کمیک‌های هفتگی به روایت تصویر (هفته دوم تا چهارم اکتبر)

توسط : در تاریخ : چهار شنبه, اکتبر 29th, 2014

کمیک‌های خوب زیادی در لیست انتظار نقدهای ما هستند. از این رو تا آماده شدن آن‌ها با نقدهای کوتاه و تصویری همراه باشید. توصیه می‌شود حتما کمیک‌هایی که در این هفته‌ها نمرات خوبی از ما گرفته‌اند را از لینک‌های زیر دریافت کنید و نظرات خود راجع به آن‌ها و دیگر کمیک‌هایی که در طول این هفته‌ها خواندید با اشتراک گذاری تصاویر بیان کنید، هیچ قاعده و قانونی در کار نیست ما در نقدهای تصویری هرچه در سرمان است بر زبان می‎آوریم شما هم هر چه از کمیک‌های این هفته‌ها دوست داشتید یا حتا نداشتید را با ما به اشتراک بگذارید.

همین امشب نیز منتظر لینک کمیک‌های هفته پایانی اکتبر باشید.


[انتخاب‌های مهران فلاح]

Rocket Raccoon #4 -۱ (صفحه ۱۶) | امتیاز: ۷٫۵ از ۱۰

فکر کنم به اندازه کافی در نقدهای تصویری از کمیک راکت راکون تعریف کرده‌ام اما یک چیز متفاوت را فراموش کردم اشاره کنم. نوآوری اسکوتی یانگ در افکت های صوتی پس زمینه. در طول روایت یک سری توضیحات بامزه در پس زمینه به جای افکت‌های صوتی مرسوم طنز کمیک را دوچندان می‌کند. همین خلاقیت ها در روایت داستانی است که کارهایی چون این کمیک یا هاکای و امثال آن را برجسته می‌کند.

Deathstroke #1 -۲ (صفحه ۱۰) | امتیاز: ۷ از ۱۰

کمیکی خشن و جذاب البته بیشتر به خاطر طرحهایش. تونی دنیل در وهله اول یک طراح خوب است تا داستان‌نویس خوب و این عنوان نیز بخش طراحی چیره بر داستان‌گویی است. ماشین کشتار DC بازگشته است این‌بار با طراحی‌هایی بهتر و البته اجازه دی‌سی به خالق آن برای اعمال خشونت بیشتر نسبت به کار هیگینز و البته همچنان حفره‌هایی در روایت داستانی. با این وجود از برداشتن این کتاب پشیمان نخواهید شد.

All-New X-Men #32 -۳ (صفحه ۱۰) | امتیاز: ۷ از ۱۰

شاتی زیبا از اتفاقات آمده بر سر مایلز مورالز به طراحی محمود اسرار

Amazing Spider-Man #8 -۳ (صفحه ۱۳) | امتیاز: ۳ از ۱۰

واقعا چیزی بدتر از این نمی‌شود در دنیای کمیک پیدا کرد. دو قسمت برای پرداختن به ویلین داستان و مغلوب شدنش تنها با یک تماس تقلبی. دن اسلات خیلی وقت‌ها رده سنی اکثر مخاطبانش را در این سری نادیده می‌گیرد و با این حرکات شعور مخاطب را زیر سوال می‌برد.

Amazing Spider-Man #8 -۴ (صفحه ۲۰)

تنها صفحاتی که لایق ۳ نمره بالا بود هنر طراحی راموس و صحنه‌های تراژیک خوبی است که اسلات با دختر پیتر پارکر و مری جین یعنی می‌دی پارکر در دنیایی موازی در بک‌آپ استوری این قسمت می‌سازد.

Catwoman #35 -۵ (صفحه ۴) | امتیاز: ۶ از ۱۰

راستش این عنوان را به لطف اتفاقات بتمن جاویدان دیگر نمی‌شود کت‌وومن نامید. حالا تبدیل به یک عنوان شخصی سلینا کایل و خاندانش شده که بهترین مزیتش حداقل نبود خانم نوسنتی در داستان‌سرایی بد سلینا کایل است. اما باز هم این کمیک گیره‌اش آنقدر محکم نیست که نتوانید از خودتان جدایش کنید.

Batman #35 -۶ (صفحه آخر) | امتیاز: ۹ از ۱۰

حدس بزنید کی برگشته!

Uncanny X-Men #27 -۷ (صفحه ۵) | امتیاز: ۸٫۵ از ۱۰

توهمی که راشل سامرز به تهدید جدید دنیای اکس‌من‌ها می‌دهد. نکته این تصویر رنگ‌زنی جوزه ویلاروبیاست که در مقایسه با رنگ‌زنی های کم دقت و ضعیف بوچلاتو لایه‌ای ۳ بعدی و برجسته به کار پاشیده است.

Batman and Robin #35 -۸ (صفحه ۴) | امتیاز: ۷٫۵ از ۱۰

جسد دیمین به سیاره آپوکالیپس برده شده. حالا بتمن در زره جدیدش، هِل‌بت، درصدد بازپس‌گیری اوست. این قسمت به جز چند صفحه ابتدایی تلاش جاستیس لیگ برای برگرداندن بروس و کمک به او را نمایش می‌دهد. احتمالا با خبرهای جدید دیمین از همین سیاره و با قدرت‌های جدید فراانسانی‌اش بازخواهد گشت، البته این فقط حدس من است.

Birthright #1 -۹ (صفحه ۱۵) | امتیاز: ۸٫۵ از ۱۰

کودکی در روز تولدش ناپدید می‌شود. زندگی‌ای از هم می‌پاشد، بعد از مدتی اما پلیس فردی عجیب را دستگیر می‌کند. به طرز شگفت‌انگیزی این فرد بالغ همان کودک است!

Wytches #1 -۹ (صفحات ۵ و ۶) | امتیاز: ۹ از ۱۰

اگر بتمن: آینه سیاه را خوانده باشید می‌دانید که تیم نویسنده و طراح این کمیک همان اسکات اسنایدر و جاک هستند. این مهم ترین دلیل برای انتخاب این کمیک است. دلیل بعدی ژانر هارری است که همین صفحه پلاتش را معرفی می‌کند و دلیل سوم رنگ‌زنی به سبک آبرنگی است که گویی با تلفیقی از حس ترس و دلهره بروی بوم ریخته شده است، این رنگ‌زنی حس تاریکی به طرح‌های تحسین‌برانگیز جاک داده است. توصیه‌ای جز تجربه نزدیک خودتان از این کمیک ندارم.


[انتخاب‌های فرزان رحمانی]

Batgirl #35 -۱ (صفحات ۶، ۱۰ و ۱۱) | امتیاز: ۶٫۵ از ۱۰

خب، گیل سیمون رفت از رو عنوان بت‌گرل و من خیلی بدبین بودم به تیم جدید ولی برخلاف انتظار کارشون خوب بود. من که منتظر قسمت بعدم.

Batman #۳۵ -۲ (صفحات ۱۴، ۱۵ و ۱۶) | امتیاز: ۹ از ۱۰

سه صفحه‌ی بسیار خلاقانه برای به تصویر کشیدن قدرت فلش.

Batman #۳۵ -۳ (صفحه ۲۲)

صفحه‌ی آخر کمیک و یه توئیست بسیار عالی. جوکر بازگشته است!
نکته ی جالب توجه همکاری کامل دی سی با تیم این کمیک بود. یعنی تو هیچ کدوم از تبلیغات این کمیک هیچی معلوم نشده بود و فقط به همین بسنده کرده بودند که بگن یه چیز خیلی بزرگ تو راهه، ملت بیاید بخونید:دی. خود اسنایدر هم گفته بود که دوست داشته این دفعه خواننده هم همراه با بتمن بفهمه کی پشت این قضایاست و خب خیلی خوب دراومده بود.

New 52: Futures End #23 -۴ (صفحه ۲۰) | امتیاز: ۶ از ۱۰

قهرمانای دی سی رسماً بدبخت شدن! :دی

Superman/Wonder Woman #12 -۵ (صفحه ۲۱) | امتیاز: ۷ از ۱۰

خب چارلز سول هم رفت از رو این عنوان. قسمت آخرش می‌تونست بهتر تموم بشه ولی باز خوب بود. اینم از آخرین صفحه‌ی این کمیک به قلم چارلز سول.

Death of Wolverine #4 -۶ (صفحه آخر) | امتیاز: ۵٫۵ از ۱۰

ولورین هم مرد ولی چرا اینقدر بد؟ این کمیک پتانسیل اینو داشت که یه چیزی بشه در حد لوگان سالخورده ولی نشد دیگه:دی. ضمناً این استیو مک نیون چرا اینقدر خوب طرح می‌زنه؟ :دی


تنها هدف این بخش ترغیب شما عزیزان به خواندن کمیک‌هاست. لطفا، حتما کمیک‌های هفتگی را بخوانید.

کپی‌رایت © ۲۰۱۴ فانتزیِ کمیک
هرگونه کپی‌برداری بدون ذکر منبع مجاز نمی‌باشد.