کراس اور بین «چو» و «ریوایول»

توسط : در تاریخ : چهار شنبه, فوریه 19th, 2014

«جان لیمن» (John Layman) و «راب گیلوری» (Rob Guillory)، مغزهای متفکر پشت کمیک «چو» (Chew) و «تیم سیلی» (Tim Seeley) و «مایک نورتون» (Mike Norton) سازندگان کمیک گوتیک و نوآر «ریوایول» (Revival)، گرد هم می‌آیند تا خوراک لذیذی از ترکیب دو کمیک پرفروش و تحسین شده‌ی خود با چاشنی ماجراجویی را در قالب کراس اور «چو/ریوایول» به خورد خوانندگان دهند.

در «چو/ریوایول۱#» خوانندگان پی می‌برند وقتی که «تونی چو» (Tony Chu) به نواحی روستایی ویسکانسین می‌رود – جایی که مردگان در تکاپو هستند و زنده‌ها حداکثر تلاش خود را برای دست و پنجه نرم کردن با مشکلات انجام می‌دهند – چه در منوی غذا انتظار وی را می‌کشد.

«لیمن» درمورد این کراس اور گفت:

من تو ذهنم یه لیست از کمیکایی دارم که می‌خوام «چو» باهاشون کراس اور داشته باشه، چون حداقلش اینه که بهم فرصت می‌ده که یه دنیای دیگه که مال من نیست رو ملاقات کنم، دنیایی که با این حال دوست دارم توش بازی کنم. «ریوایول» در صدر لیست قرار داره و واقعاً هیجان زده‌ام که فرصتشو دارم که «تونی چو» رو برای ملاقات «ریوایول» بفرستم.

«نورتون» نیز به نوبه‌ی خود اعتراف کرد:

وقتی «جان [لیمن]» این ایده رو مطرح کرد، به «تیم [سیلی]» گفتم: «به هیچ وجه. اصلاً امکان نداره!». بعد از یه مدت راجع بهش فکر کردم و برگشتم پیش «تیم» و گفتم: «آره، به هیچ وجه. امکان نداره!». اما بعد یکم بیشتر بهش فکر کردم. فکر می‌کنم داریم این پروژه رو به عنوان یادبودی از کمیک‌های کوچیک دهه‌ی ۸۰ انجام می‌دیم که تو شرکت‌ها دست به دست می‌شدند و با وجود اینکه اصلاً انتظار برخورد دو جهان نمی‌رفت ولی در هر کمیکی پدیدار می‌شدند. این قضیه فقط راجع به بی خیال بودن و خوش گذروندنه.