چشم به راه چه کمیک‌هایی باشیم؟ قسمت چهارم: «Guardians of the Galaxy»

توسط : در تاریخ : شنبه, فوریه 23rd, 2013

فانتزی کمیک قصد دارد در سری جدید مقالاتش، شما را با کمیک‌های جدیدی که در سال ۲۰۱۳ منتشر می‌شوند آشنا کند. کمیک‌هایی که هنوز منتشر نشده‌اند، اما با توجه به طراح و نویسنده‌ای که دارند، حدس می‌زنیم از ارزش بالایی برخوردار باشند و پیشاپیش خواندن آن‌ها را به شما پیشنهاد می‌کنیم. در این مقاله به کمیک «Guardians of the Galaxy» می‌پردازیم. (پیش از این نیز کمیک «Green Arrow»، «The Wake» و «Justice League Of America» را به شما معرفی کرده بودیم.)


Guardians of the Galaxy #۱Guardians of the Galaxy #۱

  • نویسنده: برایان مایکل بندیس
  • طراح: استیو مک‌نیون
  • ناشر: Marvel
  • تاریخ انتشار: ۲۹ مارس ۲۰۱۳

 

کمیک‌های مارول بیشتر به خاطر قهرمانان انسانی‌اش شهره است. قهرمانانی که از دل مردم برمی‌خیزند و افکار و اهدافشان به جز نجات دنیا و محافظت از کهکشان چیز دیگری نیست. چند سالی است که زحمت حفاظت از کهکشان به دوش تیمی از ابرقهرمانان فضایی است، محافظان کهکشان. این گروه از کجا آمده‌اند؟

سال ۱۹۶۹ آرنولد درک و گن کولان تیمی از ابرقهرمانان را خلق کردند که از آینده و قرن ۳۱ام برای مقابله با موجودی فضایی با نام بادون آمدند. این تیم مدتی بعد به کمیک مستقل خودشان راه یافتند اما هیچ کس آن‌ها را دوست نداشت چون این کمیک به طرز سطح پایینی تخیلی بود، طرفداران مارول به کاراکترهای انسانی‌تر علاقه داشتند.

در سال ۲۰۰۸ گروه دیگری با همین نام شکل گرفت که مربوط به قرن ۲۱ام و دنیای مدرن بودند. اعضای این گروه شامل باگ، درکس نابودگر، گامورا، گروت، راکت راکون و فرمانده گروه، استار‌لرد می‌شدند. هدف آن‌ها حفاظت از دنیای کیهانی انسان‌ها در مقابل خطرات احتمالی بود، اماباز هم بعد از ۲۵ شماره و در سال ۲۰۱۰ این تیم ازهم پاشید.

در نمایشگاه کامیک کان ۲۰۱۲ به طور رسمی برایان مایکل بندیس و استیو مک‌نیون سری جدید این کمیک را برای سری Marvel Now معرفی کردند و رسماً در شماره ۴ Avengers Assemble در اکتبر ۲۰۱۲ بود که گروه محافظان کهکشان دوباره دور هم گرد آمدند، آن با عضوی جدید، آیرون من. ازآن زمان مارول مانورهای زیادی بروی این کمیک داد و قطعاً اتفاقات مهمی در این کمیک خواهد افتاد. اتفاقاتی که آینده یونیورس مارول را دگرگون خواهد کرد.

در سال ۲۰۱۴ نیز فیلمی با اقتباس از این کمیک به کارگردانی جیمز گان اکران خواهد شد.


Guardians of the Galaxy #0.1 تیزر پوینت وان این کمیک که شخصیت استارلرد را برای خوانندگان معرفی خواهد کرد:

راه را باز کنید اونجرها، محافظان کهکشان اوضاع را در دست دارند.

استارلرد، گامورا، درکس، راکت راکون، گروت… و آیرون من شکست ناپذیر؟!

دنیای مارول زمانی که افسانه‌های کهکشانی برگردند به بوسیله دستان توانمند ۲ اسطوره، برایان بندیس و استیو مک‌نیون گسترش خواهد یافت.

در این شماره با مرد حامی محافظان آشنا شوید و اینکه چگونه این کودک زمینی راهنمای یک تیم فضایی خواهد شد.

با این شماره خود را برای داستان تاریخی ماه آینده آماده کنید، این کمیک شروع یک اتفاق بزرگ است.


پیش نمایش پوینت وان این کمیک(تاریخ انتشار: ۲۷ فوریه ۲۰۱۳)


با توجه به تیم بزرگ این کمیک و تأثیری که این داستان در کمیک‌های آینده مارول خواهد داشت از هم‌اکنون برای خواندن این داستان خود را آماده کنید.