کایل هیگینز کمیک «نایتوینگ» را ترک می‌کند

توسط : در تاریخ : سه شنبه, ژانویه 21st, 2014

شماره‌ی ۲۹ کمیک «نایتوینگ» آخرین شماره‌ای است که کایل هیگینز (Kyle Higgins) نویسندگی این کمیک را برعهده دارد.

طرح جلد شماره 29 کمیک Nightwing

طرح جلد شماره ۲۹ کمیک Nightwing

هیگینز در این‌باره گفت:

من بارها درباره‌ی عشقم به «نایتوینگ» حرف زدم. اون قهرمانیه که من باهاش بزرگ شدم، مجله‌ایه که باعث شد من کمیک جمع کنم، و الهام‌بخش من برای اولین فیلمم بود. به خاطر تمام این دلایل من کلی شک درباره‌ی نوشتن سری ۵۲ جدید اون بودم. اگه به اندازه‌ی کافی خوب در نمی‌اومد چی؟ اگه دی سی اجازه نمی‌داد داستانایی که می‌خوام رو بگم چی؟ اگه مردم ازش متنفر می‌شدند چی؟ اگه خودم ازش متنفر می‌شدم چی؟

این اتفاق نیفتاد. اکثر خوانندگان و منتقدان «نایتوینگ» را تحت نویسندگی هیگینز یکی از کمیک‌های برتر خانواده‌ی «بتمن» می‌دانستند.
هیگینز ادامه داد:

حقیقت اینه که، هرچه قدر برای رعایت کردن انصاف با «دیک گریسون» فشار روی من بود، باز هم هرکاری که می‌کردم نمی‌تونستم اونو بشکنم. اون یه شخصیت شگفت‌انگیزه که تقریباً هفتاد ساله این اطراف پرسه می‌زنه و بعد از اینکه من برم باز هم برای مدت خیلی طولانی این اطراف می‌مونه. به جای اینکه به این فکر کنم که تونستم چه کاری برای «دیک گریسون» انجام بدم، فهمیدم که خیلی بهتره که به این فکر کنم که «دیک گریسون» تونسته برای من چه کاری انجام بده. در این صورت، من فقط می‌تونم به زمانی که روی «نایتوینگ» کار می‌کردم نگاه کنم و لبخند بزنم. چرا؟ چون «دیک گریسون» منو تبدیل به یه نویسنده‌ی بهتر کرد.

اعلامیه‌ی هیگینز وقتی منتشر شد که آینده‌ی «دیک گریسون» در حال حاضر روی هواست. طی کراس اور اخیر «تاابد شرور» (Forever Evil) ، هویت مخفی وی لو رفته و خبرهایی به گوش می‌رسد که شاید از این ماجرا جان سالم به در نبرد. هیگینز گفته که «نایتوینگ» یک تیم نویسنده و طراح جدید خواهد داشت بنابراین می‌توان گفت که «نایتوینگ» زنده می‌ماند، اما معلوم نیست به چه شکلی و هنوز معلوم نیست چه کسی جایگزین هیگینز خواهد شد.

جا دارد که اشاره کنیم که با بازگشت «والی وست» و پایان مجموعه‌ی «تایتان‌های نوجوان»، به نظر می‌رسد که دوستان قدیمی «دیک گریسون»، یعنی «تایتان‌های نوجوان جدید» برای بازگشتی بزرگ آماده می‌شوند.