کمیک‌های هفتگی به روایت تصویر (هفته اول و دوم مارس)

توسط : در تاریخ : دوشنبه, مارس 17th, 2014

بررسی کمیک‌ها به روایت تصویر طرح جدیدی است که از این هفته شاهد آن خواهید بود. روش کار به این صورت است که اعضای تحریریه هر آن‌چه در طول هفته از نظرشان خاص است را با توضیحی کوتاه و زبان عامیانه و اشاره به تصویر با شما به اشتراک می‌گذارند، حال این می‌تواند بخشی از یک پنل باشد، طرح جلد کمیکی، صفحه و یا حتی یک دیالوگ ماندگار (توجه: این مطلب ممکن است فاش‌کننده‌ی بخشی از داستان باشد).

شما عزیزان نیز می‌توانید در بخش نظرات آن‌چه را که خوانده‌اید و از نظر شما متفاوت بوده با لینک به تصویر و چند خط کوتاه توضیح با ما اشتراک بگذارید(لطفاً انتخاب‌هایتان بیش‌تر از یک تصویر نباشد).

برای دانلود و مطالعه‌ی بررسی کمیک‌های هفته‌ی اول مارس این‌جا مراجعه کنید، همچنین کمیک‌های هفته دوم مارس را این‌جا دانلود و نقدهای آن را در این پست مطالعه کنید.


[انتخاب‌های فرزاد]

۱-  Batman #29 (هفته دوم مارس از صفحه‌ی ۳۶ و ۳۸ کمیک):

صحنه‌ی کشته شدن مادر و پدر بروس و تدوین موازیش یکی از درخشان‌ترین جاهای کمیکه. کاپلو با خطوط هندسی و ساختن شکلای عجیب غریب غوغا کرده. اوج این قضیه زمان شلیک به سر مارتا وین مادر بروس وینه. جایی که صفیر گلوله دور سر مارتا وین به شکل هاله‌ی قدیسین در میاد و معنایی دیگه به کل روایت داستان می‌بخشه.
جایی که Scar به معنای زخم هم ریشه‌ی واژه‌ی لاتین Eschara است به معنای زندگی.

۲-  Evil Empire #1 (هفته اول مارس از صفحه‌ی آخر کمیک):

این پنل آخر کمیکه و تو مراسم عزاداری زن یارو می گذره. قضیه اینه که طرف کاندید انتخابات آمریکا برای ریاست جمهوریه و از طرف جمهوری خواهاست. بعد زنش رو با زدن چاقو توی گردنش کشتن. از اون طرف کاندیدای دموکرات ها هم به شکل کاملاً مسخره بازی داره تو مراسم عزاداری ادای گریه کردن در میاره و اینا. از این طرف هم کاندیدای جمهوری خواها درباره ی ارزش های خانواده چرت و پرت می گه. یهو بر می گرده می گه که آره من می خوام از کاندیداتوری بکشم کنار و مطمئن باشید هر کی این حرکت رو زده هیچ نیت سویی علیه کمپین من و شخص من نداشته. یهو خبرنگاره می پرسه چطور مطمئنید. طرف بر می گرده جواب می ده آخه اون زنیکه رو خودم کشتم دی:

۳-  Headspace #1 (هفته اول مارس از صفحه‌ی ۱۷ کمیک):

خب مانکی برین یه چند وقتیه داره به شدت کمیکای خوبی می‌زنه با نویسنده‌های کمتر شناخته شده که صد البته خیلی خوب می‌نویسن. این صفحه از شماره‌ی یک کمیک Headspace هست که دقیقاً همون ویژگی خوب نوشته شدن رو داره.

صفحه در واقع صفحه‌ی هفده کمیکه و خب خود کمیک یه فضای سوررئال داره تقریباً و این جور نماها یه جورایی کلاسیکه تو یه کار سورئال ولی باعث نمی‌شه هر وقت می‌بینمش ذوق زده نشم دوباره. پس مشاهده کنید مردن سگ کافه‌چی رو در پس زمینه.

۴- Worth #1 (هفته اول مارس از صفحه‌ی ۴ کمیک):

یه صفحه ی راک اند رول خفن و دیگر هیچ دی:

۵- X-Force #2 (هفته دوم مارس از صفحه‌ی ۱ کمیک):

این از اون صحنه‌های کمدی سیاهه که قشنگ امضای سیمون اسپوریر رو پای خودش داره. توضیح اضافه‌تری نمی‌دم و دعوتتون می‌کنم به لذت بردن از تصویر.


[انتخاب‌های فرزان]

۱-  Batman #29 (هفته دوم مارس از صفحه‌ی ۱۳ کمیک):

خیلی این صفحه قشنگ بود. کلاً با استفاده‌ی بارون و رعد و برق تو این کمیک حال کردم. خیلی جالبش کرده بود. در ضمن این صفحه یه ادای احترامی هم به بازگشت شوالیه‌ی تاریکی فرانک میلر می‌کنه.

۲-  Superman/Wonder Woman #6 (هفته دوم مارس از صفحه‌ی ۱۷ کمیک):

سوپرمن و واندروومن باید دنیا رو نجات بدن ولی ممکنه به قیمت جونشون تموم بشه. دیالوگای خیلی قشنگی داشت این صفحه مخصوصاً از اونجایی که سوپرمن می‌گه ?Does it matter خیلی خوشم اومد.

۳-  Forever Evil #6 (هفته اول مارس-کاور):

کاور فوراور اویل هستش که زدن جناب نایتوینگ رو کتلت کردن:دی (طرح از دیوید فینچ).

۴- Batman – Superman Annual #1 (هفته اول مارس از صفحه‌ی ۱۴ کمیک):

کلا طراحی‌های این کمیک خدان ولی این یکی بیشتر از بقیه چشمو گرفت. یادآوری مرگ جیسون و فلج شدن باربارا. این جائه لی طراح کمیک خیلی پنل‌بندی‌های جالبی هم داره.


[انتخاب‌های مهران]

۱-  Batman #29 (هفته دوم مارس از صفحه‌ی آخر کمیک):

این کمیک قطعاً تمام صفحاتش خوبه، نکته‌ بارزش طراحی خیلی خوبه گرگ کاپولوئه که تو این شماره سنگ تموم می ذاره، ولی همیشه اوج یه کمیکی صفحه‌ی آخرشه. یه نگاه به تصویر بندازید، تمام غم و دردی که یه پسر بچه برای کشتن پدر مادرش جلوی چشمش رو سرش می ریزه رو تو همین یه صفحه میشه درک کرد، یه جوری داره درخواست کمک می کنه که دلت می خواد دلداریش بدی. بتمن سال صفر داره ریشه های بتمن رو به روشی فوق العاده جذاب روایت می کنه و واقعاً حیفه با این طراحی های خفن نخوندش.

۲-  Teenage Mutant Ninja Turtles #32 (هفته دوم مارس از صفحه‌ی ۱۷ کمیک):

پنل اول، اکشن. پنل دوم، طنز و پنل سوم، بنگ! بفرمایید لئوناردو برگشته. بعد از این همه قسمت تو همین صفحه تازه لاک پشت آبی ما خودشو پیدا می کنه. این کتاب همه صفات شخصیتی کاراکترها رو تو خودش داره.

۳-  Wolverine #3 (هفته دوم مارس از صفحه‌ی ۱۷ کمیک):

همون طور که احتمالاً در جریان هستید ولورین تو این سری دیگه قابلیت احیا نداره و آسیب پذیر شده. این صفحه یه نمونه‌ی کامل از حماقت سابق ولورین بدون قابلیت احیاش هست. لوگان هنوز به این قضیه عادت نکرده و باید یه عده دور و برش باشن که یادش بندازن تو دیگه آدم سابق نیستی.

۴- The Walking Dead #123 (هفته دوم مارس از صفحه‌ی ۱۰ کمیک):

بی شک «نگان» یکی از بی رحم ترین و البته جذاب‌ترین بدمن‌هایی که کرکمن تو «مرده ی متحرک» خلق کرده. یه سادیسمی به تمام معنا که تو اوج خونسردی آدم می کشه (اگه به قسمت ۱۰۰ رسیدید باید خوب بشناسید این دیوونه رو). تو هر دو تا جملش هم حتماً یه بار باید از کلمه‌ی F**k استفاده کنه. خیلی شخصیت پردازی خوبی داره و تو این صفحه هم داره میره به جنگ ریک. جمله‌ی آخر خودش گویای همه چیز هست:دی


کپی‌رایت © ۲۰۱۴ فانتزیِ کمیک

هرگونه کپی‌برداری بدون ذکر منبع مجاز نمی‌باشد.