کامیک کان ۲۰۱۶ : پنج اتفاق بزرگ که انتظار آن را می‌کشیم

توسط : در تاریخ : پنجشنبه, جولای 21st, 2016

کامیک کان ۲۰۱۶ سن‌دیگو آغاز خواهد شد و طرفدارن دنیای کمیک بوک‌ و فانتزی برای رسیدن این روز سر از پا نمیشناسند. امسال نیز مانند سال‌های گذشته کمپانی‌های کمیک بوک و استودیوهای فیلمسازی با خبرهای بسیاری پا در این فستیوال گذاشته‌اند از این رو ما سعی میکنیم پنج اتفاق بزرگی که همگی انتظار آن را در کامیک کان میکشند به شما معرفی کنیم.

حضور پرسر صدا‌ی عنوان‌های سریالی

اگر به گذشته کامیک‌کان نگاهی بیندازیم خواهیم دید پنل اول هر سال هر کامیک کان فیلم‌های بلک باستری بود که توسط کمپانی‌های خود معرفی می‌شد. ولی این رویه در چند سال اخیر تغییر کرده است، پنل دنیای تلویزیون و این قاب سحرآمیز اگر نتواند اولین پنل بزرگ کامیک‌کان باشد می‌تواند تنه به تنه پنل‌های بلک باسترهای سینمایی حرکت کند.

حال امسال در کامیک کان ۲۰۱۶: سن دیگو، شاهد پنل‌های بزرگی برای طرفداری سریالی خواهیم بود از عنوانی چون Orphan Black و جهان دی‌سی در CW (فلش، اررو، افسانه‌های فردا و در حال حاضر سوپرگرل) و در کنار این‌ها بازگشت سریال‌های خاطره‌انگیزی چون ۲۴، فرار از زندان و مگایور را می‌توان یکی از نقاط عطف پنل سریالی کامیک کان سن‌دیگو دانست.

در کنار اینها نیز ما انتظار پنل مارول/نتفلیکس برای عنوان سریالی جدید خود لوک کیج را نیز می‌کشیم و در کنار آن انتظار برای دیدن دوباره ماموران شیلد در فصل چهارمی که شایعه حضور گوست رایدر در آن هر روز بیشتر از روز دیگر تقویت می‌شود.

 

بازگشت به دهه نود

اگر یک بچه دهه ۹۰ باشید و یا همچنین یک گیگ کلاسیک شاید دو عنوان کلاسیک «پاور رنجرز و پوکمون» شما را به وجد می‌آورد. عنوان‌هایی که بخشی از دوران کودکی ما را تشکیل می‌دهند و حال دوباره با شکل و ظاهری نو بازگشته‌اند.

شاید هیچکس این فکر را نمی‌کرد که عنوان پوکمون که یک فرانشیز دهه ۹۰ به حساب می‌آید در زمان حال چنین طوفانی برای خود به پا کند. بازی «پوکمون گو» شاید یکی از مورد انتظارترین پنل‌های امسال کامیک‌ کان سن دیگو باشد که قرار است در تالار مشهور H کامیک کان نیز حضور پیدا بکند.

در کنار آن کمپانی لاینزگیت به همراه تیم بازیگری عنوان پاور رنجرز نیز یکدیگر از مورد انتظارترین پنل‌های کامیک کان سن دیگو خصوصا برای دهه ۹۰یها می‌باشد. همچنین خبر بازگشت انیمیشن محبوب داک تلز و در کنار آن بازگشت سامورایی جک شاید این کامیک کان را برای بسیاری با بوی شیرین گذشته همراه بکند.


پنل برای بلک باستر‌های تلویزیونی

در کنار عناوین تلویزیونی که وام دار عنوان‌های کمیک بوکی خود هستند شاید بد نباشد یادی هم از بلک باسترهای تلویزیونی بکنیم که این روزها هم فرهنگ گیگ را به تسلط خود کشیده‌اند و هم تبدیل به بخشی از فرهنگ پاپ شده اند. بله صحبت ما در خصوص دو عنوان بازی تاج و تخت و مردگان متحرک است.

این دو امسال نیز پنل بسیار بزرگی را در سال H برای خود ترتیب داده‌اند تا طرفدارهای خود را برای آنچه که قرار است در فصل آینده آماده بکنند. شاید بلاخره طرفدارها بفهمند نیگن قرار است چه کسی را بکشد هر چند این جوابی است که خیلی ها منتظر دیدن و یا شنیدن آن هستند.

در کنار آن عنوان بازی تاج و تخت قرار دارد که با حضور تهیه کنندگان و بازیگرانش قرار است در خصوص فصل هفتم به صحبت با طرفدارن خود بنشینند. فصلی که کوتاه تر و دیرتر از سایر فصل‌ها منتشر خواهد شد.

مارول امسال چه برنامه‌ای دارد

هر سال مارول چیز بزرگی را با خود به کامیک کان سن دیگو می‌آورد، اینبار باید دید خاندان استن لی قرار است چه چیزی را برای طرفدارن خود عرضه کنند.

در بخش کمیک بوک‌ها، بعد از رویداد بزرگ «جنگ داخلی II» مارول وارد جهانی با مسیرهای جسورانه شده است، حال کامیک کان ۲۰۱۶ سن دیگو مکانی است که به ما یاد خواهد داد که منتظر چه نتاجی باشیم و شاهد چه تغییراتی باید در این دنیای کمیک بوکی باشیم.

در دنیایی سینمای مارول چه خبر خواهد شد؟ همانطور که می‌دانیم دنیای سینمایی مارول وارد فاز سوم و فراتر از آن شده است! عنوان‌های سینمایی دکتر استرنج و نگهبان کهکشان ولوم ۲ شاید یکی از مورد انتظارترین عنوان‌هایی هستند که ما در طول پنل مارول خواهیم دید. در کنار آن سوال‌هایی در خصوص فیلم‌های آینده مارول مانند بلک پانتر، جنگ بی نهایت را شاید برایشان پاسخی پیدا کنیم و یا معرفی شخصیت کاپیتان مارول یا معرفی عنوان سینمایی ناشناس ما را به هیجان بیاورد.

۱- دی‌سی امسال چه برنامه‌ای دارد

دی‌سی کمیک/ وارنر برادر در کامیک کان ۲۰۱۶ سن دیگو نیاز به اثبات کردن خود نزد طرفدارن دارند پس باید منتظر ماند و دید قرار است در سالن A چه اتفاقاتی رخ دهد.

پس از تغییرات بحث بر انگیز “نیو ۵۲” و راه اندازی مجدد دنیای کمیک بوکی دی‌سی توسط جف جانز و آن هم با عنوان «تولد دوباره» همگی طرفداران دی‌سی در کامیک کان سن دیگو انتظار دارند تا اطلاعات بیشتری پس از تولد دوباره به دست بیاورند و در خصوص عنوان‌های کمیک بوکی و داستان‌های جدیدی که قرار است از ابرقهرمانان محبوب خود بخوانند بیشتر بدانند.

در کنار دنیای کمیک بوکی دی‌سی شاید بخش سینمایی آن بیشتر از قبل جنجال ساز شود، عنوان جوخه انتحاری که با ستاره‌هایش چند قدمی اکران است و عنوان واندروومن که شاید باعث شود بسیاری تحت تاثیر قرار بگیرند. پس از عنوان ناامید کننده بتمن علیه سوپرمن برادران وارنر و زک اسنایدر سعی دارند اینبار عنوان لیگ عدالت را در ریل خود نگهدارند.

در کنار همه اینها سایت فانتزی کمیک سعی میکند یک پوشش مناسب و درخور مانند سال‌های گذشته برای شما دوست دارن آماده کند.


  • marc
   در پاسخ به marc

   ممنونم و خسته نباشید آقای آریایی.
   سریالها که جای خود دارد،پوکمون که بخشی از بچگیام باهاش رقم خورده،مارول هم باید حسابی غیبت سال پیش رو با اسپایدرمن و gog و … جبران کنه.دیسی هم که باید ببینیم برنامه ای برای جاستیس لیگ داره یا نه.
   (دوستان یه اسپم بدم ببخشید:سایت همسایه چرا هنوز فـیلتره؟من چند جا پرسیدم کسی نمیدونه.آقا پارکر و دوستانی که اونجا فعالیت دارین میشه لطفاً توضیح بدین؟)

   • jefri
    در پاسخ به marc

    بخاطر آخرین مطلبش سایت همسایه فـیلتر شد
    چون مطلب آخر درباره سانسور کمیک های واندر وومن بود بعضی ها هم از همین موقعیت استفاده کردن و در خواست فـیلتر دادن تا فـیلتر بشه
    الان هم که فانتزی کمیک میتونه با پوشش کامل کمیک کان یه قدم از همسایه جلو بزنه

    • مهران فلاح
     در پاسخ به jefri

     دوست عزیز ما رقابتی با بقول شما سایت همسایه نداریم که منتظر وایسیم ببینیم کی زمین می خورن تا ازشون جلو بزنیم. این که یه سایتی فـیلتر بشه اصلا برای گردانندگان اون سایت خوب نیست چون خود ما هم این رو تجربه کردیم و می دونیم روزای سختیه امیدوارم هر چه زودتر این بحران رو پشت سر بذارن.

کمیک‌ کان سن‌دیگو Comic-Con San Diego

img

کامیک‌کان بزرگترین گردهم‌آیی سالیانه فرهنگ پاپ و کمیک در آمریکای شمالی به شمار می رود و هر سال جمعیتی بالغ بر ۲۰ هزار نفر در لباس قهرمانان خیالی از نقاط مختلف جهان در آن شرکت می کنند. این نمایشگاه از تاریخ ۲۴ تا ۲۷ ژوئن به مدت ۴ روز هر ساله در سن‌دیگوی آمریکا برگزار می‌شود و خبرها، مسابقات و فستیوال‌های مهم فرهنگ عامه مردم از جمله سریال، فیلم، بازی، انیمه و از همه مهم‌تر کمیک را تحت پوشش قرار می‌دهد.