کناره گیری زک اسنایدر از جاستیس لیگ به دنبال یک تراژدی خانوادگی

توسط : در تاریخ : سه شنبه, می 23rd, 2017

کارگردان جاستیس لیگ، زک اسنایدر و همسرش دبوراه، تهیه کننده ی فیلم، بدنبال مرگ دخترشان از ساخت فیلم کناره گیری کردند. طبق گفته ی The Hollywood Reporter، اسنایدر و همسرش در حالی جاستیس لیگ را ترک کردند که آن را به دستان کارگردان و نویسنده جاس ویدن سپردند.

اسنایدر در این باره گفت: «در ذهنم، فکر کردم این آسان است که سر کار برگردم و خودم را در آن غرق کنم. مطالبه های این شغل بسیار زیاد هستند. آدم را کامل از پا درمی آورد. و در دو ماه اخیر به این نتیجه رسیدم….تصمیم گرفتم که از فیلم کناره گیری کنم تا با خانواده ام و فرزندانم باشم، کسانی که واقعا به من نیاز دارند. آنها همگی دوران سختی را می گذرانند. من دوران سختی را می گذرانم.»

دختر اسنایدر، آتِمن در ماه مارچ دست به خودکشی زد و مرگ او توسط خانواده مخفی نگه داشته شد. اسنایدر از کار ساخت فیلم، دو هفته مرخصی گرفت تا با این تراژدی کنار بیاید و برنامه داشت که پس از آن کارش را از سر بگیرد. هرچند، اسنایدرها در نهایت تصمیم گرفتند از پروژه کنار بروند تا جاستیس لیگ طبق برنامه در تاریخ ۱۷ نوامبر اکران شود.

توبی امریخ، مدیر تصاویر برادران وارنر در بیانیه ای گفت: «اینکه آنها چه می کشند غیر قابل تصور است، و قلب من – قلب ما – همراه آنهاست. استودیو کاملا از تصمیم اسنایدرها برای کناره گیری حمایت می کند.»

جاستیس لیگ در حال حاضر در مرحله ی پس از تولید است. پس از دیدن نسخه ی اولیه ی فیلم، اسناید امیدوار بود که چند صحنه ی دیگر به آن اضافه کند و ویدن را آورد تا آنها را بنویسد. هرچند زمان فیلمبرداری آنها که رسید، اسنایدر تصمیم گرفت کار را به ویدن بسپارد.

امریخ توضیح داد: «کار کارگردانی آن بصورت حداقلی است و باید به سبک، لحن و الگویی که زک ترتیب دیده بود وفادار ماند. ما هیچ شخصیت جدیدی را معرفی نمی کنیم. همان شخصیت های قبلی در چند صحنه ی جدید هستند. او هدایت کار را به دست جاس سپرده است ولی مسیر همانی است که زک ترتیبش را داده بود. من هنوز باور دارم باوجود مصیبت پیش آمده، همچنان یک فیلم عالی خواهیم داشت.»

آتمن دختر اسنایدر از ازدواج اولش بود، او به همراه همسرش دبوراه از ۷ فرزند و فرزندخوانده شان نگهداری می کنند. آتمن از دانش آموزان کالج سارا لارنس بود، جایی که به گفته ی دبوراه اسنایدر او دوست داشت که «بنویسید، بنویسد، بنویسد». آتمن پیش از مرگش یک رمان علمی تخیلی/فانتزی را تمکیل کرد، که خانواده اش امیدوارند آنرا چاپ کنند و درآمد آنرا به خیریه بدهند.

اسنایدر گفت: «هیچ وقت برنامه نداشتم که این موضوع را عمومی کنم، فکر می کردم فقط در خانواده بماند، یک موضوع شخصی، یک غم شخصی که خودمان با آن کنار می آییم. وقتی مشخص شد که من نیاز به یک مرخصی دارم، می دانستم که در اینترنت داستان سرایی ها شروع می شود. آنها کار خودشان را می کنند. واقعیت این است که….دیگر این چیزها برایم مهم نیستند.»

این فیلم در ۱۷ نوامبر با بازی ستارگانی همچون بن افلک در نقش بتمن، هنری کویل در نقش سوپرمن، ایمی آدامز در نقش لوئیس لیم، گل گدوت در نقش واندر وومن، جیسن موموآ در نقش آکوآمن، ازرا میلر در نقش فلش، ری فیشر در نقش سایبرگ، ویلیام دافو در نقش وولکو، جسی آیزنبرگ در نقش لکس لوثر، جرمی آیرنز در نقش آلفرد پنیورث، دایان لین در نقش مارتا کنت، کونی نیلسن در نقش کوئین هیپولوتا و جی کی سیمونز در نقش کمسیر گوردون اکران می شود.


  • FEIZ
   در پاسخ به FEIZ

   چه اتفاق تلخی، امیدوارم که هیچ کسی دچار همچین غمی نشه.
   برام جالبه که چقدر راحت جاس ویدن این کار رو پذیرفته❗البته کار خاصی هم نمونده.
   امیدوارم که اگه نظارت بر تدوین فیلم دست کارگردان بوده ، حالا که زک نیست ، دیگه نگرانی تدوین رو نداشته باشیم که یکوقت تدوین JL مثل BVS بشه (البته صد در صد از نتایج اون تدوین درس گرفتن).
   امیدوارم که بیشتر از این وارنر دچار مشکل نشه ،چون از وقتی که dceu رو شروع کرده پشت سر هم بد شانسی آورده.
   امیدوارم فیلم wonder woman شروع خوش شانسی وارنر و دیسی فن ها باشه.