کامیک کان ۲۰۱۵: سریال «آرچی» با نام «ریوردیل» به شبکه‌ی CW می‌آید

توسط : در تاریخ : یکشنبه, جولای 12th, 2015

مدتی است که صحبت از ساخت سریال «آرچی» مطرح است. اکنون این موضوع یک قدم به حقیقت نزدیک‌تر شده است. در کامیک کان سن دیگو اطلاعات جدیدی از این سریال منتشر شد.

در ابتدا قرار بود که «ریوردیل Riverdale» براساس شخصیت‌های کمیک آرچی نظیر آرچی، بتی، ورونیکا، ژوسی و پوسی‌کت‌ها در قالب یک فیلم تلویزیونی یک ساعته و در فضای داستانی تاریک و پر فراز و نشیبی به تصویر کشیده شود. اما اکنون قرار است که این سریال توسط CW ساخته شود و عوامل اصلی آن نیز نسبت به دیگر سریال‌های CW تغییری نکرده است. متولی این سریال استودیو وارنر برادرز  است و گرگ برلانتی تهیه کننده‌ی «پیکان» و «فلش» این سریال را تهیه می‌کند و سرگروه تیم نویسندگی آرچی «رابرتو آگوئرساکاسا Aguirre-Sacasa» نیز اپیزود پایلوت آن را می‌نویسد.

جان گلدواتر مدیر انتشارات آرچی کامیکس می‌گوید:

CW برای در آوردن فضا و لحن سریال ریوردیل گزینه‌ی بی نقصیه. بهتر از این نمی‌شد. کار کردن با وارنر،گرگ برلانتی و همکاری رابرتو با پروژه رویایی است که به حقیقت پیوسته. این یه اتفاق خیلی بزرگی واسه شرکته.

همان طور که طرفداران این عنوان مطلع‌اند «رابرتو آگوئرساکاسا» مغز متفکر پشت دو عنوان از پرفروش‌ترین و تحسین‌شده‌ترین مجموعه‌های آرچی یعنی «پس از مرگ با آرچی» و «ماجراهای مخوف سابرینا» می‌باشد. او همچنین مشاور پروژه‌ی سریال «سوپرگرل» است.

خبرهای سریال «ریوردیل» با فروش بسیار موفق بازنشر عنوان آرچی با شماره‌ی یک این عنوان مصادف شده که این کمیک را تیم بسیار قدرتمند «مارک وید» و «فیونا استیپل» به عنوان نویسنده و طراح کار کرده‌اند. این عنوان در کامیک کان امسال حسابی گرد و خاک کرد.