نقد و بررسی قسمت آخر سریال فلش The Flash

توسط : در تاریخ : دوشنبه, می 25th, 2015

فلش، اینبار سریع‌تر از همیشه.

هشدار: این مطلب دارای مطالبی که داستان را اسپویل می‌کند.

امتیاز شما به این قسمت: 

نقد و بررسی قسمت آخر سریال فلش The Flash
میانگین امتیاز کاربران از 251 رأی

زبر‌دستی خاصی لازم است تا یک قسمت آکنده از احساس که شدیدا متکی بر ساز و کار پیچیده‌ی سفر در زمان است ساخته شود، اما تیم سازنده‌ی «فلش» در قسمت «به قدرکافی پر سرعت»، دقیقا توانستند به این مهم دست پیدا کنند؛ فینالی پر قدرت که فصل اول را به صورتی بسیار رضایت‌بخش به پایان می‌برد و در عین حال باعث افزایش سطح توقعات برای فصل دوم می‌شود. هر‌چند در پایان این قسمت، جهان «فلش» ممکن است به شکل فزاینده‌ای گسترش پیدا کرده باشد، اما نهایتاً پیروزی، از آنِ بازیگران محوری آن است.

C15Yk

نویسندگان سریال، گرگ برلانتی، گابریل استانتون و اندرو کریزبرگ آن‌قدر با‌هوش هستند که بدانند در این مرحله نباید با آوردن یک شخصیت شرور فرعی یا حواس‌پرتی‌های دیگر کار‌ها را خراب کنند. این قسمت، تا دقایق آخر فاقد بار ابرقهرمانی است، اما یه هیچ وجه فاقد بار درام نیست. بری باید درباره‌ی بازگشت به گذشته و نجات مادرش تصمیم‌گیری کند، و هنگامی که با هر کدام از شخصیت‌ها گزینه‌های مختلف پیش روی خود را بررسی می‌کند، شاهد بهترین هنرنمایی بازیگران مجموعه هستیم. «تام کاوانا» (بازیگر نقش هریسون ولز) از عهده ماسک مهربان هریسون ولز برآمد، اما علاوه بر آن از عهده یک رابطه‌ی عاطفی پیچیده با بری نیز برمی‌آید. او از «فلش» با سن بیشتر – همانی که هنوز وجود ندارد – متنفر است، اما در درجه‌ی اول، همین نفرت است که او را در موقعیتی قرار می‌دهد که باید کمک کند تا بری به «فلش» تبدیل شود. با این کار او محبت و احترامی پدرانه نسبت به نسخه‌ی جوانتر رقیب خود پیدا می‌کند؛ این تناقضی در سفر در زمان است که هرگز پیش بینی‌اش را نمی‌کرد.

OUWLX

جو قلب مهربان بی چون و چرای این سریال است، پس مسلما بری را تشویق خواهد کرد که مادرش را بدون توجه به هرگونه عواقبی نجات بدهد – که یکی از این عواقب این است که در آن‌صورت او دیگر هرگز تبدیل به پدر دوم بری نخواهد شد. (مسائل سفر در زمان/کرم‌چاله/جهان جایگزین در اینجا بغرنج می‌شود. آیا در صورت موفقیت بری، این خط زمانی بدون حضور او ادامه پیدا خواهد کرد یا اینکه تاریخ برای همه بازنویسی خواهد شد؟ انتظارش نمی‌رود که جو یا شخص دیگری از فکر کردن به این موضوع غافل شود، ولی اگر قرار بود سریال وقت خود را به توضیحات اختصاص می‌داد اوضاع آنقدر پیچیده می‌شد که از میزان بار درام سریال کم می‌کرد.) هنری آلن، پدر واقعی بری، دقیقا عکس این را توصیه می‌کند و استدلالش نیز بسیار احساسی است. او به شخصیتی که بری پیدا کرده افتخار می‌کند، و معتقد است حکمتی در پس سیر طبیعی وقایع وجود دارد.

پس از آن‌که آیریس، بری را تشویق می‌کند که فقط به آنچه به دل خودش – و نه دیگران – افتاده عمل کند، او به مأموریت خود ادامه می‌دهد. مأموریتی که همان‌طوری به پایان می‌رسد که اکثر ما احتمالاً پیش‌بینی‌اش را می‌کردیم، اما به لطف بازی تاثیر‌گذار گاستین چیزی از غم و اندوه آن کاسته نمی‌شود. بری به موقع بر سر صحنه قتل مادر خود حاضر می‌شود و خودِ بزرگترش را می‌بیند که به او هشدار می‌دهد جلوی این کار را نگیرد. بری اجازه می‌دهد ثاون مادرش را بکشد، اما فرصت پیدا می‌کند که در لحظات آخر عمر مادرش در کنار او باشد و به او اطمینان بدهد که حال پسرش خوب خواهد بود. این پایان مطلوب او نیست، اما باید آن را پذیرفت.

CU5Vx

بری به موقع خودش را به زمان حال می‌رساند تا مانع از فرار ثاون به آینده شود، اما این ادی است که باید مانع کشتار همه‌ی افراد آزمایشگاه‌های «استار» به دست ثاون شود. مطمئنا این یک راه حل سختگیرانه است؛ من قبلا هم در این مورد نوشته‌ام که انتظار می‌رفت شخصیت‌ها حداقل در مورد احتمال کشتن ادی به منظور جلوگیری از تولد ثاون با هم صحبت کنند، اما چنین چیزی هرگز روی نداد. در عوض، خود ادی رشته امور را در دست گرفت. وقتی دکتر استاین به ادی گفت که او عامل پیش‌بینی‌ناپذیر ماجراست، ادی با گرفتن جان خودش تبدیل به همان قهرمانی شد که تاون با اطمینان به او گفته بود که هرگز نخواهد شد. این یک پیچش غم‌انگیز بود و شاید راه‌حل‌های غیرشدیدتری هم وجود داشت، اما با توجه به اینکه او باید در لحظه تصمیم می‌گرفت تا جان آیریس و بقیه را نجات دهد، نمی‌دانم واقعا این راه حل دیگر چه می‌توانست باشد. او مستحق چنین سرنوشتی نبود، اما استحقاق حق انتخابی که برایش پیش آمد را داشت.

با این حال وقتی برای تامل وجود ندارد، چرا که یک سیاهچال بر روی سنترال سیتی باز شده است و این تهدید وجود دارد که کره زمین را در خود فرو ببرد. ما تا پاییز این پایان این موقعیت نفس‌گیر را نخواهیم دید، اما سوالات بی‌پاسخ دیگری نیز وجود دارد. اگر ثاون هرگز متولد نشده است، آیا این بدین معناست که او هرگز به گذشته بازنگشته، هرگز ولز را نکشته، هرگز نورا آلن را نکشته، هرگز شتابگر ذراتی که «فلش» و همه افراد شرور را ایجاد کرد را اختراع نکرده؟ آیا ما به عصر چند‌جهانی (Multiversity) وارد شده‌ایم و اگر این‌طور است، آیا این داستان‌های کیهانی کمیک‌بوکی، بر دوش یک سریال هفتگی تلویزیونی بیش از حد سنگینی نمی‌کند؟

N60hB

اینها مسائلی است که باید در وقت دیگری بدانها پرداخت. فعلا باید گفت که «فلش» فصلی را در میان برنامه‌های تلویزیونی برای ما رقم زد که بسیار بهتر از آنی بود که انتظارش را داشتیم. هرچند بی‌نقص نبود، اما این سریال حال و هوای منبع اصلی خود را به شکل سرگرم‌کننده و روانی روایت کرد که کمتر اقتباسی از کمیک‌بوک‌ها، موفق به انجام آن شده است. در قسمت «به قدر کافی پر سرعت» توانست پایانی ارائه کند که حتی با وجود رعایت مقتضیات طرحِ داستان کمیک، مزد علاقه‌‌مان به شخصیتهای داستان را داد. از همین حالا دلتنگی و انتظار برای شروع فصل ۲ شروع شده است.


 

منبع: avclub

کپی‌رایت © ۲۰۱۴ فانتزیِ کمیک
هرگونه کپی‌برداری بدون ذکر منبع مجاز نمی‌باشد.


  • speed force
   در پاسخ به speed force

   کسی میدونه منشا اصلی دشمنی ریورس فلش با فلشی که از آینده هست چیه؟

   • Farshad
    در پاسخ به speed force

    اره، داخل کمیک ۵۲نوشته که اون تو اینده (ریورس فلش) اقداماتو کارایی میکنه که فلش جلوشو میگیره و وقتی برمیگرده گذشته که بری رو بکشه ولی نتونست مادر بری رو کشت، بعد بخاطر یه مشکل نمیتونه تو زمان سفر کنه و برگرده به خونش، وایمیسه تا بری بزرگ شه و سرعتشو بگیره و برگرده خونش

    • محمد هادی
     در پاسخ به Farshad

     سلام خلاصه سه فصل فلش
     فصل اول

     بری آلن جوانی دانشمند است که هنگام یازده سالگی، مادرش توسط موجودی باورنکردنی به قتل می‌رسد. پلیس سنترال سیتی، به اشتباه پدر بری را به عنوان مظنون شناخته و دستگیر می‌کند اما بری که می‌داند پدرش بی گناه است متخصص بررسی صحنه جرم پلیس می‌شود تا از راز قتل مادرش پرده بردارد. او نزد دوست پدرش، جو وست ،پلیس سنترال سیتی و دخترش آیریس بزرگ می‌شود.

     در سال ۲۰۱۴، بری بر اثر انفجار شتاب دهنده ذرات اتمی آزمایشگاه استار (Star Lab) نُه ماه به کما می‌رود و وقتی بیدار می‌شود دچار تغییراتی شده و قدرتی عجیب به دست می‌آورد که او را تبدیل به سریع‌ترین انسان روی کره زمین، به نام فلش می‌کند. او در این راه با سه دانشمند آزمایشگاه استار به نام‌های دکتر هریسون ولز، کیتلین اسنو و سیسکو رامون آشنا می‌شود. در اثر منفجر شدن شتاب دهنده ذرات اتمی صاعقه حاصل از آن به چند انسان دیگر برخورد می‌کند و آن‌ها را نیز تبدیل به فرا انسان‌های شروری می‌کند. بری از سرعتش برای متوقف کردن آن‌ها استفاده می‌کند. کم‌کم حقایق درمورد قتل مادر بری آلن برملا می‌شود. دکتر ولز در حقیقت فردی به نام ایوبارد ثاون(فلش معکوس)بوده است که از آینده آمده در ۱۰ سال بعد از دشمنان سر سخت فلش می‌باشد. وی که قدرتی مشابه ولی بیشتر از فلش داشته است، به فلش معکوس(Reverse-Flash) معروف است و برای نابود کردن بزرگ‌ترین دشمنش، بری آلن در زمان سفر می‌کند و به دوران کودکی وی می‌رود. بری آلنِ بزرگ‌سال نیز او را دنبال می‌کند و کودکی خود را نجات می‌دهد اما ثاون عصبانی شده و مادر بری آلن را به قتل می‌رساند، تا اینکه درمییابد قدرتش به طور ناگهانی از بین رفته و دیگر توانایی بازگشت به زمان خود را ندارد پس به ناچار باید برای بازگشت از سرعت فلش استفاده کند، قدرتی که اکنون با کشتن مادر بری احتمالاً هرگز به وجود نخواهد آمد؛ بنابراین ثاون، دکتر ولز واقعی را پیدا کرده و به قتل می‌رساند و با دستگاهی که از آینده همراه خود آورده است خود را شبیه دکتر ولز کرده و به عنوان او معرفی می‌کند تا دستگاه شتاب‌دهنده ذراترا ساخته و دوباره فلش را بوجود بیاورد. در پایان بری فرصتی پیدا می‌کند و با استفاده از سرعتش به زمان گذشته یعنی زمان مرگ مادر خود می‌رود اما در زمان گذشته بری آلن دیگری که بچگی خود را نجات می‌دهد علامت داده که بری زمان حال مادر خود را نجات ندهد، بری آلن دوباره به آینده برای مبارزه کردن با ایبارد ثاون و متوقف کردن او برمیگردد و سرانجام ایبارد ثاون بر اثر خودکشی کردن ادی ثاون (کاراگاه پلیس و نامزد آیریس و جد ایبارد ثاون)، از هستی محو می‌شود اما دنیا در خطر نابود شدن و فرورفتن در سیاه‌چاله ای به نام تکینگی قرار می‌گیرد و این بری آلن است که باید دنیا را نجات دهد.[۱]
     فصل دوم

     بری آلن بعد از نجات زمین و مرگ ادی و رانی از بودن به عنوان فلش کناره می‌گیرد ولی بعد از اتفاقاتی و بازشدن چند دریچه به زمین شماره ۲ و وارد شدن ابر انسان‌ها از آن زمین به زمین شماره ۱ بری گروهش را بازسازی می‌کند. همچنین وصیت نامه‌ای از هریسون ولز (ثاون) پیدا می‌کند وی در آن به کشتن مادر بری اعتراف کرده است، بری آن را به پلیس نشان می‌دهد و پدر بری از زندان آزاد می‌شود. بعد از تکینگی فرا انسان سریع دیگری بنام زوم(هانتر زولومن )می‌آید که بسیار قدرتمند است و دختر دکتر هریسون ولز واقعی زمین ۲ را گروگان گرفته و هدف او گرفتن سرعت بری برای خود است. هم چنین دکتر هریسون ولز و فلش (جی گریک) زمین ۲ نیز به آنها می‌پیوندند و برای شکست دادن زوم تلاش می‌کنند.سیسکو رامون (وایب) نیز دارای قدرت فرا انسانی شده و الهاماتی دربارهٔ دنیای دیگر به چشم می‌بیند. با کمک قدرت‌های وایب، آنها متوجه می‌شوند که شخصی که خود را جی گریک یا همان فلش در زمین ۲ معرفی کرده در حقیقت همان زوم بوده و نام واقعی آن، هانتر زولومون، یک قاتل زنجیره‌ای معروف، می‌باشد. زوم در این بین نسبت به کیتلین علاقه پیدا می‌کند و او را به مخفیگاه شخصی خود برده و زندانی می‌کند. کیتلین اسنو در آنجا با یک زندانی ناشناس دیگر مواجه شده که بعدها مشخص می‌شود او جی گریک واقعی و فلش یک دنیای دیگر غیر از این دو دنیا (زمین ۳) است. در قسمت‌های پایانی فصل، زوم پدر بری آلن را به قتل می‌رساند تا اورا عصبانی کرده و قدرت تصمیم‌گیری و منطق فلش را از کار بیندازد اما با این حال از فلش شکست می‌خورد. بری آلن از بچگی مادر خود را از دست داده بود و پدرش که در زندان بوده حالابه قتل می‌رسد و همین شرایط باعث می‌شود که او دست به اقدامی نسنجیده و عجولانه بزند و به زمان کودکی خود رفته و جلوی قتل مادرش را بگیرد و ایبارد ثاون (فلش معکوس) را اسیر می‌کند. با این کار، مسیر خط زمانی (Time-Line) به کلی عوض می‌شود و دنیایی جدید می‌سازد (Flash Point) که اتفاقات عجیبی در آن رخ می‌دهد.[۲]
     فصل سوم

     بری آلن که پدر و مادر خود را نجات داده است، به آیندهٔ غریبی که برای خود ساخته رفته و مدتی در کنار پدر و مادر خود زندگی می‌کند اما در این بین خیلی چیزها متفاوت با آنچه که بری آلن به خاطر داشت اتفاق افتاده است. سیسکو مدیریت کل استارلبز را بر عهده داشته و یک فرد بسیار ثروتمند در کل ایالات متحده محسوب می‌شود. کیتلین اسنو پیشهٔ چشم پزشکی را انتخاب کرده و جوزف وست (که حکم پدر خوانده بری آلن را دارد) تبدیل به یک پلیس نا لایق و الکلی شده اما چیزی که عجیبتر است وجود ۲ تندروی دیگر هست: Flash و Rival. بری خیلی زود متوجه می‌شود که فلش دنیای جدید همان والی وست پسر کارآگاه جو وست است و خواهرش هم در این کار (مبارزه با مجرمین) به او کمک می‌کند. او که تغییرات حاصله را ناخوشایند می‌بیند، از کار خود بسیار پیشمان شده و ایبارد ثاون را به گذشته برده تا مادرش را دوباره به قتل برساند و خط زمانی مجدداً به مسیر عادی و سابقش بازگردد اما با بازگشت به آینده او متوجه می‌شود که باوجود اینکه کلیات همچون سابق شده است اما بعضی چیزها مثل روز اولشان نیست. برادر سیسکو (دانته) در یک تصادف رانندگی که راننده ی آن مست بود کشته می‌شود؛ کیتلین همانند همزاد خود در زمین ۲ قدرت‌های فرا انسانی کسب کرده است و در آینده مثل همزاد او در زمین دو ابر شرور خواهد شد؛ بری آلن یک همکار در اداره پلیس پیدا کرده که سابقاً او را نمی‌شناخت و …. در این بین او با شخصیت جدیدی به نام کیمیاگر (آلکمی) مواجه می‌شود. آلکمی از سوی ساویتار (از اساطیر هندو و اولین تندرو زمین که خود را خدای سرعت می‌نامد)که در آینده با کیلرفراست همکاری می کند مأموریت میابد که به همه افرادی که در Flash Point دارای قدرت‌های بودند و الآن ندارند، قدرت هایشان را بازگرداند که از جمله این افراد والی وست است.[۳]

     بعدا معلوم شد شخصی که خودش را آلکمی می نامد همان جولیان است
     و نام ساویتا کسی که لباس فلزی میژوشه و از تمام اینده فلش خبر داره کسی نیس
     جز
     کسی که قلبش ضعیفه نره اسم ساویتا رو بخونه
     .
     .
     .
     .
     .
     .
     .
     .
     .
     .
     .

     .
     .
     .
     .
     .
     .
     .
     .
     .
     .
     .
     .
     .
     .
     ..
     .
     .
     .
     .
     .
     .
     .
     .
     .
     .
     .
     ..
     .

     .
     .
     ..

     .
     .
     کسی نیس جز
     .
     .
     .
     .
     .
     .
     .
     .
     .
     .
     .
     .
     .
     .
     .
     .
     .
     .
     .
     .
     .
     .
     .

     .
     .
     .
     .
     .
     .
     خود بری الن
     گفتم قلب ضعیفا نخونن

  • مردعنکبوتی
   در پاسخ به مردعنکبوتی

   یکم برا نقد دیر نیست من این رو دیروزپری روز دیدم به حالا فلش معکوس مرده دیگه تو سریال نمیاد
   چون دشمن اصلی فلشه و توی قست بیست و یک جایی که گوریل حمله میکنه تو بیست و دو نشون نداد چی شد آخه
   ارو همکه تو فلش نگاه کردم (چون من ارو رونگاه نمیکنم ) لباسشیه جوری شده بود رنگ سبزش تاریک تر شده بود
   ولی با اینحال ممنون از نقد عالی بود بعد نمیدونم چرا فلش مادرشو نجات نداد هرکی میدونه بگه
   هی دیدگاه میفرستم میگه تکراریه توروخدا درست کنین اینشم

   • arkham knight
    در پاسخ به مردعنکبوتی

    اگه مادرشو نجات میداد یه تناقضی توی اون جهان به وجود می اومد و همه چیز عوض میشد(سریال heroes اسم این رویداد رو اثر پروانه ای گذاشته بود)برای همین اون یکی فلش ازش خواست که دخالت نکنه…

    • sheep
     در پاسخ به arkham knight

     heroes کجا بود برادر من؟ 😐
     butterfly effect سال هاست که استفاده میشه.
     یعنی یک اقدام کوچک در یک گوشه از کائنات می تونه به تغییرات بزرگ در گوشه ای دیگه منجر بشه.

     • arkham knight
      در پاسخ به sheep

      پس ریشه اش علمیه…من توی heroes این واژه رو شنیده بودم گفتم اگه بدون نقل قول بگم اونوقت اطلاعات اشتباهی به بقیه داده باشم…

      • sheep
       در پاسخ به arkham knight

       بله عملیه و خیلیم معروفه.
       همین که میگن یه پروانه یه جای دنیا بالشو تکون بده اون سر دنیا یه سیل تشکیل میشه از همین گرفتن و اسم گذاریشم واسه همینه

  • حجت مزارعی
   در پاسخ به حجت مزارعی

   واقعا سریال خوبیه…و با این چندقسمت آخر به این نتیجه رسیدم بهترین سریال کامیک بوکی هست

   • شهروز
    در پاسخ به حجت مزارعی

    حتی بهتر از درداویل؟

    • sheep
     در پاسخ به شهروز

     مقایسشون اشتباهه کلن.
     به نظر من هر دو تا بهترینن. فلش سریال تخیلی و شاد و جذابیه. در حالی که daredevil سریال دارک و واقع گرایانه و تاثیرگذاریه. هر دو تا هم وظیفشونو به بهترین شکل ممکن انجام میدن. انقد سر اینکه کدوم بهتره چونه نزنید. از هر دو لذت ببرید. من خودم عاشق کلی فیلمم هیچوقت بینشون رتبه بندی نمی کنم چون چیز بیهوده ایه.

     • شهروز
      در پاسخ به sheep

      نه دوست عزیز اتفاقا من خودم از کلکل هایه الکی اصن خوشم نمیاد . از فیلمایه هر دو طرفم نهایت لذتو میبرم . و نه دیسی فنم نه مارول فن . این سوالو پرسیدم اخه خودم از سریاله درد اویل خیلی خوشم اومد همون طور که از فلش لذت بردم و تو همین سایت دیدم که خیلیا میگفتن درداویل قطعا بهترین فیلمه کمیکیه. خاستم ببینم نظر حجن جان چیه. که خیلی خوب نظرشونو گفتن . ممنون

    • حجت مزارعی
     در پاسخ به شهروز

     عزیزم اگه فلش شرایط دردویل رو داشت شاهکار میشد…دردویل هزینه ساختش محدود نیست درحالی که فلش مشخصه کمبود بودجه دارن…دردویل مجبور نیست با درجه سنی pg-13 کارکنه و خیلی راحت میتونه خشونت رو باچشنی یه اکشن ناب ارائه بده و خیلی راحت R میشه بدون اینکه نگرانی خاصی داشته باشه اما فلش یا ارو چی؟ اگه R بشن و خشونت رو واضح نشون بدن مخاطباشون کم میشه…دردویل مجبور نیست برای حفظ مخاطباش داستان های کلیشه ای رو بیاره اول سریال و داستان اصلی رو بزاره برا اپیزودهای آخر…اما فلش مجبوره این کارو بکنه تا داستان رو بتونه کش بده و لااقل فصل اول رو به ۲۰ اپیزود برسونه…درحالی که دردویل از اول داستان، برگ برندشو رو میکنه چون براش فرق نمیکنه فصل اول ۵ قسمت باشه یا ۲۰ قسمت…

     درکل مقایسه دردویل و سریال های تلویزیونی اشتباهه چون شبکه NETFLIX یه سری شرایط به سازنده ها میده که دستشون باز باشه درحالی که شبکه‌ای مثل CW برای جذب و حفظ مخاطب مجبوره یه سری خط قرمزهارو رعایت کنه (بودجه ساخت سریالاشم خیلی کمه، برعکس نت‌فیلیکس)
     و فلش با اینکه یه سری محدودیت و خط قرمز داره بازهم دست کمی از دردویل نداشته و چند اپیزود اخرش (که برگ برنده های سریال بوده) همشون نمرات عالی گرفتن و حتی طرفدارای فلش از دردویل هم خیلی خیلی بیشترن

     • alianse
      در پاسخ به حجت مزارعی

      حجت جان چرا نمیشه این دوتا سریال رو با هم مقایسه کرد بالاخره هر دو سریال هستند و قابل مقایسه (این حرف شما مثل این میمونه که به شما بگند پورشه بهتره یا فولکس بعد شما بگید اینا قابل مقایسه نیستند)اگر هم قرار بر مقایسه باشهع حتما می دونید دردویل هفتمین سریال برتر تاریخ از نگاه imdb هست که بالاتر از شاهکار هایی مثل سوپرانسو,فارگو,فرندز,دکستر,لاست,فرار از زندان قرار گرفته که خوب مقایسه فلش با هر کدوم از این سریال ها خوب یه توهین به سریال و سازندگانش محسوب میشه و خواهش دیگه نگید طرفداری فلش بیشترند یا فلش بهتره
      پ.ن. مطمئا هستم یا این کامنت ثبت نمی کنید یا اگر ثبت کنید یه سری طرفداری DC می ریزن سرم کلی حرف می زنند که خوب در هر دو صورت مهم نیست اما ترجیح می دم جوابم رو با یه کامنت با منطق بدی (نه فقط حرف های یه طرفدار پرو پا قرص)

      • حجت مزارعی
       در پاسخ به alianse

       عزیزم قیاس این سریال با دردویل مثل مقایسه جلوه های ویژه کینگزمن با اونجرزه…بعدشم من نگفتم دردویل بده گفتم بخاطر شرایطی که داره میتونه اثر خیلی بهتر از فلش و کل سریال های cw بشه…شما یه بار دیگه کامنت رو بخون…الان میشه گیم اف ترونز رو با ارو مقایسه کرد آیا؟مسلما نه بنا به دلایلی که قبلا گفتم…منظورم همون دلایل دردویل هست…اصن این آزادی عملی که شبکه نتفیلیکس به سازنده ها میده باعث میشه که اثر بهتری خلق کنن
       و اینکه دردویل سریال خوبیه اما جزو ۱۰ سریال برتر هم نیست…و imdb بیشتر براساس رای مردم هست و منبع معتبری برای سنجیدن فیلم و سریال نیست..(و یه سوال: شما فکر میکنید واقعا دردویل بهتر از فرار از زندانه؟؟؟؟؟)

       • alianse
        در پاسخ به حجت مزارعی

        حجت جان اولا شما گفتی فلش پرطرفدار تر از دردویل هست بخاطر همین من imdbl رو وسط کشیدم(و بله درimdbl رتبه هفتم رو داره) البته بنده خودم هم خیلی imdbl رو قبول ندارم چون سریال های مثل خاطران خون اشام و ارو نمرات بالایی تو این سایت می گیرند اما اگر از منظر دیگه هم نگاه کنمی تا جایی که می دونم متای دردویل بالاتر از فلش هست (که خوب دیگه ربطی به طرفدارها نداره)
        و در اخر دسته که دوتا سریال توی سبک کمی با هم متفاوت هستند و شبکه های سازنده هم خیلی فرق با هم دارند اما خوب هردو سریال و میشه مقایسه کرد طبق مثال خودتون اگر یکی به شما بگه می خوام یه سریال ببینم گیم اف ترونزبهتره یا ارو شما نمی شینی براش فلسفه بپیچی و مستقیم می گی گیم اف ترونز
        پ.ن :هیچ سریالی برای من جای فرار از زندان رو نمیگیره چون اولین سریالی بود که من دیدم (حتی قبل از لاست) و اصلا یکی از دلایلی که من خیلی فلش رو دوست دارم بازی عالیه ونت ورت میلر (خداوکیلی انگار ساخته شد برای کولد) و دومینک پرسل هست و این که منو به نحویی یاد فرار از زندان می ندازه (برای من بهترین قسمت های فلش قسمت هایی بود که روگز تو اون ها بود)

  • حسن
   در پاسخ به حسن

   عاقا دمتون گرم

  • sheep
   در پاسخ به sheep

   قسمت های آخر مخصوصا این قسمت فوق العاده بودن واقعا لذت بردم. امتیازشم تو idmb 9.8 هست.
   نویسندگیشم خوبه و ایرادی توش نیست. مثلا وقتی ادی خودشو کشت من می گفتم الان چطور میخوان به پلیس بگن این رو؟ نمی تونن که ماجرا رو بگن. الان کسی نمیپرسه چرا یهوو ادی مرده؟ بعد به داخل wormhole کشیده شد و می تونن تقصیرو بندازن گردن همون. ولی دلم سوخت یکم الان مردم چطور میخوان بفهمن ادی یه قهرمان بود؟ بازم میشه همون آینده ای که ایبارد گفت. حیف.

  • nightboy
   در پاسخ به nightboy

   سریال که قسمت اخرش ترکوند نقد بسیار خوبی هم بود من راضی هستم فانتزی کمیک یه دونه ای

  • asad
   در پاسخ به asad

   سلام من یه سوال دارم
   تو این قسمت به فلش گفتن که حدود دو دقیقه فرصت داری تا برگردی و …
   حالا اگه بری مادرش رو نجات میداد دقیقا چه فرقی به حال خودش میکرد؟چون مثلا اگه مادره زنده میموند واسه اون بری که تو گذشته دیدش زنده میموند و مادری میکرد و این بری باید بر میگشت تو زمان خودش …
   پس اصلا واسه چی میخواست نجاتش بده؟

   • DC
    در پاسخ به asad

    چون سیر زمانی رو عوض میکرد و وقتی که برمیگشت با خانواده خودش بزرگ شده بود البته شایدم بری کوچیکه بزرگ شده بود و بری خودمون تو زمان گم میشد یا حتی سیر زمانی که با جو بود رو نابود میکرد که خودشم نابود میشه اوففففففف خیلی پیچیده ست

   • CatDog
    در پاسخ به asad

    فکر کنم اگه مادرشو نجات میداد دنیای خودش از بین میرفت و در واقع اصلا به وجود نمیومد و کلا همچی عوض میشد شاید حتی دیگه فلش هم نمیشد (مثل انیمیشن flash point…)

   • nightkid
    در پاسخ به asad

    خوب بعد از اینکه خط زمانی رو عوض میکرد وقایع دنیای جدید با دنیای قدیم تو ذهن بری جابجا میشد…یعنی بری کم کم خاطراتشو از دست میداد و خاطرات زندگی که مادرش زندس تو ذهنش جایگزین میشه…اگه فلشپوینت رو خونده باشین متوجه میشین

  • arkham knight
   در پاسخ به arkham knight

   این قسمت که عالی بود…فصل ۲ براحتی از پس مولتیورس بر میاد…اسمالویل هم دیگه دو تا دنیا داشت حالا فلش با این همه دست پر چرا مولتیورس نداشته باشه؟
   پ.ن: این چند وقت همه میگن که نقش نایتوینگ سریال black birds رو استیون آؤ. مک کوئین بازی میکنه…هم عکسای زیادی منتشر کرده همه حرف های مرموزی زده…بعد از اینم که تام ولینگ رو کاندید نقش سوپرمن میدونستن…

   • arkham knight
    در پاسخ به arkham knight

    اصلاح
    استیون آر. مک کویین

   • Wesker
    در پاسخ به arkham knight

    سریال بلک بردز دیگه چیه ؟
    منظورتون همون تایتان هاست که سال ۲۰۱۶ از شبکه TNT پخش میشه هستش ؟

    • arkham knight
     در پاسخ به Wesker

     بله…تایید شده که اسم سریال black birdsه…حضور کلتن هاینز و استیون آر. مک کویین در حد شایعه اس(شایعه موجهی هم هست) ولی اگه درست باشه سریال از نظر تیم بازیگری بی نقص میشه چون استیون هم بازش عالیه ، هم چهره اش ، هم هیکلش مناسبه(اتفاقا داشته ورزش میکرده توی باشگاه و عکسشو با نوشته : ” nightwing training ” توییت کرده و لباسشم آرم نایتوینگ رو داشته)

  • alianse
   در پاسخ به alianse

   دوستان ولی به یه چیزی توجه کردین DC عملا هیجان قسمت آخر رو از بین برد چون داستان تو یه لحضه حساس تمام شد و ما موندیم آینده شخصیت ها اما از اونور سریال Legends of Tomorrow در حال ساخته که تو تریلر کاملا مشخصه برای فلش هیچ اتفاقی نیوفتاده و ما فلش رو میبینیم که صحیح سالم بدون نگرانی هتسش

   • sheep
    در پاسخ به alianse

    ببخشید اسم سریال flash هست انتظار داشتی فلش رو بکشن؟ 😐

    • alianse
     در پاسخ به sheep

     نه معلومه که فلش رو نمیکشن اما خوب آخر فصل یک یه سری حدس ها زده شد برای فصل بعد یکیش اینه که چون ایبورد ثاوان هیچ وقت بدنیا نیومده پس به گذشته سفر نمی کنه بنابراین بری آلن چند سالی دیرتر فلش میشه (خود ریروس ولز به فلش میگه من پروسه فلش شدنت رو سرعت بخشیدم) که خوب از تریلر سریال کاملا مشخصه Legends of Tomorrow کاملا مشخصه همیچن اتفاقی نمیوفته

     • sheep
      در پاسخ به alianse

      اینو بهم بگو. الان که تو ۲۰۱۵ ایبارد از صفحه روزگار محو شده مگه خاطرات کاری که کرده هم پاک شده؟
      هنوز آدمای تو سریال یادشونه چیکار کرده و بعد از مرگ ایبارد هم دنیا عوض نشد. پس ایبارد الان تو آینده وجود نداره ولی تو گذشته بوده. قبول دارم درکش خیلی سخته واقعا.
      *اسپویلر الرت* مثلا تو فیلم لوپر آخرش که جوزف گوردون لویت خودشو می کشه تا آیندش هم بمیره و رینمیکر رو نجات بده اعمال بروس ویلیس(آیندش) حفظ میشه. هنوز هم فرستادنش تا لوپ خودشو ببنده. هنوز هم کل سازمان خلافکارا نابود شده. هنوز هم خونه مادر رینمیکر نابود شده. هنوز هم همه یادشونه چه اتفاقی افتاده. اگه الان کارایی که کرده ریست بشه بعد دلیل مرگ گوردون لویت هم از بین میره. چرا مرده اگه آیندش نیومده؟
      فلش هم همینطور. ایبارد که محو بشه و کاراش از بین بره پس چرا ادی مرده؟ به چه دلیلی خودشو کشته؟ اون وقت ادی هم باید زنده بشه. اینطوری هم که بازم ایبارد به دنیا میاد پس میتونه برگرده به گذشته و ادی هم دوباره باید خودشو بکشه. مشکلو می بینی؟
      تازه اگه ادی رو دوباره زنده کنن مثلا با لازاروس دوباره ایبارد به وجود میاد

      • alianse
       در پاسخ به sheep

       دوست عزیز این رو هم توجه داشته باشین که بازیگر هریسون ولز برای فصل بعد هم قرار داد بسته که در این صورت دو حالت به وجود می آد
       حالت اول:چون ایبوردثاوان مرده پس کسی هریسون ولز رو نمی کشه و اون زنده می مونه و اتفاقات زنجیره ایی بعد از اون (که در این حالت حرف من درسته)
       حالت دوم:ادی رو به نحویی زنده می کنن (که بهترین حدس هم همون لازروس هست که حتی می تونه بعد از زنده شدن عقلش زایل بشه وتبدیل بشه به کوبالت آبی که همه در موردش حرف می زنند ) و باعث بشه ایبورد ثاوان دوباره برگرده (که باز هم بخشی از حرف های من درسته)
       البته یه احتمال دیگه هم هست اینکه فقط در حد فلش بک باشه که خیلی بعید می دونم چون الان بازر زنده شدن تو سریال ها خیلی داغه و عملا تو هر سریال یک دونفر هستن که از مرگ برگشتن

       • sheep
        در پاسخ به alianse

        به هیچ عنوان نمی تونم این حالت اولتونو قبول کنم. کاملا برخلاف منطقه.
        در ضمن اگه قرار بود این اتفاق بیافته باید بلافاصله بعد از مرگ ادی دنیا عوض میشد که نشد

        • M.S.A.A
         در پاسخ به sheep

         پس اون کرم چاله چی بود که ایجاد شد؟ مثل این که دقیقاً نفهمیدید چی شد تو سریال
         ببینید، بری رفت گذشته تا مادرش رو نجات بده ولی مثل این که فلش که از آینده اومده بود ماجرای Flashpoint براش اتفاق افتاده بود و واسه همین بری رو منصرف کرد، بعد بری برگشت به آینده و یه درگیری با ایوبارد داشت درست لحظه ای که داشت به دست ایوبارد کشته می شد، ادی خودش رو کشت و این کار باعث شد کلاً ایوبارد محو شه، یعنی اصلاً کسی تو آینده به وجود نیومده که بره هریسون ولز و مادر بری رو بکشه، واسه همین یه کرم چاله دیگه دوباره شکل گرفت و ذره ذره کل اون تایمپلاین رو داشت از بین میبرد، چون چنین دنیایی با مرگ ادی نباید وجود داشته باشه.
         در واقع زمان داشت خودش رو ترمیم می کرد، واسه همین بری رفت تو سیاه چاله تا اجازه نده تایم لاین نابود شه ولی این که بعد از این که رفت تو تایم لاین چی میشه، اصلاً غیر قابل پیش بینیه، یا همین تایم لاین رو نجات میده و همه چیز عادی ادامه پیدا می کنه، که خب اونوقت تام کاوانا قراره چی نقشی رو بازی کنه؟
         یا این که نمی تونه تایم لاین رو نجات بده اما به یه بدن دیگه ـش تو یه تایم لاین دیگه منتقل میشه، در حالی که مادرش باز هم به یه دلیلی مرده و این بار خود هریسون ولز واقعی پارتیکال اسیلیتر رو ساخته که واقعاً منفجر شده و فلش به وحود اومده

         • sheep
          در پاسخ به M.S.A.A

          نکته ی خوبی بود من نقش wormhole رو تو این ماجرا حساب نکرده بودم.
          ولی خدا کنه همین تایملاین رو نجات بده به خوبی و خوشی ادامه بدن. که احتمالش زیاده با توجه به اینکه تو تریلر افسانه های فردا فلش بود و در زمان حال هم بود. چون به گفته ی ایبارد پارتیکل اکسلیریتری که بری رو فلش می کنه تو سال ۲۰۲۰ ساخته میشه و هیچکدوم از شخصیت های توی تریلر هم به نظر نمیومد ۵ سال پیر شده باشن محیطم همینطور.
          ولی اگه فصل دو یه تایملاین دیگه بدون دخالت ایبارد باشه که خیلی اوضاع خراب میشه. در این مدت که فلش وجود نداشته ویلین های فصل اول که متاهیومن نبودن مثل trickster آزادانه می تونستن بدون اینکه کسی جلوشونو بگیره تو سال ۲۰۱۵ فعالیت کنن و فلش هم تا ۵ سال دیگه به وجود نمیومد. چیزی که به نتیجه درست حسابی نمی رسم اینه که تو این یکی تایملاین ادی مرده یا زندست؟

          • alianse
           در پاسخ به sheep

           دیدی برادر من دقیقا منظور همین بود تو تریلر Legends of Tomorrow کاملا مشخصه هیچ اتفاقی نمیوفته و همین تایم لاین بدون تغییر باقی می مونه بخاطر همین گفتم از جذابیت آز جذابیت بین دو فصل کاسته شده

           • sheep
            در پاسخ به alianse

            به نظر من که خوب شد ححداقل خیالمون راحت شد. اگه تایملاین از بین میرفت اوضاع خیلی پیچیده و اعصاب خوردکن میشد

           • M.S.A.A
            در پاسخ به alianse

            باو به یه تریلر اعتماد می کنید اونوقت به خود سریال توجه نمی کنید؟
            هنوز شروع فیلم برداری خود LOT شروع نشده، تمام فیلم برداری ها فقط واسه تریلر بوده و خیلی راحت هم می تونن عوضش کنن! حتی بیش تر قسمت های تریلر مال سریال های ارو و فلش بود و فقط دو لوکیشن مال خود LOT بود. خیلی از بازیگرا رو هم تو خود فلش و ارو نشون دادن (رابی امل و دومینیک نمی دونم چی چی 😀 اصلاً نبودن تو تریلر در حالی که نقش های اصلی دارن) شروع سریال هم فکر کنم از مید سیزن ارو و فلش باشه
            در مورد تایملاین ها هم اگه بری بره به یه تایملاین دیگه، فکر نکنم یه بری دیگه به وجود نمیاد، یا خاطراتش به بدن جدید منتقل میشه یا این که واقعاً جای بری قبلی قرار میگیره (البته بازم احتمالش هست که دوتا بری باشه ولی من نمی تونم درک کنم) پس هر کسی که قبلاً زنده بوده، الآن هم زنده هست، مثل همین ادی!
            اما این که دشمن های غیر متاهیومن ها بتونن کار های خلافشون رو راحت بکنن باز هم غیر قابل پیش بینیه، چون زنجیره ای از اتفاقات باعث شده که اونا برنامه ریزی کنن و برنامه ـشون رو پیش ببرن و ممکنه وجود فلش و حتی اون انفجار پارتیکال اکسیلیتر هم جزوی از همین روند برنامه باشه و کم شدن این دوتا از برنامه باعث به مشکل خوردن برنامه بشه! البته ممکنه تو این تایملاین ارو و دار و دسته ـش به کمک سنترال سیتی ـی که فلش توش وجود خارجی نداره اومده باشن برای کمک و جلوی چنین کسایی رو بگیرن!

           • sheep
            در پاسخ به alianse

            چرا اگه در نظر بگیری درست در میاد نظریه من در مورد ویلین های غیر متا.
            همین تریکستر رو به عنوان مثال ببین. هیچ ربطی به فلش نداره نقشش.
            اگه فلش نبود یه عده از مردم می مردن موقع حمله پسر تریکستر. جو به اون انبار می رفت و بدون بری می مرد.
            اگرم نه آیریس ممکن بود به خاطر متیل جیوه بمیره.
            سیسکو ممکن بود اون اسلحه هارو درست کنه و گروه روگ تشکیل بشه که در اون صورت کلا به فنا می رفتن و احتمال مرگ سیسکو هم بود.

           • M.S.A.A
            در پاسخ به alianse

            خب نظریه اول من هم ارو ـه که به خاطر این بحران میاد و به سینترال سیتی کمک می کنه!
            در مورد روگ ها، چه طوری اسلحه ها به دستشون رسید؟ استار لبز منفجر شد و بی در و پیکر شد و کپتن کولد رفت اسلحه سرمازا و گرمازا رو برداشت! (اگه درست یادم باشه 😀 )
            که خوب اگه استار لبز منفجر نشه چنین اتفاقی نمی افته!
            موقع حمله پسر تریکستر هم که نقش فلش رو یادم نمیاد ولی اگه فقط تریکستر بی نویلین های فلش مونده باشه مطمئناً پلیس نیروی ویژه تشکیل میداد و حتی از ارو و استار لبز هم می شد کمک گرفت!

       • sheep
        در پاسخ به alianse

        تازه به یه چیزی دقت نکردین. نویسنده ها هم جا انداختن.
        ولز به ادی میگه اسم زنش اگنس هست. پس ادی می تونه در آینده با اگنس ازدواج نکنه و اینطوری ایبارد به دنیا نمیومد.
        یا اصلا ادی می تونست تصمیم بگیره که در آینده بچه دار نشه یا ازدواج نکنه اینطوری درجا ایبارد نابود می شد 😐
        نمی دونم چرا اینکارو نکرد هر آدم عاقلی این به ذهنش می رسید.

        • M.S.A.A
         در پاسخ به sheep

         این ایده که ادی اگه نمی خواست بچه دار شه واقعاً مسخره و سطحی ـه.
         با این وجود بازم احتمالش هست فردی به اسم ایوبارد ثاون به دنیا بباد، چه طوری؟ مثلاً یه شب ادی مست باشه و بره با یه دختر و …
         یا اصلاً بعضی ها میگن دستگاه تولید مثلش رو هم می تونست از کار بندازه که باز هم غیر منتطقی ـه. از روی شبیه سازی DNA باز هم می شد یه بچه از ادی به دست آورد و دوباره احتمال این که یه نفر به اسم ایوبارد ثاون به وجود بیاد باز هم بود.
         تنها عاملی که باعث می شد که ایوباردی نباشه فقط مرگ ادی بود!

         • sheep
          در پاسخ به M.S.A.A

          ببخشید خب برادر من وقتی که تو ۲۰۱۵ ادی می بینه که نوش قراره یه سوپرویلین بشه خب هر جور شده جلوشو می گیره دیگه. اونقدرا هم سخت نیست. من میگم راه های آسون تریم غیر مرگ ادی بود

          • M.S.A.A
           در پاسخ به sheep

           خب ممکنه خودش نخواد و خیلی هم سر این نخواستن اصرار داشته باشه و بیش ترین محافظت رو بکنه ولی باز هم ادی هنوز زنده ـست هنوز هم یه احتمالی هست که باز هم یه بچه ازش به وجود بیاد، حتی ممکنه فراموشی بگیره و به فکر زن و بچه بیفته یا به زور مجبور به انجام کاریش کنن، در هر حال تا وقتی ادی زنده باشه حداقل ۱% احتمال این که ازش بچه بمونه هست، ولی با مرگ ادی فقط یه احتمال ۰% میمونه که بچه دار بشه!

           • sheep
            در پاسخ به M.S.A.A

            من نمیدونم واقعا چرا باید یه نفر رو مجبور کنن که با یه زن ……. فقط برای اینکه بچش قراره ازدواج کنه و یه نوه به دنیا بیاره که یه سوپرویلین میشه 😐
            این در مورد احتمال نیست. اگه اینطوریه مقداری احتمال داره که بچه من در آینده با ماشین زمان برگرده به همین لحظه ای که الان هستم. دلیل نمیشه الان بچه آینده من جلوم عین جن ظاهر بشه که 😐

           • M.S.A.A
            در پاسخ به M.S.A.A

            اتفاقاً یکی از جالب ترین بخش ها همین احتمال هاست، ببین، ادی تو زندگیش یه انتخابی می کنه، اون انتخاب باعث میشه مثلاً دوتا دنیای موازی به وجود بیاد. حالا تو یکی از این دوتا دنیاهای موازی از بین سه تا چیز، باید دوتا چیز رو انتخاب کنه، که خب طبیعتاً چندین دنیای دیگه به وجود میاد. حالا تو اون دنیای قبلی بازم هم یه انتخاب دو گزینه ای دیگه می کنه که باعث میشه دوتا دنیای موازی دیگه به وجود بیاد. حالا تو هر کدوم از این دنیاها باز هم انتخاب هایی می کنه که دنیاهای بیش تری رو خلق می کنن. حتی ممکنه تو یکی از این انتخاباش برای شکست دادن بری بره و یه کاری کنه که نواده ای به اسم ایوبارد ثاون داشته باشه. به هر حال تو یکی از این همه دنیایی که از انتخاب هاش خلق کرده باز هم حداقل ۱% احتمال هست که فردی به نام ایوبارد ثاون به دنیا بیاد که به اسپیدفورس دسترسی داشته باشه. پس یعنی این ایوبارد ثاونی که ما می بینیم دقیقاً از همون دنیا داره میاد!

           • sheep
            در پاسخ به M.S.A.A

            اینی که تو میگی یعنی میلیارد ها دنیای موازی وجود داره و دنیایی که فیلم توش جریان داره دنیاییه که ایبارد ثاون speedster هست و با بری جنگ داره و اینا؟
            این نظریه تو دنیای واقعی هم هست ولی تنها مشکلی که باهاش دارم تناقض با مفهوم بهشت و جهنم و خداست.
            بگذریم فکر کنم فقط برای پیچیده نشدن بیش از حد داستان نویسنده ها از این ایده بچه دار نشدن ادی استفاده نکردن.

   • joker
    در پاسخ به alianse

    لابد انتظار داشتی بمیره؟

   • cap_tain
    در پاسخ به alianse

    دوستان کلا بحس فضا-زمان چیزی کاملا پیچیده به همراه معادلات و محسبات و تمامی نضرات در حده فرضیه ان ما اثباتی بر این نداریم که اگر یک شخص برگرده به گذشته و چیزی رو عوض کنه و بعدش چه اتفاقی خواهد افتاد جون کسی در زمان سفر نکرده و همش فرضیه است و آزمایش نشده
    پس این نشون میده که نویسندگان این سریال اولا باید از هوش و اطلاعات و دانش فوق العاده ای برخوردار باشند و دوم اینکه بدلیل وجود فرضیه های زیاد درباره ی فضا-زمان و سفر در زمان وجود دارهنویسندگان می توانند از هر فرضیه ای استفاده منند که هر کدام از فرضیه های علمی درباره ی سفر در زمان میتونه کل مسیر سریال رو عوض کنه و هیچ چیز در مورد فصل بعد سریال مشخص نیست.
    در کل قسمت آخر سریال کاملا مارو متوجه کرد که نویسندگان این سریال بی شک بسیار ماهر و کاربلد هستند و همین موضوع نویدی بر فصل بعد فوق العاده هیجانی و زیبا و پیچیده در انتظار ماست.

  • NightRanger
   در پاسخ به NightRanger

   وجود قضایای مولتیورس رو در فصل دوم تو قسمت آخر ثابت کردن . اون کلاهی که از کرم چاله پرید بیرون کلاه جی گریک ( فلش زمین ۲ ) بود که این خودش همه چیز رو ثابت میکنه . همه این پیشبینی رو میکردن که بارت الن یا والی وست تو فصل دوم دیده شه . اما قسمت آخر این رو معلوم نکرد که speedster فصل دوم جی گریک هستش ؟

  • CatDog
   در پاسخ به CatDog

   عاقا اون حلقه (یا همون طلسم (talisman)) که وقتی ادی داشت میمرد دور گردنش بود واقعا مربوط میشه به کوبالت آبی ؟ اگه آره, میشه یکی یه توضیحی در مورد این شخصیت بده ؟

   • sheep
    در پاسخ به CatDog

    cobalt blue یا malcolm thawn با توجه به منابع آنلاین برادر دوقلوی بری هست 😐
    همراه با بری به دنیا اومد ولی دکتر اعلام کرد که بچه مرده و به خانواده thawn داد مالکوم رو. بعد ها می فهمه خانواده واقعیش کین و می بینه که نتونسته زندگی و عشق برادرشو داشته باشه ازش متنفر میشه و دنبالش می کنه تا می فهمه که بری فلش هست. از جادو استفاده می کنه تا یک تلسم بسازه که بتونه هر چیزیو باهاش بدزده. می خواست جون و سرعت بری رو بدزده. ولی قبل از عمل کردن به نقشش فلش در حال نجات جهان می میره. برا همین مالکوم میاد عقدشو سر بازماندگان فلش (والی وست) خالی کنه و سرعتشو برای مدتی می دزده.
    تو سریال هم امکان داره که برادر گمشده باشن. از اونجایی که سنشون خیلی نزدیکه و پدر بری هم مشکوک به نظر میا د ممکنه خبر داشته باشه نگه به بری.
    البته با وجود lazarus اینا احتمال برگشت ادی وجود داره. ادی که تو فصل ۱ آدم خوبی بود پس اگه قراره تبدیل به کبالت آبی بشه باید اعصابش بریزه به هم. مثل کاری که لازاروس می کنه با آدم. البته احتمال این اتفاقا تو سریال زیاد نیست.

    • sheep
     در پاسخ به sheep

     الان دوباره چک کردم.
     شب تولد بری خانواده ثاون هم اومدن به همون بیمارستان.
     دکتر مست بوده و بچه خانواده ثاون اشتباهی خفه میشه.
     و نورا الن هم دوقلو میاره. دکتر میخواد ضایه نشه میگه یه بچه مرده و میدتش به ثاون ها. خیلی آدم عوضی بوده 😐

  • OamirQ
   در پاسخ به OamirQ

   قسمت آخر فلش خیلی درگیری بوجود آورد برای فصل بعد و اصلا پایان فصل مسائل فصل یک رو حل نکرد و اکثر پرونده ها باز موند و تعداد زیادی پرونده جدید هم باز شد،حالا از اون جایی که تیم سازنده اروو و فلش یکی هست می تونم به این نتیجه که چرا اروو خیلی ساده تموم شد برسم و کاملا مشخص می شه که تیم سازنده می خواست دستش برای فلش باز باشه و اصل کار رو برای سال بعد به سریال فلش منتقل کنند برای همین اکثر خط های داستانی اروو پایان یافت یا مثل روی هارپر از سریال فاصله گرفت .
   من خودم احساس می کنم خیلی بهتر باشه که برای سال بعد ابتدا دو یا سه قسمت از فلش پخش بشه و هیجان یونیورس بالا بره و وجود یا وجود نداشتن multiverse مشخص بشه بعد از اون سریال اروو هم فصل چهارش شروع به پخش بکنه.
   در هر صورت امیدوارم راه خودشون رو گم نکنند و هم اروو و هم فلش و هم سریال های جدید بتونن لحظات خوشی رو برای ما رقم بزنند.

  • Slade
   در پاسخ به Slade

   یکی از دلایل موفقیت این سریال اینکه گوگنهایم نیست خدارو شکر!

  • Logan
   در پاسخ به Logan

   واقعا سریال فوق العاده ایه و بی شک بهترین سریال کامیک بوکیه
   دردویل رو میذاره تو جیبش.من تا حالا چیزی جز مبارزه ندیدم از دردویل.فلش بهترینه
   نقد هم عالی بود
   به شدت منتظر سیزن ۲ هستیم

   • Constantine
    در پاسخ به Logan

    باشه فقط :
    IMDB l Daredevil : 9.1/10 l The Flash : 8.3/10
    Rotten Tomatoes l Daredevil : 98/100 l The Flash : 96/100
    Metacritic l Daredevil : 75/100 l The Flash : 73/100
    Metacritic (User Score) l Daredevil : 8.8/10 l The Flash : 7.7/10

    • M.S.A.A
     در پاسخ به Constantine

     مهم ترین دلایل نمره کم فلش از دردویل اینان:
     ۱٫ بودجه ی شبکه ی سازنده ی دردویل، نتفلیکس، از پارو بالا میره، طوری که حتی کوین اسپیسی رو واسه سریــــــــــال استخدام کرده
     ۲٫ تمام اپیزودهای دردویل با هم منتشر شد و همه یه دفعه ای دانلودش کردن و یه دفعه ای دیدن و متوجه روند داستان نمیشن! خود من TWD رو از اول تا نیم فصل ۴ پشت سر هم دیدم و از نظرم فوق العاده بود، چون واسه هر قسمت یه هفته صبر نمی کردم و همین باعث شد نفهمم دارن تو سریال همینطوری آب می بندن! ولی وقتی اپیزودهای بعدیش رو هفته به هفته گرفتم، دیدم بعــــله، آب بسته شده به سریال.
     ۳٫ تعداد رای دهنده های IMDB که واسه فلش رای دادن، حدود ۱۰ هزار نفر بیش تر از دردویل ـن و چنین عده ای می تونن نمره دردویل رو تا ۸٫۵ پایین بیارن (اگه IMDB رو هم قبول دارید یه نگاه به نمره هر اپیزود هم بندازید، چون تو IMDB نمره هر اپیزود مهم تر از نمره کل ـه! چون یه نفر قسمت ۱ سریال رو میبینه و حال نمی کنه و میره IMDB و بهش ۰ میده و سریال رو ول می کنه، اما کسایی که سریال رو دنبال می کنن به هر اپیزود هم نمره میدن و نمره های خودشون رو هم رو ی سریال آپدیت می کنن!)
     ۴٫ روتن تومیتوز هم فقط دو نمره با هم اختلاف دارن
     ۵٫ قبلاً هم گفتم، الآن هم میگم، اصلاً متا منبع خوبی برای مقایسه فیلم و سریال نیست. متا فقط به کار گیم میاد! بد تر از اون نمره کاربرا! کلی کاربر هستن که سر فن بازی الکی میان به یه سریال ۰ میدن و به یه سریال ۱۰ و تو اون قسمت نقدی هم که باید بنویسین یه مشت اراجیف (همینطوری می نویسن؟ 😀 ) سر هم می کنن! بر عکس کلی هم فن هستن که الکی میرن به یه سریال نمره ۱۰ میدن و باز هم کلی اراجیف (باز هم سوال قبلی 😀 ) سر هم می کنن!

  • پوریا آریایی
   در پاسخ به پوریا آریایی

   یکی از بهترین قسمت های اپیزود آخر دیدن کلاه معروف جی گریک بود :دی یعنی شاهد حضور فامیلی فلش هم خواهیم بود تو سریال هر چند بیشتر دوست دارم ویلی وست باشه تو سریال.
   هاوک هم که نشونش دادن

  • Mohammad
   در پاسخ به Mohammad

   به نظر من که این سریال و تمام سریال های شبکه ی CW عالی هستن
   و… نقد و برسی شمارو هم خوندم اینم خیلی خوب بود و… خیلی ممنون
   بخاطر ظهمات شما.

  • FarDaD
   در پاسخ به FarDaD

   نقد عالی و خوبی بود، خسته نباشین. خیلی خوب تموم شد فصل ۱ به نظرم. منتظرم فصل ۲ بیاد. این سفر های زمانی پیچیده تر از اونه که بشه تو همچین سریالی واضح نشونش داد. یکی میگه چون به دنیا نیومده هیچ اتفاقیم نمیفته و بری نباید فلش شه. یکی میگه نه چون تو ۲۰۱۵ مرده چیزی عوض نمیشه. نظر ها متفاوته به هر حال.

  • joker
   در پاسخ به joker

   بدون شک بهترین سریاله کمیک بوکیه.از شروعش خیلی خوب پیش رفت و دشمنای خوبی هم به موقع معرفی شدن و همچنین نبرد با ریورس فلش خیلی جذاب بود.پایان فصل اول هم خیلی سوالا بی جواب موند و هممون باید چند ماه تو کف بمونیم که این خودش به جذابیت سریال اضافه می کنه و صد درصد فصل بعد ارزش این انتظار کشیدنو داره

  • MEHRAD HIDDEN
   در پاسخ به MEHRAD HIDDEN

   نقد فوق العاده ای بود. ممنون
   نسبت به اررو خیلی بهتر تموم شد و هیجان خاصی داشت.
   راستی گرین لنترن چی شد؟ تایید شده که میارنش تو این یونیورس یا نه؟

  • سید
   در پاسخ به سید

   راجع به کلاه جی گریک چیزی نگفتی؟

  • sheep
   در پاسخ به sheep

   آقا حتما این رو ترجمه کنید در مورد اینه که ادی ممکنه کبالت بلو باشه
   thearrowverse.com/cws-cobalt-blue-explained.html

  • speed force
   در پاسخ به speed force

   یه سوال
   ایبارد تاون گفت که ۱۳۶ سال دیگه متولد میشه ولی عمر فلش که به اونجاها قد نمیده

   • sheep
    در پاسخ به speed force

    کمیک های فلش رو نخوندم. ولی فکر کنم به خاطر قابلیت هاش مثل ترمیم عمرش زیاده

   • arkham knight
    در پاسخ به speed force

    اون زمان مشکلی با فلش نداشته…یکذره برمیگرده عقب تا با قهرمانش یعنی فلش(والی وست)رو به رو بشه…وقتی فلش دستگیرش میکنه کلا از فلش متنفر میشه و حسادتش گل میکنه و میخواد تنها اسپیدستر باشه و برمیگرده به اونجایی که همه اینا شروع شد یعنی زمان فلش قبلی(بری آلن) و درگیری هاشو با اون آغاز کرد…

    • speed force
     در پاسخ به arkham knight

     یعنی شب حادثه دو تا بری بوده نه سه تا و سومین فلش نوه اون بوده؟

    • sheep
     در پاسخ به arkham knight

     فلش که مثل ولورین قابلیت ترمیم داره (ولی ضعیفتر) آدم فکر می کنه حداقل بیشتر از معمول عمر می کنه. واقعا عمرش عادیه؟

  • Heisenberg
   در پاسخ به Heisenberg

   والا من نفهمیدم آخر اگه ادی بمیره ولز دیگه به دنیا نیومده پس فلش دشمنی نداشته که به گذشته سفرکنه و مادر بری را بکشه و همچنین نمی تونسته ولز اصلی را بکشه و راکتور استار لب را خیلی زودتر از موقع منفجر کنه کسی هم بری را اموزش نمی داد و غیره و غیره و …

  • KillingJOKE
   در پاسخ به KillingJOKE

   واقعا اینطور که شما تو پاراگراف آخر گفیتین اینقدر اوضاع سخت شده که من جای سازنده های سریال بودم خودم بدون اینکه کسی بفهمه میذاشتم میرفتم! اما درست همین داستان قسمت آخر فلش هست که طرح اولیه سریال Legends of tomorrow میشه و به این مسائل بیشتر قراره که اونجا پرداخته بشه و تو فصل دوم این سریال هم که سیسکو تبدیل میشه به Vibe و دکتر اسنو هم که killer frost برگرفته از new 52 خواهد بود که سازمان Hive سبب این اتفاق هست و فکر میکنم این کراس اور مجدد هم خیلی جالب پیش بره و کلاه فلش Earth 2 هم که حضور این شخصیت رو به نوعی برای فصل ۲ تایید کرد

   • forrest gump
    در پاسخ به KillingJOKE

    vibe همون سیسکوئه ؟

    چکار میکنه ؟ قدرتی مدرت داره؟

    • M.S.A.A
     در پاسخ به forrest gump

     جزو معدود افرادی ـه که میتونه تو اسپید فورس اختلال ایجاد کنه، واسه همین آوردنش تو جاستیس لیگ تا یه هویی نزنه دهن بری را آسفالت کنه و ویلین شه 😀

    • sheep
     در پاسخ به forrest gump

     بله دیگه از اسمش معلومه که vibe هست تایید رسمی هم شده.
     قدرتش هم لرزاندن امواج-مولکول ها و از این جور چیزای موجی هست.
     یه جا خوندم با قدرتاش می تونه جلوی فلشو بگیره به همین امواج ربط داشت

  • Arshia
   در پاسخ به Arshia

   من دو تا سوْال دارم
   ١:اسم همست بری ألن رو یادم رفت اگه میشه بگید .
   ٢:من یک جا عکس یک فلش رو دیدم که رنگ لباسش سیاهه و شبیه به زامبی ها بود میشه توضیح بدید ؟

   • megakiller
    در پاسخ به Arshia

    اون فلشه عزراییل اسپیداستر هاست موقع مرگشون میادو جونشونو میگیره البته خود اسپیداستر هام هم میتونن بهش تبدیل بشن یه کمیک خودندم که دقیق یادم نیست ولی فک کنم توش بری تبدیل شده بود به فلش سیاه بعدی و میخواست جون والی رو بگیره…

  • nightwing
   در پاسخ به nightwing

   ba in hesab dr harison wella vaghei tu sal 2020 btor ettefaghi baes ijad flash mishe?aslan in reverse flash k 136 sal b bad b donya miyad cheraa b flash doshmane yani flash unghad omr khahad kard ta reverse flash b vujud biyad ta hala doshman shan?vaa asan chi in ghodrato b ibard mide?

  • عارف
   در پاسخ به عارف

   قسمت عالی بود
   ریویس فلش صد در صد نمرده چون بدون ریویس فلش
   فلش هم وجود نداره
   به نظر من وقتی فلش میخواد سیاه چاله رو ببنده چند اتفاق زیر بوجود میاد
   ۱-باعث زنده شدن یا بوجود امدن یه ریویس فلش جدید میشه:چون اگه زمان بخواد ترمیم شه به ریویس فلش احتیاج داره
   ۲-وقتی ریویس فلش میاد ممکنه چند چیز عوض شه :مثل اینکه دکتر اسنو به حالت بد بره و کیلر فراست بشه
   ۳-و امدن صد در صد جی گریگ هم وجود داره حتی ممکنه در همون وقتی سیاه چاله هست بیاد و به کمک بری بره(شاید)

   همین
   ولی احتمال اینکه این بری به دنیا دیگه بره بسیار پایینه
   اینکه مولتی یونورس هم صد در صد است

  • محسن
   در پاسخ به محسن

   سلام به همه .
   دمتون بابت تمامی زحمتایی که میکشین گرم.
   من فیلمارو دنبال میکنم ولی کمیک هارو فرصت نمیکنم.
   خواستم بدونم دلیل اینکه ایبارد ثاون به گذشته رفته بود تا بری رو بکشه چی بود؟
   بعدشم اون فلشی که در حال نجات بچگی های بری هست از چه زمانی و چه سیر زمانی برای نجات بری رفته بود؟
   و خود فلشی که در حال مبارزه با ایبارد بود مگه نرفته بود تا جون مادرشو نجات بده چرا اجازه اینکار رو به بری نداد.؟
   سوال آخر بری رو که ایبارد ثاون فلش ش کرد با انفجار ذرات خانه، پس اون فلش رو کی درست کرده؟
   ببخشید طولانی شد.

   • sheep
    در پاسخ به محسن

    ۱- رفته بود بکشتش که تو آینده نتونه جلوشو بگیره دیگه
    ۲- معلوم نیست. فلش سیر زمانی حالیش نمیشه به هر زمانی که میخواد میره.
    ۳- نه برای نجات خود کوچیکش رفته بود (که بری کوچیک رو میبره بیرون از خونه). برای نجات مادرش نرفته بود. اگه مادرش زنده می موند شاید هیچوقت فلش به وجود نمی اومد.
    ۴-منظورتو نفهمیدم منظورت اینه که ایبارد رو کی درست کرده یا فلش دوم تو گذشته رو کی درست کرده؟

  • pourya
   در پاسخ به pourya

   این طور که شما ها میگین خیلی تندرو وجود داره
   قویترینشون کدومه؟

  • m.t
   در پاسخ به m.t

   اگه ریورس فلش عکس فلشه ، مگه نباید ازون کند تر باشه 🙂

  • پوریا
   در پاسخ به پوریا

   سیسکو در اخر تبدیل به کی میشه ؟

  • Oliver wayne
   در پاسخ به Oliver wayne

   بابا این سریال فلش خیلی باحاله
   اول هر قسمت یه دشمن خیلی قوی میاد بعد فلش میره جلوشو بگیره دو سه تا کتک میخوره بعدش گریه کنان میره زندان پیش باباش یکم بعد میره پیش نا پدریش(جو) یه جمله بهش میگه (go stop him) نیرو میگره میره همون دشمن خیلی قوی رو نابود میکنه
   تقریبا تو هر قسمت این مراحل وجود داره…

   • M.S.A.A
    در پاسخ به Oliver wayne

    پس معلومه از اون دسته از آدما هستی که سریال رو دو، سه قسمت اولش رو میبینن و میگن کل سریال همین ـه دیگه و بعد سریال رو ول می کنن! شما سریال نبینی بهتره!

    • Oliver wayne
     در پاسخ به M.S.A.A

     تویی که خیلی سریال میبینی یه بار دیگه از اول نگاه کن ببین تو دو سه قسمت اولش این اتفاق افتاده یا تو نود درصد اپیزود هاش
     تو خودت چطور از اون دسته آدمایی هستی که با کارتون دیدن حال میکنی؟

     • M.S.A.A
      در پاسخ به Oliver wayne

      شما Person of Interest رو دیدید؟ سیزن یکش همیشه بیش تر اپیزودهای سریال حول یه داستان می چرخه که این یارو رو تحت نظر داشته باشیم، ممکنه طرف آدم خوبی باشه یا بد! ولی وقتی سیزن یکش رو کامل ببینی، می فهمی که اصلاً داستان سریال به این اپیزودهای مزخرف ربط نداره! یا Breaking Bad، ۷۰% اپیزودهای هر فصلش همه چیز آروم می گذره و والتر فقط داره به کار خودش می رسه حالا یکی دوتا اتفاق هم می افته، ولی یه هویی تو چند اپیزود خاص سریال چنان هیجانی رو به سریال منتقل می کنه که بیننده سر جاش میخکوب میشه! یا همین ارو، منم مثل شما چند اپیزود اول همین سریال رو دیدم و گفتم داستانش همینه؟ ارو میره یه نفر و گیر میاره و میگه You have failed this city! واسه همین کلاً ولش کرده بودم و به پیشنهاد یکی از دوستام شروع به دوباره دیدنش کردم. ولی داستان الان سریال رو با داستان قبلاً ها مقایسه کنی میبینی چه قدر پیش رفت کرده!
      در کل اگه لحن حرف زدنم بد بود عذرخواهی می کنم، قصد نداشتم توهین کنم!
      پ.ن: در ضمن کارتون دیدن مشکلی داره؟ چون هم مارول و هم DC کلی از همین انیمیشن ها دارن که شما باهاشون حال نمی کن!

      • Oliver wayne
       در پاسخ به M.S.A.A

       میدونم شما قصدت توهین نبود دوست من…(ما فقط تبادل نظر می کنیم)
       ولی هممون می دونیم که سریال های flash و arrow با نهایت خوبیشون بازم یکم حالت تکراری بودن رو دارن…و بهتره تکرار های اونا رو با تکرار های (درست و به جا) سریال عالی Person of Interest و شاهکار breaking bad مقایسه نکنیم…

  • alizz
   در پاسخ به alizz

   اقا یه سر هم به ویکی پدیا بزنین .(فلش کمیک)

  • arman
   در پاسخ به arman

   سلام من عکس فلش سیاه و دارم که بری آلن هست که این عکس یه چیزایی از فصل دوم را لوداده فلش سیاه عزراییل فلش ها هست و فلش وقتی که میخواست همرو نجات بده قسمت ۲۳ بری تو اون زمان گیر میکنه و تبدیل به عزراییل فلش ها اگه اشتباه نکنم میشه

  • arman
   در پاسخ به arman

   و اگه کارتون فلش رو نگاه کنید فلش سیاه هم وجود داره

  • KID FLASH
   در پاسخ به KID FLASH

   سلام ببخشید قضیه این سریال لیگ فردا چیه

  • امیر . ر
   در پاسخ به امیر . ر

   ببینید دوستان این سریال کاملا اشتباهه . . کلا سوتیه .. یه اشتباه خیلی بزرگ که نمیدونم متوجهش میشین یا نه .. اولا اگه بری مادرش رو نجات میداد که دیگه فلشی در کار نبود و وقتی هم فلشی درکارنباشه کلا تو اون لحظه خودش هم نابود میشد .. بعدش بچه ها .. بری اومد به زمان حال که نزاره ثاون به آینده سفر کنه .. پس یعنی عملا این اتفاق افتاد و ثاون به آینده نرفت .. پس یعنی دیگه ثاونی وجود نداره که بره گذشته مادر بری رو بکشه .. یعنی قانونا اینجای فیلم اشتباهه.. کسی هم توضیحی براش داره عابا؟؟ با دقت بخونین

  • امیر . ر
   در پاسخ به امیر . ر

   بعدش .. ایبار ثاون فلش رو ساخت .. اگه ایبارد ثاون از صفحه روزگار محو میشد و یعنی انگار وجود نداشته از اون پس باید فلش هم میمرد .. بعدش اگه این فلشی که خودمون میبینیم تو فیلم رو ایبارد ثاون مجبور شده ساخته پس اون فلشی که تو آیندس و با ثاون دشمنه رو کی ساخته ؟؟ قانونا همون هم باید بری آلن باشه .. یادتون باشه بری چرا فلش شد .. بخاطر جاموندن ثاون تو زمان گذشته و تموم شدن انژیش بخاطر مبارزش با فلش آیندهیه..پس منتظر موند و فلش رو ساخت .. در نتیجه فیلمه یه جای کارش میلنگه .. حتی تو لحظاتی که ایبارد ثاون دکتر ولز واقعی رو کشت.. بخاطر اینکه چهرش رو بدزده و خودش رو جای اون جا بزنه ..تا زود تر شتاب دهنده رو بسازه .. این یعنی وقتی ولز واقعی رو کشته که جامونده از زمان .. پس چرا وقتی داشت مادر بری رو میکشت همون قیافه دکتر ولز رو داشت .. ؟؟ درصورتی که این قبل دزدیدن چهره دکتر ولز بود

  • امیر . ر
   در پاسخ به امیر . ر

   اگه ایبارد ثاون مرد و نابود شد .. یعنی دیگر در آینده وجود ندارد .. یعنی دیگر هیچ دلیلی برای مرگ مادر بری آلن وجود ندارد .. دیگر ایبارد ثاونی نیست که به عقب برگردد و او را بکشد .. گرفتین مطلبو؟؟پس یعنی دکتر ولز واقعی و زنش باید زنده بمانند .. پس یعنی این فلش باید نابود شود .. زیرا قانونا نباید وجود داشته باشد چون ایبارد ثاون محو شده اورا ساخته..پس یعنی سیسکو و همکاران بری هیچ وقت دیگه نباید دور هم جمع بشن .. چون اونارو ایبارد دور هم جمع کرده بود .. اما میبینیم که همه چیز سر جای خودشه و خیلی مزخرفه که اصن درست نیست و با عقل جور در نمیاد .. در آن واحد باید همشون نابود میشدن .. فلش نیازی نبود به آینده برگردد .. اگر همینجا فلش مخالف رو میکشت جلوگیری میکرد از حمله دوباره اون به گذشته .. بعدش اصن هدف ایبارد مشخص نبود .. میخواست بری براش راه ورود به آینده رو باز کنه .. و دراون صورت نمیتونست بری حال حاضر رو بکشه.. پس تهدیدی برای بری الان نبود و اگه میرفت آینده دوباره همون آش و همون کاسه .. باید برمیگشت خونه بری اینا و مادرش رو میکشت و انرژیش تموم میشد .. و دوباره روز از نو روزی از نو
   همتون سر کارین .. این اصن قابل هضم نیسست

   • Artemis
    در پاسخ به امیر . ر

    حرف های شما درسته ولی فقط از یه لحاظ.یعنی اینها همه حالت ها و احتمالاته که شما گفتی.وگرنه سفرزمانی تا حالا که انجام نشده،پس هیچکس نمیدونه واقعا چی پیش میاد.و همین اتفاقات تو سریاله که جذابش کرده

   • parsa
    در پاسخ به امیر . ر

    دوست عزیز اولا وقتی ثاون به گذشته برگشت با قیافه ی خودش بود دوما وقتی ثاون مادری بری رو کشت و ولز رو کشت و بری رو تبدیل به فلش کرد تاثیر خودش رو در زمان حال گذاشت
    بعد شما اگر قسمت اخر رو نگاه کنید می بینید که بعد مرگ ایبورد زمان دچار نقص میشه به همین دلیل اون سیاهچاله ایجاد میشه
    بعدش اگر کارتون flashpoint رو دیده باشید می بینید که بری مادرش رو نجات داد و دیگه فلش نبود

   • assassin
    در پاسخ به امیر . ر

    سلام
    داداش واقعا نقدت به دلم نشست ایول
    مخصوصا جایی که گفتی هممون سرکاریم اگه ثاون از اون حفره عبور میکرد
    خخخ میگم خوب شد نرفت ها وگرنه باید هی مینشستیم فصل اول رو تکرار کنیم
    ولی کلا قانونای سریال خیلی احمقانس

  • milad milan
   در پاسخ به milad milan

   من که به کُل گیج شدم .
   همتون خسته نباشید

  • Albowrzarrow
   در پاسخ به Albowrzarrow

   سریال فقط ارو …
   بعد فلش و غیره…
   شخصیت کاریزماتیک اولیور با بازی فوق العاده amell واقعا یه جورایی سریال زاینده ای شده برای بقیه سریال ها مثل فلش و افسانه های فردا
   باور پذیر ترین شکل ممکن از یک سریال و تفاوت های فوق العاده با کمیک که واقعا اونا رو از هم جدا میکنه…مارک گوگنهایم طوری کمیک رو تصفیه کرده و اشکالاتش رو گرفته و جاش به هیجانات داستان مثل ماجرای ۵ سال لیان یو یا نبرد دیوانه وار فصل ۳ با راس الغول اونو لایق احترام کرده…البته من به شخصه سریال فلش رو هم خیلی دوست دارم اما ارو به هیچ وجه قابل مقایسه نیست…

  • آرمین آذر
   در پاسخ به آرمین آذر

   چرا دیگه راجب سریال the flash , arrow , gotham حرفی نمیزنید ؟ از وقتی فصل جدید شروع شده کلا فراموشش کردین !

  • AlIrEzA
   در پاسخ به AlIrEzA

   ???salam…in serial har chand modat ye ghesmat biron mide

  • اميررضا
   در پاسخ به اميررضا

   واقعا عالى بود من خودم دیر شروع به دیدن أین سریال کردم و امروز اونو تموم کردم.خیلى عالى بود.همه چى عالى بود تو فیلم و من واقعا کاراکتر سیسکو رو دوست داشتم و همیشه طرفدارش بودم.ممنون از زحماتتون.اگه میشه یه مقاله درباره سیسکو بنویسید.واقعا نیازه چون هیچ جا مقاله اى جدا در مورد سیسکو نوشته نشده حتى تو ویکى پدیا.همه خارجین.باز هم ممنون.

  • میترا آسوده
   در پاسخ به میترا آسوده

   آیا میدانید در فصل دوم سریال فلش چه بلایی سر بری آلن می آید؟آیا میمیرد و یا در آینده باز میگردد

  • محسن
   در پاسخ به محسن

   سلام
   فصل چهار میاد یا نه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

   • پرهام
    در پاسخ به محسن

    بعید میدونم و به احتمال زیاد تموم شده ولی نکته جالبش این بود که نه تو خود سریال زد پایان نه مترجم محترم اشاره ای کرد ولی چیزی که مشخصه وقتی بری آلن که ابر قهرمان سریاله نباشه یعنی تموم شده.