چه بر سر قسمت آخر Hawkeye آمد؟

توسط : در تاریخ : جمعه, می 15th, 2015

بدون شک بهترین کمیک مارول در چند سال اخیر مجموعه هاکای مت فرکشن و دیوید آجا بوده است. ما همواره در فانتزیِ کمیک کیفیت بالای داستان و طراحی این سری را ستایش کردیم و چند ماه پیش قسمت یکی مانده به آخر را مورد بررسی قرار دادیم و نمره کامل ۱۰ را به آن اختصاص دادیم (در این پست بخوانید). اما با وجود این که حدود ۴ ماه از انتشار این قسمت و همچنین روی کار آمدن تیم جدید و کمیک جدید All New Hawkeye می‌گذرد خبری از انتشار آخرین قسمت از سری نیست. تا چه زمانی باید منتظر این قسمت باشیم؟

در حالی که قرار بود قسمت ۲۲ هاکای و پایانی داستان فرکشن و آجا ۳ ماه پیش در فوریه ۲۰۱۵ روانه بازار شود خبر می‌رسد که این قسمت با تأخیری ۷ ماهه در ماه ژوئن ۲۰۱۵ منتشر خواهد شد. یکی از عجیب‌ترین مسائل این است که با وجود تمام نشدن این سری تیم جدید و سری جدید مدت زیادی است کار خود را شروع کرده‌اند!

هنوز دلیل این تأخیر مشخص نیست و طراح داستان دیوید آجا نیز از انتشار آن مطمئن نیست و در رابطه با این تأخیر و سوالات مکرر هواداران در توییتر خود گفته:

کسایی که در مورد قسمت ۲۲ هاکای می‌پرسن فکر کنم اواسط ماه می منتشر بشه البته مطمئن نیستم. اگر خودم هم تاریخ درست رو می‌دونستم می‌گفتم. ۳ ماهی می‌شه که کار رو تموم کردیم و همه چیز آماده است اما هیچ ایده‌ای در مورد این تأخیر ندارم.

مواردی از این دست سابقا نیز در ناشران بزرگی چون دی سی و مارول دیده شده و حتا بعضا سری کمیک بوک های بسیار محبوب کنسل شده است. کاری که ضربه بزرگی به داستان و پایان بندی کارهای خوبی چون هاکای وارد می‌کند و دلیل آن همواره نامشخص بوده است.

نظر شما چیست؟ قطعا شما هم همانند ما مشتاق خواندن این قسمت و اطلاع از پایان داستان هستید. اما آیا قسمت ۲۲ هاکای منتشر خواهد شد؟


  • Venom
   در پاسخ به Venom

   یه سوال چرا مارول به طور کاملا مستقیم از شخصیت گرین ارو تقلید کرده؟
   ضمنا شما با لینک های کمیک سایتای ایرانی مشکل دارین؟

   • مهران فلاح
    در پاسخ به Venom

    مشکل نداریم. یه سری قوانین برای دیدگاه ها هست که بعد از عضویت به نمایش درمی آد. برای همین قوانین رعایت نشه دیدگاه پذیرفته نمی شه.

   • batspider
    در پاسخ به Venom

    دیگه بحث تقلید مهم نیست چون شخصیت های کمپانی های مختلف شخصیت پردازی گوناگونی دارن درسته تو قابلیت ها شبیه هم اند اما بازم هر کدوم طرفدار های خودشون رو دارن الان شخصیت های اررو و هاکای زمین تا اسمون با هم فرق دارن

  • حسام
   در پاسخ به حسام

   ببخشید آقای مهران ، Matt fraction و David Aja از کدوم شماره هاکای رو بدست گرفتن؟
   چون یادمه قبلن گفته بودید سری ای که اونها کار کردن از بقیه بهتره و یه داستان متفاوت داره ، پس لطفاً میشه بگید اونا از کدوم شماره شروع به کار کردن؟ ، ممنون 🙂

   • مهران فلاح
    در پاسخ به حسام

    از ابتدا همین دو نفر بودن ولی یه قسمت هایی که در مورد کیت بیشاپ هست طراح دیوید آجا نیست و خب فرکشن هم اصلا اون قسمت ها رو خوب ننوشته.

هاکای Hawkeye

img

آموزش دیده از تبهکاران و الهام گرفته از قهرمانان. کلینت بارتون از کودکی رنج دیده به یکی از بزرگترین قهرمانان زمین بدل می‌شود. دنیا او را با نام «هاکای: بزرگترین تیرانداز دنیا» می‌شناسد.