«گرنت موریسون» با «شمشیر عیسی مسیح» در نبرد با هوی متال!

توسط : در تاریخ : شنبه, نوامبر 26th, 2016

عیسی مسیح به دنیای کمیک وارد می‌شود! «گرنت موریسونِ» (Grant Morrison) نویسنده، که بیشتر برای آثار پرطرفدارش مانند «آل‌استار سوپرمن» (All Star Superman)، «مردان ایکس جدید» (New X- Men)، «انیمال من» (Animal Man) و غیره شناخته شده می باشد، مجموعه کاملاً جدیدی با عنوان «شمشیر سرکش عیسی مسیح» را معرفی کرده است. این مجموعه قرار است در مجله هوی متالی که موریسون به تازگی در آن به عنوان سرپرست ویرایشگران مشغول به کار شده، منتشر گردد.

 

%da%af%d8%b1%d9%86%d8%aa-%d9%85%d9%88%d8%b1%db%8c%d8%b3%d9%88%d9%86-%d8%a8%d8%a7-%d8%b4%d9%85%d8%b4%db%8c%d8%b1-%d8%b9%db%8c%d8%b3%db%8c-%d9%85%d8%b3%db%8c%d8%ad-%d8%af%d8%b1

در مصاحبه با «والچر» (Vulture)، موریسون ادعا می‌کند این ایده جنجالی در رابطه با حضرت مسیح، زمانی به ذهن وی خطور کرده که در حال کار بر روی کمیک «ماجرا‌جویی جدید هیتلر» بوده است. موریسون در این مجموعه از یک پروژه سری نازی به نام مسیحیت مثبت پرده برمی‌دارد. در این پروژه مسیح به جای یک یهودی آرام و متین، به شکل یک آریایی پرانرژی تصویر شده است. عنوان مجموعه و تصویر ظاهری مسیح از سریالی با نام «کونان بربر»‌(Conan the Barbarian) الهام گرفته شده است.

موریسون، که مقصد این مجموعه جدید را مجله هوی متال انتخاب کرده است، اقرار می‌کند: «هدیه بزرگی به من بود، مخصوصاً اینکه کار در سایه‌‌ی هوی متال، برای ایجاد مفهوم ترکیبی از کونان و عیسی مسیح خیلی مؤثر بود.»

ارائه این اثر بر عهده کمپانی «برادران مولن»(Molen Brothers) است که برای کار بر روی کمیک «عواقب بعدی»‌‌(The Aftermath)، که از آن به عنوان «اثری پوچ و سیاه و پروژه‌ای هنری شامل داستان‌های علمی تخیلی و یا اثری هنری پیشتاز برای آینده» یاد می شود، شهرت دارند.

موریسون می گوید: «مجموعه جدیدم اول در سال ۱۹۹۰، زمانی که تازه «ماجراجویی جدید هیتلر» را تموم کرده بودم، به صورت دنباله‌دار و به کمک «استیو یئوول»(Steve Yeowell) منتشر می‌شد. تحقیقات زیادی برای اون یکی انجام داده بودم، و تازه این ایده جالب به ذهنم رسیده بود که حین جنگ جهانی دوم، نازی ها سعی داشتند تعریف جدیدی از مسیحیت ارائه کنن، مخصوصاً تعریف جدیدی از مسیح. اون رو از تصویر آروم و صلح دوستی که وعده داده می شد دور کنن و به یک مسیح خشن و جنگ‌طلب تبدیل کنن.»

ایده داستان‌ها به تناسب حلقه‌های روایت اصلی موریسون تغییر پیدا کردند، مخصوصاً در جریان سیاسی حاکم اخیر: «در دورانی که ما زندگی می کنیم کاملاً واضحه چطور حتی صلح‌طلبانه‌ترین داستان‌ها یا روایت‌ها که حتی زمانی از اونچه که الان هستند، مثبت‌تر بودند، ممکنه به شکل کاتالیزوری برای خشونت و ضرب و شتم منحرف بشن. مخصوصاً در این زمانه که در دنیایی زندگی می‌کنیم که شاهد نادیده گرفتن فریبکاری‌ها و دروغ ها هستیم، اینکه فرهنگ عامه بر واقعیت غالب شده، جایی که مردم می تونن با خوشحالی هر روایتی را به روایت جدیدی تبدیل کنن، و تقریباً معنای اون روایت رو به مخالف معنای اصلیش تغییر بدن، کاری که دقیقاً نازی‌ها قصد داشتن با مسیحیت انجام بدن.»

«شمشیر سرکش عیسی مسیح» بیست و هشتم دسامبر روانه بازار خواهد شد.

منبع: CBR