نقد و بررسی فیلم CAPTAIN AMERICA : CIVIL WAR

توسط : در تاریخ : دوشنبه, جولای 4th, 2016

افزودنی‌های جدید، قهرمانان قدیمی و سرنوشت قدرتمند‌ترین قهرمانان زمین

poster-large

توجه: این نقد، داستان فیلم را فاش نمی‌کند.

 

فیلم : کاپیتان آمریکا : جنگ داخلی

کارگردانان : آنتونی روسو و جو روسو

نویسندگان : کریستوفر مارکوس و استیون مک فیلی

بازیگران: کریس اوانز – رابرت دنی جونیور – اسکارلت جوهانسون- پاول راد- سباستین استن – الیزابت اولسن و ….

کمپانی: دیزنی- مارول

مدت زمان: ۱۴۷ دقیقه

بودجه: ۲۵۰ میلیون دلار

منتقد: جیم وجوودا (منتقد آی جی ان)

امتیاز: ۷.۸ از ۱۰

مترجم : فرنوش فدایی

 


 

“کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی” برای “کاپیتان آمریکا: سرباز زمستان” و “انتقامجویان: عصر اولتران”، دنباله‌ای لذت‌بخش ولی پر نقص محسوب می‌شود. فیلم به اندازه‌ی سرباز زمستان نیرومند یا جذاب و همه گیر نیست، ولی در عین‌حال نسبت به عصر اولتران در مدیریت تعداد زیادی کاراکتر به مراتب موفق‌تر عمل می‌کند.
بعد از حوادث پر هزینه و مرگبار  اولین فیلم “انتقامجویان”، “سرباز زمستان” و “عصر اولتران”، رهبران دنیا درخواست می‌کنند بر روی قدرتمندترین قهرمانان زمین، نظارت داشته باشند. آیرن من (رابرت داونی جونیر) حاضر به امضای تفاهم‌نامه‌ی ساکوویا می‌شود، در حالی که کاپیتان آمریکا (کریس اوانز) کاملا مخالف این قرارداد است. بعد از یک حمله ی مرگبار به قصد جان رفیق قدیمی کاپیتان، باکی بارنز یا همان سرباز زمستان (سباستین استن)، کاپیتان تصمیم می گیرد تا مکان دوست قدیمی‌اش را پیدا و از او محافظت کند، در عین حال تونی استارک و انتقام جویانی که طرف او هستند، ضرب العجلی تعیین کرده‌اند که کاپیتان و باکی را متوقف کنند تا عناصر خصمانه‌تری به سمتشان سرازیر نشوند. در حالی که قهرمان های جدید به نزاع ملحق می شوند جبهه‌بندی ابرقهرمانان در مقابل هم کم‌کم شکل می‌گیرد، و یک کینه‌جوی مرموز، هلموت زمو (دنیل برول)، نقشه‌های سایه‌وار و طولانی‌مدت خود را عملی می‌سازد.
این فیلم همانطوری که باید باشد، فیلم کاپیتان است و استیو راجرز یک بار دیگر ثابت می‌کند که قلب و روح جهان مارول است. او مرد خوبیست که باید تصمیمات سخت بگیرد، و به رغم اینکه توسط دوستان ابرقهرمانش همراهی می شود، ولی اساسا در این جهان تنهاست. نبرد ایدئولوژیکی او با تونی درگیر کننده است، ولی هرگز از سطح تکرار مکرر یک سلسله استدلالی در خلال سراسر فیلم پیش تر نمی رود و هر دو طرف کار هایی انجام می دهند که نمایان سازند چرا ممکن است حق با دیگری باشد.

2015CaptainAmerica_CivilWar_301015.article_x4
داونی جونیور به نوبه ی خود به شخصیت عبوسی که تونی استارک باشد تبدیل می شود، حتی دمدمی مزاج‌تر از چیزی که در “عصر اولتران” و “آیرن من ۳” بود. او قطعا دلایل خوبی برای کوتاه آمدن دارد ، اگرچه این طعم جدید کاراکترش، جذابیت و سرگرمی بذله‌گویانه‌ای را که آیرن من مدت زیادی به آن تکیه کرده بود تا به مخاطب عرضه کند تضعیف می‌کند. ایدئولوژی متفاوت او از کاپیتان، مسئله‌ی بغرنج فلسفی جنگ داخلی و نبرد واقعی فیلم است. ولی، مثل آن فیلم دیگر ابر قهرمان علیه ابر قهرمان سال ۲۰۱۶، این مناقشه‌ی بی‌پروا و تکراری به آرامی و به مرور زمان ضعیف میشود.
خوشبختانه در هر دو فیلم “جنگ داخلی” و “بتمن در برابر سوپرمن”، نیاز هواداران به آنکه خسارات وارده به مردم و شهرها به رسمیت شناخته شود مرتفع گردید. این فیلم اما در عین این واقع‌گرایی موفق شد به آن یگانه عنصر متمایزکننده‌ی فیلم‌های ابرقهرمانی – فراز از واقعیت-  توسل بجویند. اینطور نیست که بگوییم فیلم های ابرقهرمانی نمی توانند یا نباید به مسئولیت اخلاقی قهرمانان یا انعکاس نگرانی‌های دنیای واقعی اشاره ای کنند، ولی علی‌الدوام در این باب سخن راندن و انداختن تمام تقصیرات بر دوش قهرمانان داستان (و تعمیم آن به گرده‌ی بیننده) نتیجه‌ای جز ملال‌اوری بی‌پایان و زائل شدن تمام نقاط لذت سرگرم‌کننده‌ی ژانر را دربر نخواهد داشت.
به همان اندازه ای که رابطه ی کاپیتان و تونی در بوته ی آزمایش قرار می گیرد، هواخواهی برومنتیک کاپیتان نسبت به باکی است که از هر چیز دیگری پیشی میگیرد. سباستین استن بار دیگر انسانیت را در جنگجوی قاتل خونسردی که بازی میکند پیدا می کند، و حتی رقابتی بر سر علاقه‌ی کاپیتان به فالکون (با بازی آنتونی مکی) آغاز می کند. رابطه‌ی این دو کمیک ریلیفی است که کمک می کند تا فضای پر تنش و حتی لحن تاریک فیلم تعدیل شود. می‌توانید حدس بزنید چه کاراکتر دیگری خنده را به جنگ جهانی می آورد؟ هم محله‌ای دوست داشتنی شما و عضو جدید دنیای مارول که بسیار انتظارش را می‌کشیدیم.
بی چون و چرا باید گفت اسپایدرمن بهترین قسمت فیلم است. او نه تنها سپر کاپیتان را می‌دزدد، بلکه فیلمش را هم می دزدد. البته چیزی که ممکن است دوست نداشته باشید که بشنوید این است که: اسپایدی کاملا از داستان تفکیک‌پذیر است. می توان او را حذف کرد بدون اینکه هیچ تفاوتی در روایت داستان ایجاد شود.
در هر صورت، تام هاولند موفق شد با نقش آفرینی‌اش نشان دهد که چه چیزی پیتر پارکر را به قهرمانی بزرگ و دوست داشتنی بدل می‌سازد و مخاطبین را در حالی که از او بیشتر می خواهند رها می کند. و بعد از پنج حضور در صفحه نمایش بزرگ، تا به اینجا هاولند نزدیک‌ترین و بهترین شباهت با کاراکتری که کمیک ها می‌شناسیم را داشته.

Captain-Aem-3

برخلاف اسپایدرمن، جداناپذیرترین عنصر از طرح داستانی در فیلم، تازه وارد مارول، بلک پنتر (با بازی چادویک بزمن) است که به اندازه ی ثور هم شاهوار و هم قدرتمند است.صحنه های مبارزه ی پنتر به شدت جذابند، کاستومش عالی بنظر می‌رسد، و آرک احساسی‌اش نیاز به یک داستان اصلی در فیلم آینده ی خودش را توجیه می کند. مانند اسپایدی، مخاطب بیشتر از این کاراکتر می خواهد و مایه ی تاسف است که غلاف تاربفت عنکبوت محبوب جهان مارول توجهی که بلک پنتر لایق آن است را در بر گرفت و دزدید.
تماشای تلاش ویژن برای انسان بودن، دوست داشتنی و بامزه است. تصویر او در حالی که یک سوئتر و تی شرت پوشیده است و در آشپزخانه کار می کند، حسابی شما را به خنده می اندازد. علاقه اش به اسکارلت ویچ (الیزابث السن) واضح است ولی از عناصر اصلی داستان نیست. اینکه اغلب به ویژن وظایف خانه داری داده می شود اعصاب خورد کن است. آن هم وقتی که در لحظات خاصی در میدان نبرد، وجودش لازم است. بیشتر مواقع با او مثل یک سگ نگهبان با یک “سنگ بی نهایت” رفتار می شود.
همینطور به عنوان ویلن داستان، زمو ( در اینجا دیگر بارون نیست) که توسط دنیل برول بازی میشود، به جمع رو به افزایش و پرجمعیت ویلن های مارول که توسط بازیگران خوبی ایفای نقش شده‌اند ملحق می‌شود. فیلم های مارول که به نظر می‌آید از تمام ویلن‌ها به جز لوکی قطع امید کرده‌اند، تاکید خود را بر درگیری قهرمان هایشان با یکدیگر گذاشته‌اند. با اینکه انگیزه ی زمو خیلی انسانی و متقاعد کننده است، طرح واقعی‌اش تحت بررسی دقیق قرار نمی گیرد و به اتفاق‌های تصادفی زیادی متکی است. (بیشتر به آن پرداختن، باعث لو رفتن بخشی از داستان می شود.)

Black Widow Civil War
بدون شک، صحنه ی مبارزه ی فرودگاه در جنگ داخلی بهترین صحنه ی ابرقهرمانی است که در صفحه نمایش بزرگ نشان داده شده است. این یک رویای شهوانی طرفداران کامیک بوک است که به هر کاراکتری لحظه ای می دهد تا در نبرد بدرخشد. اسپایدرمن طعنه زنان وارد می شود، پنتر با استایلی تماماً متعلق به خودش رد می شود، و انت من (پاول راد) به هر دوی این تازه وارد ها تقابلی درخور تحویل می‌دهد که ارضاکننده ترین لحظات برای طرفداران خواهند بود . این سکانس مبارزه ی ابرقهرمانی است که مردم از فیلم به یاد خواهند داشت و گیک ها تا سال ها درباره اش حرف خواهند زد.
ولی درحالی که این صحنه ی مبارزه ی حیرت آور اتفاق می افتد، نبرد نهایی با همه ی احساسی بودنش، به طور قابل توجهی بدون انرژی است. هرچند خوب است که مرحله ی نهایی و اوج آن شامل یک دستگاه پرتال دیگر در آسمان یا شهر در حال سقوط نیست، ولی همچنین کاملا به دسیسه های زمو وابسته است و یک لحظه ی “آها” که بنظر می رسد کمی اجباری است فقط برای اینکه به تضاد بین کاپیتان و تونی اضافه شود در آن محوریت دارد.
همه ی صحنه های اکشن سینمایی فیلم به اندازه ی صحنه ی فرودگاه خوب از آب درنیامده اند. اگرچه سرعت دیوانه وار صحنه های بین اونجرز و کراس بونز (فرانک گریلو) بیشتر از چیزی‌ست که انتظارش را دارید.همچنین یک لحظه بین استیو و یکی دیگر از کاراکتر ها وجود دارد که بنظر می آید درست پرداخت نشده است و وقتی اتفاق می افتد بطرز شدیدی در داستان نامناسب است. و در نهایت، اگر منتظرید تا مارتین فریمن را در دنیای مارول ببینید، بهتر است که سطح انتظارتان را پایین بیاورید، چون کار زیادی انجام نمی دهد.

11
در نهایت، می خواهم به توئیتی که درست بعد از دیدن فیلم ارسال کردم اشاره کنم که در آن از فیلم به عنوان یک “ناامیدی” یاد کردم. “کاپیتان آمریکا: سرباز زمستان” فیلم مورد علاقه ی من از دنیای مارول بود، هوشمندانه، شخصیت محور، عملگرا، با احساس، با دل و جرات و مشتاقانه بود و چیز مهمی برای گفتن داشت. در حالی که “جنگ داخلی” قطعا بعضی از همان گزینه ها را اجرا کرده بود، ولی من به سادگی آن را به اندازه ی فیلم قبلی اش تاثیر گذار ندیدم. به همین دلیل این فیلم برای من ناامید کننده بود. از آنجایی که “جنگ داخلی” اصلا هم بد نیست، شاید عبارت ضعیفی برای گفتن باشد. این فقط یک فیلم خوب است، در تضاد با چیز محشری که من  امیدوارش بودم.

 

ترجمه از فرنوش فدایی
کپی‌رایت © ۲۰۱۶ فانتزیِ کمیک
هرگونه کپی‌برداری بدون ذکر منبع مجاز نمی‌باشد.


  • پارسا
   در پاسخ به پارسا

   وباز هم نقدی متعصبانه از ign 7.8 واقعا ممنو😐😐😐

  • عرشیا
   در پاسخ به عرشیا

   چه عـــــجــــــب!
   ایول بالاخره پست گذاشتین!

  • FEIZ
   در پاسخ به FEIZ

   چه عجب
   ببین کی (چه سایتی) برگشته.
   این آخرین کم کاری ها تنها باری بود که دیگه هر روز به سایت سر نزدم.

   همچین از دیدن مطلب جدید شکه شدم که نظرم رو بعدا در مورد فیلم میگم و نقد میگم.

  • alireza
   در پاسخ به alireza

   عالیییییییییییی بود!!!!
   لطفا سایت را به حالت قبل برگردونید خیلی کماخبار میزارید!!

  • comic fun
   در پاسخ به comic fun

   نا امید کننده ؟ اینجا سایت دی سی فناس؟ به نظر من از سرباز زمستان بهتر بود.
   کلا با این نقد ثابت شد که اینجا جای دیسی فناس خاک تو سرتون با اون نقدتون.
   همه ی صحنه اکشن هم عالی بود.
   فیلم هم نقس های زیادی هم نداشت.
   اصلا شما نقد کردن بلدی؟
   گند زدی با امید واریت.
   واقعا واستون متاسفم…

  • Comic fan
   در پاسخ به Comic fan

   فیلم سرگرم کننده و جذابی بود
   وجود انت و رویارویی اسپایدرمن و کاپیتان و البته بلک پنتر جذاب بود
   بستر برای فیلم بعدی امادست و البته ایندفعه برای اولین بار یه ویلین قدرتمند وجود داره که معلوم نیست چجوری قراره جلوشو بگیرن
   بشدت منتظره دکتر استرنج هستم بنظرم یکی از جذابترین و خاص ترین هاست
   همه ی اینها و سکانس فرودگاه و….در کل فیلم رو دوست داشتنی کرده بود
   اماااااااااااااااااااا
   بشخصه از دیدن بتمن و سوپرمن بیشتر لذت بردم سکانس های درگیری و نبرد و البته بدعت های خاصی در این فیلم بود که مو به تن من راست کرد
   اصلا به نحوه ی داستان پردازی و اشکالاتی که همه ی منتقدان و…گفتند کاری ندارم چون هر کار بزرگی اشکالاتی داره من فقط یه طرفداره فیلم های کمیکی هستم و قطعا شخصیت های b v s بسیار بسیار حماسی و خاص و پر قدرت هستن و بتمن هم همونیه که باید باشه همون بتمنی که جاتیس لیگ نیاز داره یه رهبر مغرور و خاص البته لباسش مشکی بود بهتر میشد
   در نهایت هر دو فیلم کیمیا هستن برای کسانی که عشاق کمیک هستن دیدن بتمن و…بعد ۴ سال رو پرده نقره ای و رویارویی و حتی دیدن کاپیتان راجرز در کنار انت من و اسپایدرمن
   باید ممنون هالیوود بود که با صرف صدها میلیون دلار ما رو خوشحال میکنه
   با سپاس از فانتزی کمیک

  • بوفچه
   در پاسخ به بوفچه

   به نظر من فیلم فوق العاده ای بود و خیلی بهتر از طلوع عدالت. بهترین صحنه اش هم جایی بود که کاپتان سپرش رو به خاطر حرف آیرون من می اندازه. و با این حرف:
   فیلم به اندازه‌ی سرباز زمستان نیرومند یا جذاب و همه گیر نیست
   شدیدا مخالفم.

  • babak
   در پاسخ به babak

   In FilmVaghean Mitonest Kheili Behtar,Bashe Ba Marge Cap Kheili Chiza Avaz miShod,Vali Nashod, Darkol HamonJori KE Goftid Filme Khubi Bod Vali Shahkar Nabod Va NEsbat Be Winter soldier PAein Tar Bood,

  • babak
   در پاسخ به babak

   Darbare Martin Freeman ham gharra nabod ziad bashe fekr konam, dakhele Black Panter Bishtar Hast In Shakhsiat

  • kia spider
   در پاسخ به kia spider

   مسخره ها به اینم می گید نقد؟؟؟
   اصلا سایت از رتبه فوق العاده عالی به چرت ترین سایت کمیک تبدیل شده.این همه خبر اومده بعد شما اومدید این فیلمو نقد کردید که ۲ ماه پیش اکران شد.پر فروش ترین فیلم سال تا به حال بوده…کلا سایتتون واقعا….

   • Iman
    در پاسخ به kia spider

    الان مشکل این نقد چی بود !؟ 😐
    نکنه انتظار امتیاز ۱۰ رو داشتی ؟ 😐😂
    راستی ؛ مگه معیار سنجش کیفیت یه فیلم به فروششه ؟ 😂
    اگه به فروش باشه که ترنسفورمرز بهترین فیلم سال ۲۰۱۴ ــه 😐
    در مورد سایت هم خلاصه میگم :
    فانتزی کمیک حتی اگه بقول خودت تبدیل بشه به “چرت ترین سایت کمیک” ، باز هم می ارزه به سایت هایی که توش یه سری متعصب برای تنفر از فیلم های دیگه ، دلیل میارن 😉

    • ali
     در پاسخ به Iman

     اولا شما سعی کن کمتر حرف مفت بزنی کل خبر رو پر کردی اون فیلمی که با ترانس فرمرز باید مقایسه بشه BVS بود و اون نمره متا تازه براش زیاد هم بود باید کمتر میشد مجموع نمرات نقد ها از بس اشغال بود چشمات رو باز کن برو همه نقد هاشو بخون هر دو رو بعد بیا بگو خوبه خود وارنر به غلط کردن افتاده بود دو هفته بعد اکران فیلم داشت صحنه حذف شده نشون میداد اخه کدوم کصخلی میاد دو هفته بعد اکران صحنه حذف شده نشون میشه همه بازیگر ها داشتن فیلم رو توضیح میدادن که مثلا اینطوری بود اونطوری بود از بس همه چی تو فیلم مبهم بود برو یکم از کامنت های خودت خجالت بکش در مورد سایت هم بگم خر سر کوچمون هم میدونه این سایت ۹۸ درصد DC فن هستن و اون سایت هم مارول فن هست چرا داری حرف الکی میزنی اون دلیل هایی که اورده بود ۷۰ درصدش رو منطق بود و براشون جوابی نداری

     • ali
      در پاسخ به ali

      ترانسفورمرز

     • Iman
      در پاسخ به ali

      اولا حرف مفت رو اون دسته از فن بوی ها میزنن که به لطف یه سایت مارول فن متعصب با کمیک آشنا شدن 😉
      دوما علت مثال زدن ترنسفورمرز این بود که اون دوستی که من جوابشون رو دادم ، دیگه کیفیت فیلم رو بر اساس فروشش نسنجه
      سوما من اگه تعریفی هم از BvS کردم ، بر اساس نسخه Extended بوده
      هرچند بنظر خود من تنها ایراد نسخه ی اکران شده ، تدوین افتضاح فیلم و چند تا حفره توی داستانه (که اکثر حفره های داستانی توی نسخه Extended برطرف یا کم رنگ تر شده بود)
      ۷۰ درصد اون دلایل منطقی بود !؟ 😐😐😐
      حالا صرف نظر از اکثر دلالیل که مزخرف بود ؛ ما هم اصلا متوجه نشدیم که توی اون مقاله (😂😐) بعضی دلایل رو دو بار به کار برده بودن
      در نهایت هم بازم تکرار میکنم که #تعصب_چیز_خوبی_نیست

    • پارسا
     در پاسخ به Iman

     اونوقت فانتزی کمیک اصلا متعصب نیس

    • پارسا
     در پاسخ به Iman

     ببخشیدا ولی اون سایت سگش میارزه به فانتزی حداقل دلیل میارن ولی شما به ign اعتماد میکنی که برا همه رو شده دیسی فنه واقعا متاسفم برا کمیک ایران که همچین آدمایی هستند که نمیتونن موفقیت سایتای دیگه رو ببینن.الان من بگم برین سایت alexa رو ببینین میگین مبع نیس ولی دیگه رو شده که شما عقده ای ترین آدمایین میدونم که چاپ نمیشه اومدم جرف دلمو بزنم

     • Iman
      در پاسخ به پارسا

      حالا با کل حرفات کاری ندارم (چون تکراریه و دیگه به همه اثبات شده یه سری رو نمیشه توجیه کرد)
      ولی جدا چه ربطی به الکسا داره !؟ 😐😐😐😐
      الکسا فقط سایت های مختلف رو بر اساس “لینک های ورودی ، تعداد بازدید از وب سایت و …” رتبه بندی میکنه (که این موضوع هم راهش مشخصه دیگه 😐 تبلیغات توی سایت های مختلف و پربازدید)

  • محمد
   در پاسخ به محمد

   اقا خواهشن سایت رو راه بندازین :(((((
   ملت رد دادن خدایی اخه دیوانه طرف ترجمه کرده از سایت ign چه ربطی به این سایت فانتزی داره به اینا گیر میدین اون اطلاعت اون بالا رو گذاشتن که امثال شما بخونین 😐
   فیلم خیلی خوبی بود ولی من با سرباز زمستان بیشتر حال کردم.
   اسپایدر منش ولی عالی بود عالی

   • ali
    در پاسخ به محمد

    این که مشخصه IGN به فیلم های DC نمره خوبی میده چرا از سایت امپایر نذاشت رفت اومد دست گذاشت روی اون نقد های پایین ۴ تا نقد ۱۰۰ داشت اون همه نقد بالا رفته چی گذاشته

  • The Joker
   در پاسخ به The Joker

   مرسی بابت ترجمه.خب بنظر من از اون چیزی ک انتظار میرفت ضعیف تر عمل کرد مخصوصا قبل اکران که نمرات فیلم اونقد بالا بود توقع چیز بیشتری داشتم(روتن ۱۰۰% :|).یه جاهایی حفره هایی بود که یکم تو ذوق میزد,اوایل فیلم کمی حوصله سربر بود ولی خوب جمع و جور کردن,بازیگرا و کرکترا همه عالی(بارون زیمو شاید در حد خیلی خوب 😀 )مخصوصا بلک پنتر ک اولین حضورش بود.اکشن فیلم خوب بود مخصوصا سکانس فرودگاه ک انقد خوب کار شده بود اکشن آخر فیلم زیاد به چشم نیومد :|.بیچاره تونی,دلم واسش سوخت 🙁 (اسپویل!!!!!!)دوستشو ک به شت دادن فیلم کشتن ننه باباشو گذاشتن براش دهن خودشم سرویس کردن و رفتن 😀 جا داشت ماسکشو دربیاره بزنه زمین و با جمله ی شت به این زندگی صحنه رو ترک کنه 😀 در کل فیلم در حد انتظارم نبود ولی خب تجربه ی خوبی بود.ناگفته نماند نسخه آلتیمیت بی وی اس خیلی برام جذاب تر بود…!

  • marc
   در پاسخ به marc

   متاسفانه اصلاً نقد قابل قبولی نبود.

  • whatever
   در پاسخ به whatever

   معلوم نیست کدوم ‍؟@#٪#@!ی گرفته این فیلم رو نقد کرده.

  • عرفان
   در پاسخ به عرفان

   عاشق شدن ویژن رو به اسکارلت ویچ رو تو فیلم متوجه شدم ولی مگه ویژن ساخته آلترون نبود که تونی استارک و تور اونو کامل کردن؟آخه یه ربات انسان نما که فقط یه سنگ قدرت رو کلش گنجونده شده چطور میتونه احساس داشته باشه؟
   از عصبانیت نمگیم واسم جای سوال بود وقتی تو فیلم متوجه شدم.

   • فرنوش فدایی
    در پاسخ به عرفان

    ویژن فقط یه ربات انسان نما یا یه وسیله نیست، کاراکتریه که قوه ی تفکر داره، احساس داره. و این رابطه ی احساسی ای که با اسکارلت ویچ داره، نه تنها توی فیلم بلکه توی کمیک ها هم نشون داده شده.

  • عرفان
   در پاسخ به عرفان

   ولی حداقل از نواقص اش میگفتین آدم قانع بشه همینطوری میگین پر نقص هستش.اونجر ۲ و کاپیتان آمریکا ۲ از کجا پر نقص بود؟
   بعد این همه ماه میاین پست میزارین حداقل توضیحات درست حسابی بدین.

   • فرنوش فدایی
    در پاسخ به عرفان

    نقد درباره ی فیلم جنگ داخلی هست و ترجمس. منتقد همه چیز رو تا جایی که اسپویل نشه توضیح داده.
    درباره ی کاپیتان امریکا۲ یا همون سرباز زمستان هم باید بگم منتقد نگفت نقص داره! اتفاقا ازش تعریف کرده و گفته بقدری اون کار خوب بود که سیویل وار نتونسته بود بپای اون برسه و توقعی که ازش داشتو برآورده نکرده بود!

  • Iman
   در پاسخ به Iman

   نقد منصفانه ای بود
   حقیقتا با اون امتیازایی که گرفت ، انتظارم خیلی بیشتر بود.
   واسم جای سواله که چرا بازیگرا و کارگردان سیویل وار ، قبل از اکران فیلم خیلی تاکید میکردن که “این فیلم دنیای سینمایی مارول رو برای همیشه تغییر خواهد داد !!!!” 😐😐

  • Iman
   در پاسخ به Iman

   الان این نقدش مشکل داشت !!!؟ 😐😐 متعصبانه !؟ 😐😐😐😐
   خب طرف منتقده دیگه 😐 کارش نقد کردنه
   جالبه الان به این نقد (چون امتیازش به فیلم عالی نبوده) میگن متعصبانه 😐
   چطور زمان اتشار نقد های BvS ، همین منتقدا نقدشون درست و کامل بود ، الان غلطه !؟
   عجــــب 😐

   • kia spider
    در پاسخ به Iman

    به خاطر اینکه BvS نمره ای گرفت حقش بود خیلی ضعیف بود ولی جنگ داخلی خیلی عالی عمل کرد و حقش نمره بالا بود این…

    • Iman
     در پاسخ به kia spider

     “به خاطر اینکه BvS نمره ای گرفت حقش بود” :
     من خودم بعد از نظرات منفی کسانی که این فیلم رو دیدن و همینطور نظر منتقدا ، انتظار یه فاجعه رو داشتم . ولی اثری که تماشا کردم ، نقطه ی مقابل “فاجعه” بود که فقط یه سری فن بوی و متعصب خیلی ازش بد میگن و براش دلایل تنفر مینویسن
     “جنگ داخلی خیلی عالی عمل کرد و حقش نمره بالا بود ” :
     جنگ داخلی فقط یه اثر عامه پسند بود که توجه منتقدا رو هم جلب کرد . هرچند نمیشه گفت این فیلم خوب نبود ولی به عنوان یه دنباله برای فیلم “کاپیتان آمریکا : سرباز زمستان” فقط یه پسرفت بود

   • پارسا
    در پاسخ به Iman

    از نظر فنی ثابت شده که ign دیسی فنه میبینید هر ایده که مارول میده میگن تکراری و مزخرف ولی دیسی به به نمیگین چرا نقد های دیسی اول تو ign میاد در ضمن ۶٫۸ برایbvs زیاد هم هس ۷٫۸ از اونجرز ۲ کمتر از اونجرز بهنر بود نمره کم

  • بی نهایت
   در پاسخ به بی نهایت

   با این که فیلم جذاب و زیبایی بود اما فکر کنم بیشتر شخصیت ها اضافی بودن مثلا اصلا حضور انت من رو درک نمیکنم چون فقط تو مبارزه فرودگاه بود حالا کلینت بارتون یه چیزی اون عضو قدیمیه ( هرچند که حضور اون هم تو این فیلم چندان تاثیر گذار نبود. ) ولی این اسکات یهو پیداش میشه و میره تو تیم کپ …

   • jefri
    در پاسخ به بی نهایت

    شما چی کار داری
    هر چی قهرمان بیشتر فیلم بهتر
    آقای بی نهایت

    • بی نهایت
     در پاسخ به jefri

     اولا:
     من نظرم رو تحمیل نکردم.
     دوم:
     شخصیت زیاد میاری تو فیلم باید حواست به همشون باشه و اینطوری خوب در میاد فیلم.
     الان بیشتر از کارکتر ها گم بودن تو فیلم.
     ببین مثلا اسپایدرمن رو خوب اوردن تو فیلم هرچند الکی رفت تو تیم تونی ولی خوب داستان خودشو داشت.
     رابطه رومانتیک شارون و استیو هم خوب به تصویر نکشیدن.
     فیلم قشنگی بود ولی به پای سرباز زمستان نمیرسه.

   • ali
    در پاسخ به بی نهایت

    اولا هنگ پم با تونی استارک کلا مخالفه و حالا چی برسه که ثبت نام ابرقهرمان ها و اجازه از دولت هم وسط بیاد به نظر خودت الان انت من نباید تو فیلم میبود با این دلایل

    • بی نهایت
     در پاسخ به ali

     مرد مورچه ای برای چی اومد اصلا پیش کپ؟
     (اسپویل)
     میخواستن برن پیش زیمو که جلوی نقشه اش رو بگیرن ولی چون قضیه چندتا سرباز زمستان دیگه وسط بود گفتن ما کم هستیم باید یه چند نفر دیگه بیان کنارمون برای همین کلینت و اسکات اومدن کمک و اصلا قرار نبود با تونی و تیمش مبارزه بکنن که اسکات بخاطر این بیاد تو تیم کپ.

  • Iman
   در پاسخ به Iman

   احتمالا هشدار اسپویل :
   حالا با این کار نداریم چرا ویژن با اون همه قدرتی که داشت ، هیچ حرکت خاصی توی فرودگاه در مقابل تیم کاپیتان انجام نداد (حتی برای متوقف کردنشون)
   ولی دقیقا چرا کویین جت رو نابود نکرد ؟ 😐😐😂

   • parker
    در پاسخ به Iman

    دلیل اصلیش اسکارلت ویچ بود. ولی خودش هم گفت که قلبا با مبارزه موافق نیست و تا حدی هم با کاپیتان موافقه. البته اون صحنه هم یه ذره سوتی داشت قبول دارم.

   • ali
    در پاسخ به Iman

    وقتی به فیلم BVS میگی فوق العاده و به فیلم CW میگی مزخرف و با این دلایل پشمی مشخصه هیچی حالیت نیست اولا ویژون مخالفه کشتنه تیم کاپ هم قصد نداشت کسی رو بکشه اگه توجه کنی رودی وقتی تیر بهش میخوره فالکون میره دنبالش که نجاتش بده همون قدری که ویژن قدرتمند هست اسکالت ویچ هم قدرتمند هست خیلی راحت میتونست تو زیر یکی دو دقیقه همشون رو بکشه ولی این کار رو نکرد چون نمی خواست همدیگه رو بکشن خوبه دیدی موقع فرار اسکالت از حبس خانگی ویژون نتونست از قدرت اسکالت خودش رو رهایی بده اون همه طبقه اسکالت فرستادش زیر زمین سعی کن اول فیلم رو بفهمی بعد نیای هذیون بگی انگار جنگ جهانی راه انداختن که همدیگه رو بکشن حتی تو خود کمیکش هم هیچکس نمی خواست اون یکی رو بکشه یادم نیست اسمش چی بود وقتی اون تو تیم کاپ مرد اسپایدی تیم ایرون من رو ترک کرد رفت تو تیم کاپ

    • Iman
     در پاسخ به ali

     چقد چرت و پرت نوشتی
     اولا من کی به سیویل وار گفتم مزخرف !؟
     دیگه این یه چیز مشخصیه که “Captain America : Civil War” در مقایسه با “Captain America : The Winter Soldier” دارای یه سری مشکلات بود و واقعا در حد امتیازاتی که گرفت ، نبود (هرچند بنظرم امتیازی که نقد بالا به فیلم داده منصفانه ست)
     ثانیا ؛ مگه من گفتم ویژن تیم کپ رو بکشه !؟
     گفتم توی نبرد فرودگاه ، زمانی که کاپیتان با باکی داشتن میدویدن سمت کویین جت ، چرا ویژن کویین جت رو نابود نکرد که کاپیتان و باکی ، راه فراری نداشته باشن !؟
     حداقل وقتی میخوای جواب یکی رو بدی ، اول چیزی که نوشته رو درست و کامل بخون

   • بی نهایت
    در پاسخ به Iman

    اتفاقا برو کلیپ “کاپیتان آمریکا جنگ داخلی چگونه باید به پایان میرسید؟” رو ببین توش ویژن این کارو کرد 😀

  • black.robin
   در پاسخ به black.robin

   نقد خوبی بود. به مواردی که فکر میکردم اشاره کرده بود.
   دوستان معترض میتونن به جای فحاشی و نشون دادن میزان درکشون جواب نقد ها رو بدن.

  • sobhan
   در پاسخ به sobhan

   are be nazare mana film knob bod valid on afar bakhshie filmy marvel ro nadasht

  • علیرضا
   در پاسخ به علیرضا

   دوستانی که به نقد در نظر خودشون ده میدن بهتره این نقدو نخونند و از نقد ایراد نگیرن:-\

  • محسن
   در پاسخ به محسن

   سلام ، جایی بهتر از اینجا پیدا نکردم !! خواستم بدونم این فیلم رو زیرنویس نمیکنید ؟ ( هم این فیلم و هم سایر فیلم های کمیکی ) زیرنویس زیاد هست ولی چون تخصص سایت کمیک هست زیرنویس های اینجور فیلم ها رو هم اگر خودتون بزنید خیلی بهتره هست . مثلا من زیرنویس Ant-man رو از همینجا گرفتم و خیلی خوب به همه نکته ها و easter egg ها اشاره کرده بودین و اگر اسمی از کسی برده میشد شما توضیح داده بودین که چه نقشی داره . احتمالش هست این فیلم و سایر فیلم ها هم زیرنویس کنید ؟