نقد و بررسی فیلم مرد مورچه‌ای Ant-Man

توسط : در تاریخ : شنبه, جولای 18th, 2015

اعجوبه‌ی کوچک، غافلگیری بزرگ!


کارگردان: پیتون ریدAnt-Man

نویسنده: ادگار رایت، جو کورنیش، آدام مک‌کی و پل راد

بازیگران: پل راد، مایکل داگلاس، اونجلین لیلی، کوری استول و …

تاریخ اکران: ۱۷ جولای ۲۰۱۵ در آمریکا

مدت: ۱۱۷ دقیقه

ژانر: اکشن، علمی‌تخیلی

خالقان: استن لی، لری لیبر، جک کربی

دریافت تریلر

منتقد: روث کورنت از IGN

امتیاز: ۸٫۷ از ۱۰

نقد و بررسی فیلم مرد مورچه‌ای Ant-Man
میانگین امتیاز کاربران از 103 رأی


مارول در طی هفت سال اخیر، دنیای سینمایی خود را از قهرمانان و تبهکاران خارق‌العاده‌ای پُر کرده است. برای مثال، ابرسربازی که متعلق به دوره‌ی زمانی دیگری است، ماموران حرفه‌ای و آموزش‌دیده‌ی شیلد، میلیاردری بسیار باهوش و زیرک، هیولایی خشمگین و شکست‌ناپذیر، و یک خدا اعضای گروه اونجرز را تشکیل می‌دهند. بنابراین عجیب است که انتظار دیدن ریزترین قهرمان جهان را داشته باشیم.

با وجود اینکه تماشاگران به‌راحتی یک هم‌رزم از مرگ بازگشته در سرباز زمستان، بیگانگان بنفش و سبز رنگ گوناگون، راکون سخنگو، گیاهی خوش قلب (جیمز گان کارگردان فیلم «محافظین کهکشان» معتقد است که گروت یک گیاه است و درخت نیست، هرچند این مسئله به بحث ما مربوط نمی شود.) و تقریبا هر چیز دیگری را که استودیو عرضه می کند می‌بینند و می‌پذیرند، هنوز عده‌ی زیادی حیرت‌زده مانده‌اند و می‌گویند: «باشه، قبول…اما آخه مرد مورچه‌ای؟» اما چیزی که می‌خواهم بگویم نه‌تنها مخاطبان عام بلکه طرفداران پر و پاقرص کمیک را نیز غافلگیر خواهد کرد. فیلم «مرد مورچه‌ای» یکی از قابل‌هضم‌ترین فیلم‌های مارول تا به امروز است و شخصیت اصلی آن هم قهرمانی کاملاً موجه و باورپذیر است.

اسکات لنگ (پل راد) مثل بقیه‌ی افراد نیست. او به زندان رفته است و جرمی که مرتکب شده به ذهن کمتر آدمی خطور می‌کند و معدود افرادی قادر به انجام آن هستند. با این وجود انسانی عادی است و با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می‌کند و مصمم است تا پدر بهتری برای دخترش (با بازی اَبی رایدر فروتسان بانمک و دوست‌داشتنی) باشد و خود را در مخمصه‌ای انداخته که راه گریزی از آن ندارد. بیش‌تر ما می‌توانیم حداقل یکی از این مشکلات را درک کنیم. وقتی اسکات وارد دنیایی می‌شود که فراتر از تصوراتش می‌باشد، عکس‌العملی مضحک از خود بروز می‌دهد که حاکی از تردید اوست و همین موضوع اساس دنیای فیلم را تشکیل می دهد و باعث می‌شود تا مخاطب آن را هضم کند.

موفقیت فیلم ناشی از انتخاب بی‌نقص بازیگران آن است. راد شخصیتی تودل‌برو دارد و اگرچه سا‌ل‌هاست که یک ستاره‌ی سینماست، هنوز آنقدر که باید و شاید مطرح و محبوب نیست. مایکل داگلاس در نقش هنک پیم جذبه‌ی خاصی به فیلم می‌بخشد. هنک پیم مسئول و مالک لباس مرد مورچه‌ای است و اکنون اسکات را مامور می‌کند تا لباس مرد مورچه‌ای را به تن کند. سرزندگی و حس بازیگوشی موجود در بازی داگلاس به خوبی با لحن فیلم هماهنگی دارد. این فیلم، کمدی عجیب و خوش‌ساختی است که خود را در دل فیلم‌های ژانر سرقت هالیوودی می‌گنجاند و همچنین یک پیچش داستانی کمیکی نیز در خود دارد. اگر شما از طرفداران دنیای سینمایی مارول هستید باید به اطلاعتان برسانم که فیلم با خط داستانی بزرگ‌تری مرتبط است و همچنین وقایع آتی را پایه‌ریزی می کند. چه تک تک فیلم‌های گذشته‌ی مارول را دیده باشید چه نه، باز هم خود فیلم به تنهایی برایتان سرگرم‌کننده و تاثیرگذار است.

مانند دیگر فیلم‌های استودیو مارول، صمیمت و گرمای زیادی در فیلم مرد مورچه‌ای وجود دارد. در خلال تلاش شخصیت‌ها برای نجات دنیا، پدران داستان در پی ترمیم رابطه‌ی خود با دخترانشان هستند و دوستی و جدایی بین استادها و شاگردان داستان رخ می‌دهد. این موضوعات مسائل انسانی هستند و حتی تهدید اصلی داستان ماهیتی زمینی دارد. ایده‌ی وجود سلاحی که قادر است دنیا را دگرگون سازد و در مالکیت یک شرکت خصوصی است آنچنان نو و بدیع نیست، اما مسئله‌ای ملموس است. و این نه پلات داستان، بلکه روابط موجود در فیلم است که باعث تاثیرگذاری و موفقیت «مرد مورچه‌ای» می‌شود.

Ant-Man 1

اونجلین لیلی در نقش هاپ پیم، دختر هنک پیم و همکار اجباری اسکات لنگ، هسته‌ی مرکزی احساسی فیلم است. کشمکش درونی او بازتاب کشمکش‌های بیرونی اوست و دلخوری‌های گذشته‌اش بر ضرورت فعلی که جلوگیری از دستیابی افراد نااهل به پم پارتیکل (فناوری مرد مورچه‌ای) است سایه می‌افکنند. امید و حس خطر قریب‌الوقوع در بازی لیلی به خوبی مشهود است. نکته‌ی جالب در رابطه با بازیگران فیلم، آن است که هر یک به نوبه‌ی خود بخشی ضروری و منحصر به فرد از فیلم را ارائه می‌کنند و با این وجود به بهترین نحو به عنوان یک تیم باهم جفت و جور می‌شوند. مایکل پنا (لوییس پنا)، تی.آی (دیو) و دیوید دسملشین (کرت) نقش همکاران تبهکار لنگ را بازی می‌کنند و به فیلم بار کمدی می‌بخشند. با این حال، این پناست که فرصت درخشش می‌یابد. او بامزه است و کمدی به‌موقع و بی‌نقصی دارد و اگر دیگر عناصر فیلم تا این اندازه خوب نبود، او می‌توانست فیلم را از آن خود کند.

Ant-Man 2

کوری استول بازیگر کاربلدی است که تمام توانش را برای ایفای نقش درن کراس/یلوجکت می‌گذارد، اما همچون برخی از فیلم‌های پیشین مارول، این شخصیت منفی نیز چنگی به دل نمی‌زند و نیاز به بُعد و پرداخت بیش‌تری دارد. اگرچه انگیزه‌هایش مشخص‌اند اما تاثیرگذار نیستند و اغلب نیاز به توضیح دارند و گاهی احمقانه به نظر می‌رسند. از این رو، هدف حضور کراس قبولاندن نیاز وجود سربازهای کوچک به مخاطب است. او ما را با اشتیاقش به این ایده همراه می‌سازد و سر مخاطبان را شیره می‌مالد تا حضور قهرمانی به اندازه‌ی حشره را بپذیرند. او در قالب دیگر شخصیت خود یعنی یلوجکت صحنه‌های مبارزه ی فیلم را سبب می‌شود. در واقع، اکشن فیلم بزرگ‌ترین امتیاز «مرد مورچه‌ای» است. این صحنه‌ها مبتکرانه‌اند و گاهی بسیار خنده‌دار و در لحظه‌ای دیگر پر از تنش و کاملا از دل شخصیت و داستان بر آمده‌اند.

در زمانه‌ای که پلات فیلم‌های کمیکی روز به روز پیچیده‌تر می‌شوند و نیاز به پیش‌زمینه‌ی اطلاعات گسترده‌ی مخاطب دارند، فیلمنامه‌ی این فیلم بسیار سرراست و واضح است. اهل فن شاید وجود طرح اولیه‌ی «ادگار رایت» را دلیل این اتفاق بدانند، اما اگر با کارهای «پیتون رید» آشنا باشید می‌بینید که مُهر وی نیز بر فیلم خورده است. در این مورد، محصول نهایی منسجم است و ماحصل ترکیب دیدگاه متفاوت دو هنرمند و استودیو مارول است. استودیویی که تلاش زیادی کرده تا فیلم‌هایش هم به عنوان یک محصول مستقل عرض اندام کنند و هم در دل یک جهان سینمایی یک دست قرار گیرند. علاقه‌ی خالقان اثر به شخصیت‌ها و داستان در فریم به فریم فیلم مشهود است و به ما مخاطبان فیلم منتقل می‌شود.

Ant-Man 3

نتیجه

مارول با ساخت «مرد مورچه‌ای» یک فیلم مستقل قوی دیگر ساخته است. «مرد مورچه‌ای» نیز مانند دیگر فیلم‌های موفق استودیو در چارچوب دنیای سینمای مارول جای می‌گیرد و همچنین داستانی زیبا، تاثیرگذار و نفس‌گیر را ارائه می‌دهد.


ترجمه از فرید کرمی
کپی‌رایت © ۲۰۱۴ فانتزیِ کمیک
هرگونه کپی‌برداری بدون ذکر منبع مجاز نمی‌باشد.


  • حجت مزارعی
   در پاسخ به حجت مزارعی

   فیلمش باید چیز باحالی باشه…تریلراش که اینطور میگه…
   متاشم شده ۶۴ که نوید یه فیلم خوب رو میده

  • DC fan
   در پاسخ به DC fan

   ممنون و خسته نباشید…
   من این نقدو تو خوده ign خونده بودم البته…مثه اینکه فیلمه خیلی خوبیه…
   فان و سرگرم کننده با بازیگر خیلی خوب…ب نظر نقش هارو خیلی خوب ایفا کردن…
   و با کلی ایستراگ…
   کلا انت من یکی از شخصیت های مورد علاقن تو ماروله…از کل اعضای اونجرز تو یونیورس سینمایی ب جز هاک آی و بلک ویدو انت من رو خیلی بیشتر دوست دارم!!
   راستش بیشتر از اونجرز ۲ واسه دیدن این شورو شوق دارم…
   تا اونجایی ک فهمیدم نشونه هایی از واسپ ام تو این فیلم بوده ک اونم واقعا در حد انت من دوس دارم..امیدوارم همشون عضو اونجرز بشن…البته هنک پیم رو بیشتر از اسکات لنگ دوس دارم ولی اینجا ب نظرم ب همون اندازه دوسش داشته باشم…
   در کل بازم ممنون بابت ترجمه عالی و سرعت عمل 🙂

  • kia marvel111
   در پاسخ به kia marvel111

   ant man عالیه فک کنم ۶۰۰ تا ۷۰۰بفروشه

  • MEHRAD HIDDEN
   در پاسخ به MEHRAD HIDDEN

   ممنون بابت نقد ولی
   آخه مرد حساب!! من هنوز اونجرز رو ندیدم اونوقت نفد انت من میاد رو سایت!
   چرا کیفیت بلوری نمیاد ای خدا!!!!!

  • AGENT OF JUSTICE
   در پاسخ به AGENT OF JUSTICE

   از اون فیلم هایی که باید چند بار دید
   همه که میگن اونجرز ۲ مضخرف بود ولی فک کنم این جبرانه اونجرز رو بکنه{صدرصد میکنه}

   • مرد عنکبوتی
    در پاسخ به AGENT OF JUSTICE

    اگه مضخرف بود جز ده فیلم پروفروش تاریخ نمیشد ههه

   • pourya
    در پاسخ به AGENT OF JUSTICE

    شاید اونجرز ۲ خیلی قشنگ نبود ولی مضخرف نبود

   • parker
    در پاسخ به AGENT OF JUSTICE

    آونجرز ۲ یکی از بهترین فیلم های کمیک بوکیه!!! کی گفته مزخرفه.

   • DC fan
    در پاسخ به AGENT OF JUSTICE

    اقا باید واقعیت رو قبول کرد…
    ب هیچ وجه “مزخرف” نبود…اصلا…مزخرف ب ی چی میگن مثه ترمیناتور یا تومارولند…
    این اون ابهت و خوبی ۱ اش رو نداشت…پس عالی ام نبود…
    فقط ی فیلم واقعا سرگرم کننده بود…ی فیلم خوب…ی فیلم متوسط…
    فروشش هم ب خاطر فیلم های قبلی و کلا مارول بود…

    • AGENT OF JUSTICE
     در پاسخ به DC fan

     من اونجرز۲ رو ندیم چون نمرش از اونجرز ۱ پایین تر شد{و من با اونجرز ۱ زیاد حال نکردم}و سریعو خشن ۷ که زیاد قشنگ نبود ازش پرفروش تر شد و چندتا از دوستام که پردشو دیدن گفتن مضخرفه فکر کردم مضخرفه وگرنه خودمم تعجب کردم چون اون صحنه هایی که تو این سایت گذاشتین یا تریلراش خیلی خوب بود اگه برا فیلمش ارزش قائل نبود صبر نمیکردم فول اچ دیش بیاد

     • AGENT OF JUSTICE
      در پاسخ به AGENT OF JUSTICE

      ولی بازم انت من بهتره

     • Arkham Knight
      در پاسخ به AGENT OF JUSTICE

      به نظر من فیلم اونجرز ۲ رو باید حداقل یه دور دید … اما از نظر کمیکی خوب نبود..به هیچ وجه… از نظر سینمایی هم (ا نظر من ) خوب بود ولی نه مثه اونجرز ۱ … تو این فقط ساختمونا الکی خراب می کردن بعد مثه اونجرز تمر کزش رو خود گروه نبود وشخصیت پردازیش به نظر من ضعیف تر بود … بیش تر به التران و تونی و ویچ و کوئیک سیلور چسبیده بود…اما نباید فروش رو ملاک قرار داد چراکه این فیلم خیلییییییی خرج کرده و پیشینه ۵۰ ساله داره کمیکاش … باید هم فروش بکنه…. همه فیلم کمیکیا باید فروششون خوب باشه (اونایی که یه گروه رو روایت می کنن مخصوصا )

      اما درباره انت من…. تو کمیک دوستش ندارم هر چند هیچ کمیکی ازش نخوندم و واسه این میگم خوشم نمیاد چون اسکی رفته از رو اتم دی سی هست… اما امیدوارم فیلمش فان باشه… اما مثه اونجرز نیست که بخوام با عجله کیفیت پردشو دان کنم… صب میکنیم بلوری بیاد بعد … ممنون بابت نقد D:

      • مرد عنکبوتی
       در پاسخ به Arkham Knight

       آقا شما یک دیل بیار که فیلم کمیک بوکی خوبی نبود آدم با این حرفش خندش میگیره
       بعدشم تو که میگی تو این فیلم ساختمونا الکی خراب میشن پس من او استیل چی؟
       بعدش تو که میگی انت من از رو اتم دی سی کپی شده پس چرا محبوبیتش بیشتره الان حتما میگین چون به شخصیتش پرداخته نشده
       خب چرا دی سی اتم رو دست کم میگیره مگه نمیتونه اونو محبوب کنه چون میدونه اون محبوب تر از انت من نمیشه
       بعدشم انت من با اتم فقط کوچیک شدنشون مثل هم هستن وگرنه زمین تا آسمون از هم فرق دارن
       تو اگه تو کمیک اتم دیدی اتم داره مورچه هارو کنترل میکنه من بهت جایزه میدم

      • مردعنکبوتی
       در پاسخ به Arkham Knight

       آقا یعنی چی اصلا از لحاظ کمیک بوکی خوب نبود
       فیلم خوبی بود
       بعد کی گفته انت من از رو اتم تقلید شده شما به جز کوچیک شدنشون یک شباهت بیار اصلا تو برو یک کمیوی بیار که اتم مورچه هارو کنترل میکنه من بهت جایزه میدم

       • Constantine
        در پاسخ به مردعنکبوتی

        این یکی چه طوره؟ هر دو لباسی درست میکنن و به وسیله اون کوچیک میشن
        دوست عزیز ما خودمون کپی های دی سی هر چند انگشت شمار و کمتر از کپی های مارول ولی قبول داریم یولی خب شما علاقه ای نداری قبول کنی

      • مردعنکبوتی
       در پاسخ به Arkham Knight

       فیلم واقعا

       • cap
        در پاسخ به مردعنکبوتی

        اونجرز ۲ از بهترین فیلم های کمیک بوکیه تاریخه و هرکی هم که میگه مضخرفه حتما یه چیزیش هس….
        حداقل از قسمت اولش که خیلی بهتر بود چون توی اولیش به جز لوکی و استارک بقیه ی شخصیت ها همشون اضافی بودن و توش عدالت رعایت نشده بود ولی توی قسمت دومش قشنک همکاری بین اعضا معلوم بود.
        فقط حیف که با اون رابطه عاشقانه هالک و بلک ویدو گنددددددددددد زدند تو فیلم!!
        اصلا این دوتا توی کمیک هاشونم همدست نبودند تا حالا چه برسه به اینکه عاشق هم باشن!!
        باتوجه به فیلم کاپ ۲ انتظار داشتم با کاپیتان آمریکا رابطه داشته باشه ولی……..
        دیگه عرضی نیس/………

        • Mr.Osborn
         در پاسخ به cap

         درست صحبت کن ظاهرا تو یه چیزیت هست !!!
         اتفاقا کاملا برعکسه….اتفاقا همه میگن عدالت تو اونجرز ۲ رعایت نشد…فرق کمیکی و سینمایی رو نمیفهمی چرا بحث میکنی آخه؟؟
         کوئیک سیلور تو اونجرزه؟؟؟ کوئیک سیلور میمیره؟؟هالک عاشقه رومانوفه؟؟…یکیم دقت کن …فیلم بیش تر تمرکزش رو ویچ و کوئیک والتران و ویژن بود تا اونجرز 😐

  • مردعنکبوتی
   در پاسخ به مردعنکبوتی

   واقعا سرعت عملتون خیلی بالاست
   بعد ببخشید زیرنویس فارسی فیلم رو کی میزارین

   • فرید کرمی
    در پاسخ به مردعنکبوتی

    به محض اینکه یه کیفیت مناسب از فیلم بیاد دست به کار ترجمه میشیم ولی مطمئنا روی نسخه ی بی کیفیت Cam rip نخواهد بود.

  • سروش
   در پاسخ به سروش

   دیروز رفتم برای دیدن ولی انقدر صف شلوغ بود ک بیخیال شدیم و حالا باید چند روز صبر کنم تا روز خالی پیدا کنم
   ولی دوستانی ک رفتن همه ازش تعریف کردن و گفتن ک حتی حاضرن با من بیان ی بار دیگه ببینن
   بیصبرانه منتظر دیدنشم… ممنون بابت نقد ^_^

  • Kane Parker.C
   در پاسخ به Kane Parker.C

   سلام.ممنون نقد خیلی خوبی بود.مشتاق دیدن فیلمم واقعا.
   راستی میگم کمیک Batman Year Oneکی ترجمه میشه؟؟

  • محمد
   در پاسخ به محمد

   دوستان فانتزی کمیک، میشه لطف کنید و لینکهای (سندمن) رو درست کنید.چند وقتی هست که مشکل پیدا کرده اند.مخصوصاً از قسمت ۵۱ به بعد سری اول و همچنین بقیه سری دنیای دریم.کلا همه ی لینکها خراب شدن!!

   • مهران فلاح
    در پاسخ به محمد

    به زودی…
    ولی از این به بعد لطفا تو پست خود کمیک درخواستتون رو بگید. برای ما فرقی نمی‌کنه شما کجا کامنت بذارید ما همه کامنت‎ها رو می‎خونیم. ولی اگه تو پست مربوطه نباشه ممکنه کامنتتون تأیید نشه و ازمون دلخور بشید. ممنون.

   • محمد
    در پاسخ به محمد

    مرسی خیلی ممنون فقط معلوم نیس دقیقا کی؟

  • iron man
   در پاسخ به iron man

   آقا این نسخه ی پرده ای رو نگیرید کیفیتش خیلی آشغاله تهش هم ضبط نشده

  • nightboy
   در پاسخ به nightboy

   خیلی با کاراکتر انت من حال نمی کنم اما به هر حال از هر فیلم خوبی چه مارول و یا ذی سی می بینم و استقبال می کنم
   اونجرز ۲ خیلی به باحالی قسمت یک نبود اما بد هم نبود ۵۰/۵۰ بود
   نقد بسیار خوب و البته سرعت عمل خوبتون ….همین دیگه فانتزی کمیک متشکریم

  • bardia
   در پاسخ به bardia

   به نظرم بازم مارول از دی سی کپی کرده از شخصیت the atom

  • ADC
   در پاسخ به ADC

   خوبه من عاشق اینجور فیلمام .
   امید وارم هرچه زود تر کیفیت های بهترش بیاد .

  • مرد عنکبوتی
   در پاسخ به مرد عنکبوتی

   یک خبر شوکه کننده !!

   سایت Ign به انت من ۸/۷ و به اونجرز ۲ امتیاز ۸ داده
   یعنی انت من امتیازش از اونجرز بالاتره! !

   • مرد عنکبوتی
    در پاسخ به مرد عنکبوتی

    و به اونجرز امتیاز۸/۶داده
    ببخشید حواسم نبود اشتباه نوشتم

   • DC fan
    در پاسخ به مرد عنکبوتی

    خب دیگه…واسه همین میگن ب خوبی قسمت اولش نبوده دیگه…

    پ.ن: انت من و اتم شباهت هاشون بیشتر از کوچیک شدنه ولی خب چون شخصا علاقه ای ب این قضیه تقلید ندارم نمی خوام الکی بحث کنم…الهام گرفتن از ی شخصیت کار بدی نیست…مارول این کارا رو زیاد کرده باید قبول کرد ولی کار بدی نیست…
    شاید در یعضی مواقع نمونه های بهتری هم ساخته شده باشه(منظورم مطلقا انت من نیست)

    • shistozite
     در پاسخ به DC fan

     خواهش میکنم ندونسته نظر ندید اتم سال ۱۹۹۰ اولین بار توی کمیک ها ظاهر شد ولی انت من اولین کمیکش واسه سال ۱۹۶۸ اگه تقلیدی هم صورت گرفته از طرف اتمه

     • shistozite
      در پاسخ به shistozite

      ببخشید ۱۹۷۱ مال اتمه

      • shistozite
       در پاسخ به shistozite

       انت منم ۱۹۶۲

       • S.DC
        در پاسخ به shistozite

        دوست عزیز اشتباه می کنی اتم سال ۱۹۴۰ و انت من سال ۱۹۶۲ خلق شدن پس اتم زودتر بوجود اومده البته من کلا با اینکه بگیم یکی کپی کرده مشکل دارم اگه دی سی فلش داره این دلیل نمیشه که مارول دیگه حق نداشته باشه از یه شخصیت دارای سرعت بالا استفاده کنه.
        البته باید گفت بعضی جاها واقعا کپی شده مثل ددپول که خیلی شبیه به دث استروک حتی فامیلیش ویلسونه.

        • AGENT OF JUSTICE
         در پاسخ به S.DC

         چرا سرش باهم مشکل داشتن همون فلش و کوئیک سیلورهم سرش مشکل داشتن کلا ۱۲ مارول از رو دی سی زده ۷ تا هم دی سی از رو مارول خودشون دادگاهشونو رفتن حقشونو از هم گرفتن باز شما شروعش نکنین

        • davoid123
         در پاسخ به S.DC

         عذر میخوام، ولی اگه حتی یک صفحه کمیک دث استروک و یک صفحه کمیک ددپول خونده باشید، میدونید که شباهت ددپول و دث استروک در اسمشون و شغلشون خلاصه میشه
         نه در رفتار به هم شبیهن و نه در جهت گیری کاراکترشون
         ددپول صرفا نقش کمیک ریلیف رو داره تو داستانا، و قدرت بی اندازه ش و دیوانگیش برای طنزه، دثستروک کلا طنزش فراتر از طنز خشک و جدیت طنزناک نمیره
         چرا انقدر مردم فکر میکنن این بدبخت کپی دثستروکه ؟ ( هرچند احتمالا هدف اولیه کپی بوده بعد یه سری نویسنده اساسا جهت دیگه ای به داستان دادن)

     • Constantine
      در پاسخ به shistozite

      شما بهتره ندانسته نظر ندی
      اتم متعلق به ۱۹۴۰ هستش
      انت من:۱۹۶۲ 🙁

  • مردعنکبوتی
   در پاسخ به مردعنکبوتی

   عالی

  • سروش
   در پاسخ به سروش

   آقا بالاخره موفق شدم ببینمش
   می تونم بگم از هر جهت فیلم فان و تکمیلیه… شاید ب اندازه اونجرز اکشن نداشته باشه ولی ب جاش فضای خوب و ساده ای داره و جوک هایی ک وسطش اومده واقعن تکمیلش کرده
   دلم میخواد خیلی چیزا در موردش بگم ولی خودمم از اسپویل متنفرم. امیدوارم شما هم زود ببینیدش ک آدم بتونه بحث کنه

  • kia marvel111
   در پاسخ به kia marvel111

   کیفیت خوب ازش اومده؟

  • shahrooz
   در پاسخ به shahrooz

   سلام . دوستان جدیدا سینما کوروش فیلمایه کمیک بوکی داره میذاره هم معمولی هم ۳ بعدی مثل فیلمایه بتمن نولان و ایکس من ‍‍‍. و نگهبانان کهکشان . میخاستم ببینم کسی رفته تا حالا اینجا ؟ کیفیتاش چطوره میرزه بریم؟ خیلییی ممنون

  • سراج
   در پاسخ به سراج

   فیلم ها موجود مورچه ها خیلی بامزه است خیلی بسیارعالیست

اسکات لنگ Scott Lang

img

دزد سابق و کارشناس الکترونیک. اسکات لنگ بعد از هنک پیم دومین کسی است که لباس انت‎من Ant-Man را بر تن می‎کند. او هم عضو اونجرها و هم عضو 4 شگفت‎انگیز بوده است.