کامیک کان ۲۰۱۵: مارول کمیک جدید «چوباکا» را معرفی کرد

توسط : در تاریخ : شنبه, جولای 11th, 2015

در ادامه‌ی کمیک‌های انحصاری شخصیت‌های جنگ ستارگان مانند «پرنسس لِیا» و «لاندو»، چوباکا نیز از این پس کمیک مخصوص به خود را خواهد داشت.

«گری دوگان» نویسنده‌ی کمیک ددپول و «فیل نوتو» طراح عناوینی چون «بیوه‌ی سیاه» خالقان این کمیک جدید مارول هستند. بخش خبری ام‌تی‌وی با دوگان مصاحبه کرده و درباره‌ی ادامه‌ی داستان رفیق پشمالوی «هان سولو» از او پرسیده است.

همانطور که حتماً می‌دانید، چوباکا (حداقل مثل آدم!) حرف نمی‌زند، او فقط سر و صداهای بی‌مفهومی تولید می‌کند. با این حال، با وجود کمیک‌های شخصیت «گروت»، مارول با کاراکترهایی که چیز زیادی نمی‌گویند آشنا است. دوگان این اطمینان را به طرفداران می‌دهد که برای این مشکل برنامه‌ای دارد. او قصد ندارد هیچکدام از ویژگی‌هایی چویی را تغییر دهد و به لطف ایده‌های خلاقانه‌ی همکارش، فیل نوتو، می‌تواند بدون وجود هیچ بالن یا باکس‌های دیالوگ، داستان را روایت کند.

چویی مأموریت بسیار مهمی در این کمیک دارد و خوانندگان بدون اینکه کلمه‌ای از او ببینند، می‌توانند تا حدودی زیادی فضای داستان را حدس بزنند. اما بالاخره باید سر و صداهای او را نیز در قالب کلمات نام‌آوا روی کاغذ آورد. دوگان هر داد و فریاد را دوبار نوشته است، یکبار برای تایپیست که دقیقاً به همان شکل چاپ شود و بار دیگر در پرانتز آن‌ها را به شکل کلمات معنادار انگلیسی برای تیم خودشان نوشته است. این کار برای این انجام شده است که همه به درستی در جریان کار قرار گیرند و قرار است این داستان را فقط به صورت تصویری روایت کنند. اما برای راحت‌تر کردن کار خواننده‌ها، برای چوباکا دوستی در سیاره‌اش در نظر گرفته شده که زن جوانی است و انگلیسی صحبت می‌کند.

اما دوگان از کنجکاوی اجتناب‌ناپذیر طرفداران مبنی بر حضور هان سولو طفره می‌رود. او تأکید می‌کند که داستان کمیک، کاملاً‌ روی چوباکا تمرکز می‌کند ولی حضور او را نیز رد نمی‌کند. به گفته‌ی او، هیچوقت نمی‌توان حدس زد که چه کسی را در کمیک خواهیم دید یا چه اتفاقی خواهد افتاد.

دوگان در مورد ویژگی‌های شخصیتی چوباکا می‌گوید او روحیه‌ی مبارز در خود دارد. او اهداف والایی دارد و از تمایلات خود گذشته تا به مبارزه بپیوندد. بهترین ویژگی او این است که در دنیای جنگ ستارگان، برای شما دردسر درست نمی‌کند.

در مورد همکاری با نوتو، دوگان می‌گوید چند وقت پیش از او یادداشتی دریافت کرده که در آن نوشته بود: «حس می‌کنم تمام زندگی‌ام من را به این نقطه هدایت کرده است». او هم در جواب گفته «می‌دانم» و سه علامت تعجب نیز کنارش گذاشته است. هر دوی آن‌ها متأهل هستند و فرزند دارند، بنابراین اتفاقات بزرگی در زندگی‌شان افتاده ولی این کمک به نظر می‌رسد که بزرگ‌ترین اتفاق زندگی آن‌ها باشد. مادر دوگان، ددپول را نمی‌شناخت ولی الان می‌شناسد اما با چوباکا از قبل آشنایی داشت. دوگان کار کردن روی این کمیک را تجربه‌ای خاص می‌داند و از پسرش می‌گوید که چگونه هر روز داستان چوباکا را از او می‌پرسد.

شماره‌ی اول کمیک چوباکا مهر ماه منتشر خواهد شد.