«کوین اسمیت» بدنبال اقتباس انیمیشنی از «سوپرمن لیوز»

توسط : در تاریخ : شنبه, دسامبر 3rd, 2016

در جلسه‌ی اخیر Q&A که از طریق فیسبوک لایو برگزار شد، نویسنده و کارگردان، «کوین اسمیت» اعلام کرد کار بر روی فیلمنامه اثر متوقف شده «سوپرمن لیوز» (Superman Lives) را این بار توسط اقتباسی انیمیشنی آغاز خواهد کرد.

 

07072015_death_of_superman_lives_poster

طبق گزارش «کمیک بوک فیلم»، اسمیت علاقه خود را برای اقتباسی انیمیشنی از این اثر عنوان کرده، بخصوص اگر بازیگرانی که در گذشته برای فیلم انتخاب شده بودند نیز در این اثر همکاری کنند. وی عنوان کرد: «تماشای اونها در قالب انیمیشن و صحبت کردن اونها به جای شخصیت ها خیلی جالب می‌شه. «نیکلاس کیج» هنوز علاقه‌مند به نظر می‌رسه. می‌خوام برای نقش «لکس لوثر» از «مایکل روکر» (Michael Rooker) استفاده کنم که فکر می کنم خیلی جالب می‌شه. اما، می دونید، در هر صورت، من هستم!»

اسمیت ادامه داد: «درنهایت تصمیم ساخت این اقتباس به دوستانمون در کمپانی برادران وارنر بستگی داره. اما اگه اونها زمانی با من تماس می‌گرفتن و می‌گفتن که قصد دارن نسخه انیمیشنی فیلمنامه سوپرمنی که نوشتیم رو بسازن، باور کنید من خیلی استقبال می‌کردم.» سال گذشته اسمیت در پروژه‌های مرتبط به کمیک بوک فعالیت بسیاری داشته، کارگردانی چند قسمت از مجموعه‌های «فلش» و «سوپرگرل» از جمله فعالیت های او می باشند. بنابراین ساخت انیمیشن طبعاً می تواند قدم بعدی او باشد.

در سال‌های اخیر، «سوپرمن لیوز»، اثر کنار گذاشته شده از مجموعه سوپرمن که قرار بود در دهه ۹۰ توسط «تیم برتون» کارگردانی شود، به مرکز توجه طرفداران کمیک بوک تبدیل شده‌است. وقایع مربوط به پشت صحنه، فیلمنامه افشا شده، و علی الخصوص تصاویری که از لباس شبرنگ عجیب و غریب سوپرمن منتشر گشته، همه و همه باعث گمانه زنی های طرفداران در رابطه با این اثر نیمه تمام شده است. پس از ساخت مستندی با نام «پایان سوپرمن لیوز، چه اتفاقی افتاد؟» (Death of Superman Lives: What Happened?)، که با بودجه مردم ساخته شده بود، این اشتیاق به دانستن از جانب طرفداران به اوج خود رسید. در این مستند «جان اشنپِ» (Jon Schnepp) کارگردان با چندین عامل کلیدی پروژه «سوپرمن لیوز» از جمله «کوین اسمیت» مصاحبه می‌کند. اگر بخواهیم منصفانه قضاوت کنیم، هنوز مخاطبانی هستند که مشتاقند بدانند سرانجام این پروژه به کجا خواهد انجامید.

اخیراً DC در ساخت انیمیشن های خود ریسک بالایی را پذیرفته، از جمله می توان به اکران فیلم هایی با رتبه R مانند «شوخی مرگبار» (The Killing Joke) و همچنین پروژه آینده این کمپانی با نام «لیگ عدالت تاریکی» (Justice League Dark) در کنار اثر خانوداگی‌ای همچون «بتمن: بازگشت شوالیه ی شنل پوش» (Batman: Return of The Caped Crusader) که درواقع بازسازی سریال لایو اکشن دهه شصتی با بازی «آدام وست» (Adam West) است، اشاره کرد. با در نظر گرفتن این موارد، شاید بتوان به احیای مجدد «سوپرمن لیوز» امیدوار بود.

منبع: CBR