پنل کامیک کان دکتر هو و خداحافظی با پیتر کاپالدی و استیون موفات

توسط : در تاریخ : دوشنبه, جولای 24th, 2017

در پنل دکتر هو در کامیک کان سن دیگو، طرفداران با استیون موفات (شورانر سریال)، پیتر کاپالدی (دکتر دوازدهم)، پرل مکی و مت لوکاس (همراهان دکتر) و میشل گومز (میسی) خداحافظی کردند. همچنین مارک گتیس که در اپیزود ویژه‌ی کریسمس بازی کرده است، در این پتل حضور داشت.

مجری پنل، کریس هاردویک، پنل را با نشان دادن اولین تریلر از اپیزود ویژه‌ی کریسمس شروع کرد. عنوان اپیزود Twice Upon A Time است که درواقع با عبارت Once Upon A Time بازی کرده است. در این تریلر شاهد بازگشت پرل مکی در نقش بیل پاتس هستیم. و البته دیوید بردلی را داریم که نقش دکتر اول را بازی می‌کند. او پیش از این نیز در فیلم An Adventure in Space and Time نوشته‌ی مارک گتیس، نقش ویلیام هارتنل بازیگر دکتر اول را برعهده داشت. اپیزود ماجرای دو دکتری را نشان می‌دهد که سعی دارند از ریجنریت کردن سر باز بزنند و در ادامه به منطقه‌ای جنگی می‌روند که زمان در آنجا متوقف شده است.

پس از تریلر، هاردویک سوال‌هایش را با این پرسش از کاپالدی شروع کرد که درباره‌ی دوران خودش در دکتر هو چه فکری می‌کند و او جواب داد: «فکر می‌کنم که فوق العاده بود. زمان من تمام شد. کار کردن با این اشخاص و فهمیدن این موضوع که سریال انقدر در سرتاسر دنیا مشهور و محبوب است، محشر بود. بخاطر تمام محبت‌هاتون ممنونم.»

سپس هاردویک از موفات درباره‌ی اپیزود ویژه‌ی کریسمس پرسید که او در جواب گفت: «دکتر دوازدهم از ریجنریت کردن امتناع می‌کنه چون که اون می‌خواد اسکاتلندی باقی بمونه (حاضرین به این شوخی موفات خندیدند) و دکتر اول هم از ریجنریت کردن خودداری می‌کنه. دوازده بهش میگه تو مجبوری ریجنریت کنی وگرنه هیچ کدوم این‌ها اتفاق نمیفته. بعد از آن دکتر اول و دوازدهم همراه با مارک گتیس و بیل پاتس به ماجراجویی‌های دیوانه‌واری میرن.»

هاردویک از موفات پرسید چه مدت است که شروع به خیال پردازی درباره‌ی سپردن نقش ویلیام هارتنل به دیوید بردلی کرده است. موفات گفت: «در کامیک کان نیویورک بود که به فکرم رسید. او هارتنل را با درخشش و ظرافت خاصی بازسازی کرد، او درک کرد که دکتر اول واقعاً چطور بود.»
بعد از آن هاردویک به سراغ پرل مکی رفت و از او درباره‌ی تجربه‌اش از بخشی از فندوم دکتر هو بودن در یک سال اخیر پرسید: «برخوردها گسترده بود، ولی به هیچ وجه قابل مقایسه با افرادی که رو به روت نشستن نیست. فکر نمی‌کنم برای اینکه چقدر فندوم دکتر هو قویه آماده بودم. ممنون از اینکه من رو پذیرفتید.»
او همچنین در جواب به اینکه آیا فصل بعد برمی‌گردد یا نه گفت: «نه. همینه. اپیزود کریسمس آخرین باریه که بیل رو می‌بینید. ولی دکتر هوئه دیگه، هرگز نگو هرگز.»

هاردویک همچنین پرسید از چه چیز بازی در نقش بیل لذت برد: «بیل خیلی واقعی بود. او پیگیر و تیزهوش است. او کنجکاوی بچگانه‌ای داره که فکر می‌کنم عالیه چون کیه که دلش بخواد بزرگ بشه؟ او ذهن خیلی قوی‌ای داره و به هر کاری که می‌کنه باور داره.»

 هاردویک شخصیت ناردول را یک پیروزی خواند و مت لوکاس از او تشکر کرد و گفت زمین یکی از سیاره‌های محبوب اوست و بعد درباره‌ی بازی در دکتر هو حرف زد: «وقتی بزرگ می‌شدم من از طرفدارای سریال بودم و وقتی ۱۳ ساله شدم تولید سریال متوقف شد. وقتی ازت می‌خوان که توی همچین سریالی بازی کنی مثل اینه که داری خواب می‌بینی. اپیزودهای کریسمس هویتی کاملاً متفاوت با اپیزودهای عادی سریال دارن چون اونا سبک‌تر هستن. فکر می‌کردم فقط یک کمئو بازی می‌کنم. در طول سریال، من می‌دونستم که باید جزئیات و کاراکتر پیدا کنم.»
میشل گومز نیز درباره‌ی دورانش به عنوان میسی صحبت کرد: «برای میسی، کشش به سمت تاریکی خیلی سرگرم کننده بود. او می‌تونست دو بعدی یا سیاه و سفید باشه، ولی احتمال اینکه سعی کنه خوب باشه و ببینه چه احساسی داره هم جالب بود. کاپالدی من رو به چالش می‌کشید. سخت بود که کنار این مرد باشی و نخواهی که در بهترین حالت خودت باشی. زمانی بین دکتر و مستر دوستی فوق‌العاده‌ای بوده.»
کاپالدی درباره‌ی اعلام دکتر جدید (جودی ویتکر) گفت: «جودی پر از هیجان است. باعث خوشحالی است که بدونیم نقش به دست کسی افتاده که عمیقاً اهمیت میده. او انتخاب عالی‌ایست.»
موفات نیز در ادامه‌ی حرف او گفت: «می‌شه من فقط یه چیز بگم؟ مقالات زیادی درباره‌ی واکنش‌های مخالف هست. در رسانه‌های اجتماعی ۸۰% موافقت بوده و همچنان افراد زیادی هستند که می‌خوان چیزی سر هم کنن که واقعیت نداره.»

بعد از آن سالن H با تشویق‌های ایستاده برای کاپالدی شلوغ شد. کاپالدی نیز شروع به ستایش و تشکر از افرادی که همراه او در پنل حاضر بودند کرد و حرف‌هایش را از موفات شروع کرد: «هر تصویری که اونجا هست از طریق چشم‌ها، ذهن و بخشش این مرد اومده. او یک هنرمند فوق‌العاده با استعداده. پیام محبت از قلب او میاد. خلق یه دکتر مونث از یه مستر مونث میاد، پس ما داشتن دکتر مونث رو مدیون استیون موفات هستیم.»

سپس کاپالدی با مکی ادامه می‌دهد: «پاهای بیل روی زمین بود و قلبش در ستاره‌ها، که جاییه که همه‌ی ما می‌خوایم باشیم. مت (لوکاس) اومد و موجودی محشر تحویل داد – یک مشارکت بزرگ در سریال با سخاوت روح. مارک (گتیس) عاشق و حامی بزرگ دکتر هو هست. مارک اپیزودهای فوق‌العاده‌ای نوشته است و من واقعاً خوشحالم که تونستم همراه با او در اپیزود ویژه‌ی کریسمس بازی کنم.»
پنل با چند سوال از طرف طرفداران به پایان رسید.
یک سوال از موفات پرسیده شد درباره‌ی اینکه آیا دکتر هو را در حالی ترک می‌کند که کاری ناتمام مانده باشد؟ او در جواب گفت: «من ۴۲ اپیزود نوشته‌ام. فکر می‌کنم اونچه که می‌تونستم رو انجام دادم. فکر می‌کنم چیزی که من رو به آخرش رسوند، داشتن یه خط پایان بود. دیگه وقتشه که یه نفر بیاد جلو و ایده‌های خیلی بهتری نسبت به من داشته باشه. رسمش همینه. بخاطر ترک کردنش احساساتی میشم، ولی چیز اصلی‌ای که از دست میدم همینه.»
آخرین سوال از کاپالدی بود که سخت‌ترین کاری که تا بحال در سریال کرده چه بوده و او جواب داد: «ترک کردنش.»