علاقه‌ی خالق بازی تاج و تخت به Ant-Man

توسط : در تاریخ : جمعه, جولای 24th, 2015

جورج آر. آر. مارتین خالق رمان «بازی تاج و تخت Game of Thrones» بنا بر گفته‌ی خودش از طرفداران پروپاقرص مارول است و در آپدیتی در بلاگ خودش نظرش را درباره‌ی آخرین فیلم منتشر شده از استدیوهای مارول یعنی انت-من گفته که در ادامه می‌خوانید.

 

george-rr-martin-ant-man

دیشب فیلم انت-من رو دیدم و باید بگم که خیلی دوستش داشتم

به عنوان یک طرفدار قدیمی (خیلی قدیمی) باید بگم یکم نا امید شدم که تصمیم گرفتن از اسکات لنگ به جای هنک پیم، انت-من اورجینال زمان جوانی من، استفاده کنن. اسکات لنگ زمانی اومد که من دیگه خیلی کمیک نمیخوندم و در نتیجه با کاراکترش چندان آشنایی نداشتم و فقط با هنک و جنت به عنوان انت-من و وسپ آشنایی داشتم، من از همون اوایل کارشون که در مجموعه ی Tales to Astonish بود همراهشون بودم در حالی که هیچوقت به اندازه ی بقیه ی کاراکتر های استن لی معروف نشدن اما به نظر میومد استن هم مثل من علاقه ی خاصی به این کاراکتر داشت. از همکاریش با وسپ هم خیلی خوشم میومد چون در زمانی که باقی کمیک ها کلیشه ی “باید قدرتم رو از دوست دخترم پنهان کنم” رو دنبال میکردن انت-من باهاشون تفاوت داشت.

با تمام این خاطرات وقتی خبر ساخت فیلم اعلام شد من خیلی نگران بودم. نگران از اینکه آیا اونا انت-من رو از Tales to Astonish یا Avengers #1 الهام میگیرن که من دوستش دارم و یا اینکه گند میزنن؟! خیلی مشتاق فیلم بودم ولی در عین حال هم خیلی نگران مخصوصا با توجه به این که فیلم درباره ی اسکات لنگ بود و نه هنک پیم.

با خیالی آسوده و خوشحال باید بگم که فیلم خیلی خوب بود. انت-من توازن خیلی خوبی از داستان، شخصیت پردازی، طنز و اکشن رو به نمایش میذاره و بعضی از منتقدا ازش به عنوان بهترین فیلم مارول یاد کردند اما من اینقدر پیشروی نمیکنم شاید این دومین فیلم مورد علاقم بعد از دومین اسپایدر-من ریمی/توبی مگوایر باشه همونی که داک آک توش بود. من بیشتر فیلم های مارول رو دوست دارم و هنوز از ته دل یک فن بوی هستم (اکسلسیور!)

البته از مورچه ها هم خیلی خوشم اومد. اما وسپ کجا بود؟ من دلم میخواست بیشتر از وسپ می‌دیدیم.

هرچند که یلوجکت یک نقش منفی خیلی خوب رو به نمایش گذاشت (تو کمیک ها اون یکی دیگه از شخصیت های هنک پیم در کنار جاینت من و گولایث هست) اما من خسته شدم از اینکه تو فیلم های مارول نقش های منفی همون قدرت های قهرمان رو دارن. هالک برابر ابامنیشن که در واقع یک هالک بد بود، اسپایدر-من برابر ونوم که در واقع یک اسپایدر-من بد بود، آیرون من برابر آیرونمانگر که در واقع یک آیرون من بد بود. من فیلم های بیشتری میخوام که قهرمان و فرد شرور قدرت های کاملا متفاوتی داشته باشن و این مسئله اکشن رو خیلی جذابتر می‌کنه.

نظر شما در مورد صحبت‌های مارتین چیست؟

منبع: grrm.livejournal.com