نقد و بررسی فیلم چهار شگفت انگیز Fantastic Four

توسط : در تاریخ : جمعه, آگوست 14th, 2015

چهار اخمو

چهار بیگانه‎ی جوان به دنیایی موازی و خطرناک سفر می‎کنند که شکل فیزیکی آن‎ها را به طرز عجیبی تغییر می‌دهد. این ۴ نفر باید تلاش کنند تا کنترل قدرت‎های جدیدشان را به دست گیرند و همچنین برای نجات زمین با دوستی قدیمی که حالا تبدیل به دشمن آن‎ها شده مقابله کنند.

نقد و بررسی فیلم چهار شگفت انگیز Fantastic Four
میانگین امتیاز کاربران از 117 رأی

کارگردان: جاش ترانک

نویسنده: جرمی اسلیتر، سایمون کینبرگ، جاش ترانک

بازیگران: مایلز تلر، مایکل بی. جوردن، کیت مارا، جیمی بل، توبی کبل و …

تاریخ اکران: ۷ آگوست ۲۰۱۵ در آمریکا

مدت: ۱۰۰ دقیقه

ژانر: اکشن، علمی‌تخیلی، ماجراجویی

خالقان: استن لی، جک کربی

دریافت تریلر

منتقد: جیم ویودا از IGN


بازسازی «چهار شگفت‌انگیز» از نظر زیبایی‌شناختی شلخته و از نظر سینمایی فیلمی خنثی است و باعث می‌شود که با نگاه به گذشته، دو فیلم قبلی «چهار شگفت‌انگیز» محصولات بهتری به نظر بیایند. نه، «چهار شگفت‌انگیز» یک فاجعه‌ی تمام عیار نیست؛ هر چند این مسئله تا پایان راه دوام نمی‌آورد و فیلم در پرده‌ی آخر از یک فیلم علمی تخیلی خشک به فیلم ابرقهرمانی احمقانه‌ای تبدیل می‌شود که از در آوردن روابط میان خانواده، فضای شاد و روح کمیک‌های کلاسیک مارول باز می‌ماند.

«چهار شگفت‌انگیز» ماجرای دانشمند نابغه «رید ریچاردز» (مایلز تلر) را از مدرسه ی ابتدایی تا گرفتن بورسیه‌ی کامل موسسه‌ی «بکستر» دنبال می‌کند؛ جایی که دکتر «فرانکلین استورم» (رج ای کیتی) و دخترخوانده‎اش «سو» (کیت مارا) و شاگرد سابق رنجورش «ویکتور وان دووم» (توبی کبل – بله، فیلم اسم نفرت‌انگیز «ویکتور دومیکوف» که جایگزین «وان دوم» کرده بود را کنار گذاشت.) به کمک وی نیاز دارند تا اولین دستگاه ترابُعدی (انتقال میان بعدی) را بسازند. مسلماً آن‌ها موفق می‌شوند اما این موفقیت بدون «رید»، «سو»، «ویکتور» و اعضای جدید گروه یعنی «جانی استورم» (مایکل بی جوردن) و «بن گریم» (جیمی بل) امکان‌پذیر نبود. اما «منطقه‌ی منفی» بر آن‌ها اثر می‌گذارد و آن‌ها تبدیل به ابرانسان می‌شوند. لذا «دوم» (به معنای نابودی) با پیروی از نام خود تصمیم به نابودی دنیا می‌گیرد و این وظیفه‌ی گروه چهارنفره‌ی مشهور است که جلوی او را بگیرند.

این فیلم پر از موقعیت‌های از دست رفته است. «رید» و «بن» از کودکی با هم دوست بوده‌اند اما فقط چند صحنه‌ی مشترک در فیلم دارند. هیچ رابطه و کنش و واکنش متقابلی میان چهار شخصیت اصلی وجود ندارد. من مطمئنم که «بن» تا قبل از سکانس آخر فیلم یک کلام هم با سو حرف نمی‌زند. عاقل و بالغ‌ترین و مسئولیت‌پذیرترین فرد در گروه «سو» است و این طور به نظر می‌رسد که او از «رید» خوشش می‌آید اما هیچ عشقی در این میان دیده نمی‌شود. در اولین ماجراجویی گروه در «منطقه‌ی منفی» که باعث دگرگونی آن‌ها می‌شود «سو» همراهشان نیست و پس از بازگشت آن‌ها به صورت اتفاقی تحت‌تاثیر اثرات «منطقه‌ی منفی» قرار می‌گیرد و دگرگون می‌شود. صحنه‌های مربوط به تغییرات بدنی آن‌ها در فیلم کم هستند، اما فیلم به هیچ عنوان به تاثیرات احساسی ناشی از این دگرگونی‌ها نمی‌پردازد. آن‌ها از ماموریت برمی‌گردند، به آن‌ها آرام‌بخش تزریق می‌شود و مورد آزمایش قرار می‌گیرند تا اینکه ناگهان جمله‌ی «یک سال بعد» ظاهر می‌شود و می‌بینیم که آن‌ها تا حد زیادی به قدرت‌های خود مسلط شده‌اند.

«بن» عبوس با وضعیتش کنار آمده است، در واقع «جانی» از اینکه دولت از او به عنوان یک ابزار استفاده کند لذت می‌برد، و «سو» نیز با اینکه می‌گوید بازیچه و ابزار آن‌ها نخواهد شد، در یک پایگاه سری دولتی در تلاش برای مسلط شدن بر قدرت‌های خویش است (این پایگاه را «تیم بلیک نلسون» می‌گرداند که بی‌وقفه در حال جویدن آدامس است). وضعیت «رید» چه می‌شود؟ او فرار می‌کند. بله او همچون «بروس بنر» می‌گریزد و در این زمان لباس ایمنی خود را سرهم بندی کرده و در تلاش است تا «بن» را پیدا و او را معالجه کند. فیلم با دوران کودکی «رید» آغاز می‌شود (که نسخه‌ی مشابه کودکی جورج کلونی در فیلم Tomorrowland  است.) و «بن» نیز آزمایشات علمی دیوانه‌واری انجام می دهد اما موفق نمی‌شود که توجه بدترین معلم علوم جهان را (با بازی گوینده‌ی «هومر سیمپسون»، «دن کاستلانتا») جلب کند. «رید» جدی جدی یک دروازه‌ی ترابُعدی را درست جلوی چشم این معلم علوم به وجود می‌آورد اما او با این حرف که «رید» به شعبده‌بازی متوسل شده، کار او را زیر سوال می‌برد! و بعد بلافاصله فیلم تلاش‌های انجام شده در موسسه‌ی «بکستر» را نشان می‌دهد.

علی‌رغم اینکه فیلم فرآیند اختراع دستگاه ترابُعدی را بیش از حد کش می‌دهد، هیچ فرصتی به «رید»، خانواده‌ی «استورم»، و «ویکتور» داده نمی‌شود تا با یکدیگر آشنا شوند یا اینکه به مخاطب مجالی دهد تا آن‌ها را بشناسند. شخصیت «رید» کم‌تر از بقیه رازآلود باقی می‌ماند، با این حال هیچ یک از این شخصیت‌ها دوست داشتنی نیستند. «بن» آخرین نفری است که به جمع آن‌ها اضافه می‌شود اما شما هیچ‌وقت او را نمی‌بینید که به جز «رید» با بقیه ارتباط برقرار کند و با هم‌تیمی‌هایش آشنا شود. رابطه‌ی اعضای گروه با هم، به تصویر کشیده نشده و بیرون از وقایع فیلم رخ داده است. بنابراین زمانی که اعضای تیم برای نبرد آخر با «دوم» جمع می‌شوند هیچ حس نشاط، هیجان و موفقیتی میانشان نیست.

رابطه و پیوند اعضای یک خانواده میان این شخصیت‌ها برقرار نشده است، تا جایی که «جانی» و «سو» تنها چند صحنه‌ی مختصر و سرسری با یکدیگر دارند. این افراد بیش‌تر از آن که شبیه یک خانواده‌ی حقیقی باشند که حاضرند برای یکدیگر به جهنم هم رفته و پشت یکدیگر را خالی نکنند، شبیه کارکنان اداره‌ای هستند که در اتاق استراحت تنها با یک دیگر سلام علیک دارند. هر چه می‌خواهید راجع به دو قسمت قبلی «چهار شگفت‌انگیز» بگویید، اما حداقل آن‌ها فضای شادی داشتند و رابطه‌ای میان شخصیت‌هایشان برقرار بود.

 

«ویکتور» خیره‌سر به هوش «رید» رشک هم نمی‌برد و حتی رابطه‌ی دوستی-دشمنی هم میانشان وجود ندارد. تا زمانی که «دوم» دگرگون شده و در پرده‌ی آخر فیلم  ظاهر می‌شود ما این مورد را مشاهده نمی‌کنیم. در پرده‌ی آخر است که فیلم از ریل خارج می‌شود. فیلم می‌خواهد به یکباره تبدیل به فیلمی ماجراجویانه شود در حالی که برای آن تلاشی نکرده است و هیچ یک از پی‌ریزی‌های لازم برای یک گروه درخور را انجام نداده است. خود «دوم» ظاهری افتضاح دارد؛ از زمان «گرین گابلین» در فیلم اول «اسپایدرمن» چنین نقاب بی‌احساسی را بر چهره‌ی یک شخصیت پر دیالوگ ندیده‌اید. «دوم» شبیه مرد حلبی داستان جادوگر شهر آز است که چراغ گردان دیسکو شده است. ایده‌ی جوش خوردن لباس ایمنی به بدنش منطقی است اما واقعا لازم بود که چنین بدریخت و مبتذل به نظر بیاید؟ این امر مایه‌ی تاسف است زیرا «توبی کبل» بازیگر خوبی است اما به لطف داستان دل‌مرده و کارگردانی بی‌ذوق، او نیز همچون دیگر بازیگرهای با استعداد فیلم به حال خود رها شده تا در نقشش دست و پا بزند.

قدرت‌های ماورایی «دوم» به هیچ عنوان با عقل جور در نمی‌آیند. او قادر است هر کاری انجام دهد؛ از حرکت دادن اجسام از راه دور گرفته تا منفجر کردن سر افراد در یک چشم برهم زدن. با توجه به اینکه در مورد او چیز زیادی نمی‌دانیم، نقشه‌اش برای نابودی دنیا من‌در آوردی و بی‌منطق به نظر می‌رسد. همچنین فیلم ایده‌ی بیش از حد استفاده شده‌ی «دروازه‌ی نیرویی در آسمان که زمین را در معرض نابودی قرار می‌دهد» را به کار می‌گیرد. ترفندی که در اکثریت قریب به اتفاق فیلم‌های ابرقهرمانی اخیر به کار گرفته شده است. دیدن اتحاد «چهار شگفت‌انگیز» برای مبارزه با بزرگ‌ترین دشمنشان در نبرد نهایی فیلم عاری از هرگونه هیجان و غافلگیری است، چون پیوند و همبستگی یک خانواده را در میان شخصیت‌ها مشاهده نکرده‌ایم. تلاش فیلم برای به تصویر کشیدن شوخی «جانی» و «بن» در آخرین لحظه‌ی فیلم تنها به شخصیت «جانی» وجهه‌ای ناخوشایند می‌بخشد. «وقت لت و پار کردنه» تکه کلام «بن» نیز از گزند فیلم در امان نبوده است زیرا فیلم این طور نشان می‌دهد که برادر بزرگ «بن» در کودکی هرگاه که می‌خواسته او را کتک بزند از این تکه کلام استفاده می‌کرده است!

فیلمبرداری مجدد برخی سکانس‌ها به لطف تکرار پیاپی اشتباهات فاحش موجود کاملا واضح‌اند. تغییر مدل موی «سو» و رنگ بلوند موهایش این موضوع را به راحتی به تماشاگر لو می دهد. همچنین ته ریش «رید» از یک اتاق به اتاقی دیگر ناپدید می‌شود. جلوه‌های بصری فیلم پیش‌پا افتاده است و بیش‌تر با فیلم‍‌های ساخته شده در سال ۲۰۰۵ برابری می‌کند تا ۲۰۱۵٫ «تینگ» در هیچ لحظه‌ای از فیلم چیزی بیش‌تر از یک شخصیت کامپیوتری نمی‌نماید و عاری از ویژگی واقع‌گرایانه‎ای است که مارول توانست با هالک بدان دست یابد.

در کل فیلم از نظر زیبایی‌شناختی بی روح است و از حس خفگی و محدودیت رنج می‌برد انگار که تمام فیلم را در یک انبار فیلمبرداری کرده باشند. از شهر نیویورک که بخش بزرگی از کمیک‌های «چهار شگفت‌انگیز» را تشکیل می‌دهد خیلی کم در این فیلم استفاده شده است. فقط در یک قسمت فیلم نمای نیویورک را از پنجره می‌بینیم اما باقی فیلم در تاسیساتی که در آن دستگاه تله‌پورت را می‌سازند، یک پایگاه دولتی، و «منطقه‌ی منفی» (معروف به «سیاره‌ی صفر») رخ می‌دهد. حتی «بتمن» هم هر از گاهی نور آفتاب را به چشم می‌بیند. صحنه‌های ابتدایی فیلم در نیویورک در اویستر بی، لانگ آیلند واقع شده‌اند پس به اطلاعتان برسانم که خبری از خیابان ینسی و دار و دسته‌اش نیست، جناب «بن گریم».

اولین خانواده‌ی مارول لایق آن است که هالیوود بهتر از این‌ها با آن برخورد کند. اما این چهارمین تلاش برای فیلم ساختن از این شخصیت‌هاست (بله من نسخه‌ی منتشر نشده از «چهار شگفت‌انگیز» ساخته‌ی کورمن پروداکشن در ۱۹۹۴ را هم حساب کرده‌ام) و هنوز هم حق مطلب در رابطه با آن‌ها ادا نشده است. راه حل پیشنهادی اکثر طرفداران برای این معما آن است که فاکس همان طور که پیش از این «دردویل» را به مارول پس داده بود، حقوق «چهار شگفت‌انگیز» را هم به آن‌ها پس دهد. اما اگر هم چنین اتفاقی بیفتد آیا مخاطبان قادر خواهند بود تا لقبی بیش از «معمولی» را به برند «چهار شگفت‌انگیز» نسبت دهند؟

نتیجه

«چهار شگفت‌انگیز» غیرقابل دیدن یا افتضاح محض نیست. فقط بیش از حد پیش‌پا افتاده، تهی از انرژی، شگفتی، ذکاوت و شوخ طبعی است. «چهار شگفت‌انگیز» داستان افرادی را روایت می‌کند که در صدد یافتن اسرار ماورای این دنیا هستند اما ذره‌ای نشان از سر زندگی و نشاط در این فیلم وجود ندارد. این فیلم به اندازه‌ی ساختمان‌های بی روحی که شخصیت‌ها در طول فیلم در آن مدفون شده‌اند سرد و تاریک است.

FF review


  • s.kravinoff
   در پاسخ به s.kravinoff

   با تشکر از جناب کرمی به خاطر نقد خوبشون
   راستش لیاقتش خیلی کمتر از این نمره بود شما بهش لطف کردید انقدر زیاد دادید.
   این فیلم خیلی خوب میتونست از یکی از داستانهای برتر دووم یا چهار شگفت انگیز بهره بگیرد ولی نگرفت.
   نسخه من که پرده ای بود حتی قابل دیدن هم نبود.تو همون ۹۰ دقیقه که داشتم میدیدمش حوصله ام زیادی سررفت.هنوز از اینکه دشمنی به بزرگی دووم رو انقدر بد نشون دادند عصبانیم.

   در آخر باید بگم که این فیلم حتی از بتمن و رابین هم بدتر است.حداقل بتمن و رابین بازیگران درست و درمانی داشت اما این … و یک تبریک هم به هواداران بتمن بدهکارم چون بتمن و رابین یک رتبه ارتقا یافت و همچنین کت وومن خرگوش نما.حالا باید دید جاش ترانک میتواند همه چیز را گردن فاکس بندازد و خودش را از قعر جدول بدترین کارگردانان فیلمهای کمیک بوکی خلاص سازد یا باعث ارتقا رتبه ی استاد شوماخر نیز میشود.
   امیدوارم سال ۲۰۱۶ با آنهمه فیلم ابرقهرمانی جذابش ، تاثیر ff را در ژانر ابرقهرمانی و محبوبیت آن کم کند.بتمن و سوپرمن به همراه جنگ داخلی نشون بدن جلوه های ویژه و اکشن یعنی چی.دکتر استرنج یاد بده که خلاقیت یعنی چی و جوخه ی خودکشی به همه نشون بده که با حداقل جلوه ی کامپیوتری میشه فیلمی خوب و چه بسا شاهکار ساخت.

  • دایا
   در پاسخ به دایا

   امیدوارم فاکس بعد این فیلم دست از سر ۴ شگفت انگیز برداره… برسه به مارول…

  • Sir M
   در پاسخ به Sir M

   امتیازش دقیقا شبیه fantastic four 1994 یعنی تا این حد مزحکه
   ۳/۹ از ۱۰

  • Slade
   در پاسخ به Slade

   بعدا بعضیا میان میگن اسنایدر بده انگار جلوهای ویژه کار اسونیه همین فیلم اگه جلوه های خفنی مثل کارای زک داشت اگر از لحاظ منتقدین هم موفق نمیشد لااقل فروشش تضمین شده بود

  • Artemis
   در پاسخ به Artemis

   فکر میکنم همه قبول دارن که این فیلم متاسفانه بدترین فیلم کمیکی تاریخه…فقط امیدوارم زودتر به مارول برگردن.هرچند در اونصورت هم سخته که مارول اونو وارد mcu کنه

  • خیلی امتیاز بالاییه الله وکیلی!
   من که تا دکتر دومو دیدم شیفت دیلیتش کردم!

  • iron man
   در پاسخ به iron man

   فقط یه سوال شما چطور با کیفیت پرده ای متوجه ته ریش شدین؟؟؟؟؟؟؟؟ من رنگ چشماشون هم نمی دیدم!!!!!!!

  • iron man
   در پاسخ به iron man

   حد اقل ۲ قسمت قبلی شاید عنوان تیم بودن رو یدک می کشید ولی آلان داره بهش لگد می زنه!!!!!!!!!

   • Artemis
    در پاسخ به iron man

    دو تا قسمت اول و مخصوصا خود قسمت اول به نظر من خیلی خوب بود
    آدم تیم بودنشکن رو احساس میکرد
    ولی انگار تو این نسخه چنین چیزی وجود نداره

    • Shazam
     در پاسخ به Artemis

     دوتا فیلم اول خوب بود؟ چهار شگفت انگیز ۲۰۰۷ که اونقدر بد،مزخرف و غیر چهار شگفت انگیزی بود خوب بود؟فیلمی که حتی فیلم چهار شگفت انگیز محسوب نشد خوب بود؟ چهار شگفت انگیز ۲۰۰۵ باز یه چیزی حداقل میشد به زور تا آخر تحمل کرد ولی چار شگفت انگیز ۲۰۰۷ ؟!!!=-O

  • batman
   در پاسخ به batman

   فیلمی که نیکوست از کمپانی اش پیداست

   • s.kravinoff
    در پاسخ به batman

    نه دیگه آقا اینجوری هم بد نگید.همین فاکس کلی ایکس من ساخته .مثلا همین days of future past چه قدر خوب بود.البته این بار روباه حیله گر جلوی شیرها سر خم کرده بود…

   • New Goblin
    در پاسخ به batman

    Days of Future past-First Class-Wolverine 2013
    اینا فیلمای بدی هستن؟؟؟!!!
    شما اول یه بررسی بکن بعد الکی حرف بزن!

  • batman
   در پاسخ به batman

   فیلم ارزش دانلود داره؟؟

  • دایا
   در پاسخ به دایا

   فاکس سره ددپول همچی گندی نزنه صلوات!

  • siavash
   در پاسخ به siavash

   امید وارم که مارول قهرماناشو از فاکس بگیره تا بقیه ی اونارو خراب نکرده

  • man of steel
   در پاسخ به man of steel

   لایق امتیاز پایین تر از ۵ هم بود…
   من واقعا نمیدونم داستان ریبوت FF چیه.حداقل اون قبلیه قابل دیدن بود و داشت به جاهای قشنگی (گالاکتوس) میرسید..
   به هر حال امید به سال ۲۰۱۶ دارم تا این خرابی FOX با فیلم های DC و Marvel بر طرف بشه.

  • حجت مزارعی
   در پاسخ به حجت مزارعی

   جدا خیلی متاسف شدم..بازیگرای لایقی داشت…مایلز تلر و مایکل بی.جردن آینده درخشانی داشتن اما این فیلم گند زد بهشون…
   امیدوارم بدنش مارول…اما خو اخبار حاکی از اونه که فعلا قصدشو ندارن و دارن دنبال کارگردان برا قسمت بعد میگردن…حتی فکر کراس آور با ایکس منارو هم هنوز دارن

   • Mr.Osborn
    در پاسخ به حجت مزارعی

    تو یه نقد وبررسی خارجی خوندم اعتبار بازیگراشم حتی رفته زیر سوال …. در این حد چرته فیلمش؟؟!!

    • ADC
     در پاسخ به Mr.Osborn

     مزخرف مزخرف مزخرف
     اصلا بهش فکر هم نکن .
     راستی اگر دقت کنید یک قسمت از فیلم به خیلی کوتاه اون جایی رو نشون میده که توی فیلم x men days of future past مگنیتو توش زندانی بود .

  • مهدی
   در پاسخ به مهدی

   آقا چرا جشنواره D23 رو پوشش نمیدین؟؟؟

  • Mr.Osborn
   در پاسخ به Mr.Osborn

   ممنون بابت نقد … 😀

   آقا به نظر من فعلا دانلود نکنیم بهتره … اونوری ها با کیفیت Imax دیدن میگن جلوه های ویژش افتضاحه ..وای به حال کیفیت camera !!!

  • Shazam
   در پاسخ به Shazam

   با تشکر از جناب کرمی بابت ترجمه این نقد.

   درباره این فیلم که حرف ها زده شد و متاسفانه این فیلم نه تنها بدترین فیلم کمیک بوکی تاریخ شده بلکه اعتبار چند بازیگر آینده دار هالیوود هم به خطر انداخت و کارنامه جاش ترانک و فاکس رو هم خراب کرد(که البته این وسط مقصر خود ترانک و فاکس هستند)

   به نظر من نمره ۱ هم برای این فیلم زیاده چه برسه به پنج !

   متاسفانه چهار شگفت انگیز در سینما به ته سیاهچال سقوط کرده اند و مشخص نیست که کی از این سیاهچال بیرون میان.

  • green lantern
   در پاسخ به green lantern

   بچه ها کسی خبر از سریالPowerless داره؟NBCمیسازه(N:نمیسازم..B:بسازم..C:کنسل میکنم!!!) سریال کمیک بوکیه مربوط به دی سی هم میشه!!

  • cpu
   در پاسخ به cpu

   با تشکر بابت نقد
   درسته شما میگید این بازیگرا افتضاحا ولی مثلا مایلز تلر بازیگر خوبیه (فیلم جدیدشInsurgent)اما برای رید ریچاردز افتضاحه اخه این چجوری می خواد هیمون تورچ(جانی استورمن)رو مثلا برای جوانیش نصیحت کنه اخه بهش میخوره کوچکتر از خود جانی و بقیه اعضای گروه و ارتباط گیرایی هم با سو نداره بعدشم من نژاد پرست نیستم اما جانی نباید سیاه پوست باشه اخه موی طلاییش کجا رفته.

   • Mr.Osborn
    در پاسخ به cpu

    آره ولی در کل بازیگراش خوب نبودن… یا بزار اینجوری بگم: بازیگرای بهتری هم بود !!
    همین دوست عزیزمون که در insurgent هم هست … خودم مثلا ازش خوشم نمیاد …. یا مثلا همون هیومن تورچ…اما خوب دلیل اصلی خراب کاری این فیلم جلوه های ویژه ی افتضاحش بودهه ظاهرا

  • Erfanunity
   در پاسخ به Erfanunity

   من فیلم رو دیدم یک زره خوب بود مشکلاتش: قیافه دووم اصلا شبیه خواسته ها ما نبود
   داستان تبدیل شدنشون به چهار شگفت انگیز خیلی طولانی بود و صحنه جنگ خیلی کم بود
   یه زره خوب بود بقیه حوصله سر بره

  • آرمان
   در پاسخ به آرمان

   آخه هیومن تورچ رو چرا سیاه پوست کردن. یکی از نماد های خوشتیپی مارول بود
   مگه داریم ؟ مگه میشه؟

  • nima
   در پاسخ به nima

   فاجعه بود روند فیلم خیلی سریع بود که اصلا احساس کردم شروع و پایانش برام ۱۰ دقیقه بیشتر طول نکشید بازیگراش هم باب میل نبودن

  • Amir Ali
   در پاسخ به Amir Ali

   نظر همه برام خاص هست
   اما این فیلم کل دو قسمته قبلی هم خراب کرد
   ۱ ساعت و ۵۰ دیقه فقط حرف و اتفاق های مسخره افتاد ۱۰ دیقه جنگ با ویکتور یا دکتر Doom
   یعنی ویکتور که تو قسمت اول اون همه زدنش الان ۱۰ دیقه افتاد ول کن با نداریم خدای اینو با مرد پولادین مقایسه نکنید خدایی

4 شگفت‎انگیز Fantastic 4

img

گروهی شجاع از 4 فضانورد با نام‎های رید، سو، جانی و بن. این تیم قدرت‎های خود را پس از قرارگرفتن در معرض پرتوهای کیهانی بسیار زیاد و در سفری به فضا به دست می‎آورند. آن‎ها با تغییرات جدیدشان تبدیل به 4 شگفت‎انگیز می‎شوند و این قدرت‎ها را در راه منفعت بشریت استفاده می‎کنند.