پیش نگاهی به سریال جدید مارول | .Marvel’s Agents of S.H.I.E.L.D

توسط : در تاریخ : شنبه, سپتامبر 14th, 2013

حدود ۱۰ روز تا پخش سریال «Agents of S.H.I.E.L.D.ـماموران ش.ی.ل.د.» از کارگردان فیلم اونجرها، جاس ویدون باقی مانده است از این‌رو امروز تصمیم گرفتیم تا پیش‌نمایشی کلی از این گروه، کاراکترها و پلات سریال داشته باشیم تا ذهن شما برای دیدن این سریال آماده شود.

سریال مأموران شیلد

.S.H.I.E.L.D در کمیک‌ها

ش.ی.ل.د. در واقع نام یک سازمان جاسوسی، آژانس اجرای قانون و مقابله با تهدیدات ابرقهرمانان است که در سال ۱۹۶۵ توسط استن لی و جک کربی در یونیورس مارول و در شماره ۱۳۵ از کمیک Strange Tales (کمیکی که دکتر استرنج نیز برای اولین بار در آن ظاهر شد) خلق شد.

کلمه‌ی ش.ی.ل.د در واقع مخففی از حروف اول کلمات زیر است:

Strategic Hazard Intervention Espionage Logistics Directorate

کمیکی که گروه .S.H.I.E.L.D و نیک فیوری برای اولین بار در آن ظاهر شدند

کمیکی که گروه .S.H.I.E.L.D و نیک فیوری برای اولین بار در آن ظاهر شدند

که شاید بشود بهترین معنی تحتالفظی و نزدیک برای آن را این جمله درنظر گرفت: «اداره‌ی نظامی مداخله در خطرهای استراتژیک جاسوسی» که در فیلم‌ها و انیمیشن‌های شرکت مارول این نام کمی تغییر کرده است و در ابتدای تریلر دوم سریال هم به همان نام اشاره می‌شود.

رهبری این گروه را فردی به نام «نیکولاس جوزف ‌فیوری» عهده‌دار بود که در پایان جنگ جهانی دوم این گروه را تأسیس کرد البته در آن زمان دولت آمریکا با ایده‌ی او مخالفت کرد و بعدها بدون اطلاع او این آژانس شروع به کار کرد. فیوری فرمانده‌ای سفید پوست است که در جنگ یک چشم خود را از دست داده بود (البته این کاراکتر در کمیک‌های دنیای آلتیمیت مارول سیاه‌پوست به نمایش درآمده است)، اولین و  اصلی‌ترین دشمن ش.ی.ل.د تشکیلاتی تبهکاری با نام «هایدرا» است. در واقع نام این سازمان نیز برگرفته از هیولای اساطیری است به معنی این‌که اگر هر رأس آن قطع شود رأسی دیگر روی کار می‌آید و سردسته و رأس اصلی نیز هیچ‌وقت آسیب نمی‌بیند درست همانند خصوصیات یک هایدرا.

اکثر مأمورین ش.ی.ل.د انسان‌های عادی فاقد قدرت‌های ماورایی هستند، اگرچه در کمیک‌ها زمانی از تعدادی ابرقهرمان استفاده شد و به استخدام این سازمان درآمدند.

مقر اصلی فرماندهی گروه، هوابردی نظامی و خاص به نام Helicarrier است که در تمامی مدت هماهنگی‌های اعضای گروه با دولت و ابرقهرمانان از این وسیله انجام می‌شود، همچنین این سازمان به سلاح‌ها و تجهیزات پیشرفته‌ای نیز مجهز است.

.S.H.I.E.L.D در جعبه‌ی جادویی

بعد از خرید استودیوی سینمایی مارول توسط کمپانی والت دیزنی در سال ۲۰۰۹  این شرکت اعلام کرد که به زودی نمایش‌های تلویزیونی مارول نیز شروع به کار خواهد کرد، در همان ماه‌های ابتدایی پایلوت‌های زیادی برگرفته از کمیک‌های مارول به منظور تولیدات تلویزیونی ارائه شد.

در جولای ۲۰۱۲ بود که تلویزیون مارول برای ساخت سریالی از «یونیورس سینمایی مارول» با شبکه‌ی ABC وارد مذاکره شد، اگرچه در آن زمان خود مارول نیز هنوز تصمیم به ساخت مجموعه‌ای مشخص نگرفته بود اما تیزری منتشر کرد با عنوان: هسته‌ی یک ایده.

پوستر رسمی و معرفی فصل اول سریال

پوستر رسمی و معرفی فصل اول سریال

در آگوست ۲۰۱۲ اعلام شد که جاس ویدون کارگردان فیلم موفق Marvel’s The Avengers کارگردانی این سریال را بر عهده دارد و چند هفته بعد پایلوت این سریال با نام S.H.I.E.L.D. معرفی شد، پایلوتی که آن را جاس ویدون، جد ویدون و مائوریسا تانکاروئن نوشته بودند.

داستان اصلی این سریال حول کاراکتر فیل کولسون با بازی کلارک گرگ می‌چرخد، بعد از اتفاقات اونجرها مأمور شیلد فیلیپ کولسون تیم کوچکی از مأموران را گرد هم جمع می‌کند تا در مورد گروهی مرموز با نام  Rising Tide تحقیق کنند، آن‌ها در این راه با مایک پیترسون ( با بازی جی. آگوست ریچاردز) روبرو می‌شوند که انسانی عادی با قدرتهای فرابشری است. کاراکترهای مکمل دیگری نیز در این سریال حضور دارند، تا به حال برای فصل اول این سریال ۶ کاراکتر اصلی مشخص شده‌اند که به ترتیب در ادامه به معرفی کاراکترها در کمیک‌ها و این سریال خواهیم پرداخت.

در ژانویه ۲۰۱۳ مدیر شبکه‌ی ABC، پائول لی اعلام کرد که این سریال اتفاقات بعد از فیلم اونجرها را پی می‌گیرد و در تاریخ ۱۰ می سریال به طور رسمی .Marvel’s Agents of S.H.I.E.L.D نام گرفت.

در ۱۹ جولای در خلال نمایشگاه کامیک‌کان سن‌دیگو کل پایلوت سریال رونمایی شد و خبرگزاری‌های بزرگی چون IGN و The New York Times نقدهای مثبتی بروی این پایلوت نوشتند.

دانلود اولین تریلر رسمی سریال با کیفیت HD و لینک مستقیم

دانلود دومین تریلر رسمی سریال با کیفیت HD و لینک مستقیم


کاراکترهای اصلی سریال

 • فیلیپ کولسون با بازی کلارک گرگ
 • اولین حضور در کمیک‌ها: قسمت اول Battle Scars در ژانویه ۲۰۱۲

تصویر فیل کولسون-1

مأمور فیل کولسون از جمله تفنگ‌دارانی بود که در افغانستان در کنار همکار خود مارکوس جانسون خدمت کرد، زمانی که مادر جانسون به قتل رسید او به همراه همکار و دوستش به آمریکا بازگشت و به جانسون در نابودی لویاتان کمک کرد، او بعدها به عوضیت سازمان S.H.I.E.L.D. درآمد.

 فیل کولسون در واقع شاید اولین مأمور شیلد باشد که در کمیک‌ها خلق نشد و اولین حضور او در قسمت اول سینمایی آیرون‌من بود و بعدها به دلیل محبوبیت زیاد در کمیک‌ها نیز حضور یافت. این کاراکتر در فیلم اونجرها در سال ۲۰۱۲ به دست لوکی برادر ثور کشته شد اما جاس ویدون بعدها اعلام کرد که او زنده است.

فیل معتقد است وقتی تعداد کمی از افراد عادی با هم همکاری کنند می‌توانند چیزی متفاوت از آنی که انسان‌هایی با قدرت فرابشری دارند خلق کنند.


 • مأمور «ملیندا می» با بازی «مینگ‌نا ون»
 • اولین حضور در کمیک‌ها: حضوری نداشته است

تصویر ملیندا می-1

یکی از مأموران شیلد، خلبانی ماهر، استاد هنرهای رزمی و استاد کار با سلاح‌های پیشرفته. این کاراکتر اولین بار با نام مأمور آتلیا رایس و با نام رمز سواره‌نظام در سریال معرفی شد. اگرچه او زمانی یکی از اسطوره‌های آژانس بوده اما در سال‌های اخیر تصمیم گرفته تا نقش یک کارمند ساده را ایفا کند.


 • مأمور «گرنت وارد» با بازی «برت دالتون»
 • اولین حضور در کمیک‌ها: حضوری نداشته است

تصویر گرنت وارد-1

مأمور شیلد، متخصص گروه عملیات‌های دولتی. فردی خشن، غیر اجتماعی با سنی حدود ۳۰ سال که در محل کار رابطه‌ی خوبی با همکارانش ندارد. او به کارش بسیار وفادار است و حاضر است برای شیلد جانش را نیز فدا کند.


 • «اسکای» با بازی «کلوئی بنت»
 • اولین حضور در کمیک‌ها: قسمت دوم کمیک Spider-Man’s Tangled Web، جولای ۲۰۰۱

تصویر اسکای-1

یک هکر کامپیوتر با اطلاعاتی وسیع از کدها. برخی به او لقب روح آزاد و برخی لقب آشوب‌گر را داده‌اند. پیشینه‌ی او برای شیلد هنوز هم یک معماست. اسکای با ابرقهرمانان در ارتباط است.


 • مأمور «لئو فیتز» با بازی «لائین دی کائستکر»
 • اولین حضور در کمیک‌ها: حضور نداشته است

تصویر لئو فیتز-1

لئو فیتز مهندسی فوق‌العاده و متخصص سلاح‌های تکنولوژیک است که در روابط اجتماعی بسیار ضغیف عمل می‌کند اما همیشه به همان سازی که همکارش جما سیمونس می‌زند می‌رقصد. آن‌ها اگرچه کمی خام و بی‌تجربه هستند اما جفتی جدانشدنی به حساب می‌آیند.


 • مأمور «جما سیمونس» با بازی «الیزابت هندستریج»
 • اولین حضور در کمیک‌ها: حضوری نداشته است

تصویر جما سیمونس-1

بایوشیمیست نابغه، متخصص در علوم زیستی (هم انسان و هم گونه‌های بیگانه)، ستاره‌ی بخش تحقیقات سازمان شیلد است و شدیداً به علوم علاقه دارد.


چیزی که مشخص است دو شرکت مارول و دی‌سی رقابت بزرگی در گسترش دنیای سینمایی خود خواهند داشت، سریال Arrow از شرکت دی‌سی در آینده‌ای نزدیک کاراکترهای زیادی از یونیورس خود را به خدمت می‌گیرد، از سمتی مارول نیز اعلام کرده که  سریال ش.ی.ل.د. میزبان اتفاقات فیلم‌هایی چون Avngers 2 و Captain America 2  خواهد بود، باید منتظر ماند و دید چه بر سر یونیورس‌های تلویزیونی و هالیوودی این شرکت‌ها خواهد آمد.

مهران فلاح
کپی‌رایت © ۲۰۱۳ فانتزیِ کمیک