگیرد؟!

doc ock
“دکتر اختاپوس” در یکی دو سال گذشته حضور پررنگی در داستان‌های اسپایدرمن داشته. او در حال حاضر از نظر فیزیکی کاملاً تحلیل رفته و آخرین لحظات عمرش را می‌گذراند. اما ممکن است او بتواند به شکلی عجیب و غیر قابل توصیف ذهن خود را به جسم پیتر پارکر منتقل کند!!! بدین ترتیب دکتر اختاپوس میتواند کاملاً در جلد اسپایدرمن فرو رود. در این صورت فقط خدا می داند چه بلاهایی بر سر نزدیکان پیتر پارکر خواهد آمد.

۵-    اسپایدرمن دکتر اختاپوس را می‌کشد؟

possibility spider-man-kills-doc-ock
کسی چه میداند شاید هم اسپایدرمن بلاخره کنترل خود را از دست بدهد و دکتر اختاپوس لعنتی را به قتل برساند. البته پیتر پارکر در طول سالیان گذشته بارها تا آستانه نابودی برخی از دشمنان خود پیش رفته (مخصوصاً “گرین گابلین”) ولی همواره در آخرین لحظه از این کار منصرف شده. با این حال شاید این دفعه دکتر اختاپوس دست به کاری بزند که پیتر چاره‌ای جز کشتن او نداشته باشد. بدین ترتیب او به احتمال فراوان تصمیم خواهد گرفت تا دیگر اسپایدرمن نباشد زیرا احساس میکند دیگر لیاقت آن را ندارد که یک ابرقهرمان باشد.

۶-    زن عمو “می” میمیرد؟

asm400 dies
درست است که زن عموی عزیز پیتر پارکر قبلاً هم مرده (در شماره ۴۰۰ “اسپایدرمن شگفت‌انگیز”) ولی دوباره به داستان‌های اسپایدرمن بازگشته اما یقین بدانید مرگ وی در هر حال اتفاق عظیمی محسوب خواهد شد و به شدت اسپایدرمن را تحت تاثیر قرار خواهد داد. هیچ معلوم نیست ولی شاید پیتر به نوعی در مرگ او مقصر باشد و به همین دلیل تصمیم بگیرد دیگر اسپایدرمن نباشد.

۷-    “آلفا” جانشین اسپایدرمن می‌شود؟

alpha
به تازگی داستانی در کمیک‌استیرپ های اسپایدرمن روایت شد که در آن نوجوانی ملقب به “آلفا”   (Alpha) به نیروهای فوق بشری عظیمی دست یافت و سپس به طور موقتی به دستیار اسپایدرمن تبدیل شد. به  عقیده خیلی‌ها احتمال دارد در شماره ۷۰۰ مجله “اسپایدرمن شگفت‌انگیز” اتفاق بدی برای پیتر پارکر بیافتد و او دیگر نتواند اسپایدرمن باشد. در نتیجه آلفا لباس اسپایدرمن  را پوشیده  و از آنجائیکه آدم بسیار مغروری است خودش را “اسپایدرمن برتر” خطاب خواهد خواهد کرد!

۸-    “جیمز جونا جیمسون” کشته می‌شود؟

jjj
ممکن است در جریان نبرد نهایی اسپایدرمن و دکتر اختاپوس، آقای “جیمز جونا جیمسون” (همان ناشر بداخلاق روزنامه دیلی بیوگل که البته مدتی است به سمت شهردار نیویورک نایل آمده ولی همچنان از اسپایدرمن متنفر است) کشته شود. مرگ او قطعاً زندگی پیتر پارکر/اسپایدرمن را دگرگون خواهد کرد. از طرفی دیگر، اسپایدرمن اخیراً سوگند یاد کرد که دیگر  اجازه نخواهد داد احدی از نزدیکانش کشته شود. بنابراین شاید مرگ جیمسون او را وادار کند از حرفه ابرقهرمانی استعفا دهد.

۹-    اسپایدرمن نیروهایش را از دست میدهد؟

possibility batman-style-spidey
بسیاری از کاربران اینترنتی که در حال حاضر در فروم های مختلف به بحث مشغولند،  بر این باورند که در  شماره ۷۰۰ مجله “اسپایدرمن شگفت‌انگیز” دکتر اختاپوس در عملی اتنقام‌جویانه نیروهای اسپایدرمن را از او خواهد گرفت. در نتیجه پیتر پارکر بر سر یک دوراهی قرار خواهد گرفت : آیا باید مثل بتمن و با استفاده از تکنولو‍ژی و تجهیزات جورواجور همچنان به مبارزه با جرم و جنایت ادامه دهد یا اینکه خودش را کاملاً بازنشسته کند؟

۱۰-    اسپایدرمن خون‌آشام میشود؟!

vampire spidey
اخیراً یکی از دشمنان قدیمی اسپایدرمن به نام ” موربیوس” (Morbius) ، حضور نسبتاً چشمگیری در داستان های او داشته است. موربیوس دانشمندی است که به خون آشام تبدیل گشته و معمولاٌ به دنبال یافتن فرمولی است تا بتواند خودش را شفا دهد و دوباره انسان شود. برخی احتمال میدهند که اسپایدرمن به دلایلی که به زودی مشخص خواهند شد به این فرمول روی خواهد آورد اما ترکیب آن با DNA عنکبوتی‌اش، باعث خواهد شد تا به نیروهای خون‌آشام مانند دست یابد. در ضمن، تصاویری که از لباس جدید اسپایدرمن در کمیک استریپ های “اسپایدرمن برتر” منتشر شده نشان میدهد که او دارای پنجه‌های خون‌آشام مانند در دست و پای خود خواهد شد!

 

در هر حال باز هم تاکید میکنم که ۱۰ اتفاق فوق همگی زاییده ذهن، تخیل و گمانه‌زنی‌های خوانندگان اسپایدرمن است که براساس پیگیری رویدادهای اخیر در کمیک‌استریپ‌های اسپایدرمن به دست آمده. در اصل، فعلاً به جز مارول و نویسندگانش کسی نمیداند که قرار است در شماره ۷۰۰ مجله “اسپایدرمن شگفت انگیز” چه بلایی بر سر قهرمان محبوب ما بیاید؟ اما چیزی که قطعی به نظر میرسد این است که مارول تصمیم گرفته لااقل برای مدت کوتاهی  هم که شده تحول بزرگی در داستان های اسپایدرمن به وجود آورد. در هر حال باید تقریباً ۱ ماه دیگر صبر کرد و دید که مارول چه آشی برای قهرمان شماره یک خود پخته است.

شما عزیزان میتوانید نظرات خود را در این باره به آدرس [email protected] برای وب سایت تخصصی اسپایدرمن ایمیل کنید.

 

به قلم مهدی ترابی مهربانی


  • mtm
   در پاسخ به mtm

   ممنون
   البته آنهایی که شماره ۶۹۸ کمیک amazing spider-man را خواندند فهمیدند که تا اینجا یکی از این ۱۰ حدس درست بوده!

   • MEHRAN
    در پاسخ به mtm

    ممنون از مطلب زیباتون آقای ترابی.
    واقعاً تو ۵ تا شماره اخیر خیلی نفسگیر بوده داستان، مرگ مری جین هم که منتفیه و البته حدس من اینه که پیتر پارکر در قالب شخصیتی غیر از اسپایدرمن تو کمیک جدید حضور داره قضیه‌ای که اسلات تو کامیک کان هم اشاره‌ی کوچیکی بهش کرد.

  • سس
   در پاسخ به سس

   ممنون میشم وقتی اومد (شماره ی۷۰۰) یه مقاله دربارش بزارید چون من میخوام از سری جدید شروع کنم(Superior Spider-Man)ممنون

  • mtm
   در پاسخ به mtm

   در هر حال اینا همش ترفند و gimmick هست برای بالا بردن فروش کمیک. مطمئن باشید خیلی زود مارول یه داستان چاپ میکنه مثلا تحت عنوان “the return of the true spider-man” و همه چیز میشه مثل اولش!

   • اشوزدنگهه
    در پاسخ به mtm

    سلام.
    من هم با شما موافقم. مثلاً برای برطرف کردن قضیه‌ی رو شدن هویت پیتر پارکر، مجبور شدند کمیک One More Day را بسازند که ظاهراً خیلی هم به مذاق طرفدران مرد عنکبوتی خوش نیامد!
    در ضمن می‌خواستم از شما بپرسم که در شماره‌ی ۶۹۸ چه اتفاقی افتاده است که می‌فرمایید یکی از این ۱۰ حدس درست بوده است؟
    از کاربران محترم این سایت هم تقاضا می‌کنم که شماره‌ی ۷۰۰ این مجله را ترجمه کرده و در سایت قرار دهند و خانواده را از نگرانی برهانند!
    با آرزوی موفقیت.

  • سس
   در پاسخ به سس

   من که تا ۶۹۹ که اومده رو خوندم اما نفهمیدم چون قبلیا رو نخوندم
   اگه میشه لطفا توضیح بدید مشکلی نیست اسپوییل شه!

   • mtm
    در پاسخ به سس

    فکر کنم اگر سری به سایت spidey.ir و در بخش اخبار آن مطلب “هویت جدید اسپایدرمن فاش شد؟” را بخوانی کاملا متوجه میشی.

    ضمن اینکه از این به بعد میتوانید در سایت spidey.ir هم نظرات خود را درج کنید