نقد و بررسی فیلم «جوخه‌ی انتحاری Suicide Squad»

توسط : در تاریخ : یکشنبه, آگوست 7th, 2016

ملال‌آور و پر ایراد.

کارگردان: دیوید آیر

نویسنده: دیوید آیر

بازیگران: ویولا دیویس، جرد لتو، ویل اسمیت، مارگو رابی، جوئل کینامن، کارا دلوینا، کارن فوکوهارا، جی هرناندز، جی کورتنی و…

تاریخ اکران: ۵ آگوست ۲۰۱۶ (۱۵ مرداد ۹۵)

مدت زمان: ۱۳۰ دقیقه

ژانر: اکشن، ماجراجویانه، کمدی

خالقان: جان آستراندر، لن واین، جان بایرن

دانلود تریلر فیلم

منتقد: جاشوا یِل از IGN


بعد از دیدن تریلرهای جوخه‌ی انتحاری که در آن‌ها برگزیده‌ترین تیم ابرشرورهای دی‌سی مزه می‌ریختند و هماهنگ با آهنگ Bohemian Rhapsody بدل‌کاری‌های خفن انجام می‌دادند، انتظار می‌رفت که فیلم یک اثر مفرح و شیطنت‌آمیز باشد که به طور استادانه روی پرده‌ی نقره‌ای جان گرفته باشد. و واقعاً هم همین گونه است….منتها تا پرده‌ی اول فیلم. از آنجا به بعد فیلم جذابیت عجیب و غریب خود را از دست می‌دهد و بدل به چیزی آشنا، غیرمهیج و بدتر از همه قابل‌ پیش‌بینی می‌شود. البته عناصر لذت‌بخشی در فیلم وجود دارد، مثلاً برخی بازی‌های برجسته از ستارگان فراوان فیلم ولی این برای بخشیدن داستان بی‌رمق فیلم کافی نیست.

آماندا والر سرسخت، ظهور سوپرمن را نوعی زنگ خطر تلقی می‌کند. وی از ترس ناشی از قدرت سوپرمن استفاده کرده تا دولت آمریکا را مجبور کند به او اجازه‌ی تشکیل گروه ضربت ایکس را بدهد. گروهی که متشکل است از خطرناک‌ترین خلافکاران دربند دولت. هدف از این کار این است که تیم را در ازای کم کردن مدت محکومیتشان به ماموریت‌های انتحاری علیه تهدیدات ابرقدرتی بفرستند. بدین ترتیب فیلم وارد بهترین بخش خود می‌شود که در آن به زیبایی با اعضای تیم آشنا می‌شویم: آدم‌کشِ پولی ددشات (ویل اسمیت)، هارلی کوئینِ خشن و شیفته‌ی جوکر (مارگو رابی)، ساحره‌ی افسونگر جادوی سیاه (کارا دلوینا)، آتش‌زن پر از خالکوبی ال دیابلو (جی هرناندز)، کیلر کراک کروکودیل انسانی (آدواله آکینوئه-آگباجه) و کاپیتان بومرنگ استرالیایی و بی‌عرضه (جی کورتنی).

با اینکه فیلم هیچ قدمی برنمی‌دارد که توضیح دهد چرا مهارت‌های هر عضو ارزشمند است ولی به وضوح می‌توان دید که هدف‌گیری بی‌نقص ددشات، شبکه‌ی اطلاعاتی زیرزمینی هارلی، قدرت هیولاگونه‌ی کراک و دیگر اعضا برای ماموریت یک نکته‌ی مثبت تلقی می‌شوند. در این میان بومرنگ به طرز عجیبی بی‌کفایت به نظر می‌آید. در کمیک‌بوک‌های جان آستراندر و لوک مک‌دانل، شخصیت آنتاگونیستی و اوباش‌گونه‌ی او طنز خوبی را برای داستان مهیا کرده و در میدان نبرد نیز او خود را با بومرنگ‌های مرگبارش ثابت می‌کرد ولی فیلم چنان بهره‌ی کمی از او می‌برد که جای تعجب است که چرا اصلاً او در اینجا حضور دارد.

هنگامی که جوخه به اولین (و تنها) ماموریتشان می‌روند تا جلوی یک نقشه‌ی مبهم را که احتمالاً پایان دنیا را در بردارد بگیرند، سقوط آزاد فیلم شروع می‌شود. این اتفاق در دقیقه‌ی بیست فیلم رخ می‌دهد که نشانه‌ی خوبی نیست. هیچ‌وقت مشخص نمی‌شود که ماموریت تیم چیست و چگونه قرار است به هدف خود دست پیدا کنند. صحنه‌های اکشنی در این میان وجود دارند ولی بیشتر به مونتاژهای وقت‌پرکُنی می‌مانند که در آن‌ها تیم را می‌بینیم که از میان چندین و چند نوچه‌ای که به هیچ عنوان تهدیدی ایجاد نمی‌کنند عبور می‌کنند. حتی آن کسی که بومرنگ دارد هم دچار زحمت نمی‌شود. هیچ‌گاه این حس به وجود نمی‌آید که این تیم ویژه واقعاً برای این ماموریت خاص نیاز بوده است، مخصوصاً بعد از اینکه رهبر تیم، ریک فلگ (جوئل کینامن) نیز بعداً به همراه جوخه‌ای از سربازان زبده و فرمانبرداری که مجهز به مسلسل هستند وارد می‌شود.

ریک فلگِ کینامن فاقد آن کاریزمای رهبری لازم است که انتظار می‌رود شخصی چون او که قرار است گروهی از قاتلین، دزدها و روانی‌ها را تحت کنترل درآورد داشته باشد. رابطه‌ی عاطفی بین شخصیت او و جون مور (میزبان انسانیِ ساحره) هیچ تاثیری ندارد جز سر بردن حوصله‌ی تماشاگر.

ساحره خودش سلسله‌ای از اشتباهات پیاپی است. او که در کمیک‌ها یک شخصیت قدرتمند و غیرقابل پیش‌بینی است در اینجا تبدیل به یک افسونگرِ پیش‌پاافتاده شده است که سخنان سحرگونه‌ای را فریاد می‌کشد. او همچنین جزء معدود شخصیت‌های مونثی است که در دنیای کمیک لباس معقولی دارد که البته در اینجا فیلمسازان او را به شخصیتی بیکینی‌پوش تبدیل کرده‌اند که با بوسیدن مردان آن‌ها را برده‌ی خود می‌کند. از استعدادهای دلوینا بهره‌ی چندانی برده نشده است و او یا نقش یک معشوق بی‌مایه (جون مور) را بازی می‌کند و یا نقش یک ساحره‌ی کسل‌کننده.

کار خاصی نیز در خصوص ال دیابلو انجام نگرفته است. درابتدای فیلم به نظر می‌رسد که او پتانسیل نهانی برای تبدیل شدن به یک شخیصت دلپسند را دارد ولی پس از جلو رفتن داستان او، افشاسازی‌هایی که درمورد او صورت می‌گیرد بی‌ظرافت هستند و این موجب هدر دادن تاثیرشان می‌شود. حتی موقعی که درمی‌یابیم که ال دیابلو بیش از آن است که به چشم می‌آید، دیگر دیر شده که به او اهمیت دهیم.

آنقدر به اسلیپ‌نات کم پرداخته شده که باورش سخت است که دارم وقت می‌گذارم تا همین جمله را برای او بنویسم.

ددشاتِ ویل اسمیت بهترین شخصیت چندبعدی فیلم است هرچند داستان «من اونقدرا هم بد نیستم چون دخترمو دوست دارم» او به سمت نازل بودن کشیده می‌شود. این مثالی است از مشکل بزرگتر: اینکه نویسندگی فیلم سعی دارد تا به جای درگیر کردن احساساتتان، آن‌ها را گمراه کند. با این وجود، از خود راضی بودن ددشات دوست‌داشتنی است و تاثیر زیادی در لذت‌بخش کردن جوخه‌ی انتحاری علی رغم ایراداتش دارد.

ویولا دیویس کاملاً نقش آماندا والر را از آن خود می‌کند. انعطاف‌ناپذیر، مصالحه‌ناپذیر و صرفاً بدجنس. خبرگی و آمادگی او کاملاً مشهود است. یک زن بی‌پروا و توقف‌ناپذیر با اراده‌ای پولادین. در هرجایی که حضور دارد کاملاً صحنه را مال خود کرده و کسانی که با او در صحنه حضور دارند را ده برابر کوچکتر می‌کند. هنگامی که جوخه، ماموریت خود را آغاز می‌کنند و او در پشت صحنه قرار می‌گیرد، فیلم به طرز قابل ملاحضه‌ای قدرت خود را از دست می‌دهد. اگر دنیای گسترده‌ی دی‌سی قصد بسط یافتن و شکوفایی دارد بهتر است والر را تبدیل به بخش جدایی‌ناپذیر خود کند.

هارلی کوئینِ مارگو رابی آن طور که تریلرها نشانتان داده‌اند صحنه‌ها را نمی‌رباید. از زمان خلق این شخصیت در «بتمن: مجموعه‌ی کارتونی» وی چنان محبوب شده است که تصورش سخت است که کسی بتواند حق مطلب را در خصوص او ادا کند، ولی رابی قطعاً به نقش می‌خورد و دائم بین بشّاشیت حقیقی و دیوانگی جدی در حال رقص است و نقش را واقعاً خوب درمی‌آورد. اما وقتی نوبت به اجرای شوخی‌های فراوانش می‌رسد انرژی کمدی و زمان‌بندی‌اش کاملاً درست نیستند و نقش در اینجا کمی ضربه می‌خورد. با این وجود حضور او در بین اعضای جدّی تیم خوشایند است و حتی با اینکه آن‌ها همیشه در معرض کشته شدن هستند، او اوضاع را با رفتار پرشور ولی دیوانه‌وار خود سرزنده نگه می‌دارد.

رابطه‌ی نامتعارف کوئین با جوکر (جرد لتو) یک عنصر اصلی در داستان اوست. هنگامی که این دو در صحنه حضور دارند هرگونه کسالتی از بین می‌رود. با این حال ما هیچ‌وقت پی نمی‌بریم که چرا او عاشق جوکر شده است. از همان ابتدایی‌ترین فلش‌بک‌ها نشان داده می‌شود که او به طور وسواس‌گونه‌ای شیفته‌ی جوکر است. این امر باعث شده که به این سوال که چگونه ممکن است کسی عاشق روانی‌ترین و شرورترین خبیث عالم شود پاسخی داده نشود.

با اینکه جوکر مدت زمان حضور خوبی دارد ولی داستان فرعی او به جای اینکه هم‌راستا با فیلم باشد به ناگهان داستان فیلم را قطع می‌کند و در نهایت نیز به توفیقی دست پیدا نمی‌کند. به جای آنکه بتوان گفت این شخصیت با هوشمندی در داستان فیلم قرار گرفته احساس می‌شود که او به زور به فیلم تحمیل شده است. در انیمیشن «بتمن: حمله به آرکام» جوخه‌ی انتحاری از یک سو با بتمن در نبرد بودند و از سوی دیگر با جوکر. اکنون که به عقب می‌نگریم به نظر می‌رسد این حرکت، هوشمندانه‌تر بوده است.

اجرای لتو در نقش جوکر دلسردکننده و پر از غرابت است. انتظار توضیحی برای آن همه خالکوبی و شکل دندان‌هایش نداشته باشید؛ وقتی که او وارد می‌شود به طور کامل شاهزاده‌ی دلقک جرم و جنایت است منتها این بار نوعی جنبه‌ی گانگستر زندانی نیز به شخصیتش اضافه شده است. همانطور که انتظارش می‌رود او خطرناک و نامتعادل است ولی هیچ‌وقت سکانسی چون «می‌خوای بدونی چطوری این زخما رو گیر آوردم؟» نصیبش نمی‌شود. شاید دلیل این موضوع این باشد که این اصلاً داستان او نیست بلکه او بیشتر به خاطر داستان هارلی کوئین در فیلم حضور دارد. با این حال باز هم حس عجیبی است که یک جوکر جدید سینمایی داشته باشیم که تاثیر چندانی روی مخاطب نمی‌گذارد. حرکات عجیب و جنجالی جرد لتو در پشت صحنه‌ی فیلم ما را متقاعد کرده بود که قرار است یک جوکر بسیار افراطی‌تر داشته باشیم.

حالا که جوکر شرور اصلی فیلم نیست درعوض به زور مجبوریم تا چند آنتاگونیست به درد نخوری را تحمل کنیم که مثال بی‌نقصی از شرورهای فیلم‌های کمیک‌بوکی غیردوست‌داشتنی هستند. نقشه‌ی پیش‌پاافتاده، انگیزه‌ی ناموجه و در نهایت فراموش شدن فوری. در کمیک بوک‌ها جوخه به ماموریت‌های ویژه در کشورهایی فرستاده می‌شد که ابرقهرمانان «واقعی» نمی‌توانستند به آنجا نزدیک شوند. جوخه در آنجا سعی داشت تا بدون به راه انداختن یک بحران بین‌المللی با تروریست‌های ابرقدرت مبارزه کند. اما در فیلم تهدیدی که با آن مواجه‌اند بیشتر با مهارت‌های شکارچیان روح Ghostbusters دمساز است تا یک جوخه‌ی مخفی که تخصصشان در تفنگ و چاقو است.

فیلم شامل گروهی از نخاله‌هایی می‌شود که لقمه‌ی بزرگتر از دهنشان برداشته‌اند و در این بین موسیقی متن فیلم شامل آهنگ‌های برتر پاپ می‌شود. با توجه به این موضوع مقایسه نکردن جوخه‌ی انتحاری با محافظین کهکشان مارول سخت به نظر می‌آید. گویا برای اینکه به مخاطب بقبولانند که جوخه نیز قرار است تجربه‌ی خوش و عجیبی باشد آهنگ «روحی در  آسمان Spirit in the Sky» از نورمن گرین‌باوم در اینجا نیز استفاده شده است، هرچند اینجا به اندازه‌ی محافظین جَذَبه ندارد. در حقیقت تمامی آهنگ‌های استفاده شده در جوخه بگیر نگیر دارند و فقط تعدادی به خوبی جا افتاده‌اند.

نمی‌گویم که جوخه قصد دارد مثل محافظین باشد، اتفاقاً برعکس، ولی چیزی که نقطه‌قوت محافظین بود در اینجا غایب است: اینکه بتوان با شخصیت‌های عجیب و غریب فیلم همذات‌پنداری کرد و سرگرم شد. حداقل یکی از اعضای جوخه فقط به عنوان گوشتِ دمِ توپ استفاده شده است. بقیه‌ اعضا مانند کاتانا و کراک فقط به خاطر کشتن وجود دارند و هرگونه تلاش برای پرداختن به شخصیتشان ناشیانه از آب درآمده است. عدم همبستگی، هدف و مضمون در رابطه با تیم حس می‌شود. همانطور که انتظارش می‌رود در پایان لحظه‌ای از اتحاد وجود دارد ولی حس نمی‌شود که درست به بار آمده باشد.

جوخه‌ی انتحاری به عمد نمی‌خواهد مانند انتقامجویان حس گرد آمدن قهرمانان را داشته باشد، ولی اعضای تیم حداقل باید نوعی حس در مخاطب ایجاد کنند یا نه؟ فیلم تمام تلاش خود را می‌کند که به مخاطب بفهماند این جماعت حقیقتاً افراد نفرت‌انگیزی هستند و بعد در ادامه زور خود را می‌زند که به ما نشان دهد که این افراد آنقدرها هم بد نیستند. معمولاً یک فیلم در اینجا توجه مخاطب را جلب می‌کند ولی جوخه‌ی انتحاری درعوض در یک منطقه‌ی بی‌طرف ملال‌آور به گل می‌نشیند. در سرگذشت اعضای تیم عناصری از تراژدی و وارون‌پنداشت وجود دارد اما فیلم به جای اینکه محکم به این قضیه بچسبد خیلی ساده از آن گذر می‌کند.

طراح لباس فیلم در برگرداندن لباس یک مشت شخصیت خل‌وضع کمیک‌بوکی به دنیای واقعی کار کم‌نظیری انجام داده است. طراحی‌ها هم ایده‌ی اصلی کمیک‌بوکی را می‌پذیرند و هم به تمامی لباس‌ها خصیصه‌ای غیرمنتظره اضافه می‌کنند. حداقل ظاهر گروه به یک گروه خفن آدم بدها می‌ماند. اما طراحی لباس خلاقانه جای خالی نبوغ در فیلم را، به خصوص در دو سوم پایانی، پر نمی‌کند. هر «پیچش داستانی» که در راه است از چند فرسخی قابل حدس است و هیچ‌یک تاثیر چندانی بر خط سیر داستان یا احساسات شخصیت‌ها نمی‌گذارند. عجیب است فیلمی که نامش جوخه‌ی انتحاری است اینقدر کم ریسک کند.

فیلم پیوندهای فاحشانه در عین حال مطبوعی به دنیای دی‌سی دارد و از این حرف منظورم فقط بتمنی نیست که در تریلرها دیده شده است. صحنه‌ای در بین تیتراژ پایانی وجود دارد که چندان شما را برای آینده هیجان‌زده نمی‌کند بلکه فقط یادآور این است که هنوز فیلم‌های بیشتری در راه هستند. سخت است بگوئیم که جوخه‌ی انتحاری کجای شبکه‌ی درهم‌تنیده‌شده‌ی فیلم‌های دی‌سی قرار دارد. جوخه‌ی انتحاری مانند بتمن علیه سوپرمن: طلوع عدالت زور خود را نمی‌زند پایه‌گذار دیگر فیلم‌ها باشد که این خود مایه‌ی دلگرمی است زیرا این امر یکی از بزرگترین ایرادات بتمن علیه سوپرمن بود. درعوض چندین شخصیت متمایز تحویل مخاطب می‌دهد که می‌توانند بعدها به عنوان ضدقهرمان یا شخصیت منفی در دیگر فیلم‌های دی‌سی یا فیلم مجزای خود حضور داشته باشند. درنهایت باید گفت که جوخه‌ی انتحاری هیچ‌گاه به عنوان یک فیلم، موفق عمل نمی‌کند و فیلمی که به نظر می‌رسید قرار است مسیر دنیای دی‌سی را اصلاح کند اینک بدل به سومین تلاش ناموفق این شرکت شده است.

نتیجه‌ی نهایی

جوخه‌ی انتحاری به عمد چاشنی متفاوتی نسبت به بتمن علیه سوپرمن دارد. فیلم قصد دارد شیطنت‌آمیز، بامزه و شیک باشد و در پرده‌ی اول نیز به شدت موفق عمل می‌کند. اما بعد تبدیل به چیزی قابل پیش‌بینی و غیرمهیج می‌شود. فیلم همینطور به حرکتش ادامه می‌دهد و در راه از نشان دادن صحنه‌های کلیشه‌ای و نقاط داستانی بی‌معنی ابایی ندارد و درنهایت تماشاگر را به فکر می‌اندازد که پس چه بر سر آن همه زرق و برق آمده است. فیلم نحیف است و کم‌بُنیه به طوری که تقریباً باعث می‌شود آدم شکرگذار شلوغ بودن بتمن علیه سوپرمن باشد. (هرچند همین نکته نقطه ضعف آن فیلم بود.) آماندا والر و ددشات عالی درآمده‌اند و هارلی کوئین نیز در اولین حضور سینمایی خود تاثیر خوبی به جا می‌گذارد ولی چیز زیادی نمی‌توان درمورد دیگر اعضای فیلم گفت و واقعاً گفتن این حرف دلسردکننده است ولی این موضوع در مورد جوکر نیز صادق است. می‌توان گفت در بین آثار دیوید آیر، جوخه‌ی انتحاری بیشتر شبیه به فیلم ناشیانه‌ی «خشم» او است تا اثری هوشمندانه چون «روز تمرین» و در نهایت تبدیل به یکی دیگر از فیلم‌های ناموفق دنیای دی‌سی می‌شود.

 

suicide squad movie review

 


  • Comic.Ville
   در پاسخ به Comic.Ville

   برای ign هست دیگه؟! سایت کمیکی بهتر نیست برای comicbook.com یا comicbookmovie رو ترجمه کنید؟

   • مهران فلاح
    در پاسخ به Comic.Ville

    IGN مشکلی داره نکنه؟ حتما دی سی فنن از دم نویسنده هاش؟ یا ما باهاشون تبانی کردیم نقداشون برای فیلمای دی سی مثبت باشه که می خواییم ترجمه کنیم حالشو ببریم.
    تشکر لازم نیست از این جور نظرات لااقل ندید خستگی بچه ها تو تنشون بمونه.

    • Comic.Ville
     در پاسخ به مهران فلاح

     من گفتم الان شما تبانی کردین؟ شما اعصاب نداریا!! پیشنهاد دادم دیگه…۳-۴ ساله این سایت سر میزنم هر روز(نظر اول هم هستم این پست)… به موقع تشکر هم میکنم…الانم فقط پیشنهاد دادم!!! من مگه گفتم ای جی ان دی سی فنه؟ حالم به هم میخوره از کسایی که به یه سایت میگن دی سی فن یا به راتن میگن دیزنی فن… من مگه گفتم نمرش زیاده؟ من دارم میگم مال کمیک بوک رو ترجمه بکنید بهتره چون شما سایت کمیک بوک هستید….در ضمن سایت کمیک بوک مووی نمره ی بهتری داده و در ضمن اون سایت حتی از بی وی اس هم ساپورت کرده!! من یه مدت با اسم Arkham knight میومدم بهم میگفتن دی سی فن!! یه مدتم The outsider بودم… الان شما غیر مستقیم بهم میگی دی سی هیتر…من از پست های دیگه ی شما تشکر هم کردم!! این جا یادم رفت بنویسم خسته نباشید…و از ترجمتون هم هیچ ایرادی نگرفتم فقط یه پیشنهاد ساده دادم…. چندین بارهم ایمیل دادم جهت همکاری حتی…مرض دارم مگه ؟ شما یه سر به پیج بنده بزن (اوپنه نیاز به فالو نیست) اسم اکانتم همین یوزرنیممه (همراه با نقطه) برین ۲۰ تا پست اخرمو ببینین…تو ۱۵ تاشون #screwcritics هست!! ….بازم میگم من فقط قصدم پیشنهاد بود… باز ببخشید اعصابتونو خورد کردم و فراموش کردم بگم خسته نباشید … در ضمن اگر خواستین جهت همکاری در خدمتم…خسته نباشید … خدارو شکر از کمیک کان به اینور سایت برگشته رو روال … امیدوارم همینطوری با قدرت ادامه بدید….

     • مهران فلاح
      در پاسخ به Comic.Ville

      دست شما درد نکنه ولی یه موقعهایی یه کامنتایی می ذارن دوستان دیگه اعصاب برا آدم نمی مونه. من سعی می کنم از این به بعد مهربون تر برخورد کنم 😀

  • Iman
   در پاسخ به Iman

   نقد منصفانه ای بود
   به امید موفقیت دنیای سینمایی دی سی
   پ.ن : یکی بیاد ۵۰ تا دلیل برای تنفر از Suicide Squad بنویسه یکم بخندیم 😐👌

   • حجت مزارعی
    در پاسخ به Iman

    قضیه این ۵۰ دلیل چیه؟ :/ یه نفر دگ هم گفته بود

   • کمیک خوان
    در پاسخ به Iman

    آها مقاله ی عمو کخدار می گی!

    • MARVEL E.R.F.A.N
     در پاسخ به کمیک خوان

     قابل توجه آقای kia spiderمن یک خاءن پیدا کردم به خدا حرف هایی که میزنم درسته بادقت نظرم روبخوان این خاءن همونیه که آقای ترابی با احترام پذیرفتش ، آهای کمیک خوان اومدی اینجا مثل همیشه چرت و پرت بگی یا بهتر بگم آقای سینا برومندی که در سایت اسپایدی با نام comicworm شناخته میشی و حالا اینجا عمو مختار رو مسخره میکنی فکر کردی دستت رو نمیشه تو اومدی اینجا وفحاشی میکنی و از اونور سایت اسپایدی بهترینه آره kia spider حرف هایی که میزنم رو این سینا قطعا تکذیب میکنه ولی به خدا راست میگم امیدوارم دیگه توسایت اپایدی نبینمش باتشکر

     • Iman
      در پاسخ به MARVEL E.R.F.A.N

      #یکی_اینو_از_پریز_بکشه 😐

      • MARVEL E.R.F.A.N
       در پاسخ به Iman

       داداش کسی با شما نبود قصد توهین ندارما ولی من دارم با رفیقم حرف میزنم یعنی آقای کمیک خوان اسمشم روهم الکی گفتم اگه میبینی لحنم باهاش تند بود چون رفیقمه به شما هم ربطی نداره ما باهم چی میگیم تازه تو به ما چی کار داری (یکی بیاد اینو از پریز بکشه) مثلا میخاستی یه چیزی به من بگی خوبه خودت با یک شوخی احمقانه باعث شدی بچه ها این همه نظر چرت بدن نمیدونم شاید ذاتت این جوریه که مردم روبه جون هم بندازی ولی خواهشا به ما کاری نداشته باش خودمون یه جورایی دارین دعوا می کنیم دیگه

       • کمیک خوان
        در پاسخ به MARVEL E.R.F.A.N

        من غلط بکنم رفیق یکی مثل تو باشم!
        آقای فلاح اگه میشه نظرات این آقای تازه وارد رو تایید نکنید (یا آقا ایمان شما اینو از پریز بکش)

        • MARVEL E.R.F.A.N
         در پاسخ به کمیک خوان

         وقتی گفتم این رفیقمه یا اسمشو الکی گفتم منظورم این بود که فرض کن این رفیقمه نه اینکه واقعا رفیقم باشی و می خواستم بهش بگم این ماجرا بین من و تو هستش وبه اون هیچ ربطی نداره
         مگر نه منم غلط میکنم رفیق خائنی مثل توباشم
         آقای اشرفی و آقای فلاح بابت این بحثی که پیش اومد از طرف خودم و این آقایون معذرت می خوام

     • کمیکی
      در پاسخ به MARVEL E.R.F.A.N

      ماذا هازا؟

  • Wesker
   در پاسخ به Wesker

   درسته اثر سخیفی عه نسبتا اما بعضی ایراداش و این منتقد عزیزمون زیاده روی کرده بود، ایرادای دیگه باعث شده بود یکم در مورد بقیه جاهای فیلمم سخت گیری کنه.
   اما خب این چیزی و عوض نمیکنه:
   ((اتاق فکر و نویسندگان دی سی یا ضعیفن یا نمیدونن باید چیکار کنن))
   ضعف اصلی این فیلم، فیلمنامه هستش با تشکر استیو آستین(دیوید آیر).

   • Wesker
    در پاسخ به Wesker

    البته یک نکته ای و یادم رفت اشاره کنم اینه که آفت عظیمی که دی سی داره اینه که دائما با فیلم های گذشتش در حال مقایسه هستش: ” ولی هیچ‌وقت سکانسی چون «می‌خوای بدونی چطوری این زخما رو گیر آوردم؟» نصیبش نمی‌شود. ”
    و واقعا ام یک مشکل پاپ کالچریه که یک عده با فیلمای کریستوفر پهلان(جاست فور فان) و سریالای WC با دی سی آشنا شدن و یکسره در حال مقایسه آثار با اونان 😐

    • Comic.Ville
     در پاسخ به Wesker

     اخخ برادر من گفتی… درمورد اشنایی مردم….به خصوص ایرانی ها!! یعنی به طرف میگی بتمن میگه فقط نولان!! یا طرف میگه ” ارو فلش رو له میکنه” چون تو فللان اپیزود گرین ارو لطف کرد کلک رشتی زد شکستش داد… الان مارول بازیگر بلک پنتر معرفی میکنه هیچ کس هیچی نمیگه… چون با کسی مقایسش نمیکنن…اما حالا بیان یه گرین ارو جدید معرفی کنن… میشه عین ازرا میلر و بن افلک… “وااای ای افلک چیه اخه؟ بره ارگوشو بازیکنه” “این ازرا میلر چرا اینجوریه…اوا هستش چه قدر…” این حرفا همه میزنن اما تو سایتای ایرانی پره!! چون متاسفانه مردم ما کلا بتمن رو با نولان شناختن…

     پ.ن : اقا من عاشق کارای نولانم خودم نیاید بحث الکی شروع نکنید 😀

  • Hossein Dadak
   در پاسخ به Hossein Dadak

   فیلمو هنوز ندیدم که بگم نقد منصفانه ای بود یا نه ، اما بازم مرسی برای ترجمه ش . مدیران فانتزی خودشون قصد ندارن فیلم رو نقد کنن ؟
   راستی ، شماهم مثل من منتظر ۵۰ تا دلیلید دیگه ؟ D:

  • davoid123
   در پاسخ به davoid123

   من نمیفهمم
   هر سال, سر کامیک کان, دی سی میاد میترکونه (پارسال با تریلر این و BvS. امسال با تریلر JL و Wonderwoman)؛ بعد سر اجرای اصلی (خود فیلم) که میرسه, تر میزنه
   BvS خوب نبود. حداقل نسخه سینماییش افتضاح بود. جوخه انتحار هم که اینطور که به نظر میاد اونقدرام خوب نبوده.
   خوب شما که میخواید بیاید گند بزنید چرا به طرفدارای بدبخت اینهمه امیدواهی میدید؟ آدم با امید تریلر میره فیلمو میبینه بعد این میشه نتیجه ش…

   • Comic.Ville
    در پاسخ به davoid123

    دقت کریده باشی تریلر jl خوب بود..اماepic نبود!! مثلا تریلر های بتمن و سوپرمن میگفتن :” این قراره شاهکار باشه” انتظارات میرفته بالا… الان تریلر jl میگه:” این فیلم دارک و یه کم هم فانه… قراره خوب باشه…” انتظارات رو پایین تر نگه داشته… و درمورد عدم موفقیت دی سی
    اگر عدم موفقیت منظورت نمرات منتقدین هستش که تو رو قران دوباره بحثو شروع نکن قضیه دارن این متقدین…اما اگر منظورت نظر مردمه که نسبتا خوب بوده (با حساب اینکه فیلمای اول دی سی به حساب میان)در کل جف جانز اضافه شده… افلک executive producer شده… اسنایدر ۶۰ % بی وی اس رو زیر دست داشت …. الان ۳۰ -۴۰ درصد … همین موضوع امیدوار کرده مارو …اما اگر منتظر نمره ی خوب از راتن یا متا هستی دلتو صابون نزن نولان هم بیاد رو کار بهش ۶۰-۷۰ میدن…

   • Milan_E3
    در پاسخ به davoid123

    حرف JL و نزن که بتمن شده نیک فیوری دنیای دی سی !!! 😐

    • Comic.Ville
     در پاسخ به Milan_E3

     خوب مشکلش چیه؟!تو انیمیشن ها و کمیک ها هم اکثرا بتمن لیگ رو فراخوان میکنه…حتی ماموریت های تین تایتانز و یانگ جاستیس رو هم بتمن میده…حتی تو new 52 که دارک سید حمله کرد بتمن بود که هل و کل لیگ رو جمع و جور کرد…. پس پروفسور ایکس هم تو ایکس من همون نیک فیوریه؟ خلاصه هر کس چند نفرو جمع کن دور هم میشه نیک فیوری؟….الیور هم نیک فیوری لجندز اف تومارو هست دیگه؟ اصلا عاشق منطق دوستانیم که میگن بتمن همون نیک فیوریه…

    • The Joker
     در پاسخ به Milan_E3

     حداقل خوبه یکی از جنس خودشون داره جمعشون میکنه 😐 نه یه کچله یه چشم تو تاریکی 😐

  • محمد
   در پاسخ به محمد

   نمیدونم چی بگم صبر میکنم تا کیفیت HDTS بیاد تاببینمش،خیلی امید داشتم به این فیلم ولی…امیدوارم دیگه وارنر درس گرفته باشه هیف شخصیت های دیسی که با تصمیم های اشتباه وارنر داره این بلا سرشون میاد 🙁
   پنجاه دلیل این دفع کی مینویسه :)))))))
   فکر کن طرف از کار هانس زیمر ایراد گرفت با تو دیگه کی هستی :))))))

   • علی
    در پاسخ به محمد

    جالبه که اون بزرگوار از موسیقی بتمن علیه سوپرمن ایراد گرفته و جز ۵۰ دلیل تنفر از فیلم گذاشتتش ولی به موسیقی مزخرف جنگ داخلی که اصلا در حد و اندازه فیلم نبود هیچ ایرادی نگرفت…اصلا برید نقدش رو برای جنگ داخلی بخونید..بجای این که به فیلم بپردازه باز به دی سی و زک اسنایدر فحش داده

    • kia spider
     در پاسخ به علی

     ایراد گرفته؟فقط گفته با حال هوای فیلم جور نیست مرد حسابی

     • علی
      در پاسخ به kia spider

      و این جور نبودن رو جز دلایل تنفر از فیلم قرار داده!!!! در حالی نقظه ضعف های مشابه در فیلم های مارول اصلا ضعف نمی دونه..شما هم سعی نکن به زور ازش حمایت کنی

   • Comic.Ville
    در پاسخ به محمد

    ارههههه…. بهش گفتم حس نمیکنی هانس زیمر تو زمینه خودش بی نظیره؟ گفت هنری جک من خیلیییی بهتره… از صدا گذاری ایشون ایراد گرفته بود… از اون ۵۰ تا دلیلش ۳تاش این بود : سوپرمن کم است…
    فقط به زبان های مختلف نوشته بود…که بعد نسخه التیمت هم اومد…

    • kia spider
     در پاسخ به Comic.Ville

     فکر کنم منظور تو اینا هستن:سوپرمن خیلی شکست ناپذیره
     فیلم ناقصه،،،،،؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
     اون یکی رو هم نمی دونم از کجا دراوردی ولی یه سوال اصلا بیشتر از ۱ بار اون مقاله خوندی؟من چند بار خوندمش تا حالا

  • Mohammad.L
   در پاسخ به Mohammad.L

   اول که تشکر از تیم ترجمه. کلاً چه نقد منصفانه و چه غیرمنصفانه ترجمه کنین. دست مریزاد دارین
   فیلم رو که تا نبینیم نمیشه نظر خاصی داد ولی خیلی امیدوار بودم که از BvS یک کم بهتر باشهو آبروداری کنه.
   اون قضیه ۵۰ دلیل رو هم اصلاً واکنشی ندین بهش بهتره. اون بزرگوار دنیاش کلاً فرق میکنه :))

   • Comic.Ville
    در پاسخ به Mohammad.L

    خدارو شکر نویسنده های این سایت اصلا ذره ای هم به اونا عکس العمل نشون نمیدن… خدارو شکر همه هم میدونن اون جا چه سایتیه… خدا نکنه بری بگی بی وی اس خوب بود… اخخخخخخ…

    • kia spider
     در پاسخ به Comic.Ville

     چرا شما ها فقط ایراد های سایت رو می بینید؟این همه به دیسی فن ها لطف کرده:(برای مقال زیرنویس فارسیBvSرو تو سایتشون قرار دادن)،همون بزرگوار هم تا حالا چند تا مقاله راجب شخصیت های دیسی ترجمه کرده و بهت قول می دم بیشتر از شما درباره دیسی می دونه

     • Iman
      در پاسخ به kia spider

      آره ؛ به دی سی فنا که خیلی لطف داشتن 😐
      گرین گابلین هم بهتر از جوکره 😐😐
      اسپایدرمن هم محبوب ترین ابرقهرمان جهانه 😐😐😐
      این سایت هم عاری از هرگونه تعصبه (بخصوص اون ۵۰ تا دلیل مزخرف) 😐😐😐😐
      دلفینا هم پرواز میکنن 😐✋

      • kia spider
       در پاسخ به Iman

       معلومه که داشتن
       از چند نظر نسبت به جوکر برتری داره
       یک زمانی بود
       هرچقدر هم متعصب باشن به پای تعصب شما(کاربرIman) که نمی رسه(اون۵۰ تا دلیل از نسخه سینمایی گرفته شده که هممون قبول داریم مزخرف بود)
       نمی شه بی خیال این دلفینای پرنده بشی

       • Iman
        در پاسخ به kia spider

        تنها لطفی که میتونن بکنن اینه که دیگه مقاله یا حتی اسمی از دی سی توی سایت مزخرفشون نیارن 👌
        از چند نظر !؟ آها آره ؛ همون دلایل (بقول یه نفر بچه گانه) توی اون مقاله شاهکارو میگی دیگه !؟
        یه زمانی !؟ بر اساس میزان فروش اسباب بازی و تیشرت !!!؟ 😐😐
        شاید نسخه ای که اکران شده مزخرف بوده باشه (کسی هم این موضوع رو انکار نکرد) ، ولی بحث اینه که اون مقاله بطور کامل متعصبانه (و البته احمقانه) بود. آخه یعنی چی که برای تنفر از یه فیلم دلیل بیاری !؟ (مشکل بعدی اینه که حتی دلایلی هم که گفته شده ، منطقی نیست 😂)
        شما هم نیاز نیست از اون سایت دفاع کنی ، تعصبی که توی اون سایت وجود داره ، واسه همه ثابت شده ست 😉✋

        • kia spider
         در پاسخ به Iman

         شما لطف کن مقالاتشون رو نخون.باشه؟
         تفاوت تک بعدی بودن و چند بعدی بودنشون کافی نیست،چون جوابی نمی تونی براشون پیدا کنی بهش می گید بچه گانه؟
         اصلا مقاله مربوط بهش رو خوندی که می ای بر اساس فروش تیشرت محبوبیت رو می سنجی؟بخاطر این اون مقاله رو نوشت تا به اون افرادی که سه سال از فیلم دفاع می کردن بفهمونه سرتون کلاه رفته. مطمعنم تو نسخه سینمایی رو ندیدی وگرنه می دونستی دلایل کاملا همخونی دارن
         اتفاقا نیازه چون قبل از تاسیس اون سایت شما دیسی فنا مثل چی مارول فنا رو می خوردید،اون سایت برای من و تمام مارول فن ها(و برخی دیسی)فنا مثل خونه می مونه پس بهتره به جای{تعصبی که توی اون سایت وجود داره ، واسه همه ثابت شده ست}بگی که:{دلایلی که اون سایت می اره باعث سیلی خوردن ما دیسی فنای متعصب شده}

      • vnv
       در پاسخ به Iman

       خخخخخخ. خیلی باحالی

     • Hossein Dadak
      در پاسخ به kia spider

      ببین عزیزم این چیزی که میگی مثل این میمونه فانتزی اسمشو بزاره هواداران دی سی ، بعد بیاد از مارول پست بذاره . اصلا با عقل جور نیست . اوناهم خودشونو مسخره میکنن با اینکار . (این که با اسم یک شخصیتم میان درمورد صدتا شخصیت نظرمیدن میزان درک و شعورشونو نشون میده و به این دلیله که بگن وای نگاه ما چقد خوبیم ! ) .
      درضمن کسی که هوادار یک شخصیت باشه ، صددرصد تو مقالاتش (که اکثرا چرته) اون شخصیتو برتر میکنه . راستی ، کجای دنیا شما دیدید بگن گرین گابلین بهتر از جوکره ؟ (اونم با ” مثلا ” دلایل کامل) (:

      • kia spider
       در پاسخ به Hossein Dadak

       ببخشید اگه اخرین باری که سایت رو چک کردم یه {دیگر شخصیت های کمیک}به اسم سایت اضافه شده بود.همین ۲ یا ۳ ماه پیش همون بزگوار یه مقاله ترجمه کرد درباره ۱۰ تا از بهترین ویلن های دنیای کمیک اگه درست یادم باشه گابلین رتبه ۴ و جوکر رتبه ۱ داشت

       • علی
        در پاسخ به kia spider

        اون مقاله فکر می کنم ترجمه شده بود..دقیقا همون برادر هم زیرش کامنت گذاشته بود و از نویسنده مقاله ایراد گرفته که جو گیره و تحت تاثیر هیث لجر..

      • علی
       در پاسخ به Hossein Dadak

       جالبه که دوستان هم به قدری روی جوکر تعصب دارن که فقط سر جوکر و گرین گابلین بحث می کنن..مثلا هیچ کس تا حالا نیومده از ایشون بپرسه که چرا لکس لوثر رو که به همون مکاری و حیله گری آزبورنه از گرین گابلین کم تر می دونه؟؟

     • atom
      در پاسخ به kia spider

      ببین آقا کیا؛اون سایت هیچ لطفی که نداشته هیچ،ضرر هم داشته.ما نمیخوایم به ما لطف کنن فقط تو چیزی که سررشته ندارن دخالت نکنن.اون آقای عمو اگه میخواد کار درستی انجام بده،بره مقاله ۵۰ دلیل برای تنفر از چهار شگفت انگیز ۲۰۱۵ رو بنویسه که به تخصص سایت(مارول) بیشتر ربط داره.اینکه با لحن نا امیدانه راجع به دیسی خبر بذارن و زیرش به جای نظر درباره خبر(که از قوانین اصلی اون سایته)،تریلر جدید بازی اسپایدرمن یا سرتیتر اخبار مارول بذارن،فقط دیسی فن هارو تحقیر میکنه.
      بعد یه سوالی دارم:وقتی یه کاربر عادی زیر پستهای مارول اسپم میده بهش تذکر داده میشه ولی آقای عمو هروقت دلش بخواد زیر پستای دیسی اسپم میده و هیچ اخطاری از طرف مدیریت داده نمیشه؟تا اونجایی میدونم آقای م.ت.م که اصل کاری هستن گفته بودن هر کسی که اسپم بده اخراج میشه.پس اقای عمو باید تا الان دویست بار اخراج شده باشه.پس چرا نشده؟این همون دموکراسی و آزادی بیانه که اقای م.ت.م شعارش رو میده؟
      راجع به مقالاتی هم که اقای عمو گذاشتن اولا که چند بار خودش گفته به اصرار م.ت.م گذاشته و خودش تمایلی نداشته(نمونه اش توی مقاله ده کمیک برتر گرین ارو) دوما منم باشم برای خودم چند تا راه در رو میذارم که هروقت بهم گفتن متعصب،اونا رو نشونشون بدم.وگرنه این اقا اگر متعصب نبود توی کامنتاش دیسی رو به تحقیر و تمسخر نمی گرفت.مثلا یه خبری خودش گذاشته بود راجع به پنج فیلم پرفروش ۲۰۱۶ که bvs توش رتبش پایین تر از زوتوپیا بود.از لحن تحقیر آمیز خبرش که بگذریم توی کامنتا خودش نوشته بود((کی فکر میکرد بهترین کاراکترای دیسی از پس چند تا حیوون کارتونی بر نیان؟))جلوشم صورتک گذاشته بود که داشتن سوت میزدن. اگه این تحقیر نیست پس چیه؟
      کسی با اون سایت دشمنی نداره،در صورتی که فقط در حیطه مارول و اسپایدرمن کار کنن و کوچکترین کاری به دیسی نداشته باشن.

  • The Joker
   در پاسخ به The Joker

   معترضا چه زیاد شدن 😀 یحثشونو نکنین باو فک میکنن کسی ان.یه تیکه بندازین برین دنبال زندگیتون خودشون میان می بینن تا تهش میرن 😀

  • مهدی
   در پاسخ به مهدی

   والا خودشون نمی دونن با خودشون چند چندن …
   گرین گابلین برتر از جوکر
   مرد عنکبوتی ۲ برتر از شوالیه تاریکی
   موزیک هنری جک من برتر از هنس زیمر!!!!!!
   فلش مزخرف ترین سریال کمیک بوکی!!!!!
   درد اویل شاهکار به تمام معنا((سریال بدی نیستاااا ولی دیگه خیلی دارن ازش تعریف می کنن))
   صحنه پس از تیتراژ تقلید از مارول(( فردا میان میگن فیلم سازی رو داره از مارول تقلید می کنه))
   نمره ۵.۵ برای فصل دوم سریال فلش(( که تو این یه مورد واقعا عصبانی شدم و یه نظری دادم که ۹۰ درصدش حقیقت بود بعد منو اخراج کردن)) اسم کاربریم هم barry allen بود.

   • kia spider
    در پاسخ به مهدی

    اهوم….
    تا حدودی بهتره
    اصلا مقایسه این دو فیلم اشتباهه
    والا من جایی نشنیدم اینو بگن….
    اتفاقا همش از از سریال تعریف کردن بجز یه بار که یکی از کابرای متعصبشون فصل ۲ نقد کرد
    خب وقتی سریال خوبیه چی کار کنن
    اخه دیسی خودش قبلش با زبان بی زبانی می گفت من برعکس مارولیم صحنه بعد از تیتراژ نداریم اینا…
    ببخشید همه اعضای اون سایت مثل من و شما منطقی نیستن و تعصب دارن(خیلی ها هم تو بخش نظرات تایید کردن این نقد مشکلات زیادی داره

  • superior avenger
   در پاسخ به superior avenger

   خدا رو شکر که نویسنده های اون سایت هم به نظرات کاربران اینجا واکنشی نشون نمیدن

   • kia spider
    در پاسخ به superior avenger

    اگه واکنش نشون می دادن که یه جنگ داخلی بین سایت های کمیک بوکی ایرانی راه می افتاد

   • atom
    در پاسخ به superior avenger

    کسی هم انتظاری نداره.بذار در جهل غرق باشن.

    • علیرضا
     در پاسخ به atom

     نقد خوبی بود و شما هم یک عکس‌‌العملی انجام بدید بردید نگاه کنید مقاله گذاشتن بتمن از چه شخصیتایی تقلید کرده که چیزایی که گفت درست نیستن
     ببخشید قوانینپ سرپیچی میکنم ولی اعصابم خورد شد

   • Hossein Dadak
    در پاسخ به superior avenger

    اتفاقا نشون میدن و شیش 😂
    تو هرپستشون (علل خصوص اون بزرگوار) به افرادی که علیه شون حرف بزنن میگن شغال و کفتار 😂
    پ.ن: چرا فنای اون سایت اومدن اینجا؟؟؟

  • atom
   در پاسخ به atom

   با تشکر از اقای رحمانی.فعلا که فیلم در گیشه خوب عمل کرده.حالا از امسال که جف جانز کاملا به فیلمها نظارت میکنه امیدوارم در امتیازات هم موفق باشه.

  • atom
   در پاسخ به atom

   دوستان آیرون فیست همزمان با فصل سه دردویل میاد؟(ببخشید بابت اسپم)

  • مهران فلاح
   در پاسخ به مهران فلاح

   دوستان عزیزم، عزیزان بزرگوار، کاربران عزیز لطفا بندهای یک و دو قوانین کامنتها رو بخونید.
   از ارسال دیدگاه‌های غیر مرتبط با موضوع مطلب خودداری کنید.
   بحث های خارج از موضوع سایت ممنوع است.
   از این بعد کسی موضوع دی سی فن و مارول فن و اون سایت و این سایت رو مطرح کنه دیگه تایید نمی شه. الان هم عصبانی نیستم خیلی هم خوشحالم نگید اعصاب نداره 😀

   • kia spider
    در پاسخ به مهران فلاح

    ببخشید اما این کابراتون تو هر مقاله یه نظر درباره متعصب بودن اون سایت دادن گفتم یه واکنشی نشون بدم
    بازم شرمنده

   • Comic.Ville
    در پاسخ به مهران فلاح

    اوکی… فقط خواستم بگم من جواب دادم ین دوستامون فکر نکنن مثلا خیلی حرفشون مطقیه…. (حسود هرگز نیاسود )…در هر صورت کار خوبی میکنید یکی یه چیزی گفت ما ها هم دیگه ول نکردیم 😀

  • amir
   در پاسخ به amir

   یعنی خوشم میاد اسم ایران باید تو همه فیلمهاشون باشه ، خودتون نسخه کامل اچ دی تی اسی که اومده رو ببینید میفهمید چی میگم

   • Comic.Ville
    در پاسخ به amir

    اره اصلا…شدیم مهد تروریست ها تو فیلماشون!! ایرون من ها …. اسکواد… و البته فیلم های غیر کمیکی که بماند…

جوخه‌ی انتحاری Suicide Squad

img

گروهی ناپایدار متشکل از ابر جانیانی سابقه‎دار که در ازای عفو جزئی در جرم‎هایشان اقدام به عملیات‎های سیاه که کمترین شانس زنده ماندن در آن‎ها وجود دارد می‎کنند. این «جوخه» توسط آماندا والر گرد هم آمدند و سازمان‎دهی شدند.