نیویورک کامیک کان ۲۰۱۵: اولین نمایش جسیکا جونز و بزرگسالانه‌ترین پروژه دنیای سینمایی مارول تا به امروز!

توسط : در تاریخ : سه شنبه, اکتبر 13th, 2015

در کامیک کان نیویورک امسال، تهیه کنندگان و تمامی اعضا (به غیر از دیوید تننت که برای یک نمایش در لندن حضور داشت) سریال جسیکا جونز در پنل سریال حضور داشتند. این نوشته گزارشی است که یکی از کارشناسان از نمایش خصوصی این سریال داشته است.

همگی تصور می‌کردیم که قرار است همچون کامیک کان نیویورک سال قبل که چندین صحنه بلند از دردویل برای اولین بار پخش شد، این بار هم تعدادی از صحنه‌های این سریال پخش اولیه شود اما آن‌ها یک سورپرایز در آستین خود داشتند و این بار قسمت اول سریال به طور کامل پخش شد که بسیار هم مورد استقبال قرار گرفت.

جسیکا جونز با یک اپیزود بسیار قدرتمند شروع شد که به طور قطع عنوان بزرگسالانه‌ترین پروژه دنیای سینمایی مارول را به نام خود زد. البته که دردویل هم دنیای سینمایی مارول را به نقاط بسیار تاریک و خشونت باری برده بود اما جسیکا جونز نه تنها این کار را انجام می‌دهد بلکه پا را فراتر هم می‌گذارد.

بعد از تماشای این قسمت به نظر می‌رسید که تنها محدودیتی که مارول قرار داده عدم استفاده از کلمه F دار است (در کمیک ها نیز جسیکا جونز مدت زمان زیادی را مشغول دشنام دادن است اما هرگز از این کلمه استفاده نمی‌کند) و همچنین هیچ گونه بـرهنگی در کار نیست. اما نبود بـرهنگی به منزله نبودن صحنه‌های جـنسی نیست و جسیکا جونز در زمینه جـنسیتی فراتر از مرزهای کنونی دنیای مارول پیش می‌رود. نه تنها صحنه‌های جـنسی در سریال وجود دارد، بلکه بسیار پررنگ و با تاکید قرار گرفته‌اند که این امر باعث یک سری خنده عصبی از طرف حضاری شد که کودکان خود را به همراه آورده بودند اما مسئول تلویزیون مارول یعنی جف لوب به آن‌ها اخطار داد که برنامه های نتفلیکس قبل از این هم نشان داده‌اند که مناسب کودکان نیستند.

آن‌هایی که سری کمیک آلیاس رو خوانده‌اند، جسیکا جونز بر مبنای دانستن گذشته تاریک و نگران کننده او شکل گرفته و اپیزود اولیه نیز به سرعت شروع به چیدن مهره‌های این صفحه شطرنج می‌کند. آن چه که جسیکا و سایر شخصیت‌هایی که در این اپیزود مشاهده کردیم تجربه می‌کنند از نظر روانشناسانه نیز بسیار سنگین است و این سریال در هیچ زمینه‌ای دست خود را نبسته است.

کریستن ریتر نمونه عالی از یک جسیکا جونز قدرتمند و طعنه زننده است. فردی که ضربه‌های بسیاری خورده اما همچنان قدرت خود را حفظ کرده، هم قدرت فیزیکی و هم ذهنی. شخصیت‌های مکمل همچون کاری-آن موس و همچنین نقش قابل ذکر لوک کیج، یعنی مایک کولتر بازی بسیار عالی از خود نشان دادند. خیلی سخته که از خبر ساخت سریالی جداگانه برای لوک کیج خوشحال نشد.

دیوید تننت نیز حضوری کوتاه در این قسمت به عنوان کیلر گریو ایفا میکند اما تاثیر اولیه نسبتا ترسناک و تندی بر روی بیننده دارد که واقعا عالی است.

هر چند چندین مورد جملات بی مورد نیز در سریال وجود دارد اما می‌شود آن ها را استثنا گرفت و بی صبرانه منتظر دیدن باقی سریال در زمان پخش آن از نتفلیکس در ۲۰ نوامبر بود.

منبع: IGN


  • B-MAN
   در پاسخ به B-MAN

   صحنه های جـنسی پررنگ به خاطر همین جمله رفت تو لیست دانلود ( حالا ۲۰ نوامبر کی هست )

  • ali
   در پاسخ به ali

   چه سریالی بشه جسیکا جونز یعنی میخواد بهتر از دردویل بشه ؟
   مارول داره میترکونه تو زمینه سریال

  • parsa
   در پاسخ به parsa

   مارول واقعا در انتخاب شبکه سلیقه زیادی به خرج داده از این جسیکا جونز هم مورد استقبال قرار گرفت خیلی خوشحال شدم
   من هم نتفلیکس رو خیلی دوست دارم هم بهش اطمینان دارم ولی به نظرم صحنه های پررنگ زیادیه

  • فروزان فرهادی
   در پاسخ به فروزان فرهادی

   ببینید چقدر شبکه تاثیر میذاره. سریالهای ABC مارول رو با سریالهای نتفلیکس مارول مقایسه کنید. ای کاش آرو و فلش رو هم نتفلیکس میساخت، این بازیگران و داستانها توی CW حروم شدن.

   • Artemis
    در پاسخ به فروزان فرهادی

    خدا نکنه.ممکن بود موفق تر بشه ولی حداقل من یکی که خیلی از cw راضیم.هم لباس های خوبی میسازه هم جلوه هاش بدک نیست داستان های کلی یک فصلش هم برای من خیلی جذابه(نه داستان هایی که توش بری میره دنبال متاهیومن یا ارو میره دنبال جنایتکار هرچند تو بعضی از این داستانا هم مورد خوب وجود داره)

   • فروزان فرهادی
    در پاسخ به فروزان فرهادی

    البته تا اینجای کار هم CW عالی کار کرده و اگر دیده باشین من تو کامنتام همیشه از این دو سریال و شبکه حمایت کردم. (آرو سریال محبـــــوب منه با اختلاف بسیار نسبت به دیگر سریالها) ولی من ناراحتیم بیشتر از اینه که چون اسم CW روی این دو سریال هست خیلی از قابلیت ها و ویژگی های دو سریال بخصوص آرو نادیده گرفته شد.(بخصوص توی فصل جوایز) البته با همه این اوصاف سریال آرو که جز سریالهای داغ تلویزیونه (نه فقط کامیک بوکی) و سریال فلش هم یک فصل ۱ عاالی داشته و بهتر و بهتر هم خواهد شد.

    • detective
     در پاسخ به فروزان فرهادی

     البته بیخودترین و اعصابخوردکن ترین قسمت فصل۳ arrow این بود که راس الغول رو آوردن. من هنوز موندم به چه حقی یکی از دشمنای درجه یک بتمن رو میارن تو arrow. با همین جانشین شدن الیور ابهت بتمن کلا زیر سوال میره.
     حالا خوب که فصل ۴ش داره یکم فان میشه ولی دارن آنارکی رو میارن که اونم دشمن بتمنه.

     • فروزان فرهادی
      در پاسخ به detective

      فصل ۳ پتانسیل این رو داشت که عالی بشه ولی توی اتصال داستانها بهم مشکل داشت و خیلی ناپیوسته بود. بهرحال، بگذریم.
      من هیچ مشکلی نمی بینم که از شخصیتها و ویلینهای کمیکهای دیگه استفاده کنن چرا که بالاتر از اسم بتمن، سوپرمن و … اسم DC هست که ارجحیت داره و همه این کارکترها توی این جهان بزرگ DC زندگی میکنن. مثل این که من یک ایرانی ام ولی میتونم توی هرجای دیگه این دنیا زندگی کنم و داستانهای تازه ای برام رقم بخوره.

  • babak
   در پاسخ به babak

   سلام یعنی چی بزرگسالانه ترین؟

   • Hesam avenger
    در پاسخ به babak

    یعنی یه سری چیزایی توش هست که نمیشه اینجا گفت
    یعنی مثبت ۱۷ سال دیگه صحنه بد داره خشونتشم مثه اینکه از دردویل بیشتره خب قراره بترکونه

   • شزم!
    در پاسخ به babak

    یعنی صحنه بوووق زیاد داره…
    واضح تر بگم …
    به درد منو تو نمیخوره … 🙁

  • detective
   در پاسخ به detective

   واقعا سریالهایی که مارول از نتفلیکس میذاره قشنگتر از سریالهای abcشه. فقط خیلی کم به حوادث جنگ نیویورک و اونجرز اشاره میکنن در حالی که خودشون هم تو نیویورکن. انگار که از دنیای سینمایی جداس.

   • marvel fan
    در پاسخ به detective

    داخل سریال درددویل به جنگ نیویورک اشاره های زیادی شدش و گفتن خیلی از محله های نیویورک نابود شده

  • mhz
   در پاسخ به mhz

   امیدوارم هر سیزده قسمت جذاب و رویایی باشه.بازم میگم مارول بازاریابی عالی انجام داد که یه شبکه اینترنتی رو مسئول ساخت یونیورس سریالیش کرد…امیدوارم دارک و خشونتش به اندازه باشه و مارول نزاره صحنه های جـنسی و بـرهنگیش زیاد بشه چون نتفلیکس تو این چیزا یه ذره زیاده روی میکنه…
   درباره قسمت دوم فلش بگم که واقعا بهتر از اولین قسمت بود.انگیزه زوم اما هم خیلی گیرا نبود و انسانی بود در حالی که قیافش شبیه موجودات عجیب الخلقه بود…یعنی انسانه یا چی؟؟؟ولی هنوز اون خباثب و شیطانی بودنو نشون ندادن…و در اخر هریسون ولز و تام کاوانای دوست داشتنی تو یه تایم لاین دیگه(اسپویل)…به نظرم یه ارتباطی بین بی هوشی پرفسور استاین و حضور ولز وجود داره،شاید یه تغییر دوباره در تیم فلش…

   • kind boy
    در پاسخ به mhz

    داش از مجا مطمعنی که بی هوشی استاین مربوط به ولزه

    شاید مربوط به رانی باشه که تو زمین ۲ حالش بد شده
    آخه رانی و استاین بهم وصلن یعنی یکیشون چیزی بشه احتمالا اون یکی هم اتفاقی براش میفته

    • mhz
     در پاسخ به kind boy

     اون فقط یه احتمال بود من با اطمینان نگفتم به هم مربوطن.تو تریلر جدید هم نشون داد نیمه دیگه فایر استورم قراره بیاد که تا اونجایی که من میدونم یه بازیگر سیاه پوسته که تو افسانه های فردا هم حضور داره.

  • سورن
   در پاسخ به سورن

   صحنه های جـنسی پر رنگ و خشونت و ول کنید . اینا مهم نیست . به من بگید جسیکا جونز دیگه کیه ؟
   چه قدرت ها و مهارت هایی داره و …
   من سریال های مارول و فقط دردویل رو دیدم . به جز ماموران شیلد و مامور کارتر و دردویل دیگه سریال داره مارول ؟

   • DC fan
    در پاسخ به سورن

    بالا سمت چپ خود سایت یه معرفی از جسیکا جونز گذاشته.

    • سورن
     در پاسخ به DC fan

     خونده بودمش قبلا ، مختصر و مفید بود .
     یه توضیح مختصر و مفید تر می خوام
     مثلا همون قدرت هاش و بهم بگی بسه
     زیاد کاری به شخصیت اش ندارم میخوام ببینم چطوریه که سریالش و نگاه کنم یا نه

     • DC fan
      در پاسخ به سورن

      راستش رو بخوای خود من هم تا قبل از این سریال نمیدونستم فردی به اسم جسیکا جونز وجود داره! اسمش رو با این سریال شنیدم.

  • KillingJoke
   در پاسخ به KillingJoke

   کاشک لینک دانلود میذاشتین 🙁

  • CatDog
   در پاسخ به CatDog

   OoOoh YES

  • mohammad
   در پاسخ به mohammad

   یه سوال ایا سریالی بزرگ سالانه تر از اسپارتاکوس در هر زمینه ایی(از صحنه های جـنسی تا خشونت) وجود داره؟؟GOT که تو این زمینه ها فاصله خیلی خیلی زیادی با اسپارتاکوس داره

   • DC fan
    در پاسخ به mohammad

    اسپارتاگوس برهـنگی زیادی نسبت به صحنه جنـسی داشت اما این سریال اصلا برهـنگی نداره و صحنه جـنسیش بیشتره.

  • babak
   در پاسخ به babak

   ba salam va khaste nabashid. mikhastman begam ke in film ke aslan sahne nadare ke zadin bororgsalanetarin

   • امیرحسین
    در پاسخ به babak

    بین تمام فیلم ها و سریال های مارول این بزرگسالانه ترین بوود..

    تاکید میکنم بین پروژه های مارول..

    صحنه هاشم بیشتر تو همون سه قسمت اول بود و دیگه چیزی نداشت..

    انصافا هم از بقیه کارهای مارول همینم خیلی بیشتر بود..

جسیکا جونز Jessica Jones

img

جسیکا کمپل جونز. بازجوی خصوصی سابق و ابرقهرمان بازنشسته اکنون. جسیکا با لوک کیج ازدواج می‎کند و دنیله فرزند دختری است که از او دارد. او در سری کمیک اونجرهای جدید در کنار لوک کیج حضور دارد.