کارگردان و نویسنده جوخه انتحاری ۲ مشخص شد

توسط : در تاریخ : پنجشنبه, سپتامبر 7th, 2017

گمانه‌زنی‌ها برای انتخاب کارگردان «جوخه انتحاری ۲» به اتمام رسید و سرانجام «گاوین اوکانر»، نه تنها به عنوان کارگردان، بلکه به عنوان نویسنده این فیلم نیز تعیین شد.

پیش از این، وارنر دو کارگردان نام‌آشنای دیگر را برای کارگردانی قسمت دوم جوخه انتحاری، مد نظر داشت. گزینه اول آن‌ها، «مل گیبسون»، کارگردان فیلم «ستیغ جهنمی» بود که پس از مذاکراتی که بین او و این کمپانی صورت گرفت، توافقی حاصل نگردید. دیگر گزینه این کمپانی پر فراز و نشیب در سال‌های اخیر، «ژاومه کویت-سرا»، کارگردان فیلم «آب‌های کم‌عمق» بود؛ اما این‌طور که پیداست، این کارگردان اسپانیایی، سکان‌داری فیلم «گشت جنگلی» را به ساختن ادامه فیلم نه‌ چندان موفق جوخه انتحار ترجیح داده. حال رسانه‌های خبری از توافق گاوین اوکانر با برادران وارنر خبر دادند. البته هنوز این خبر از سوی وارنر تایید نشده اما اینطور به نظر می‌رسد که تلاش سوم این کمپانی برای شکار کارگردان جوخه انتحاری ۲، به موافقیت انجامیده و زین پس باید اوکانر را کارگردان و نویسنده این فیلم دانست.

قسمت اول جوخه انتحاری، به کارگردانی و نویسندگی «دیوید آیر»، در سال ۲۰۱۶ اکران شد که با فروش ۷۴۵ میلیون دلاری روبه‌رو شد. برخلاف استقبال نسبتا معمولی هواداران، این فیلم مورد استقبال منتقدین قرار نگرفت و حتی پایین‌تر از فیلم پیشین دنیای مشترک دی‌سی در آن زمان، قرار گرفت. لازم به ذکر است که نقش‌آفرینی «مارگو رابی» در جوخه انتحاری، با تحسین فراوان هواداران رو‌به‌رو شد که شاید بتوان آن را از معدود نکات مثبت فیلم قلمداد کرد.

'The Accountant' film premiere, Los Angeles, USA - 10 Oct 2016

تولید جوخه انتحاری ۲، در اواسط سال آتی آغاز خواهد شد و در سال ۲۰۱۹، به مرحله اکران خواهد رسید.