کامیک کان ۲۰۱۵: «مایلستون کامیکس» به دی‌سی بازمی‌گردد!

توسط : در تاریخ : سه شنبه, جولای 14th, 2015

«جیم لی» در کامیک‌کان اعلام کرد که بار دیگر جهان «مایلستون کامیکس» به دنیای دی‌سی خواهد آمد و منجر به ساخت زمینی تازه به نام «زمین ام» خواهد شد.

اما «مایلستون کامیکس» چیست و چه اهمیتی دارد؟ در دهه‌ی ۹۰ کمپانی‌ای به نام «مایلستون مدیا» به عنوان یک ائتلاف توسط طراحان و نویسندگان آفریقایی-آمریکایی شکل گرفت. اعضای این کمپانی باور داشتند که سیاه‌پوستان در کمیک‌های آمریکایی حضور بسیار کم‌رنگی دارند و بر آن شدند تا خود تعادل را برقرار کنند. از جمله قهرمانان معروف این کمپانی می‌توان به «آیکون»، «شوک ایستا Static Shock» و «هاردوِر» اشاره کرد. این کمپانی خوانندگانی را نشانه می‌گرفت که دیگر شرکت‌ها به آن‌ها توجهی نمی‌کردند و سبک خاص رنگ‌زنی کمیک‌هایشان توجه بسیاری را جلب کرد.

با اینکه از همان ابتدا نیز کمیک‌های این شرکت را دی‌سی کامیکس انتشار می‌داد ولی جهان این شرکت با جهان دی‌سی یکسان نبود. این دو شرکت در سال ۱۹۹۴ کراس‌اوری با یکدیگر داشتند و قهرمانان دو شرکت یکدیگر را در ماجرایی دیدند. نهایتاً در سال ۲۰۰۸ اعلام شد که «مایلستون کامیکس» با دی‌سی ادغام شده و از این پس کاراکترهای «مایلستون کامیکس» در دنیای دی‌سی حضور خواهند داشت که از آن‌ها می‌توان به حضور «آیکون» و «راکت» در انیمیشن Young Justice اشاره کرد.

پس از ریبوت دنیای دی‌سی خبر چندانی از کاراکترهای «مایلستون» نبود ولی طبق گفته‌های «جیم لی» این وضع قرار است تغییر کند و دوباره شاهد این کاراکترها خواهیم بود. نکته‌ی جالب توجه دیگر این است که خود «جیم لی» افسانه‌ای به عنوان طراح در برخی از این کمیک‌های پیش‌رو فعالیت خواهد کرد والبته «جف جانز» نیز در این پروژه حضور دارد.