کنسل شدن سه عنوان دیگر DC

توسط : در تاریخ : پنجشنبه, ژانویه 23rd, 2014

دی سی کامیکس اعلام کرد که در ماه آپریل، کمیک‌های «نایتوینگ» و «سوپرمن رسته از بند» و «جوخه‌ی انتحار» به کار خود خاتمه خواهند داد.«جیم لی» قبلاً نیز اشاره‌هایی کرده بود مبنی براینکه «سوپرمن از بند رسته» فقط تا یک آرک دوام خواهد داشت.

طبق جدول پرفروش ترین کمیک‌های سال، «سوپرمن رها از بند» با کسب سود ۱٫۲۵ میلیون دلاری در شماره‌ی اول خود از بهترین‌های دی سی بود. شماره‌ی دوم این کمیک نیز تنها کمیکی بود که با اینکه شماره‌ ۱ روی جلد خود نداشت یا جزو رویدادی نبود، ولی جزو ۱۰ کمیک پرفروش شد.

«نایتوینگ» که هویت مخفی‌اش در «تاابد شرور۱#» فاش شده است، تا به اینجای کار نقش مهمی در داستان داشته است و سرنوشتش در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. برخی از طرفداران نگران مرگ وی هستند، چون در اسپویلر «شکرگذاری» که وضعیت بعد از «تاابد شرور» افراد خانواده‌ی خفاش را بیان می‌کرد حضور نداشت، و اینکه بسیاری مطلع هستند که دن دیدیو (Dan Didio) می‌خواست این شخصیت را در جریان «بحران نامحدود» (Infinite Crisis) بکشد.

NTW_Cv30_52d9660ec4ebe9.11829334-197x300

حتی ماسک خون‌آّلود «نایتوینگ» به طرز عجیبی یادآور یکی از قسمت‌های «۵۲» (که جف جانز نویسنده اش بود) است که تصویر عینک خون‌آلود «بوستر گولد» رو جلد بود، و در آن شماره این شخصیت «مرد» و بعد از چند هفته مشخص شد که درواقع تمام این‌ها را خودش جعل کرده است.

هفته‌ی قبل نویسنده‌ی «نایتوینگ»، کایل هیگینز که از ابتدای ۵۲ جدید نویسندگی «نایتوینگ» را برعهده داشته، اعلام کرد که از این کمیک جدا می‌شود ولی درمورد کنسل شدن این عنوان چیزی نگفت. جیمز تینیون چهارم (James Tynion IV) آخرین شماره‌ی این مجموعه را خواهد نوشت.

عنوان سومی که قرار است کنسل شود، به کمیک «جوخه‌ی انتحار» تعلق دارد. نویسنده‌ی این عنوان، مت کینت (Matt Kindt) نیز همانند کایل هیگینز از قبل اعلام کرده بود که این عنوان را ترک خواهد کرد و حالا مشخص شده که خود عنوان نیز لغو خواهد شد. این که عاقبت شخصیت‌های این کمیک چه می‌شود هنوز معلوم نیست، ولی احتمال دارد که کینت حداقل از برخی از این شخصیت‌ها در کمیک «لیگ عدالت متحد» استفاده کند.

نایتوینگ ۳۰#
نویسنده: جیمز تینیون چهارم
طراح: مگان هتریک
طراح کاور: اد باروز
خانواده‌ی خفاش مجبور است که با پیامدهای تلخ «تاابد شرور» روبرو شود، اما بعد از تمام سختی‌هایی که کشیده‌اند، آیا می‌توانند پیش هم بمانند؟

سوپرمن رسته از بند ۹#
نویسنده: اسکات اسنایدر
طراحی و کاور: جیم لی و اسکات ویلیامز
نویسنده ی بک‌آپ: داستین گاین
تمام است. پایان فوق‌العاده‌ی اسکات اسنایدر و جیم لی برای حماسه‌ی سوپرمن. نبردی در خورشید درجریان است در حالی که سوپرمن و ریث (Wraith) باید سرنوشت خود را بپذیرند…و لکس لوتور هم از سلاح نهایی خود استفاده می کند!

جوخه‌ی انتحار ۳۰#
نویسنده: شون رایان
طراح: ایگ گوارا و رای خوزه
طراحی کاور: پاتریک زیرکر
در خاکسترهای جریان «تاابد شرور»، رهبر «آرگوس» و «گروه عملیات اکس»، آماندا والر باید با پیامدهای شکستش در قبال حفاظت از ایالات متحده در مقابل «سندیکای جنایت» مواجه شود.