۱۵ مکانی که سنگ روح MCU ممکن است در آن‌ها باشد

توسط : در تاریخ : یکشنبه, دسامبر 4th, 2016

«پنج تا پیدا شد، یکی دیگر مانده است.» این شمارشی است که وقتی حرف از سنگ های ابدیت در «دکتر استرنج» جهان سینمایی مارول می شود، انجام می گیرد. در صحنه ی بعداز تیتراژ فیلم «Avengers: Age of Ultron» که می بینیم ثانوس دستکش ابدیت را در دست می گیرد، مشخص می شود شمارش معکوس با قبول مسئولیت شکار سنگ ها توسط تایتان دیوانه شروع شده است.آنهایی که تا به الان پیدا شده اند از این قرارند: سنگ فضا، همچنین شناخته شده به عنوان تسرکت (که در حال حاضر در ازگارد است)، سنگ ذهن (بر روی پیشانی ویژن در زمین)، سنگ واقعیت یا ایثر (نزد کالکتر)، سنگ قدرت (نزد سپاه نوا در زندر) و آخرین، سنگ زمان (در چشم آگاموتو روی زمین).
سوال بزرگی که مطرح می شود این است: سنگ روح کجا می تواند باشد؟
با در نظر داشتن اکران «محافظین کهکشان: دیسک ۲» و «ثور: رگناروک» در سال بعد، مکان‌های بالقوه‌ای که ممکن است سنگ روح در آنجا پنهان شده باشد را ارزیابی کرده‌ایم.

۱۵- در ایگو

ego-the-living-planet

کوین فایگی گفته است در فاز سوم جهان سینمایی مارول، می‌بینیم که سنگ‌های باقی‌مانده آشکار می‌شوند. جیمز گان شایعات را کم ارزش جلوه داده است، اما هنوز هم غیرعقلانی است که بگوییم سنگ روح در دنباله‌ی «محافظین» ظاهر نمی‌شود. فضای کیهانی‌اش باشکوه است و فیلم پیشین آن بود که بیشتر از همه ثانوس را با بازی جاش برولین به نمایش گذاشت.

شاید بتوان گفت سنگ روح موتور نیروبخش پدر استار لرد، ایگو است. این شخصیت که در کتاب‌ها به عنوان «سیاره‌ی زنده» هم شناخته شده است، توسط کرت راسل بازی می‌شود. پس وقتی که با ابرقهرمان‌ها یا شخصیت‌های منفی ملاقات می‌کند ما توقع یک صحنه‌ی فوق‌العاده و آتشین از این ستاره‌ی اکشن داریم.

هیچ جای بزرگتر و بهتر دیگری نیست که همچین شیء با ارزش را بشود در آنجا پنهان کرد و هر کس که آن را بخواهد، قطعاً باید بتواند و بخواهد وارد یک مبارزه‌ی حماسی شود.

۱۴- جایی که گلادیاتورهای وحشی هستند

gladiators-thor

«ثور: رگناروک» که در نوامبر ۲۰۱۷ اکران خواهد شد، از قبل با نشان دادن صحنه‌ای در انتهای فیلم دکتر استرنج از صحبت‌های دکتر با ثور، طرفدارها را بیش از پیش مشتاق و منتظر کرد. آزگارد که پیش از این جایگاه تسرکت بوده است به لطف بازی‌های لوکی با سنگ ذهن و در آخر فرستادن ایثر به فضا نیاز به یک پاکسازی حسابی پیدا کرده است، به همین خاطر شاید چندان جای خوبی برای پنهان کردن سنگ روح در فرانچایز «ثور» نباشد.

هرچند، با وجود ثور و هالک که در سیاره‌ای دیگر با بدجنس‌ترین گلادیاتورها در میدان مسابقات به مبارزه می‌پردازند آدم به فکر می‌افتد که این درگیری در «سیاره‌ی هالک» می‌تواند یک راه غریب به سوی سنگ گم شده باشد. هنوز هم در هاله‌ای از ابهام است که «تائیکا وائیتی» قرار است این دو را در کجا، علیه که و چرا وارد مبارزه کند. ولی چه جایی بهتر از مکانی که با پنهان کاری پوشانده شده است برای اینکه چنین دارایی با ارزشی را پنهان کرد؟ یا شاید هم در سیاره‌ی دیگری که خدای اسکاندیناویایی در سفر کهکشانی‌اش با آن برخورد می‌کند؟

۱۳- نزد هِلا

hela-cupboard

احتمالاً شخصیت هلا در جهان سینمایی مارول (با بازی کیت بلانشت) تغییر کند، زیرا حضورش در این دنیا به عنوان دختر لوکی (آنطور که در دنیای کمیک است) می‌تواند یک اتفاق نچسب باشد. شاید برای اینکه او را در فیلم سوم ثور تبدیل به یک شخصیت قدرتمند واقعی کنند، در اقدامی غافلگیرکننده سنگ روح را در اختیار او بگذارند. این کار می‌تواند به خوبی با رویایی که ثور در قسمت دوم «انتقامجویان» دید هم سازگاری داشته باشد. رویایی که در آن مردگان پسر ادین را در یکی از رویاهای مربوط به ورود قریب‌الوقوع ثانوس به سخره گرفته بودند.

بعضی شایعات حتی فرض را بر این گذاشته‌اند که هلا می‌تواند به نسخه‌ای از «بانو مرگ» ثانوس تبدیل شود که البته رابطه‌ای به شدت اسرارآمیز ولی در عین حال سرگرم‌کننده است. بااینکه هلا اکثراً نقشه‌هایش پیچیده هستن اما مارول می‌تواند با یک حرکت ساده یعنی گذاشتن سنگ روح در اختیار او، هلا را بدون ریخت و پاش اضافی وارد عرصه‌های بزرگتر کند. در این صورت وقتی ثانوس برای پس گرفتن چیزی که آزگارد از او گرفته است بیاید، هلا می تواند برایش یک متحد باشد.

۱۲- واکاندا

wakanda-black-panther

خیلی ها فکر می کنند سال آینده سنگ آشکار می شود، ولی با وجود اکران بلک پنتر قبل از «Avengers: Infinity War» در سال ۲۰۱۸، می توان این احتمال را داد که شاید رایان کوگلر یک غافلگیری برای ما در نظر گرفته باشد. همچنین به استودیوی مارول این اجازه را می دهد که بیشتر از حد کافی وقت داشته باشد تا حماسه ی سنگ را طولانی کند و ما را بیشتر مشتاق و بی قرار کند.

با وجود داستان اصلی تی چالا که همچنان روایت می شود، باید این را بیاد داشته باشیم، درمسیر تشریفات مذهبی دنبال شده توسط فرد برگزیده به مقام بلک پنتر، گفته شده است که فرد برگزیده باید «پنتر گاد» را ملاقات کند. همچنین در کامیک ها به ارتباط فرد برگزیده با ارواح بلک پنتر های سابق تاکید شده است. آیا MCU می تواند این را به ملاقات با ارواح پیشینیانش تعبیر کند؟ در هر صورت می تواند نقطه ی ایده آلی باشد برای نشان دادن اینکه چطور علم و ملاقات های عرفانی دوباره به قدرت جهان جدیدی که مشخص شده است واکاندا قرار است باشد، جان می دهد.

۱۱- آتیلان

attilan-inhumans

با وجود تصمیم استودیوی مارول مبنی بر ساخت فیلمی براساس ناانسان ها*، سریال «ماموران شیلد» طرفداران را حیرت زده کرد و آرک ناانسان ها را به تلویزیون آورد، که هر چقدر هم سرگرم کننده است، بنظر نمی آید ارتباطی با MCU داشته باشد. هرچند تنها کافیست ثور و بنر در خرابه های سرزمینی سقوط کرده روی کره ی ماه گم شوند و در آنجا دست به کاوش بزنند تا بفهمند در گذشته پادشاهی ای دیگر وجود داشته است.

همچنین این امید را بوجود می آورد که پریکوئلی ساخته شود تا با مرگ بلک بلت و خاندان سلطنتی اش تمام شود یا هر چیزی که برای ورود مدوسا و کارناک در آینده جا باز کند. همه ی این ها به تنها چیزی که واقعا نیاز دارد اشاره ای کوچک است، شبیه به کاری که با واکاندا در فیلم های قبلی کردند. با چنین برتری ای که در کامیک های مدرن مارول به ناانسان ها داده شده است، این یک معرفی عالی برای طرفداران فیلم خواهد بود. به هر حال، ما منتظریم تا بلکاگار را بر روی تخت حکومت آماده ی نابود شدن با یک زمزمه ببینیم، حتی اگر در حد یک فلش بک باشد.

*مورد فوق قبل از تایید شدن ساخت سریالی تلویزیونی بر اساس ناانسان ها و لغو شدن فیلم مستقل این گروه بود.

۱۰- آتلانتیس

atlantis-namor

 

صادقانه بخواهیم بگوییم جان بخشیدن به کاراکتر حماسی و کله شقی مثل نیمور، نیاز به کمی تجربه بر سر صحنه ی تئاتر دارد، درست است؟ از شوخی گذشته، عالی نمی شود اگر سنگ، ساکن قلمروی زیر آب او باشد؟ می دانیم او چه شاهواری شیطنت باری دارد، و طرفداران خواهان معرفی دوباره و دوباره ی او هستند فقط برای اینکه دیگر بخاطر عوارض حق مالکیت، مرده نباشد. هرچند ممکن است این آرک و ایلومیناتی بالقوه باعث شوند در دراز مدت بتوانیم جان گرفتن ساب مارینر را بر روی پرده ی سینما ببینیم.

امکانش کم است، ولی بعد از اینکه بخاطر اسپایدرمن، مارول با سونی دست به همکاری زد، شاید بتوانند آتلانتیسی ها را هم وارد ماجرا کنند.* فقط خرابه های امپراتوری ای را در زیر آب تصور کنید که محل اختفای سنگ روح است. می تواند یک نمای باشکوه بسازد. غرور و کاریزمای نیمر به تنهایی باعث می شود برای به حقیقت پیوستن این رویا التماس کنیم. به علاوه، این اجازه را به MCU می دهد تا سیخونکی هم به کاری که جیمز وان با آکوآمن می کند بزند.

*حقوق این کارکتر هم اکنون در دست مارول استدیوز می باشد.

۹- کنام مفیستو

mephisto-lair

 

فقط به این خاطر که کابوس ماوراء الطبیعی یک ویلن مطرح شدن در «ماموران شیلد» است، به این معنا نیست که موکدا از او در آنجا استفاده شود. ما امیدواریم او را در MCU ببینیم، چون دکتر استرنج دری به سوی احتمال های زیادی از شرایط جنون آمیز عرفانی باز کرده است. همچنین او حتی می تواند با یک خزنده ی دیواری معین سر شاخ* شود. هرچند که بعید بنظر می رسد.

نکته این است که همیشه جا برای مفیستو هست و در حالی که ممکن است بنظر برسد به زور او را در این مکان جا داده اند، او کسی است که بالاخره می تواند تهدیدی باور کردنی به گالری سرکشان و مجرمان استودیوی مارول وارد کند. او تماماً درباره ی ارواح و معامله است، همانطور که در «One More Day» و «Thereafter» دیدیم. پس با اینکه احتمالش کم است، ولی همچنان می توان رویش حساب کرد. مفیستو انتخاب درستی برای نگهداری از سنگ روح است.

*اشاره به وقایع one more day و فسخ ازدواج پیترپارکر و مری جین واتسون و پاک کردن تمامی خاطرات آن توسط مفیستو در ازای نجات جان زن عمو مِی

۸- بُعد تاریک

dormammu-darkness

دورمامو پایان ناامید کننده ای در دکتر استرنج داشت، ولی یک موضوع کلیدی که فهمیدیم این بود که انشنت وان انرژی اش را از بُعد تاریک تغذیه می کرد تا جاودان باقی بماند. یک نکته ی بزرگ دیگر این بود که در این بُعد، به مردم توهم زندگی ابدی داده می شود. آیا این جاودانی درواقع روح های گیر افتاده است؟ شاید مسخره بنظر بیاید ولی می تواند توضیح این موضوع باشد که چطور او در آن سرزمین تا این حد قدرتمند و از نظر فیزیکی نابود نشدنی است.

از آنجایی که می دانیم باز هم او را خواهیم دید، و از آنجایی که وانگ در «Infinity War» به استرنج ملحق می شود، امیدواریم که شاید بتوانند با یکدیگر سفری به پرتگاه داشته باشند تا قطعه ی مهمی از معما را پیدا کنند. همچنین جالب می شود اگر ببینیم ثانوس بدنبال سنگ به آنجا می رود، چون در هر صورت حضور او در آنجا باعث یک مبارزه ی عالی بین دورمامو و او می شود. از همه بیشتر، نیاز داریم کمی بیشتر اعتبار فضایی به بعد تاریک منتقل شود.

۷- کامار-تاج

a-sorcerer-stone

فیلم دکتر استرنج مشخص کرد که سنگ زمان و چشم آگاموتو امن و امان در کمر-تاج هستند. ولی صادقانه بگوییم، چرا سنگ دیگری در آنجا، در کتاب ویشانتی یا حتی نزد جریکو درام نگهداری نشده باشد؟ بگذریم که سه خلوتگاه با یادگار ها و مصنوعات آنجا هستند که حاوی قدرتی زیاد و رازگونه اند. ما واقعا نمی دانیم چه چیزی در آنجا مخفی شده است و شرط می بندیم برملا شدن آن استرنج و وانگ را به یک اندازه غافلگیر می کند. به هر حال، انشنت وان راز های زیادی را نگه داشته بود.

از بین همه ی کسانی که یک سنگ را پیدا کرده اند یا به نوعی با آن کار کرده اند، دارو دسته ی استرنج بنظر می آید کسانی باشند که بیشتر از همه می دانند باید با احتیاط از آن استفاده کنند، همچنین بنظر می آید نسبت به قدرت درونی حقیقی آگاهند پس منطقی است اگر سنگ های بیشتری نزد خود داشته باشند. بنظر می رسد ازگارد به راحتی می تواند مورد هجوم یا رفت و آمد های یواشکی قرار بگیرد، پس ما فکر می کنیم این مکان های عجیب تر، جای امن مناسب تری هستند. همچنین جایی هم برای ویژن و استارک باقی میگذارد که حرکتی بزنند یا حتی آن گروه ایلومیناتی که بهشان اشاره کردیم.

۶- در دستان ثانوس

thanos-pinkie

ثانوس سنگ ذهن را در دست داشت و با بی احتیاطی آن را تسلیم لوکی کرد تا تسرکت را در اونجرز به دست آورد. ما همه می دانیم که اوضاع برایش چطور پیش رفت. اینکه او یک سنگ دیگر را در دست داشته باشد یک توئیست می شود. شاید فقط دیگر به کسی اعتماد نداشته باشد که آن را به او بدهد. همچنین می تواند چیزی باشد که به او قدرت می دهد یا به سادگی به عنوان نیروی پشتیبانی برای وقتی که به شکار گنج می رود، از آن استفاده می کند.

همه مشغول نگاه کردن به یک مسیر هستند، ولی آیا کسی تا بحال متوقف شده است تا این را در نظر بگیرد که ثانوس در طول مدتی که بیرون از کادر دوربین بوده است، مشغول چه کاری بود؟ گمراه کردن (مارا به این فکر انداختن که تنها جواهری که دارد همانی است که به لوکی داد) راه حلی عالی است و اگر یک نفر باشد که بداند چطور اینطور بازی های فکری را انجام دهد، اوست. تنها دلیلی که از او به عنوان “تایتان دیوانه” یاد می شود می تواند این باشد که سنگ روح منبع قدرت اوست، و به او این امکان را می دهد تا به بخش عظیمی از کهکشان چیره شود و بر آن حکومت کند. سوالات بسیاری مطرح است و بعضی از جواب ها نزدیک هستند، ولی طوری که همه در اطراف بدنبالشان می گردند، اینکه ثانوس سنگ را در جیب پشتی اش قایم کرده باشد منطقی است چون کی انتظار دارد MCU وارد همچین مسیر تازه ای شود؟

۵- پنهان شده توسط تونی استارک

tony-stark

ویژن در «Age of Ultron» اشاره کرد که هنوز مانده است تا درباره ی سنگ ذهنش همه چیز را یاد بگیرد. چه می شود اگر در حین تلاش برای برملا کردن حقیقت درباره ی سنگ خودش، درباره ی سنگ روح بفهمد و در بین فیلم ها تلاش کند تا آن را بدست آورد؟ از آنجایی که ویژن موافقت خود را با تصمیمات استارک تا به الان نشان داده است، این که آن را برای آیرون من ببرد، موضوع غیر قابل باوری نیست. حتی خیلی آسانتر می شود اگر آن را در جایی بدون نگهبان مثل یک مقبره یا سرداب که به نفوذ ناپذیری شناخته شده است بگذارد، چون او می تواند براحتی چگالی بدنش را تغییر بدهد و بدون دردسر به داخل نفوذ کند.

در کنار ویژن، خرد و مسائل دنیوی و اخروی بسیاری هست که توسط تونی استارک کشف شود، پس پیش برد داستانشان مثل این می تواند افشاسازی فوق العاده ای باشد. همچنین به طبیعت خودبین و بیش از حد محافظی که از بعد سیویل وار همراه با تونی است اشاره دارد. آن نیازی که برای کنترل کردن دارد، بخصوص ناراحتی اش برای مرگ والدینش که به عنوان نیرویی که او را به جلو می برد نشان داده شده است، می تواند بطور بالقوه منجر به استفاده های جالبی از سنگ روح شود. از الان می شود او را تصور کرد که در حال تلاش است تا روح پدر و مادرش را پیدا کند.

۴- دفتر مرکزی اسکورپ

oscorp

استودیو مارول و سونی با همکاری یکدیگر این فیلم را ساختند ولی گذاشتن چیزی باشکوه مثل سنگ روح بنظر نمی آید در خور جهان پایه ای مرد عنکبوتی باشد. در نگاه اول که اینطور است. این انتقامجو همیشه صف متنوعی از ویلن ها را برای مبارزه داشته است. در حالی که «Spider-Man: Homecoming» بدنبال امثال ولچر و شاکر است، اگر نورمن آزبورن چیزی را بدست بیاورد که نتواند آن را بدرستی درک کند، هیچ وقت خبردار نمی شویم. این موضوع می تواند با جاه طلبی ای که او در کامیک ها نشان داده است همخوانی داشته باشد، چون طمع او بطور مداوم در حال زیاد شدن است و این بخاطر عطش او برای دانش است.

اگرچه در فیلم سونی نشان داده نشده است، استودیو مارول همیشه می تواند مرد عنکبوتی و اسکورپ را برای چند صحنه قرض بگیرد تا درگیری او را با آزبورن به منظور برملا کردن این نکته که اسکورپ تمام مدت سنگ را داشته است، نشان دهد. اینکه اسپایدی روح عمو بن را بخاطر جواهر بیند، می تواند یک صحنه ی تاثیر گذار بسازد.

۳- کانسرورس

the-cancerverse

اگر شما از طرفداران متریال کیهانی دن آنابت و اندی لنینگ باشید، پس می دانید چه می خواهم بگویم. نه تنها نگهداری سنگ در اینجا مکان نهایی برای خارج از دسترس نگه داشتنش است، بلکه همچنین اگر جهان سینمایی مارول تصمیم بگیرد چیزهای جدیدی به نمایش بگذارد، پس این جایی است که ما می توانیم امثال آدام وارلاک و ریچارد رایدر (قهرمانی که به عنوان نوا شناخته می شود) را وارد ترکیب سینمایی کنیم.

کانسرورس یک واقعیت بدون مرگ است که در فالت، شکاف بوجود آمده ناشی از یک سری جنگ های کیهانی در کامیک هاست. نتیجه ی حوادث تسریع شده توسط جنگ پادشاهان، شامل ناانسان ها، کری و شیار، در کنار دیگران و مرتبط با چند نهاد کیهانی، شامل ثانوس است. این می تواند شانس دوم برای وجود بُعد تاریک که همچنین به عنوان یک انعکاس ترسناک عمل می کند باشد. گذشتن از آن کاری ترسناک است، ولی از الان می توانیم ببینیم که تیم استار لرد برای این کار اسم نویسی می کنند.

۲- خانه ی کوئیل در زمین

star-lord-quill

پیتر کوئیل، شناخته شده با اسم استار لرد زیاد در جهان سینمایی مارول بردباری بخرج داده است. او هیچ وقت پدرش را نشناخت، مادرش را از دست داد، دزدیده شد و آموزش دید تا یک سارق فضایی باشد. او نگه داشته شد و در نهایت رهبری نگهبانان کهکشان را به عهده گرفت. همه ی این ها در حالی است که هنوز ارتباطی با زمین و مادرش برقرار نکرده است. با مشخص شدن ایگو به عنوان پدری که او را وقتی خیلی جوان بود ترک کرد، می تواند سنجش های ایمنی را به شکل حلقه ی نامزدی یا ازدواج مادرش در نظر گرفت؟ می تواند هوشمندانه باشد که سنگ روح را بجای یک الماس نگه داشت.
جواب شاید به برگشت نگهبانان (و دشمنانشان) به زمین گره خورده باشد و ممکن است حتی بیشتر از آن، کوئیل تا بحال میراث مرموزش را پیدا کرده باشد. شاید استفاده از جواهر به عنوان کادوی نامزدی به نظر مسخره بیاید، ولی به هر حال همچین حرکت غیر منتظره و احساسی ای کوئیل و اولین فیلم نگهبانان را بطور کل خلاصه می کند.

۱- نزد هاوارد اردکه

howard-the-duck

او یک اردک است، از مست کردن خوشش می آید، و بنظر می رسد کالکتر به اندازه ی کافی به او اعتماد دارد که همراهش نوشیدنی بخورد، پس چرا در ادامه ی کار سنگ روح را به او ندهد تا در جایی در آپارتمانش پنهان کند؟ نکته این است که جیمز گان همیشه برای هر چیز انگیزه ای دارد، پس معرفی کردن هوارد به جهان سینمایی مارول شاید ماجرایی بزرگتر از فقط یک فن سرویس داشته باشد. چه چیزی می تواند باشد که بیشتر به اهمیت هوارد اضافه کند؟

اگر کالکتر چیزی برای محافظت به او داده باشد، قطعاً به این خاطر است که فکر می کرد هوارد آخرین کسی است که شکارچیان برای پیدا کردن سنگ به او فکر می کنند. این نقشه ممکن است احمقانه بنظر برسد، ولی دمی از هوشمندی در آن دارد چون هوارد اصلاً به عنوان کسی که ممکن باشد چیزی بی نهایت قدرتمند و مهم مثل سنگ روح را نزد خود نگه دارد، در نظر گرفته نمی شود.

+منبع

ترجمه از فرنوش فدایی
کپی‌رایت © ۲۰۱۶ فانتزیِ کمیک
هرگونه کپی‌برداری بدون ذکر منبع مجاز نمی‌باشد.


  • کمیک خوان
   در پاسخ به کمیک خوان

   به نظر من سنگ‌ روح دست بتمنه😂

  • امیررضا
   در پاسخ به امیررضا

   بعضی از گزینه ها واقعا نا مربوط بود پیش تونی مگه میشه

   • کسری اشرفی
    در پاسخ به امیررضا

    حق با شماست…مشکل مقالات ترجمه گاها همینه دیگه. منابع خارجی بعضی وقتا گزینه های احمقانه ای میارن…البته باز بین اینا چنتا گزینه ی خیلی محتمل بود.
    و مورد بعدی اینه که این مقاله آدام وارلاک رو جا انداخت…با توجه به تاریخچه کارکتر و سنگ روح احتمالش خیلی زیاده که این سنگ پیش وارلاک باشه و از طرفی استارت معرفی شخصیت هم زده بشه.

  • دنی بیلی
   در پاسخ به دنی بیلی

   اسکورپ
   =)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

  • حنیف
   در پاسخ به حنیف

   ب نظر من چن جای مختلف دیگه هم میتونه سنگ روح رو داشته باشه .مثل. مرگ
   یا ی نفر دیگه که ملکه روح هاست که با لوکی همکاری داره
   یا ممکنه وقتی ثانوس ۵ سنگ رو کنار هم جمع کرد سنگ روح ظاهر بشه کسی نمیدونه 😂

  • MEHDI_H.P
   در پاسخ به MEHDI_H.P

   ۷ نمیشود چون اخر فیلم تور۲ سیف وقتی اتر را به کالکتر داد کالکتر گفت چرا در خزانه ازگارد نگه داری نمی کنید
   سیف گفت دو سنگ نباید خیلی به هم نزدیک باشد

  • استارلرد
   در پاسخ به استارلرد

   اولا اینکه هیچکدام از اینا به جز هاوارد اردکه و هلا امکان پذیر نیست چون حرف اول اسم نگهدارنده سنگ ها باید کلمه Thanos رو بسازه الان
   سنگ فضا=Tesracet
   سنگ روح=نامشخص
   سنگ واقعیت:aeither
   سنگ زمان:necklace
   سنگ قدرت:orb
   سنگ ذهن:specter
   همینجور که دیدید فقط حرف H مونده تا کلمه thanos تکمیل بشه پس حرف اول اسم جایى که سنگ روح است H داره براى همین فقط هلا و هاوارد اردکه امکان پذیر است.
   دوما هم تایید شده به احتمال ٨٠ ٪‏ سنگ روح نزد هایمدال(تو دو فیلم ثور) است زیرا رنگ سنگ روح نارنجى هست و رنگ چشمان هایمدال هم نارنجى هست و میگن که سنگ روح تو چشماش هست تو فیلم ثور هم گفته شد که هایمدال میتونه درون تریلیون ها روح رو ببینه که نشون میده سنگ روح نزد اونه و تو اون رویایى که ثور تو اونجرز ٢ دید چشمان هایمدال سفید بود که نشون میده ثانوس در آینده براى بدست آوردن سنگ روح از چشمان هایمدال او را کور مى کند.

  • امین
   در پاسخ به امین

   بنظرم مورد ۱۲ و ۱۳ فقط محتمله