نویسنده و کارگردان «واندرومن» از تغییر زمانی داستان فیلم می‌گویند

توسط : در تاریخ : چهار شنبه, می 31st, 2017

تابستان گذشته شاهد انتشار خبری مبنی بر تغییر زمانی داستان «واندرومن» از جنگ جهانی دوم به جنگ جهانی اول بودیم که آنچنان با نظرات مثبت منتقدین و کمیک‌دوستان همراه نشد. حال، «آلن هینبرگ» (فیلمنامه‌نویس این فیلم) که بارها شاهد نام او بر روی جلد کمیک‌های دو کمپانی دی‌سی و مارول بوده‌ایم، در این‌باره توضیح می‌دهد:

امروزه به خاطر مسائل مختلف بین کشورها و فکریت‌های ملی‌گراییانه، وسط یه جنگ مثل جنگ جهانی اول هستیم و کوچکترین چیزی میتونه جرقه دعوا و مرافعه رو تو کل جهان روشن کنه.

وی افزود:

این اولین باری بود که یک جنگ اتوماتیک رو تجربه کردیم. مسلسل اختراع تازه‌ای بود و برای اولین باز از گاز [درجنگ‌] استفاده می‌شد.

«پتی جنکینز» (کارگردان فیلم) نیز طی اظهاراتی که در این‌باره داشته، اعتراف کرده است که ابتدا به دلیل مغایرت داستان فیلم با اوریجین واندرومن، دچار تردید شده ولی سریعا به نبوغ پشت آن پی برده. او در ادامه چنین گفت:

جنگ جهانی اول، نخستین باری بود که تمدن‌ها به اصول خودشون پی بردن ولی همه ما [آمریکایی‌ها‌] داستانشو نمی دونیم. همونطور که طرف حق [از دید یک آمریکایی‌] رو نمی‌دونیم؛ دقیقا مثل همین الان!

0d40ef55581cdb75-e1489014038534

جنکینز ادامه داد:

و بعد شما یک خدا با باورها و الگوهای اخلاقی رو در این دنیا قرار میدی. سوال‌هایی در رابطه با حقوق زنان به وجود میاد، در رابطه با یک جنگ ماشینی. جایی که حتی نمی‌بینی کی رو میکشی.

فیلم واندرومن به کارگردانی پتی جنکینز و با هنرنمایی «گال گادوت»، «کریس پاین»، «رابین رایت» و «لوسی دیویس» به تازگی به اکران درآمده و با استقبال خوب منتقدین نیز همراه شده است.