نیم نگاهی به نمایشگاه تفریحات و کمیک شیکاگو

توسط : در تاریخ : سه شنبه, می 15th, 2012

نمایشگاه Chicago Comics and Entertainment Expo (که با نام C2E2 شناخته می شود)، نمایشگاهی است که از سال ۲۰۰۹ در شیکاگو شروع به برپایی کرد و در ماه آوریل هر سال با تمرکز بر صنعت کمیک برگزار می شود، امسال نبز سومین دوره آن از ۱۳ تا ۱۵ آوریل در ایلینویز شیکاگو دایر گردید که در ادامه نیم نگاهی به آن خواهیم داشت.


اولین ویژگی بارز امسال بزرگتر شدن سالن های نمایشگاه بود، که بخشی به دو شرکت بزرگ DC و Marvel اختصاص داشت، بخشی برای مصاحبه دست اندرکاران شرکت ها و همینطور بخش های بزرگ دیگر.

“برای نمایش در سایز اصلی عکس ها  بروی آن کلیک کنید”


Marvel Universe

شرکت مارول بخش ویژه ای رو برای تبلیغات فیلم The Avengers در نظر گرفته بود و البته کمیک استریپ جنجالیش The Avengers VS X-Men.

همچنین قسمتی از نمایشگاه  لوازم و تجهیزات فیلم قبلی خود یعنی Captain America قرار داشت.

عکسی که در زیر مشاهده می کنید فقط پرینتی ۳ بعدی از سپر نابود شده کاپیتان آمریکاست! لازم به ذکر است که پرینترهای ۳ بعدی، نسل جدیدی از پرینترها با قیمت ۱,۷۴۹٫۰۰ دلار هستند، که اکثر بنرهای مارول تبلیغات ویژه ای برای این پرینترها بودند. همچنین مارول به طرفداران شخصیت گمبیت اعلام کرد که سری مستقلی از این شخصیت منتشر خواهد شد.


DC Nation

دی سی نیز بخش ویژه ای برای کمیک های کودکان در نظر گرفته بود که تعدادی از این کمیک ها معرفی شدند.


مهم ترین بخش دی سی به کمیک های The New 52 احتصاص داشت که در واقع کمیکهایی هستند که پارسال دی سی از نو دوباره سازی کرد، و خبر مهم تر در مورد آنها این بود که قرار است داستان های شخصیت های این سری را در پیش شماره ای منتشر کند، خالی از لطف نیست که بدانیم بتمن قبل از شماره ۱ به چه صورت بوده است. شرکت های دیگری از قبیل Image، Dark Horse، Wildstorm و … نیز حضور داشتند.

نکته قابل توجه بخش ویژه اکشن فیگور ها بود.

اینم غرفه ی خالکوبی از نوع کمیک استریپی!


بخش دیگری برای طراحان در نظر گرفته شده بود که همانجا هنر خود را به نمایش می گذاشتند و البته برای مردم عادی هم این قسمت وجود داشت.


مهیج ترین بخش نمایشگاه بخش کاسپلی است، مردم می تونن به هر شخصیت کمیک استریپی که علاقه دارند، لباس اونو بپوشن و در انتها هم بهترین لباس انتخاب می‌شه.


شرکت های دیگری از قبیل Image، Dark Horse، Wildstorm و نیز سایت های کمیک استریپی هم حضور داشتند.


در کل کیفیت امسال از سالهای پیش این نمایشگاه بهتر بود و فرصتی مناسب برای شرکت ها تا تولیدات جدید خود را معرفی کنند، اختتامیه این نمایشگاه هفته پیش با حضور بزرگان این صنعت به پایان رسید.

این بود اطلاعات کلی از نمایشگاه تفریحات و کمیک ۲۰۱۲ شیکاگو، به امید حضور خالقان ایرانی در سال‌های آینده//