نگاهی گذرا به دفتر بوربانک دی سی

توسط : در تاریخ : یکشنبه, می 30th, 2010

شاید گاهی اوقات در هنگام خواندن کمیک­ها این سوال در ذهن شما بوجود آمده باشد که “واقعاً در دفاتر کار ناشران چه می­گذرد؟” چند وقت پیش تونی گررو (از دست اندرکاران پرتال خبری کمیک­واین) بازدیدی از یکی از دفاتر دی­سی در شرق سان­فرانسیسکو داشته که در ادامه جزئیات بیشتر را از زبان خود او مرور می­کنیم.

چند هفته پیش دعوتنامه­ای مبنی بر نگاهی به کمیک “قبل از نگهبانان” از سوی دی­سی برای ما فرستاده شد. تمام کاری که باید می­کردیم رفتن به دفتر تفریحات یوربانک دی­سی بود. به محض ورود به سان­فرانسیسکو، با هواپیما فاصله­ی زیادی نیست، وارد لابی دفتر شدیم و پس از بازرسی توسط مأموران امنیتی به طبقه­ی دوم رفتیم که در بین راه آسانسور پر از کمیک بود.

در لابی طبقه­ی دوم هم نیز از کمیک­های خاطره­انگیز پر بود که اگر زمان زیادی درش هم گشت می­زدید به هیچ وجه خسته نمی­شدید و این فقط فضای بیرون از آسانسور بود. دقیقاً مثل غرفه­ی پارسال دی­سی  در نمایشگاه سان­دیاگوی کامیک­کان، محل شامل لباسهای ابرقهرمان­ها دی­سی بود. کنار لباس­ سوپرمن/کلارک کنت، لباس گرین اَرو از اسمال ویل و لباس مخصوص هیث لیجر در نقش جوکر هم خودنمایی می­کرد.

تو اتاق انتظار، کارهای زیادی برای انجام دادن از جمله شطرنج با مهره­های ابرقهرمانی، بازیهای آرکید مخصوص دی­سی و پین بال بود. در گوشه­ای تصویری ترکیبی از شخصیت­های دی­سی ، ورتیگو و برادران وارنر بروی دیوار می­درخشید. آشپزخانه­ای با تم واندروومن در کنار سالن تزئین شده بود که دقیقاً مثل واندروومن هم اینآشپزخونه بدجوری حالتونو جا می­آورد!

در چند جای مختلف خوابگاه­هایی تعبیه شده بود که نورپردازی فوق­العاده­ای برای آن­ها درنظرگرفته شده بود. هر کدام از خوابگاه­ها هم با هزاران نماد، تجهیزات و اکشن فیگور­های کمیک استریپی پوشش داده شده بود که بعضی از آن­ها از نمونه­های جمع شده توسط خود شرکت و بعضی مختص اشخاصی بود که در محل کار می کردند. پنجره اتاق­ها به صورت کشویی و با شخصیت­ها چشم هر بیننده­ای رو مجذوب می­کرد.

دفتر اصلی به دفترهای کوچکتری برای هر نویسنده و طراح تقسیم شده بود. داخل هر دفتر چی بود؟ این دقیقاً بستگی به این داشت که دفتر متعلق به کیست.

اکشن فیگورهای بزرگ بتمن در کنار مجلات ، کلاه خود دکتر فیت و هزاران طرح و تابلو­های شخصیت­های بزرگ.

چیزی که میخوام بگم شاید کمی مسخره به نظر برسه اما در حین بازدید ما صحبت از اتاق­های مخفی شد که کارکنان به طور شبانه­روز بروی پروژ­ه­های مخفی شرکت کار می­کردند یکی از همین اتاق­های فوقالعاده که زیر چشمی نگاهی به آن انداختیم شامل تولیدات آتی شرکت می­شد. همچنین اتاق رسانه­ای وجود داشت که کارکنان می­بایست شخصیت­های مختلف در بازی­های ویدیویی را تست می­کردند. کتابخانه­ای برای نگهداری ملزومات قدیمی و با ارزش در سالنی بزرگ وجود داشت که فضا رو به یه موزه قدیمی بدل کرده بود.

این­ها همگی نمونه­هایی بزرگ از یکی از دفاتر کوچک دی­سی بودند. بی­صبرانه منتظرم تا فرصتی دوباره برای بازدید بدست بیاورم.