ورود «باشگاه مشت زنی» به صنعت کمیک‌بوک

توسط : در تاریخ : یکشنبه, جولای 28th, 2013

اگر دو قانون اول باشگاه مشت زنی این است که “نباید درباره‌اش با کسی حرف بزنید”، پس در این صورت چاک پالانیک هر دوی آن ها را در هنگام شرکت در مراسم کامیک کان سن دیگو شکسته است. این نویسنده همراه با رمان نویس‌هایی نظیر آستین گراسمن، پاتریک روث فوس و چند تن دیگر مهمان یکی از پنل های کتاب گونه با نام “قصیده ای برای احمق ها” بود. در آنجا بود که او به طرز غیرمنتظره ای اعلام کرد که دنباله ای بر باشگاه مشت زنی در راه است.

Fightclubcvr

هرچند که این دنباله در شکل یک رمان تازه و یا ادامه ای بر فیلم اقتباسی محبوب سال ۱۹۹۹ با بازی برد پیت و ادوارد نورتون نخواهد بود. در عوض پالانیک در فکر یک مجموعه ی کمیک بوکی است تا ناگواری‌های راوی ناراضی یعنی جک و یار آتشی مزاجش، تایلر دردن را ادامه دهد. پالانیک در اعلامیه‌ی امروزش در وبسایت هوادارانش، سایت Cult، توضیح داد:

در مورد رمان مصور، باید بگم که حقیقت داره. چلسی کین منو به هنرمندان و خالقان مارول ، دی سی و دارک هورس معرفی کرده و اونها منو در طول این پروسه همراهی می کنند. به احتمال زیاد مجموعه کتابی خواهد بود که داستان رو ده سال پس از مرگ ظاهری تایلر دردن روایت می کنه. حالا، تایلر داره قصه رو تعریف می کنه، اون داخل جک در کمینه و منتظر برگشته. جک فراموشکار و مارلا بی حوصله است. ازدواج اونها در مسیر سنگلاخی ملال آور بودن میان سالی در سراشیبی سقوط قرار گرفته. فقط هنگامی که پسر کوچولوی اونها ناپدید میشه، که در واقع تایلر اونو میدزده، جک دوباره به دنیای هرج و مرج کشیده میشه. و البته این داستان تاریک و آشفته خواهد بود. این داستان به خاطر تعهدات قرارداد من برای مدتی نمی تونه مطرح بشه اما از اونجایی که دنباله‌ی باشگاه مشت زنی به صورت دنباله دار و در فرم مصور ظاهر میشه، ناشر کتاب ممکنه اجازه بده قبل از سال ۲۰۱۵ منتشرش کنم.

برای کسانی که احتمالاً فیلم را دیده‌اند ولی رمان را نخوانده‌اند باید گفت که دو داستان به طور کل تا نقطه‌ی اوج شباهت زیادی با هم دارند. فیلم با اتفاقاتی نظیر منفجر کردن چند ساختمان توسط گروه پروژه‌ی میهم، نابود کردن سیستم مالی آمریکا و احتمالاً ایجاد جرقه‌ی یک اغتشاش اجتماعی کامل پایان می یابد ولی در داستان اصلی وقتی جک به مغز خودش شلیک می کند و در یک بنیاد امراض روانی بیدار می‌شود، دردن متوقف می‌شود و هنگامی که جک با چند تن از کارکنان بیمارستان روبرو می‌شود که فاش می‌کنند از اعضای پروژه ی میهم هستند و در انتظار بازگشت اجتناب ناپذیر دردن می باشند، رمان به پایان می رسد.

بر طبق نظرات پالانیک، نباید انتظار داشته باشیم که دنباله‌ی باشگاه مشت زنی به زودی جامه‌ی عمل به خود بپوشاند.