هشت ابرشرور خنده دار

توسط : در تاریخ : چهار شنبه, فوریه 17th, 2016

هشت ابرشرور و ویلین مضحک و خنده دار که بعضا حتی لکه ی ننگ خالقینشان بوده اند.

 

دنیای کمیک جای عجیب و غریبی‌ست. جایی که یک میلیاردر نابغه، لباس چسبناک به تن می‌کند و سوار بر گلایدر سعی در ترور مردم دارد؛ جایی که یک نابینای مذهبی در هیبت قرمز شب‌ها بیرون می‌زند و با میله کتک کاری می‌کند!
خوانندگان و طرفداران کمیک سال‌هاست که به این روال عجیب و غریب کمیک‌ها عادت کرده‌اند و می‌توانند به راحتی از کنار عجیب‌ترین عناصر این جهان بی‌انتها نیز بگذرند، اما در همین جهان گاهی چیزهایی به چشم می‌خورند که حتی برای طرفداران نیز ابلهانه و نامانوس بنظر می‌رسند.
بهترین منبع برای دیدنِ این گستره‌ی حیرت‌انگیز از بلاهت، ویلن‌ها [ابرشرورها] هستند؛ افرادی که خلق شده‌اند تا در شماره‌ی جدید با سوپرهیروی مورد علاقه ما مقابله کنند اما کمبود زمان و هر اتفاق دیگری، گاهاً باعث شده تا دلایل و قدرت‌های این ویلن‌ها بسیار مضحک طراحی شوند.

سعی داریم در این یادداشت هشت تا از احمقانه‌ترین سوپرویلِن‌های دنیای کمیک را معرفی کنیم که بعضاً به حدی توهین آمیز و خنده دار هستند که حتی خالقین آن‌ها سعی داشته‌اند از زیر مسئولیت‌شان شانه خالی کنند.

 

۸–Codpiece

codpiece

کدپیس [شاید فتق بند عبارت مناسبی برای معادل فارسی‌اش باشد.] در نوجوانی عاشق دختری می‌شود و سعی می‌کند تا خود را در دل وی جا کند اما هرچقدر می‌گذرد، دختر بیشتر از او زده می‌شود. سرانجام در جوابِ پیشنهاد کدپیس، دختر می‌گوید: «تو به اندازه کافی گنده نیستی.» که منظورش ازین حرف وضعیت فیزیکی و قد او بوده.
اما کدپیس تصور دیگری می‌کند [آخر دختر مزبور که تورا برهنه ندیده بود چطور ممکن است چنین نظری داده باشد؟!] و تمام روابط عشقی‌اش که با شکست مواجه می‌شوند را در مردانگی خود می‌پندارد که به اندازه کافی بزرگ نیست!
حتی زمانی که برای افزایش سایز به پزشک مراجعه می‌کند، بخاطر این بدبینی تصور می‌کند که پزشک درحال مسخره کردن اوست.

سرانجام کدپیس لباسی زره‌ای و رباتیک برای خود خلق می‌کند –همانطور که در شکل می‌بینید- که یک لوله مقابل‌ش قرار گرفته که همچون اسلحه‌ای قدرتمند و مخرب عمل می‌کند.
کاگولا [یکی از سوپرهیروهای ترنس جندرِ دی‌سی کامیکس که خود می‌تواند در لیست هشت ابرقهرمان خنده دار باشد.] موفق می‌شود تا کدپیس را متوقف و اسلحه‌ی عجیب‌ش را نابود سازد.

 

۷ – Gin Genie

gin-genie

یک ورژن توهین آمیز و احمقانه از دیزی جانسون!
جین جنی همانند دیزی جانسون این قدرت را دارد که امواج زمین لرزه تولید کند اما این قدرت‌ش نیست که خنده دار است بلکه منبع تغذیه‌ش می‌باشد که وی را در جایگاه هفتم احمقانه‌ترین ابرشرورها قرار می‌دهد.
میزان قدرت و تواناییِ جین در تولید زمین لرزه به درجه الکل در خون‌ش وابسته‌ست! یعنی هرچه بیشتر از مشروبات الکلی استفاده کند قدرتمندتر خواهد شد و این موضوع او را به یک دائم الخمر آواره مبدل ساخته که مدام مست می‌کند. نه تنها جین نمی‌تواند از قدرت‌های‌ش بواسطه‌ی الکل درست استفاده کند بلکه در مبارزات معمولاً هم تیمی‌های خود را مورد حمله قرار می‌دهد.

همچنین لازم به ذکر است که جین همانند نویسنده‌اش فرد باهوشی نیست و برای کسب درامد در یک برنامه تلویزیونی حضور به عمل میاورد و از قدرت‌های‌ش در انظار عمومی استفاده می‌کند.

 

۶ – Snowflame

Snowflame_001

فکر می‌کردید بدست آوردن قدرت‌های ماورایی از طریق مشروبات الکلی عجیب است؟ پس حتماً با اسنوفلیم آشنایی نداشتید.
گروه محافظان جدید زمانی که درحال متوقف کردنِ یک سازمان مواد مخدر بوده‌اند با یک ابرشرور احاطه در آتشِ سفید روبرو می‌شوند که از نظر بدنی قدرت فوق‌العاده زیادی دارد.
اسنوفلیم از طریق مصرف کوکائین قدرت‌های‌ش را بدست میاورد! او فقط در یک شماره از مجموعه کمیک “محافظان جدید” حاضر می‌شود [هرگز آشکار نمی‌شود که چطور کوکائین او را قدرتمند می‌کند.] و خوشبختانه پس از مرگ احتمالی‌اش، دی‌سی هرگز از وی استفاده نمی‌کند.

جالب است بدانید که این ویلن به حدی خنده دار بود که شخصی در وبلاگ شخصی خود شروع به انتشار مانگایی کمدی براساس آن کرد.

 

۵ – Needle

1121377-ns1

یکی از ویلن‌های عجیب و غریب مارول که در کمیک‌های زیادی حضور داشته، نیدل است.
یک پیرمرد خیاط مجرب مورد حمله‌ و ضرب و شتم قرار می‌گیرد و چشم راست‌ش را از دست می‌دهد. زمانی که زخمی و دست و پا شکسته، گوشه‌ی بیمارستان لانه کرده؛ یک حس الکتریسیتی به او القا می‌شود و درمیابد که با استفاده از چشم چپ‌ش قادر است انسان‌ها را فلج کند.

اما عجیب‌ترین توانایی نیدل چشم‌ش نیست، وی همانطور که از نام‌ش مشخص است یک سوزن بسیار نازک و تیز با خود حمل می‌کند [به حدی تیز که می‌تواند زره آیرون‌من را بشکافد.] و همچنین قادر است به سمت دشمنان‌ش سوزن‌های ریز پرتاب کند [فکر می‌کردید بت‌رنگ عجیب است؟!].
گاهی نیز با استفاده از نخ و سوزن، لب دشمنان‌ش را بهم می‌دوزد!

 

۴ – Eye Scream

eye-scream-marvel

جهش یافته‌ها یکی از بهانه‌های مارول برای خلق هر قهرمان، با هر قدرتی‌ست که می‌خواهد و نیاز ندارد که هر بار یک داستان عجیب و غریب با وجود رادیواکتیو بسازد. وجود این آزادی در خلق شخصیت‌ها گاهی باعث می‌شود که مارول دست به بوجود آوردن موجوداتی همچون “آی اسکریم” بزند.

آی اسکریم از چشم‌های‌ش جیغ نمی‌زند، نام او درواقع یک بازی احمقانه با لغات می‌باشد چراکه می‌تواند به هر بستنی‌ای با رنگ و طعم‌های متفاوت بدل گردد! بله، قدرت وی این است که می‌تواند برای مثال به بستنی کارامل یا وانیلی تبدیل شود و دوباره به شکل اول‌ش بازگرددد.

همچنین دلیل آی اسکریم برای تبدیل شدن به یک ابرشرور، حسِ خجالتی بود که درمیان دیگر جهش یافتگان داشت؛ به همین منظور تصمیم گرفت تا به سازمان مردان اکس حمله کند.

 

۳ – Hemo-Goblin

Hemo-Goblin_01

پس از اسنوفلیمِ کوکائینی یکی دیگر از ویلن‌های محافظان جدید که مرزهای بلاهت را کنار می‌زند، همو-گابلین است. یک ومپایر [که بیشتر شبیه به یک زامبی‌ست که نام‌ش را گابلین گذاشته‌اند!] که توسط سفیدپوستان نژادپرست خلق شده بود تا با استفاده از ویروس اچ‌ای‌وی، رنگین پوستان را مبتلا به ایدز کند.

خوشبختانه همو-گابلین نیز همانند اسنوفلیم تنها در یک شماره‌ی محافظان جدید حضور به عمل آورد و دیگر دی‌سی از وی استفاده نکرد.

 

۲ – He She

18lovqlc6kue7jpg

شخصیتی که هفتاد سال پیش خلق شد و احتمالاً توهین آمیزترین حرکتی‌ بود که می‌توانست در دنیای کمیک رخ دهد.
هی شی همانطور که از تصویر مشخص است، یک انسان نیمه زن، نیمه مَرد است که می‌تواند از یک سمت با عشوه مردم را فریب دهد و از سمت دیگر مردم را به باد کتک بگیرد. [چون این دو ویژگی بارز هر زن و مردی‌ست، مگر نه؟!]

هی شی بطور مستقیم رفرنسی‌ست به اقلیت ترنس جندرها و بدون هیچ دلیلی یک ویلن بدذات است که حتی به گربه و همسر خود نیز رحم نمی‌کند و هرکسی را که ببیند کتک می‌زند! حتی پیش ازانکه در صفحه‌ی آخر او را اعدام کنند، در کمیک ذکر می‌شود که هی شی برخلاف تمام انسان‌ها فاقد روح است.

 

۱ – Hate-Monger

708138

کمیک‌های کلاسیک چهار شگفت انگیز مملو است از شخصیت‌های ابلهانه و مضحک که می‌توانستم هر هشت شخصیتِ لیست را از آن‌ها پُر کنم اما فکر می‌کنم تنها با نام بردنِ هیت-مانگر کافی‌ست تا به عجیب و غریب بودنِ این مجموعه کمیک پی ببرید. [ضمن ادای احترام به چهار شگفت انگیز]

هیت-مانگر ابرشروری بود که البسه‌ای بنفش مشابه با یونیفورم حذب نژادپرستانه‌ی “قدرت سفید” می‌پوشید و سعی داشت با استفاده از اشعه‌ی “اچ-ری” تمام کره زمین را نژادپرست کند! اینکه چه نوع جهان‌بینی‌ای باعث شده بود تا هیت-مانگر به این نتیجه برسد که کل زمین باید نژاد پرست [نوع نژادپرستی هرگز مشخص نشد و فکر نمی‌کنم نویسنده هم اطلاعات زیادی از نژادپرستی داشته باشد.] هرگز مشخص نشد اما پیش از اجرای آخرین برگ برنده‌اش، رید ریچاردز و چهار شگفت انگیز موفق می‌شود تا وی را متوقف کنند.

توئیست شوکه آور و نهایی کمیک نیز این است که پس از برداشتنِ نقاب هیت-مانگر مشخص می‌شود که وی کلونی از آدولف هیتلر، رهبر آلمان نازی بوده!

 

پ.ن: قصد از نوشتنِ این یادداشت، تنها سرگرم کردن شما عزیزان بوده نه از روی خصومت با انتشارات مارول یا دی‌سی – برای‌م عجیب است که تعدادی از دوستان کامنت‌های عجیبی ازین قبیل می‌گذارند که شما با غرض خراب کردن فیلان انتشارات چنین مطلبی را نوشته‌ای! اگر کمی تامل و استنتاج کنید متوجه صادق نبودنِ چنین گزاره‌هایی می‌شوید.
پ.ن۲: اگر شخصیت خاصی به ذهنتان رسیده که باید در این لیست حضور پیدا می‌کرد اما بنده یا بخاطر نداشتن اطلاعات یا نبود حضور ذهن او را قرار ندادم، خوشحال می‌شوم که در بخش کامنت‌ها نام‌ش را ذکر کنید.

 

 

 


  • scarecrow97
   در پاسخ به scarecrow97

   دمتون گرم.واقعا خوشحالیم که فانتزی داره به روزای اوجش برمی گرده.
   بین این همه مقاله که به تعریف و تمجید (گاها افراطی) از شخصیتا و شرکتا می پردازن وجود یه چنین مقاله هایی لازمه تا بفهمیم دی سی و مارول همیشه شخصیتای شاهکار خلق نمی کردن خیلی وقتها هم پیش میومده که همچین مزخرفاتی رو خلق کنن.
   راستی طرفداران واقعی کمیک اونقدر فهیم هستن که بدونن این مقاله ها صرفا برای سرگرمیه اونایی که میان جوسازی میکنن و ایرادات الکی می گیرن کسایی هستن که از کمیک فقط حاشیه ها و تعصبات و این بهتره اون بهتره رو میدونن.اینا ارزششون کمتر از اونه که بخواین تو مقاله جوابشون رو بدید.
   بازم دمتون گرم.بی صبرانه منتظر مقاله های بعدیتون هستیم

  • daimon
   در پاسخ به daimon

   سلام.
   خیلی جالب بود و از زحمتی که کشیدید ممنونم.

  • شاهین
   در پاسخ به شاهین

   ممنون جالب بود اکثرش رو نمیدونستم !
   ایدزی-کوکایینی-الکلی-مشکل جنسی…مثکلات رایج رو فقط به بدعی ترین و کودکانه ترین شکل ممکن تبدیل به داستان کردن! شانس آوردیم که الان دیگه اونطوری نیست مثل سابق وگرنه با چه رویی میخواستیم بگیم کمیک رسانه ی بزرگسال هست؟ 😀
   از همه توهین آمیزتر همون He-She بود واقعا چی فکرکرده بوده یارو؟ اصلا نمیخوام بدونم! شاید نامزدش دوجنسه بوده و شب زفاف اینرو فهمیده و جوش اورده فرداش این رو نوشته!! خخخ

  • M.S.A.A
   در پاسخ به M.S.A.A

   😐 😐 😐 😐
   ممنون DC و مارول که موجبات خنده ما رو فراهم آوردید
   از نظرم به جای Snowflame و Gin Genie از ویلین هایی مثل همین Hate-Monger رو معرفی می کردید خیلی جذاب تر بود
   یه مقاله هم مثل همین برای هیروها به شدت نیازه

  • حنیف
   در پاسخ به حنیف

   خدارو شکر فیلم اینارو مارول نمی سازه

  • blackdevil499
   در پاسخ به blackdevil499

   خیلی عالی بود چ عجب سایت ی مقاله داد :))

  • ادموند
   در پاسخ به ادموند

   از دیشب تا حالا دارم به کدپیس فکر می کنم :)) اصن اسمش هیچ جایی نمی گنجه :))

  • MRZ
   در پاسخ به MRZ

   خیلی خیلی خوشحالم از اینکه این مقالات پر بار رو در سایتتون میبینم امیدوارم با قدرت ادامه بدید و موفق باشید …

  • ComicMovie
   در پاسخ به ComicMovie

   عکس های جدید bvs و تریلر daredevil اومده نمیزارین!

  • sherlock
   در پاسخ به sherlock

   نمیدونم دیگه کجا مطرح کنم!ببخشید برای اسپم ولی کسی لینک دانلود بتمن ۴۸ و ۴۹ رو داره???

  • lordmm
   در پاسخ به lordmm

   مقاله ی بسیار جالبی بود و خوشحالم که فانتزی دوباره داره مثه قبل میشه
   بهترینشون Codpiece بود :)))))

  • سلمان
   در پاسخ به سلمان

   لطفا مقاله ای رو که لینکش رو پایین قرار دام ترجمه کنید . این مطلب درباره سریال DC’s Legends Of Tomorrow هست زمانی که تعدادی از قهرمانان به اینده سفر می کنند انجا شاهد آلیور کوئین با ریش معروفش و با تنها یک دست خواهند بود البته انها با پسر الیور کانر‌ هاک نیز ملاقات خواهند کرد

   لینک :
   http://www.superherohype.com/news/365771-old-man-oliver-stephen-amell#/slide/1

  • Marshall
   در پاسخ به Marshall

   چرا پس دیگ کمیک نمیذارید؟ واسه دانلود؟

  • Ali Hamraz
   در پاسخ به Ali Hamraz

   مقاله جالبی بود بازم از دست مقالات جالب بذارین

  • marc
   در پاسخ به marc

   ممنون و خسته نباشید.مقاله جالبی بود.
   به شخصه حتی از فکر کردن به کدپیس هم حالم به هم میخوره:-
   در مورد آی سکریم هم بگم که یکسری جهش ها قابل حضمه مثل آینده نگری یا تلپاتی… اما واقعا تبدیل شدن به بستنی؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!

   • marc
    در پاسخ به marc

    فقطم این نیست.انگیزه هاشون هم غیر معقوله.آخه آدم چون یه دختر باهاش دوست نشده میره مردم بی گناهو میکشه؟؟؟

  • Mr.Osborn
   در پاسخ به Mr.Osborn

   فوق العاده بووود!!! دمتون گرم