اطلاعیه جذب خبرنگار

توسط : در تاریخ : یکشنبه, می 18th, 2014

مدتی است که فانتزی کمیک از کمبود نیرو رنج می‌برد. مدتی است که دوستان قدیمی همگی ما را ترک گفته‌اند و با مشکلات شخصی‌شان دست و پنجه نرم می‌کنند. این بار قرار نیست اطلاعیه‌ای برای جذب مترجم یا گرافیست کمیک‌ها بدهیم. متأسفانه از تمام کسانی که برای فعالیت در بخش ترجمه و گرافیک کمیک‌ها پذیرفته شدند شاید ۵ نفر فعالیت خود را آغاز کردند که ۳نفر آن‌ها هم نیمه‌کاره همه چیز را رها کردند و. دیگر پیدایشان نشد، خیلی ها هم فقط پیغام دادند و رفتند. قرار نیست  از این دوستان گلایه کنم فقط بدانید که اگر درخواست پیوستن به سایت زیاد است دلیلی بر بودن نیرو و یا جذب همه‌ی آنها نیست. سختگیری نمی‌کنیم اما به شخصه کیفیت را همیشه به کمیت ترجیح داده‌ام. اگر قرار است کمیک‌بوکی ترجمه و گرافیک شود ترجیح می‌دهم با بالاترین کیفیت ممکن در اختیار شما قرار گیرد تا این‌که سراغ آنوئینگ‌های طولانی برویم و هفته‌ای یک بار یک قسمت بروی سایت قرار بگیرد آن هم با کیفیت ترجمه و گرافیک پایین.  بله یک زمانی قرار بود با  همکاری یکی از سایت‌های سریالی کمیک Walking Dead را استارت بزنیم که نشد، حتی حدود ۳۰ قسمتش هم ترجمه شد اما به دلیل کمبود نیرو نتوانستیم کاملش کنیم. همین‌جا از دوست خوبم مهدی پوراسماعیلی عذرخواهی می‌کنم چون تعداد زیادی از این کمیک‌ها را ترجمه کرد ولی هیچ‌کدامشان منتشر نشد. می‌دانیم مدت زیادی است که تمام کمیک‌ها نیمه‌کاره رها شده هدف این اطلاعیه هم همین است اگر کسانی باشند که بتوانند اخبار کمیک‌بوکی را پوشش دهند ما هم با خیال راحت می‌توانیم به سراغ کمیک‌های متوقف شده برویم و آن‌ها را تکمیل کنیم.

مدتی است که دیگر توانایی مدیریت سایت را ندارم و به فکر جایگزین کردن نیروهای جدید هستیم. در کل سرتان را درد نمی‌آورم اگر توانایی خبرنگاری در فانتزی کمیک را دارید و البته در ازاءاش دستمزدی طلب نمی‌کنید لطفاً با ما در ارتباط باشید. متأسفانه ایمیل اصلی سایت تعطیل شده است و برای ارتباط با ما می‌توانید با ایمیل بنده که آدرسش را در پایین آورده‌ام تماس داشته باشید یا در همین پست درخواست همکاری‌تان را اعلام بفرمایید. در ضمن لطفاً، حتماً جزئیات زیر را در هنگام ارتباط با ما در نظر بگیرید.

– داشتن حداقل ۱۶ سال سن

– اطلاعات و تجربه کافی در زمینه مورد همکاری (داشتن تسلط کافی به زبان انگلیسی برای ترجمه کمیک و مقالات الزامی است.)

– قرار دادن منبع مقاله (در صورت ترجمه بودن) و رعایت قانون کپی رایت

– عدم استفاده از زبان محاوره در نگارش مقاله‌ها و نقد‌ها

– در صورت لزوم فانتزی کمیک خود را در ویرایش مطالب رسیده محق می‌داند.

– لطفا در ایمیل ارسالی مشخصات خود (نام و نام خانوادگی، سن و نمونه کار در صورت امکان) را ذکر نمایید.

جزئیاتی که اعضای خبرنگار در نوشتن مطالب باید رعایت کنند:

۱- تا جایی که امکان دارد از ترجمه‌ی عین متون خبری جلوگیری کنید، سعی کنید یک بار مطلب را بخوانید، منظور کلی مطلب را متوجه شوید و به صورت رسمی و نه عامیانه چیزی که از متن متوجه می‌شوید را به صورت خبری و البته خلاصه بنویسید.
متن اصلی: First put into the new position by Rick Remender and since carried on by Cullen Bunn, Flash has dealt with everything from hell spawns to alcoholism to the microverse. But with October’s issue #42, the current adventures of Venom will be coming to an end.
ترجمه درست: این کمیک که در ابتدا توسط ریک رمندر نوشته می‌شد و فانتزی کمیک نیز آن را جز ۱۰ کمیک برتر ۲۰۱۲ انتخاب کرد و از شماره‌ی ۲۳ نویسندگی آن به کالن بان سپرده شد قرار است تا در قسمت ۴۲ به پایان برسد.
نادرست: اول توسط ریک رمندر تو این موقعیت قرار گرفت و بعد تا الان کالن بان نویسنده است، فلش با همه چی از جمله حیوانات جهنمی تا اعتیاد الکل درگیر بوده، اما با شماره ۴۲ اکتبر ماجراهای ونوم به آخرش میرسه.
نکته: هدف ما تولید محتواست اصلاً لازم نیست لینک خبری که در اختیارتون قرار می‌گیره یا خودتون ترجمه می‌کنید کپی از اون مطلب باشه، البته اسنثنا هم هست در مواردی.

۲٫ هر عضو بعد از نوشتن مطلب به هیچ وجه آنرا منتشر نمی‌کند و فقط پیش‌نویس ذخیره می‌شود، در ضمن باید برای هر مطلب حداقل ۵تگ(برچسب) مربوط به مطلب گذاشته شود.

۳٫ برای عنوان مطالب سعی کنید از عناوینی استفاده کنید که مخاطب را تشویق به خواندن ادامه مطلب کند.
برای مثال:
کمیک یا کمیک‌ استریپ؟ مسئله این است!
تفاوت کمیک و کمیک‌استریپ
به نظر شما کدام عنوان جذاب‌تر است؟

۴- عکس‌هایی که در مطلب قرار می‌دهید ابتدا با سایز بزرگ و اصلی ذخیره کنید، نام آن‌را به فارسی برگردانید( مثلاً تصویری که با نام Superior Spider-Man #12 Cover است را به «طرح جلد شماره ی ۱۲ اسپایدرمن برتر» تغییر نام بدهید، تجربه نشان داده که این تصاویر هم اگر با نام فارسی باشند ورودی از سایتهای جستجو خواهند داشت.) و سپس آپلود کنید.
۵- برای تصاویر شاخص سعی کنید از تصاویری استفاده کنید که جذاب باشند.(تصاویر شاخص همان‌هایی هستند که در صفحه اصلی به عنوان تصویر کوچکی از مطلب قرار می‌گیرند)


بی‌صبرانه منتظر پیام‌هایتان هستم و پیشاپیش سپاسگذارم
مهران فلاح
[email protected]