کامیک کان ۲۰۱۵: معرفی تمام عناوین معرفی شده

توسط : در تاریخ : جمعه, جولای 17th, 2015

کامیک کان سن دیگو پر بود از خبرهای جنجالی: تریلر «بتمن علیه سوپرمن: طلوع عدالت Batman V. Superman: Dawn of Justice» اولین تریلر از فیلم «ددپول Deadpool» و کلی خبر سرگرم کننده از جهان فیلم‌ها و سریال‌های دی‌سی تا دنیای سینمایی مارول در کمپانی فاکس قرن ۲۰٫ حال بد نیست نگاهی کوتاه بیندازیم به آنچه که در صعنت کمیک در این کامیک کان رخ داد و عنوان‌هایی که قرار است بعد از این کامیک کان منتشر بشوند.

حال در ادامه به این می‌پردازیم که بزرگترین ناشران دنیای کمیک بوک قرار است چه چیزی را پس از این کامیک‌ کان عرضه کنند.

Marvel

«ماموران اطلس Agents of Atlas» یکی از مجموعه tie-inهای «جنگ‌های پنهان Secret Wars» است که در یک وان شات توسط «تام تیلور» و «ستیو پگه» در ماه اکتبر منتشر خواهد شد.

«چوباکا Chewbacca»، عنوانی پنج جلدی و مرتبط با دنیای «جنگ‌های ستاره‌ای Star Wars». این کمیک بوک قرار است توسط «گری دوگان» و «فیل نوتو» تهیه بشود. در این کمیک بوک چوباکا در یک سیاره ناشناس گیر افتاده است و به یک دختر جوان نیز کمک می‌کند.

«سقوط ویدر Vader Down»، نام یک کراس‌اور بین عناوین کمیک بوکی «جنگ‌های ستاره‌ای Star Wars» است. این کراس‌آور توسط «جیسون آرون» و «کیرون گیلن» نوشته می‌شود و همچنین «مایک دیداتو» و «سالوادور لرکا» نیز در طراحی این کمیک بوک همکاری دارند. این کراس‌اور از ماه نوامبر شروع خواهد شد.

«بلید Blade»،  این مجموعه توسط «تیم سیلی» نوشته و توسط «لوگان فاربر» طراحی خواهد شد. در این کمیک‌بوک به جای «بلید» دختر او، «فالون گری»، نقش اصلی را در کمیک خواهد داشت. این کمیک بوک در ماه اکتبر عرضه خواهد شد.

«اسپایدرمن/ددپول Spider-Man/Deadpool»، این کمیک جالب توجه را «جو کلی» و «اد مک‌گینیس» خلق خواهند کرد. تاریخ مشخصی برای ارائه‌ی این کمیک‌بوک مشخص نشده ولی گویا قرار است این کمیک بوک در پاییز امسال عرضه شود.

«دختر سنجابی شکست‌ناپذیر Unbeatable Squirrel Girl» ، این عنوان قرار است توسط «اریکا هندرسون» و «اریک نورت» نوشته و طراحی بشود. این کمیک ادامه‌ی کمیک قبلی این عنوان است. سری جدید در ماه اکتبر عرضه خواهد شد.

«اسپایدی Spidey»، در همه سنین، در تداوم عناوین مرد عنکبوتی، «رابی تامپسون» قرار است سال‌های دبیرستان «پیتر پارکر» را بر روی کمیک‌بوک بیاورد. این سری از ماه اکتبر عرضه خواهد شد.

DC

«بتمن و رابین جاویدان Batman and Robin Eternal» ، این مجموعه‌ی هفتگی ۲۶ قسمته به جهت سالگرد ۷۵ سالگی رابین منتشر خواهد شد و به شدت بر روی میراث این شخصیت تمرکز خواهد داشت…ولی به غیر از این‌ها این کمیک از یک جهت دیگر نیز مهم است: «کاساندرا کین» پس از مدت‌ها دوباره به دنیای دی‌سی بازمی‌گردد. «اسکات اسنایدر» و «جیمز تاینیون چهارم» این بار با کمک «تام کینگ»، «تیم سیلی»، «جکسون لانزینگ»، «اد بریسون» و دیگران به این مجموعه بازمی‌گردند. «تونی دنیل» نیز طراح اصلی مجموعه خواهد بود. «بتمن و رابین جاویدان Batman and Robin Eternal» در ماه اکتبر منتشر می‌شود.

«جنگ رابین Robin War»، که با کمیک‌های «رابین، پسر بتمن»، «ما رابین هستیم»، «گریسون» و «آکادمی گاتام» کراس‌اور کرده و در ماه دسامبر شروع می‌شود.

«جاستیس لیگ: خدایان و انسان‌ها Justice League: Gods and Men»، شش وان شات در خصوص اعضای لیگ عدالت که مرتبط به آرک «جنگ دارک‌ساید Darkseid War» خواهد بود. «جاستیس لیگ: خدایان و انسان‌ها» در ماه اکتبر منتشر می‌شود. هنوز بسیاری از نویسندگان و طراحان این وان‌شات‌ها مشخص نیست.

«بتمن/ لاک پشت های نینجا Batman/Teenage Mutant Ninja Turtles»، کراس‌اوری بین دو عنوان کمیک‌بوکی محبوب. این کمیک‌بوک توسط «جیمز تاینیون» که اخیراً هم بر روی «بتمن جاویدان» کار کرده بود، نوشته می‌شود و «فردی ویلیامز» نیز طراحی آن را برعهده می‌گیرد. «ویلیامز» همچنین با همکاری «کوین ایستمن» کاورهای این عنوان را طراحی خواهد کرد. این عنوان کمیک‌بوکی در نوامبر ۲۰۱۵ منتشر خواهد شد.

«سوپرمن: لوییس و کلارک Superman: Lois and Clark»، در این کمیک بوک شاهد روایت خانواده‌ی سوپرمن پس از «همگرایی» هستیم. این کمیک‌بوک توسط «دن جورگنز» نوشته و توسط «لی وییکس» طراحی خواهد شد و در تاریخ ۱۴ اکتبر منتشر خواهد شد.

«شکار تایتان‌ها Titans Hunt» توسط «دن ابنت» نوشته و توسط «پائولو سیکوئیرا» طراحی خواهد شد و در تاریخ ۲۱ اکتبر منتشر خواهد شد.

«تلوس Telos»، توسط «جف کینگ» نوشته و توسط «کارلو پاگولایان» و «جیسون پَز» طراحی خواهد شد. این داستان روایت ابرشرور اصلی رویداد «همگرایی» است. این کمیک بوک در تاریخ ۷ اکتبر منتشر خواهد شد.

«سوپرمن: بیگانه‌ی آمریکایی Superman: American Alien»، «مکس لندیس» به همراه طراحانی چون «جاک»، «نیک دراگوتا»، «تامی لی ادواردز»، «جوئل جونز»، «جائه لی»، «فرانسیس ماناپول» و «جاناتان کیس» کمیکی هفت قسمتی به نام «سوپرمن بیگانه‌ی آمریکایی Superman: American Alien» را خواهد نوشت. این عنوان قرار است تک داستان‌هایی از سراسر زندگی کلارک کنت را روایت کند.

«زمین-ام Earth-M» مجموعه کمیک‌های جاری و رمان‌های گرافیکی‌ای که قرار است در آن «مایلستون مدیا Milestone Media» نیز دوباره حضور پیدا بکند. «دنیس کوئن»، «رجینالد هودلین»، «جف جانز» و «جیم لی» قرار است روی پروژه‌های نامشخص «زمین-ام Earth-M» همکاری کنند.

«مولتی‌ورسیتی ۲: فلش Multiversity Too: The Flash»، ادامه‌ای است بر عنوان «مولتی‌ورسیتی». هنوز نه طراح این عنوان مشخص است نه تاریخ انتشار آن.

«ورود سوپرمن The Coming of the Supermen»، «نیل آدامز» نویسنده‌ی نام آشنای عناوین سوپرمن قرار است این کمیک بوک را بنویسد، و همچنین این عنوان در «جهان چهارم Fourth World » نوشته‌ی «جک کربی» به وقوع می‌پیوندد؛ طراحی و نوشتن این کمیک هر دو برعهده «نیل آدامز» است و کمیک بوک قرار است در ماه نوامبر منتشر شود.

«فلش: زمین یک The Flash: Earth One» نویسنده‌ی کارکشته‌، «جی مایکل استرازینسکی J. Michael Straczynski» قرار است رمان گرافیکی «فلش: زمین یک» را برای دی‌سی کار کند. طراح این رمان گرافیکی هنوز مشخص نیست و دی‌سی اطلاعات دیگری درمورد این رمان گرافیکی نداده، هرچند پیش بینی شده است این رمان در سال ۲۰۱۶ منتشر بشود.

«آکوامن: زمین یک Aquaman: Earth One»، توسط «فرانسیس ماناپول» نوشته خواهد شد، همچنین مانند عنوان «فلش: زمین یک» قرار است این عنوان نیز در سال ۲۰۱۶ منتشر شود. طراحی این عنوان نیز به عهده‌ی خود «ماناپول» است.

IDW

«بازگشت به آینده Back to the Future»، این کمیک بر اساس سه‌گانه‌ی محبوب «بازگشت به آینده» نوشته خواهد شد. در این کمیک بوک «باب گیل»، نویسنده‌ی فیلمنامه‌ی اصلی «بازگشت به آینده»، همراه با «جان باربر»، «اریک برنهام»، «برنت شونور» و «دن شونینگ» قرار است همکاری کند. اولین شماره‌ی بازگشت به آینده، در ماه اکتبر به فروش خواهد رسید.

«جی. آی. جو/استریت فایتر Street Fighter/GI Joe»، کراس‌اور شش قسمتی که در آن شخصیت‌های محبوب بازی‌های ویدیویی با عنوان کمیک‌بوکی محبوب IDW همکاری خواهند کرد. هنوز نام هیچ نویسنده و طراحی برای این کمیک مشخص نشده است. این کمیک بوک در سال ۲۰۱۶ منتشر خواهد شد.

«آکادمی استارفلیت Starfleet Academy»، عنوان جدید مربوط به کمیک محبوب «سفر ستاره‌ای» که توسط «مایک جانسون»، «رایان پاروت» نوشته و توسط «درک چارم» طراحی خواهد شد. زمان انتشار آن نامشخص است.

«میکروناتس Micronauts»، عنوان کمیک بوکی دهه هشتادی متعلق به مارول کامیکس که به تازگی حق آن را از دست داده است. IDW امتیاز چاپ آن را خریده و در فکر منتشر کردن دوباره این فرنچایز اسباب‌بازی‌هاست.

«رام شوالیه‌ی فضایی Rom the Space Knight»، عنوانی کمیک‌بوکی همانند «میکروناتس Micronauts» که امتیازش توسط IDW از مارول کامیکس خریداری شده است. این کمیک بوک در سال ۲۰۱۶ منتشر خواهد شد.

«کبرا نظم جهانی Cobra World Order»، رویدادی در جهان جی. ای جو که توسط «لری هاما» و «اس. ال. گالانت» نوشته و طراحی خواهد شد. این رویداد به مدت هشت هفته در ماه اکتبر منتشر خواهد شد.

Dark Horse

«افسانه‌ی کورا Legend of Korra» در ادامه‌ی انیمیشن شبکه Nickelodeon TV قرار است منتشر بشود. این کمیک توسط خالق «آواتار: آخرین بادافزار» و «کورا» یعنی «مایکل دانته دی‌مارتینو» نوشته خواهد شد. همچنین «افسانه‌ی کورا» ادامه‌ای بر عنوان محبوب «آواتار: آخرین بادافزار» خواهد بود.

«عظیم: موج نهم The Massive: Ninth Wave»، عنوان کمیک بوکی‌ای که توسط «برایان وود» و «گری براون» نوشته و طراحی خواهد شد.  این داستان روایت‌گر اتفاقات پیش از کمیک «عظیم» است.

«Twist»، کمیک بوکی نوشته‌ی «جاس ویدون». جزئیات زیادی در خصوص این عنوان مطرح نشده است ولی به گفته ویدون:

چرا نباید یه کارکتر زن بتمن مرتبط به دوران ویکتوریایی داشته باشیم؟

هنوز برای این کمیک بوک طراح و زمان انتشاری مشخص نشده است.

«بانوی قاتل Lady Killer»، سری دوم «بانوی قاتل». این بار خالق داستان، «جوئل جونز» هم نویسندگی و هم طراحی کار را برعهده می‌گیرد و رنگ‌آمیزی با «لورا آلرد» خواهد بود. «جیمی اس ریچ» نویسنده‌ی مشترک سری اول برای سری دوم باز نمی‌گردد. این عنوان در  مارس ۲۰۱۶ منتشر می شود.

«دختر اسرارآمیز Mystery Girl»، نام عنوان جدیدی است که توسط «پل توبین» و «آلبرتو آلبوکرک» نوشته و طراحی خواهد شد. داستان روایتگر دختری است که هر سوالی را می‌تواند پاسخ دهد، اما هیچ چیز در مورد گذشته خود نمی‌داند.

«گیاهان علیه زامبی‌ها: نبرد باغ Plants vs. Zombies: Garden Warfare»، عنوان دیگری به نوشته‌ی «پل توبین» و طراحی «جاکوب چابوت» که همان فرنچایز معروف نبرد گیاهان و زامبی‌ها را مرور خواهد کرد.

«دپارتمان اچ Department H»، یک مجموعه‌ی معمایی و جاسوسی که توسط «مت کینت» نوشته و طراحی خواهد شد.

Oni

«زودیاک شکست ناپذیر The Mighty Zodiac»، توسط «جی. تورس» و «کورین هال» نوشته و طراحی خواهد شد. این کمیک روایت گروهی از حیوانات جنگجو است که به دنبال هفت ستاره سقوط کرده هستند، در حالی که باید جلوی ارتش اهریمنی خرگوشان ماه نیز ایستادگی کنند. هیچ تاریخ و فرمتی برای این عنوان اعلام نشده است.

«Over the Surface»، توسط «ناتلی نوریگت» نوشته خواهد شد. این کمیک‌بوک جدید روایت‌گر داستان زنی است که در ارتش یک کشور داستانی کار می‌کند و به تنهایی فساد در دولت را کشف می‌کند. هیچ تاریخ انتشار یا فرمتی برای این عنوان اعلام نشده است.

«Another Castle»، توسط «اندرو ویلر» و «پائولینا گانچو» طراحی و نوشته می‌شود. این کمیک بوک روایت‌گر داستان یک شاهزاده خانم است که توسط یک موجود شیطانی اسیر شده و از دست او فرار می‌کند. در راه او سعی می‌کند این موجود شیطانی را شکست دهد و پادشاهی خود را از دست این موجود شیطانی نجات دهد.

معرفی سه کمیک در اینجا.

(Vertigo (DC

«فرزندان گرگ و میش Twilight Children» از «گیلبرت هرناندز» و «داروین کوک»؛ کمیک‌بوکی فوق‌العاده ترسناک با تمرکز بر یک زن ناقص «تیتو». این کمیک‌بوک در ماه اکتبر منتشر می‌شود.

«باشگاه بازماندگان Survivor’s Club» از «لارون بیوکس»، «دِیل هالورسن» و «رایان کِلی». کمیک‌بوک روایت گروهی از مردم است که از یک واقعه‌ی غمناک و یک تجربه وحشتناک جان سالم به در برده‌اند. این کمیک بوک ماه اکتبر منتشر می‌شود.

«اتاق پاک Clean Room» از «گیل سیمون» و «جان دِویس-هانت» و باز هم یک عنوان ترسناک دیگر. این کمیک روایت یک خبرنگار است که به بررسی یک کلیسای مرموز می‌پردازد که یک کشیش در گذشته آن را مهروموم کرده است. این عنوان در ماه اکتبر عرضه خواهد شد.

«Art Ops» از «شاون سایمون» و «مایکل آلرد». کمیک‌بوکی که در مورد گروهی ویژه است که آثار هنری بسیار ارزشمند را می‌دزدند. این کمیک بوک در ماه اکتبر منتشر می‌شود.

«Unfollow» از «راب ویلیامز» و «مایک دولینگ». سری کمیک‌بوکی که به قسمت تاریک دنیای هالیوود و رسانه‌های اجتماعی می‌پردازد، که در آن یک میلیارد را به صورت تصادفی به ۱۴۰ نفر می‌دهد و یک فرصت تقسیم آن پول قبل از مرگ به آنها می‌دهد. این عنوان در ماه نوامبر منتشر خواهد شد.

«Slash and Burn» از «سی اسپنسر»، «مکس دانبار» و «آند پارکس»؛ این سری در خصوص یک آتش‌افروز است که سعی دارد اصلاح شده و تبدیل به یک آتش‌نشان شود. این عنوان در ماه نوامبر منتشر می‌شود.

«تیغ سرخ Red Thorn» از «دیوید بِیلی» و «مگان هتریک»؛ داستانی دارک فانتزی که بر روی اساطیر اسکاتلندی تمرکز دارد. در ماه نوامبر منتشر می‌شود.

«Jacked»، از «اریک کریپک» (خالق سریال سوپرنچرال) و «جان هیگینز». داستانی در خصوص قرص‌ها و مواد نیروزا. این کمیک بوک در ماه نوامبر منتشر می‌شود و همچنین از روی عنوان تلویزیونی‌ای که توسط USA Network پخش می‌شود، اقتباس شده است.

«کلانتر بغداد Sheriff of Baghdad» از «تام کیمگ» و «میچ گرادز». روایت یک افسر پلیس جنایی سابق آمریکایی که در حال تعلیم و تربیت پلیس عراق است. در ماه دسامبر منتشر می‌شود.

«New Romancer» از «پیتر میلیگان» و «برت پارسون». داستانی رومانتیک کمدی در خصوص یک شاعر مشهور به نام لرد بایرون. این عنوان در ماه دسامبر منتشر می‌شود.

«لوسیفر Lucifer» از «هالی بلک» و «لی گاربت». سری ویژه‌ای که در آن «لوسیفر» به دنبال نابودی و کشتن پدر خود یعنی خداست. در ماه دسامبر منتشر می‌شود.

«آخرین دار و دسته‌ی شهر Last Gang in Town» از «سایمون الیور» و «روفوس دایگلو». روایت گروه‌های گانگسترسی و پانک بریتانیا در دهه ۷۰٫ این سری در ماه دسامبر منتشر می‌شود.

معرفی تمام عناوین ورتیگو را میتوانید در اینجا بخوانید.

دیگر انتشارات

«پاریسی سفید Parisian White» از «کلی سو دی‌کانیک» و «بیل سینکزویک». هیچ اطلاعاتی دیگری چون زمان انتشار منتشر نشده است.

«Adventureman» از «مت فرکشن» و «تری دادسون». هیچ اطلاعات دیگر در این خصوص منتشر نشده است.

«شگفت انگیز، خارق العاده، باورنکردنی Amazing, Fantastic, Incredible» رمانی گرافیکی است به نویسندگی «استن لی» و «پیتر دیوید» و طراحی شده توسط «کالین دوران». کمیک توسط انتشارات «سیمون و شوستر Simon and Shuster» منتشر خواهد شد.

«آرچی به ملاقات رامونز می‌رود Archie Meets the Ramones»، رویارویی کاراکترهای «آرچی» با یکی از باندهای پانک راک معروف. داستان توسط «الکس سوگور» و «متی روزنبرگ» نوشته و کمیک توسط «گیسل» طراحی خواهد شد. در سال ۲۰۱۶ منتشر می‌شود.

«مبارز خیابانی نامحدود Street Fighter Unlimited»، یک سری جدید که توسط اودون پرس منتشر می‌شود. «کن سیو-چونگ» این کمیک را خواهد نوشت و همچنین «جو نگ» و «ادوین هوانگ» این کار را طراحی خواهند کرد.

«روح Ghost»، رمان گرافیکی جدید که توسط «راینا تلگمیر» نوشته خواهد شد. «راینا» در طی کامیک‌کان سن‌دیگو توانست جایزه‌ی آیزنر را بخاطر رمان گرافیکی «لبخند و خواهران Smile and Sisters» به خود اختصاص دهد. همچنین این رمان در پاییز ۲۰۱۶ توسط انتشارات اسکولاستیک منتشر خواهد شد.


کمیک‌ کان سن‌دیگو Comic-Con San Diego

img

کامیک‌کان بزرگترین گردهم‌آیی سالیانه فرهنگ پاپ و کمیک در آمریکای شمالی به شمار می رود و هر سال جمعیتی بالغ بر ۲۰ هزار نفر در لباس قهرمانان خیالی از نقاط مختلف جهان در آن شرکت می کنند. این نمایشگاه از تاریخ ۲۴ تا ۲۷ ژوئن به مدت ۴ روز هر ساله در سن‌دیگوی آمریکا برگزار می‌شود و خبرها، مسابقات و فستیوال‌های مهم فرهنگ عامه مردم از جمله سریال، فیلم، بازی، انیمه و از همه مهم‌تر کمیک را تحت پوشش قرار می‌دهد.