کمیک 3

ثور Thor

ناشر : Marvel

خالق : استن لی، لری لیبر، جک کربی

اولین حضور : شماره 83 Journey into Mystery

نام واقعی : ثور اودینسان

توانایی خاص : طول عمر، استقامت و نیروی ابرانسانی - قابلیت‌هایی که چکشش به او می‌دهد - انتقال بین ابعادی - کنترل آب و هوا و الکتریسیته - پرواز

دنیای محل زندگی : ازگارد

نژاد : خدا

وضعیت : زنده

«ثور Thor»، خدای «ازگارد Asgard»، خدای تندر و صاعقه، فرزند «اودین Odin» ( خدای خدایان ازگارد ) و پسر الهه سالمند زمین، «گایا Gaea» است. او قدرتش از دو جهان را با هم ترکیب می‌کند، بنابراین، مسلما ثور بزرگترین و قدرتمندترین مدافع دو جهان است. بعلت مسلح شدنش با پتک جادویی قدرتمندش، «میونر Mjolnir» او قدرتمندترین جنگجوی ازگارد و جزو قدرمندترین موجودات در زمین است. همچنین، او یکی از موسسان گروه «انتقام جویان Avengers» است.

معرفی کاراکتر | ثور Thor

توسط : در تاریخ : شنبه, سپتامبر 5th, 2015

خدای رعد.

خاستگاه


ثور اودینسان - فرزند اودین، خدای رعد و شاهزاده ازگارد

ثور اودینسان – فرزند اودین، خدای رعد و شاهزاده ازگارد

ثور پسر اودین، خدای خدایان ازگاردی‌ها، و پسر الهه سالمند زمین، گایا می‌باشد. ثور قرن‌ها پیش در غاری در نروژ متولد شد. به محض اینکه ثور، سنش از شیر خوارگی گذشت، اودین او را به ازگارد جاییکه او در آن رشد کرد برد تا بعدها جانشین پادشاه و خدای تندر شود. بعنوان خدای ازگاردی تندر، ثور با پتکش، میونر، تندر و صاعقه و تمام عناصر طوفان را به خدمت خودش درمیاورد. پتک ثور، از فلز افسانه‌ای و نابود نشدنی ازگاردی، ارو Uru، ساخته شده است. پتک به او قدرت پرواز و هدایت می‌دهد و بخش‌های مختلف قدرت‌های خدادادی‌اش را تشدید می‌کند. با اینکه پتک، از نظر استانداردهای انسانی بسیار سنگین است؛ با صرف نظر از نیروی فیزیکی، توسط کسانی که به معنای واقعی کلمه لایق هستند به راحتی بلند می‌شود. بعد از قرن‌ها دفاع از ازگارد در برابر دشمنانش، ثور خود رای و لجباز شد. به همین دلیل بود که توسط پدرش به زمین (میدگارد Midgard) تبعید شد. با تبدیل شدن به یک دکتر معلولین فانی، دکتر «دونالد بلیک Donald Blake» آموخت که ضعیف و کوچک بودن چه حسی دارد و اینکه می‌توان با وجود فانی بودن باز هم به خود افتخار کرد. ثور زمانیکه در لباس مبدل دکتر بلیک بود می‌توانست با تکان دادن عصایش (در واقع همان پتکش ولی در شکلی دیگر) در هر سطح جامدی، باعث تغییر شکلش به ثور و تغییر شکل عصایش به میونر شود. (البته این قابلیت مربوط به گذشته است و الان امکان این کار وجود ندارد.)

آفرینش


رویارویی دو تایتان مارول، ثور در مقابل هالک

رویارویی دو تایتان مارول، ثور در مقابل هالک

ثور، بر اساس ثور «خدای تندر  اساطیر اسکاندیناوی»، توسط استن لی (نویسنده) و جک کربی (طراح) خلق شد و اولین حضورش در شماره ۸۳ کمیک «سفری به درون رمز و راز Journey Into Mystery» بود.

استن لی توضیح می‌دهد که چرا ثور را بعد از «هالک Hulk» خلق کرده است:

شما چه طوری فردی را قدرتمندتر از قدرتمندترین فرد دنیا می‌کنید؟ سرانجام من راهش را فهمیدم: نباید انسان باشه… باید خدا باشه. من تصور کردم که خواننده‌ها مطمئنا با خدایان رومی و یونانی آشنایی دارند، پس شاید جالب باشه که بریم سراغ اساطیر قدیمی اسکاندیناوی… همچنین، تصور کردم که خدایان اسکاندیناوی شبیه به وایکینگهای قدیمی باشند: ریش‌های بلند، کلاه خودهای شاخدار و گرزهای جنگی. Journey Into Mystery نیاز به یک محرک و انگیزه داشت، بنابراین من ثور رو برای موضوع اصلی کتاب انتخاب کردم. بعد از اینکه طرح کلی داستان و کارکترهایی که در ذهنم بود را به تصویر کشیدم و چونکه وقت کافی نداشتم از برادرم «لری Larry » خواستم که اسکریپت‌ها رو بنویسه و کار همیشگی منه که طراحی رو به جک کربی ارجاع بدم…

ادامه دارد…

کپی‌رایت © ۲۰۱۵ فانتزیِ کمیک
هرگونه کپی‌برداری بدون ذکر منبع مجاز نمی‌باشد

برای آشنایی با دیگر کاراکترها به این بخش مراجعه کنید.