نقد و بررسی فیلم انتقام‎جویان: عصر اولتران Avengers: Age of Ultron

توسط : در تاریخ : جمعه, سپتامبر 11th, 2015

به‌روزرسانی: نسخه بلوری منتشر شد دوستانی که فیلم را مشاهده کرده‌اند می‌توانند به بحث و تبادل نظر در مورد فیلم و همچنین نقد بپردازند.

روبوکالیپس

 

کارگردان: جاس ویدن

نویسنده: جاس ویدن

بازیگران: رابرت داونی جونیور، مارک روفالو، کریس ، کریس ایوانز، کریس همسورث، اسکارلت جوهانسون و…

تاریخ اکران: ۱ می ۲۰۱۵ در آمریکا

مدت: ۱۴۱ دقیقه

ژانر: اکشن، ماجراجویی، علمی-تخیلی

خالقان: استن لی، جک کربی

دانلود تریلر با لینک مستقیم

منتقد: جیم ویودا از IGN

نقد و بررسی فیلم انتقام‎جویان: عصر اولتران Avengers: Age of Ultron
میانگین امتیاز کاربران از 178 رأی


هشدار: این نقد حاوی مطالبی است که برخی نکات داستانی فیلم را فاش می‎سازند.

ممکن نیست که این دنباله تجربه‎ی ناب دیدن اولین گردهم‎آیی انتقام‌جویان در یک فیلم سینمایی را زنده کند. به خصوص که در سال‎های بعد این قهرمانان در فیلم‎های اختصاصی یک دیگر نیز حضور یافتند. با این وجود در مقایسه با دیگر دنباله‎های استودیوی مارول تا پیش از کاپیتان آمریکا:سرباز زمستان، انتقام‌جویان عصر اولتران دنباله‎ای بسیار خوب و سرگرم کننده است.

در جریان حمله به قلعه‎ی بارون فان استاکر (تامس کرشمان)، رهبر هایدرا، انتقام‌جویان با نمونه‎های آزمایشی او یعنی خواهر و برادری به نام واندا و پیترو مکسیموف رو به رو می‎شوند. در حالی که پیترو/کوییک سیلور به جنگ تن به تن با انتقام‌جویان می‎رود، این واندا ملقب به اسکارلت ویچ است که با بهره گرفتن از قدرت خود واقعیت را دستکاری کرده و بیش‎ترین آسیب را به انتقام‌جویان وارد می‎سازد. این اتفاق آیرون من (رابرت داونی جونیور) را آشفته خاطر می‎کند، به همین دلیل او تصمیم می‎گیرد تا با استفاده از کوپال لوکی (که در مخفیگاه استاکر یافته بودند) پروژه‎ی پیشگام هوش مصنوعی را که با همکاری بروس بنر (مارک روفالو) کلید زده بود تکمیل کرده و به مرحله‎ی اجرایی برساند؛ پروژه‎ای به نام اولتران. اگر چه اولتران با هدف خیراندیشی و محافظت از زمین طراحی شده بود، اما مسلم است که نیت خیر متضمن اعمال خیرخواهانه نخواهد بود. اولتران (جیمز اسپیدر) با ذات پلیدی زاده شد و سریعاً به این نتیجه رسید که بشر باید تکامل یابد یا منقرض شود و این ربات‎ها هستند که وارثان برحق زمین‎اند.

این مسئله که انتقام‌جویان ۲ زیر بار وزن خود کمر خم نمی‎کند یک معجزه و نیز گواهی بر استعداد نویسنده و کارگردان آن جاس ویدن است. در این فیلم مانند بهترین فیلم‎های سری پیشتازان فضا، هر شخصیت مجالی برای عرض اندام می‎یابد و جذابیت و وجه تمایز خود نسبت به دیگران را به نمایش می‎گذارد. اما در مجموع از میان جزییات بسیار زیاد فیلم، تنها بخشی از آن‎ها در داستان و عناصر تحمیلی آن به چشم می‎آیند (مخصوصا با نزدیک شدن به پایان زمان دو ساعت و نیمی فیلم).

اگرچه عصر اولتران در لحظاتی بسیار خنده دار است (حتی اولتران نیز از شوخی و خنده به دور نیست)، درونمایه‎ی داستان فیلم تاریک و شوم می‎باشد. اکثر این تاریکی از «تصوراتی» نشات می‎گیرد که اسکارلت ویچ در ذهن برخی از انتقام‌جویان می‎کارد. این وقایع در سوی دیگر پیش زمینه‎های داستانی برای اتفاقات پیش رو در فاز ۳ فیلم‎های مارول را فراهم می‎سازند. این مکاشفات روحی سبب ایجاد اختلاف میان گروه می‎شود اما در مجموع این اعمال استارک (و کمی هم بنر) است که ریشه‎ی دشمنی را در دل اعضای گروه می‎دواند (هر چند به شدتِ داستان جنگ داخلی نمی‎شود).

سفر ذهنی بلک ویدو (اسکارلت جوهانسون) گذشته‎ی سالت مانند (فیلم سالت با بازی آنجلینا جولی) او را نشان می‎دهد و مکاشفه‎ی کاپیتان آمریکا (کریس ایوانز) بیش از پیش شخصیت گمگشته‎ی او را در عصری دیگر به نمایش می‎گذارد. با این وجود بخش داستانی ثور (کریس همسورث) تنها پیشبرد داستان فیلم را کند می‎کند. در این فیلم ثور سر از یک حوضچه‎ی رویای ازگاردی در می‎آورد. این واقعه آنقدر که پیش زمینه‎ای در هم و برهم برای فیلم ثور: راگناروک به حساب می‎آید، خود داستان عصر اولتران را پیش نمی‎برد. در میان این «تصورات»، مکاشفه‎ی ثور بیش‎ترین زمان را به خود اختصاص می‎دهد ولی کم‎ترین تاثیر را بر خط داستانی فیلم می‎گذارد.

احتمالاً اسکارلت ویچ بیش‎ترین آسیب را با دستکاری ذهن بنر وارد می‎کند و این واقعه به نبرد عظیم هالک کوب (هالک باستر) در خیابان‎های واکاندا ختم می‎شود. این اتفاق موجب آشفتگی بنر می‎شود و عشق نوپای او و بلک ویدو را به نقاط باریک می‎کشاند.

اکنون ناتاشا به بنر دل بسته است و با توجه به روحیه ی انزواطلب این شخصیت و دوستی نزدیک با کاپیتان و هاکآی(جرمی رنر)، این رابطه‎ی عاشقانه غیرمنتظره به نظر می‎رسد. این عشق بر قامت فیلم نمی‎نشیند و تنها دلیل غیرموجه‎ای برای القای احساس انزوا و زجردیدگی بیشتر به بنر است. قرار است باور کنیم که این دو نفر خود را به دیده‎ی یک هیولا می‎نگرند و این موضوع اساس رابطه‎شان را تشکیل می‎دهد، اما ماجرای این عشاق تیره بخت در فیلم، تحمیلی به نظر می‎رسد.

شکاف میان کاپیتان و استارک عمیق و عمیق‎تر می‎شود و زمینه را برای وقایع «کاپیتان آمریکا:جنگ داخلی» می‎چیند. همچنین ذره ذره در می‎بابیم که هر یک از انتقام‌جویان در کدامین جبهه از این جنگ عظیم قرار خواهند گرفت (و در پایان فیلم پی خواهیم برد که اعضای بعدی انتقام‌جویان چه کسانی خواهند بود). با این حال در پایان عصر اولتران، شعار پلاکاردی را می‎بینیم که بیان می‎دارد اختلاف واقعی میان کاپیتان و استارک در راه است.

زندگی خصوصی هاکآی نیز به تصویر کشیده می‎شود. زمان اختصاص یافته به او در فیلم آنقدری هست که تبدیل شدن او به نوکر زامبی شکل لوکی در اکثر دقایق قسمت اول را جبران کند. هر چند انتقام‌جویان ۲ در بازگرداندن نیک فیوری (ساموئل ال جکسون) ضعیف ظاهر می‎شود. این فیلم نیاز به سکانسی دارد تا ما را در جریان اتفاقاتی که بعد از وقایع سرباز زمستان برای فیوری افتاد و نیز وضعیت کنونی او قرار دهد. با این حال این سوالات اساسی بی پاسخ باقی می‎مانند. بسیار آزاردهنده است که در پایان فیلم یک شخصیت تحمیلی به تمام معنا اینگونه وارد داستان شود.

ویژن، اسکارلت ویچ و کوییک سیلور، قهرمانان جدید فیلم همگی زمان لازم برای عرض اندام را در اختیار دارند هر چند که تیزپای تخس فیلم «ایکس من: روزهای سپری شده‎ی آینده» گوی سبقت را از همتای دردسرساز خود می‎رباید. کوییک سیلور با بازی آرون تیلر جانسون بی شک یک شخصیت فرعی است اما گذشته‎ی او و خواهرش واندا آن‎ها را به سوی تبدیل شدن از یک آنتاگونیست به یک انتقام‌جو سوق می‎دهد. اولسن تمام توانش را برای نقش اسکارلت ویچ می‎گذارد اما این نقش تا اواخر فیلم چندان اختیار عملی به او نمی‎بخشد.

ویژن دیر به فیلم اضافه می‎شود اما «پول بتانی» فورا توجهات را به سوی خود جلب می‎کند (این حقیقت که تماشاگران پیش از این او را به دلیل گویندگی به جای جارویس دوست می‎داشتند در این مساله موثر است). بخشی از ویژن با گرافیک کامپیوتری ساخته شده است اما ترکیب جلوه‎های ویژه‎ی میدانی و گریم و طراحی لباس سنتی در این شخصیت حرکت عاقلانه‎ای است که سبب شده تا وجه انسانی و هوش مصنوعی این شخصیت در کنار هم باورپذیر شوند. هر چه از ویژن در این فیلم ببینید باز هم کم است.

خیلی خب. دیگر صحبت از قهرمانان کافی است. شخصیت منفی مشهور فیلم چی؟ اولتران با بازی اسپیدر به همان اندازه‎ی خالق مغرورش استارک، زیرک و چرب زبان است. برخلاف آنچه به نظر می‎آید، اولتران بیش‎تر تجسم و همزاد تونی است (یکی خواهان نابودی جهان است و دیگری خواهان نجات آن) تا پینوکیویی برای او. در سکانس‎هایی که اولتران حضور دارد صحنه را از آن خود می‎کند. شاید لوکی پرجذبه‎ترین و سرباز زمستان قَدرترین شخصیت‎های منفی دنیای سینمایی مارول باشند اما اولتران ترکیب بی نقصی از جذابیت لوکی و خشونت سرباز زمستان را در خود دارد.

نکته‎ی منفی عصر اولتران بندگی برای چند خداست [اشاره به ادیسه اثر هومر که :«گر چندین ایزد را بندگی کنی، دیری نمی‎پاید که رنج خواهی کشید.»]. هر چند فیلم می‎کوشد تا با آمیختن عناصر مدنظر ویدن، در داستان تعادل برقرار کند، باز هم حس خواهید کرد که داستان فیلم در حال تقلا و زمینه‎سازی تحمیلی برای فیلم‎های آینده‎ی مارول است، در حالی که تماشاگر باید با دیدن این فیلم به جواب‎هایش برسد نه اینکه در انتظار وقایع فیلم‎های سه سال آینده مارول باشد. احتمالاً چند سکانس بریده شده‎ای که برای گنجاندن در نسخه‎ی بلوری کنار گذاشته شده‎اند، می‎توانستند به شکلی به کار گرفته شوند که روایت فیلم را بهبود بخشند و بر آن تاثیر منفی نگذارند.

 

نتیجه

در مجموع، انتقام‌جویان: عصر اولتران نمی‎تواند حس ناب دیدن اولین گردهم‎آیی انتقام‌جویان در یک فیلم سینمایی را زنده کند. با این وجود، فیلم بسیار سرگرم کننده‎ای است و لحظات اکشن بسیار عالی و شخصیت‎های بسیار خوبی دارد.

Avengers Age of Ultron

 


  • DAREDEVIL
   در پاسخ به DAREDEVIL

   عالییییییییییییییییییییی بووووووووووود من کیفیت cam را دانلود کردم و منتظر زیرنویسم از من میشنوین همین الان دانلود کنین راستی کفته شده کیفیت بلوری فیلم مرداد ماه میاد پس عالیه

  • ????
   در پاسخ به ????

   معلوم نشد کی مرد توش؟:|

  • معین
   در پاسخ به معین

   کل مقاله بجز ضد حال زدن هدف دیگه ای هم داشت؟

  • cap
   در پاسخ به cap

   آقا انقدر با خودم کلنجار رفتم که فیلمو ببینم و یا نه .
   و همین الان دیدنش رو تموم کردم
   به نظر من از قسمت اولش هم قویتره و تعاملی که بین شخصیت هاست هم جالبه منتها من با رابطه هالک و بلک ویدو مشکل دارم چرا بلک ویدو نره پیش cap !!!!!!
   بحراحال به نظر من تنها نقطه ضعف فیلم همین رابطه است و البته نیک فیوری ( که نه خوب بود و نه بد )
   به نظر ن این فیلم بعد از cap : tws بهترین فیلم ماروله بعد قسمت اولش بعدش هم مجافظان

   • آرام
    در پاسخ به cap

    ناتاشاست دیگه با همه می پره ولی حالا چرا با هالک؟؟ اینو هالک چیشون به هم میخوره آخه؟؟
    ولی به نظرم این رابطه خیلی خیلی توی فیلم اضافیه و این تنها ایرادیه که می تونم بگیرم

    • The Arkham Knight
     در پاسخ به آرام

     ناتاشست دیگه???? با همه می پره?? منظور شما ناتاشا نیست اسکارلت جوهنسنه… اسکارلت کجا با هالک می پره هالک کجا بهش میخوره ? سنش? علایقشون? اخلاقشون? اخه هیچییی شون به هم نمیخوره … داستاناشونم به هم ربطی نداره اخه ? اصلا خیلی یه هویی… میری سینما فیلم شروع میشه .. میبینی بلک ویدو به شوخی به هالک میگه :
     Hey big guy… حالت به هم میخوره…اخه بازیگراشونم به هم نمیخوره…با دیدن وینتر سولجر خیلی به مارول علاقه مند تررر شده بودم اما با دیدن اونجرز یکم (فقط یه کم ) از مارول نا امید شدم….

     • ادموند
      در پاسخ به The Arkham Knight

      بلک ویدو به معنای بیوه ی سیاه، اسم یه جور عنکبوته که شوهرشو می خوره :دی

      و یکی از دلایلی که به ناتاشا می گن بلک ویدو، همین تعدد یاروهاییه که باهاشون می چرخه. ینی چی اسکارلت یوهانسونه دیگه؟ :دی اسکارت یوهانسون رفته نقش خودشو نوشته ینی؟ :دی

  • Haganeno
   در پاسخ به Haganeno

   دقیقا مثل فیلم اول.
   یه فیلم راحت الحلقوم باحال برای موقعی که حال انجام هیچ کاری رو نداریم .
   پر از زد و خورد و انفجار و جلوه های ویژه خفن . نه بیشتر.یه سرگرمی خوب 🙂 فراموش شونده !

  • amir
   در پاسخ به amir

   imdb رتبه ۱۶۵ رو به فیلم داده و فیلم اول رتبه ۱۹۶ رو داره…انتظار داشتم زیر ۱۰۰ باشه ولی نشد…حیییییف

  • marvel fan
   در پاسخ به marvel fan

   توی این نقد همش ضد حال زد ولی من اصلاً به نظر این منتقد اهمیتی نمیدم به نظر من که باید یه فیلم عالی باشه

   • SAMI
    در پاسخ به marvel fan

    نظر تو اصلا مهم نیست چون از اسمت معلومه تحمل شنیدن نقطه ضعف های این فیلم رو نداری. فقط باید ۴نفر بیان برات تعریف و تمجید الکی بکنن.

  • abbas
   در پاسخ به abbas

   پس کی مرد این وسط

  • mehr
   در پاسخ به mehr

   یه احساسی بهم میگه قراره داستان نیک فیوری بعد اتفاقات سرباز زمستان تا عصر التران قراره تو سریال ماموران شیلد (agents of shield) که در این هفته ها پخش میشه نشان داده بشه!

  • Prince
   در پاسخ به Prince

   من دیدمش فیلم خوبی بود داستانش خیلی پیچیده بود مخصوصا ثور و رابطه بلک ویدو و هالک هم که کلا اضافی بود تو فیلم
   نیک فیوری هم اگه قیافشو نشون نمیداد سنگین تر بود کپتان هم که با اون سپرش فقط میزد درب و داغون می کرد اما از دعواش با تونی خوشم اومد ویژن رو هم که دیگه نمیگم عالی بود و همین طور ***
   —–
   ویرایش فانتزیِ کمیک: لطفا بخش های مهم داستانی که باعث لو رفتن داستان است را در دیدگاه خود نیاورید. با تشکر.

  • abbas
   در پاسخ به abbas

   بزار بچه ها بگن کی مرده چرا نمیزارین پس کو دمکراسی

  • حجت مزارعی
   در پاسخ به حجت مزارعی

   دیدمش…
   یه چیزی بود درحد قسمت نخست…خوب بود…ن بیشتر از این…ن مثل کاپ ۲ فوق العاده

  • حجت مزارعی
   در پاسخ به حجت مزارعی

   یه موردی که همیشه با نقدای ign داشتم اینه که درمورد بازیگرا چیزی نمیگه…کدوم خوبه کدوم بده…کدوم درخشان ظاهر شده

  • فرزان رحمانی
   در پاسخ به فرزان رحمانی

   آقایون، لطفاً کامنت های اسپویل دار ندین که به هیچ وجه تایید نمی شه.

  • Agent spidey
   در پاسخ به Agent spidey

   یه سوال بازیگر نقش ویژن انگار به جای جارویس صحبت میکده اونجائی که انگار تونی ویژن رو میسازه میشه گفت که در واقع ویژن کالبد جارویسه

   • cap
    در پاسخ به Alireza

    برام جالبه که شما بدون اینکه هیچ نظری برای فیلم بدی اومدی این عکس رو گذاشتی

    • Alireza
     در پاسخ به cap

     به خدا قصدی نداشتم
     نظر من هم در مورد فیلم با عکس بیان شد دیگه رابطه عشقی بنر و بلک ویدو عجیبه که کسی نمیگه که تو کمیک بوده یا نه تا جایی هم که من میدونم نبوده!!!!

   • marvel fan
    در پاسخ به Alireza

    سوپرمن توی کمیکا هیچوقت کسیو نمیکشت ولی توی man of steel زاد رو کشت

    • Alireza
     در پاسخ به marvel fan

     من خودم با کشتن زاد خیلی حال کردم دی:
     ولی در کمیک هم شاید نکشته باشه ولی به نحوی میشه گفت یه جورایی کشته
     مثل این: http://8pic.ir/images/8izypxys2kn277pp3j31.png
     درضمن من که نخواستم جنگ مارول و دی سی راه بندازم دی: 🙂
     عکس هم فقط برای بیان نظرم درمورد رابطه عشقی هالک و بلک ویدو بود که تا به حال نبوده

    • parsa
     در پاسخ به marvel fan

     دوست عزیز چرا بدون اصلاع صحبت میکنید شما اگر کمیک اینجاستیس رو خونده باشید سوپرمن تا جایی که تونست دستش رو داخل شکم جوکر
     http://cdn.bleedingcool.net/wp-content/://
     یا بعضی جاها که خشونت زیادی به خرج میده(البته بعضی اوقات تحت کنترل افراد بود)
     http://l7world.com/wp-content/uploads/2014/09/Yellow-Lantern-Superman-kills-Black-Canary-baby-Injustice-Gods-Among-Us-Year-Two-22.jpg
     یا اینجا که به واندرومن حمله میکنه
     http://www.orgamesmic.com/wp-content/uploads/2013/06/superman-strangles-wonder-woman.jpg
     واقعا از دوستان جوری در مورد سوپرمن حرف میزنند انگار مادربزرگ مهربون هست
     دوست عزیز شما میگید سوپرمن زاد رو کشت خب چرا کشت؟برای نجات مردم از زاد که منتفر نبود یا نمیخواست نسل خودش رو منقرض کنه بلکه برای نجات سه نفر از انسان ها این کار رو انجام داد
     بعد بعضی از دوستان میگین چرا وسط مبارزه به مردم کمک نکرد خب اولا بنظرتون برای جلوگیری از خرابی بهتر نیست باعث خرابی رو نابود کنیم دوما وقتی که سوپرمن میخواد به مردم کمک کنه زاد چیکار کنه با اهالی زمین احوال پرسی کنه(شما حتما منظورت اینه که زاد رو به دیوار بزنه یا.. بعد شروع کنه به نجات مردم یعنی به نظر شما سوپرمن وقتی شوپرمن هست که یک نفر رو از کامیون در بیاره یا یک ادم رو وقتی داره میگره نجات بده بعد تو این فیلم سوپرمن رو منزوی نشون داد واقعا هم منطقی تر هست از سوپرمنی شاد و خوشحال که میره بین مردم و مردم اون رو به راحتی قبول می کنند
     رابطه ناتاشا با بروس هم واقعا اشتباه بود(اصلا واقعا روابط ناتاشا مسخره شده تو هر فیلم یک نفر رو دوست داره)ولی شخصیت پردازی در این فیلم واقعا بهتر بود

   • cap
    در پاسخ به Alireza

    در ضمن این سوپرمن سوپرمن کم یک نیست
    دیدی تو فیلم چطور به مردم توجه نگیرد و مردم در خطر بود و اون داشت با ژنرال زاد میجنگید

  • the flash
   در پاسخ به the flash

   سلام میگما انگار صدای التران تو تریلز اولی با این تریلزا اخری فرق داره اول ماشینی خشن و باحال بود الان انگار ادم عادی میحرفه 😐

   • معین
    در پاسخ به the flash

    اره
    من هم احساس کردم
    شاید خواستن یکم طنزشو بیشتر کنن

    • The Flash
     در پاسخ به معین

     چه طنزی 😐 اه اگه بخواد اینجور باشه ضد حاله التران میخواد نسل بشر منقرض کنه بعد بیان فانش کنن؟؟؟؟:|

     هی تریلر دادن اصلا گند زدن فکر کنم همه صحنه مبارزه ها رو دیدیم:|

     اینم از صدا التران 😐

  • abbas
   در پاسخ به abbas

   اصلا به خوبی که فکر میکردم نبود

  • ِDC fan
   در پاسخ به ِDC fan

   عالی ب نظرم نقد خیلی خوب بود و نمره ی خوبی هم دادن ب فیلم…البته اکثر دنباله های (استثنا هم زیاده ولی…) فیلما خیلی جالب در نمبان و کم پیش میاد ک از اولی بهتر باشن…در کل عالی بود و ممنون بابت ترجمه…
   پ.ن:من الان ک فک میکنم ب مارولی ها حق میدم چون ممکنه واسه من خیلی موضوع خاصی نباشه ۳ماه انتظار ولی خدایی واسه طرفدارا زیاده…الان من فک میکنم اگه bvs بیاد همینجوری اینقد صبر کردیم دیگه سه ماه دیگه بخواد طول بکشه!!من حتما کیفیت cam رو نگیرم دیگه ts رو حتما می گیرم و زودتر میبینم و ی بارم با ۱۰۸۰ می بینم 😀

  • حجت مزارعی
   در پاسخ به حجت مزارعی

   من یه بار دیگه هم دیدمش:دی (من چقد بیکارم)
   و اینکه باتوجه به نقد نمرش زیاد نیست؟؟؟کل نقد داشت بد و بیراه میگفت بعد چجوری شد ۸٫۶؟؟؟از نظرمن ۷-۶ خوب بود

  • mehrider
   در پاسخ به mehrider

   نقد متوسطی بود، بیشتر سعی شده بود نقاط ضعفو بگه و خیلی کمتر به نقاط قوت توجه کرد.
   من که نمیتونم تا بلوریش صبر کنممم

  • jefri
   در پاسخ به jefri

   زیرنویس فارسی کسی گیر اورده بگه ما که از صداش چیزی نفهمیدیم

  • kia marvel111
   در پاسخ به kia marvel111

   یه سوال الان که کیفیت پرد ه ایش اومده روفروشش تاثیر نزاره یه وقت

   • DAREDEVIL
    در پاسخ به kia marvel111

    فکر نکنم زیاد تاثیر داشته باشه چون مگر مردم دیوانه اند که سینما را ول کنن کیفیت به این چرتیه ببینن همه که مثل من نیستن تا کیفیت پرده ای یک فیلم میاد سه سوت میگیره!

   • jefri
    در پاسخ به kia marvel111

    نترس
    امریکایی ها به این کیفیتا اکتفا نمی کنن
    ما اینحوری هستیم(بعضیامون)خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ

  • kia marvel111
   در پاسخ به kia marvel111

   اونجرز تو دومین روز اکرانش تو۵ کشور (اکران غیر رسمی) ۲۰۱ ملیون دلار فروش کرد هوراااااا

  • iron man
   در پاسخ به iron man

   دوستان رفتم فیلم را با کیفیت cam دانلود کردم
   شروع غیر منتظره و جالبی داشت . زیر نویس هم نداشت اصلا نفهمیدم چی می گفتند ولی کاراکتر نیک فیوری خیلی اضافی بود ومثل فرشته نجات بود که کاری نمی کرد……..بیشر تریلر و کلیپ ها هم مال۳۰دقیق ابتدایی بود

  • badboyhb
   در پاسخ به badboyhb

   دوستان تا اونجایی که من متوجه شدم این هفته سریال ماموران شیلد راجع به وقایع اونجرز۲ هست.درسته؟

  • DR.HANNIBALLecter
   در پاسخ به DR.HANNIBALLecter

   عالی بود خسته نباشی

  • The Flash
   در پاسخ به The Flash

   سلام

   اه اه اه حالم بهم خورد 😐 اخه چرا اخر فیلم گند زدن تو فیلم 😐 مثلا اون چرا مرد؟؟؟؟اون چرا رفت؟؟؟؟ 😐

  • asin
   در پاسخ به asin

   توی بند اخر گفته سکانس های بریده شده برای نسخه بلوری یعنی نسخه بلوری وقتش از فیلمی که تو سینماها اکران میشه زیادتره؟

  • The Flash
   در پاسخ به The Flash

   سلام ببخشید کسی قدرت های ویژن رو میدونه چین؟؟؟؟

  • mamad
   در پاسخ به mamad

   Titrazh akharie film avengers 2 http://www.aparat.com/v/yKhtd

  • dark spidey
   در پاسخ به dark spidey

   زیرنویس انگلیسی avengers age of ultron
   http://uplod.ir/vq5n9y8cinuo/avengers-age-of-ultron_english-1106494_2.zip.htm

  • آرام
   در پاسخ به آرام

   ولی مثل قسمت قبلی بازم رعایت نکردند و بازم استارک حضورش از همه بیشتره
   حتی با اینکه کاپیتان راجرز رهبرشونه…..
   این واسم قابل قبول نیست خصوصا رابطه ی هالک و ناتاشا که واقعا مسخره اس…
   ناتاشا رفیق فابریک راجرز و بارتونه…. اونوقت میاد عاشق هالک میشه؟؟؟
   اصلا هیچشون به هم نمیخوره خصوصا سنشون!!!!!
   ولی به هر حال فیلمش عااااااااااااااااااااااالی

   • حجت مزارعی
    در پاسخ به آرام

    دقیقا…همیشه همینطور بوده…تو اونجرز ۱ که همه کاره ایرون من بود…اینجاهم انگار همینطوره…گمونم تو کاپ ۳ هم نقش ایرون من پر رنگ تر باشه با اینکه سردر فیلم اسم کاپ اومده…
    البته خب دیزنی حق داره به هرحال پرسودترین شخصیتش هست..درست مثل وارنر که بتمنو خیلی ساپورت میکنه

    • iron man
     در پاسخ به حجت مزارعی

     هر جا سخن از مارول هست نام استارک می درخشد

     رفع اسپم
     همه ی کارا رو استارک می کنه
     مثل بودجه ساخت وسایل نقشه کشی، مارول هم کلی پول به ر.د.جونیر داده حالا میخواسد حضورش تو فیلم کم رنگ باشه!!

  • DarkDay
   در پاسخ به DarkDay

   فیلمش حرف نداشت عالی بود

  • اما فراست
   در پاسخ به اما فراست

   توی کمیک ها گفته شده کوئیک سیلور(پیتر) و اسکارلت ویچ بچه های مگنتو یا اریک لنشر هستن.اما توی این فیلم(انتقام جویان)اون دوتا میگن پدرمادرشون تو جنگ مردن.قضیه چیه؟مگه مگنتو پدرشون نیست؟
   اصلا کوئیک سیلور از کجا میفهمه مگنتو پدرشه؟مگنتو چی؟داستان این خواهر برادر چرا تو اونجرز فرق میکنه؟
   مگه اول تو گروه باباشون نبودن بعد تو گروه پروفسور ایکس بعداونجرز؟میشه توضیح بدین؟من فقط ایکس منو دوست دارم.و عاشق اریک لنشرم.و اما فراست.

   • Constantine
    در پاسخ به اما فراست

    پیترو ماگزیموف یا به اصطلاح کوییک سیلور به همراه خواهرش واندا ماگزیموف ملقب به اسکارلت ویچ فرزندان مگنتو و یه جورایی جزئ یونیورس ایکس من ها به حساب میان و فاکس هم برای حذف این شخصیت ها از یونیورس سینمایی مارول به مارول فشار اورد
    حالا ما اینارو تو انجرز میبینیم ولی خب چون فاکس هم الان داره از کوییک سیلور استفاده میکنه تو فیلمای سری ایکس من مجبورشدن یه جوری از یونیورس مارول حذفش کنن ولی خب خواهرش اسکارلت ویچ علارغم این که کودکیش رو تو X-Men Days of Futue Past دیدیم ولی چون در فیلم های ایکس من فاکس نقشی نخواهد داشت تونست در یونیورس مارول باقی بمونه
    البته هر دو این کاراکتر ها توی یونیورس مارول اریجین هاشون دست خورده و به چیزی بدل شده که ربطی به ایکس من نداشته باشه
    پ.ن : فاکس علیرغم میل باطنیش اجازه حضور این دو کاراکتر رو به مارول داد ولی اون هارو از اوردن کلمه Mutant به معنای جهش یافته پرهیز کنه تا اشاره ای به ایکس من نباشه

  • Arkham Knight
   در پاسخ به Arkham Knight

   به نظر من اونجرز یک بهتر بود…کمیکی تربود…بعدشم اکشنش بهتر و طبیعی تر بود تو التران همش ساختمونا الکی خراب میشن…رابطه بلک ویدو هم که اصلا رو مخه….خیلی بلک ویدو و نیک تو این فیلم بد نشون داده شدن…

   • انتقام جویان قدرتمند
    در پاسخ به Arkham Knight

    آره حق با تو هستش آخه واسه ی چی یه رابطه بین بلک ویدو و هالک شکل دادن اصلا با عقل جور در نمیاد توی قسمت اول اونجرز بلک ویدو که عاشق هاکای بود توی کاپیتان آمریکا ۲ عاشق کاپیتان آمریکا بود حالاهم توی این فیلم عاشق هالکه با عقل جور در نمیاد آخه

    • amir
     در پاسخ به انتقام جویان قدرتمند

     تو آیرون من دو هم تونی عاشقش میشه…

    • arkham knight
     در پاسخ به انتقام جویان قدرتمند

     به اونا نمیگن عشق… تو اونجرز که هاکای و ویدو حکم دوستو داشتن(دوست خانوادگی)توی کاپ دو هم همش نمایش و به قول کپ فقط جلب توجه بود… توی اونجرز دو فقط عاشق شد که متاسفانه به طرز فجیعی نشونش دادن…

   • arkham knight
    در پاسخ به Arkham Knight

    یه سوال؟ هدفت از جعل اسم من چی بوده؟ حداقل یکم شعور اینو داشته باشید وفتی نمیتونید منطقی باشید اسم یکی دیگه رو خراب نکنید… الان ده ها نفر میان میگن شما که انقدر متعصب نبودی… خواهشا اسمتو عوض کن…

  • ادموند
   در پاسخ به ادموند

   خیلی خوب بود :دی نیک فیوری مزخرف 😀

   ضمن اینکه همچنان اعتقاد دارم ادوارد نورتون بهترین هالک بوده. چه از لحاظ خفانت هالکی، چه از لحاظ بروس بنری، چه از لحاظ قیافه ی هالکی و بروس بنری، بهتر بوده :دی

   امیدوارم وظیفه ی هالک تو این فیلم، فقط “HULK SMASH!” نباشه :/ و هاوک عای هم همینطوری که گفتین، قابل لمس تر باشه

  • detective
   در پاسخ به detective

   آخرای فیلم چیزی نشون نداد که کاپ و استارک باهم مخالفن یا اصلا اشاره ای به جنگ داخلی نشد….. ینی چی شعار پلاکاردی؟

  • Doc Strange
   در پاسخ به Doc Strange

   دوستان من نسخه ی سانسور شده ی فیلم رو دیدم نفهمیدم رویای تور چی بود فقط اونجاشو دیدم که سنگ های بی نهایت رو میدید میشه یکی برام توضیح بده؟

  • شزم!
   در پاسخ به شزم!

   فیلم بدی نبود ولی اونجرز ۱ بیش تر به دلم نشست فیلم اول زیادی اکشن نداشت ولی تو فیلم دوم زیاده روی کردن باید اکشن در حد متعادل باشه مثل فیلم سرباز زمستان به قول دوستمون شوالیه آرکهام ( Arkham Knight ) تو فیلم همه چی الکی خراب میشدن ? یا فاصله بین هر درگیری خیلی کم بود تا آدم فیلمو بفهمه مثلا شما اونجاشو دیدین که اونجرز اومدن دنبال اولتران تو همون جایی که کلا بود؟ کلی با هم گلاویز شدن بعد یهو هالک رفت تو شهر مرد آهنی هم لباس هالک باستر رو پوشیدو رفت سراغ هالک و باهاش جنگید ? اخه یکم فرصت هضم فیلم رو بدین به مردم ??

   • arkham knight
    در پاسخ به شزم!

    خواهشا نگید آرکام نایت… اون که آواتار نداشت از غیبت بنده سو استفاده کرده بود و اسم بنده رو جعل کرد و دوستان مارول فن منو هم به اشتباه انداخت… اون یکی از اعضای همین سایت بوده که یه اکانت دوم درست کرده بوده… البته بگم این حرکت بسیار زیاد اتفاق میفته حتی شده یکی از دوستان با اکانت دومش ۵۰ تا کامنت بحث میکرده اونم با خودش… امیدوارم دفعه بعد کسی همچین کاری نکنه…

  • Erfanunity
   در پاسخ به Erfanunity

   من فکر میکنم کوییک سیلور زندست
   چرا ؟ اگه کوییک سیلور رو پیش دکتر چو ببرن و بافت های از دست رفته رو دوباره درست کنه
   داخل اون مهد اهداگر احتمال زند موندنش وجود داره

   • شزم!
    در پاسخ به Erfanunity

    ?
    فازت چیه؟

   • marvel fan
    در پاسخ به Erfanunity

    نگاه کن کوییک سیلور کلی تیر خوردش و بعد از چند لحظه مردش. اون دستگاهی هم که تو میگی بافت درست میکرد وقتی که مرد که نمیشدش زندش کرد

   • detective
    در پاسخ به Erfanunity

    نظریه ی جالبیه. ولی احتمال اینکه توسط یکی از سنگهای ابدی که هنوز معرفی نشده، زنده بشه بیشتره فک کنم. همون سنگی که قابلیت زمان رو داره.
    خود بازیگرش هم فک کنم بیشتر از یه فیلم قرارداد بسته.

  • mehrad hidden
   در پاسخ به mehrad hidden

   واقعا اونطور که انتظار داشتم خوب نبود
   نیک فیوری بد نبود ولی انگار می خواست بگه همین الان یهویی -_-
   هالک = آشغال به تمام معنی , رابطه ی عاشقانه اش که دیگه هیچی
   جلوه های ویژه اش تو حلقم!
   میشه گفت از معدود نکات مثبتش اولتران بود…
   جای اسپایدرمن خالی بود که اون قطار رو مثل فیلم دوم مرد عنکبوتی نگه داره!
   اون یه تیکه در گیری لفظی تونی و کاپ هم عالی بود
   و البته بدون شک بهترین نکته ی فیلم بعد از اولتران , اوریجین هاکآی بود که شخصا خیلی حال کردم
   در کل واقعا اونی نبود که فکرش رو میکردم و اگه به جای نام کمپانی مارول , فاکس می بود و فیلم همین شکلی بود , بالای ۵ نمیگرفت!!!
   فیلم اول انتقام جویان خیلی بهتر بود…
   امیدوارم جنگ داخلی مثل این نباشه و فضاش بیشتر شبیه کاپ ۲ باشه…

   • amir
    در پاسخ به mehrad hidden

    کلا مارول زیاد به هالک بها نمیده…
    در طی چند سال سه بازیگر نقش هالک رو داشتن که اگه اولی رو بیخیال بشیم،دوتا بازیگر مختلف برا یک نقش مثل ماشین جنگی…
    اون از فیلمش که یکیشو ساختن و بعدا بیخیال ادامش شدن…
    نقشی که تو اونجرز یک داشت…
    و این هم از نقشش تو اونجرز دو
    رابطه ی مزخرفش با بلک ویدو و
    از همه مزخرف ترش وقته لالاییه…

  • Matin
   در پاسخ به Matin

   نیمه اول فیلم زیاد جالب نبود اما نیمه دوم فیلم خیلی خوب شد, به هاوک ای بیشتر از قبل پرداخته شد و خوب بود, از رابطه ناتاشا و بروس بنر خوشم نیومد :/
   در کل فیلم خوبی بود اما فیلم اول اونجرز بهتر بود

  • The_old_detective
   در پاسخ به The_old_detective

   فیلم به شدت ناامید کننده و کودکانه بود…پر از حفره!اصلاً در حد انتظارات ظاهر نشد!رابطه ی مسخره ی بروس و ناتاشا، به طرز احمقانه ای قسر در رفتن ها از دست اولتران،یا این که یه نفر به من توضیح بده این چه یونیورس پیوسته ایه که تونی همه ی لباساش رو توی آیرومن من۳ منفجر کرد ولی اینجا اضافه هم شده بود…یا توی اونجرز ۱ به وضوح توضیح دادن که انرژی لباساش از میدان مغناطیسی (؟) توی سینه ش میاد ولی با برداشتنش هیچ اتفاقی نیوفتاده!این یعنی بی احترامی به مخاطب!!! بعضی از سکانس ها که انگار زیادی بینشون فاصله افتاده بود بعضی گروه چیزا رو یادشون رفته بود مثلا کاپ به هاک آی میگه به کامیون حامل مهد شلیک نکنه تا شهر منفجر نشه ولی به محض اینکه مهد یه کم میره توی هوا هاک آی میخواد منفجرش کنه!یا اینکه بالهای مکانیکی فالکون چطور احیا شدند؟مگه کلا یه دونه ازشون نبود که سرباز زمستان نابودش کرد؟نکنه تمام مدت میتونستند بسازن ولی هایدرا این کار رو نکرده بود؟یه چیز دیگه فقط من احساس کردم دکتر چو رو فقط برای بالاتر بردن فروش چین اضافه کردند؟و کلا یه سری سوالات دیگه…ولی مثل اینکه در راستای شعار we will watch ANYTHING if you slap marvel’s name infront of it! به نظر نمیاد کسی اهمیت بده!
   فقط خوشحالم که جاس ویدون کنار کشید امیدوارم این وضع بهتر بشه کماکان معتقدم بهترین فیلم یونیورس مارول آیرون من ۱ ـه!

  • پیام
   در پاسخ به پیام

   نمی دونم چرا آنقدر ایستراگ کم داشت
   برخلاف محافظان کهکشان
   پتانسیل بالایی داشت

  • KillingJOKE
   در پاسخ به KillingJOKE

   من اصلا دلم نمیخواد نظر طولانی بدم بنابراین فقط یک چیزی میگم و میرم 😀
   اینکه با مطرح کردن بحث سنگها ی قدرت فهم داستان رو برای کسانی که با کمیکها اشنا سخت کردن اصلا درست نبود
   از رابطه ی بلک ویدو و هالک اصلا خوشم نیومد
   بعضی قسمتهای نجات شهر(دنیا) شبیه کارتون های Avengers Assemble شده بود
   این نکته رو هم فهمیدم که quick silver ,scarlet witch فقط قراره بار درام مجموعه رو به دوش بکشن چون که میدونیم تو کپ امریکا۳ قراره اسکارلت زندانی بشه
   هاک ای هم حسابی تو این قسمت پرداخت شد برای همین قبل از اینکه فیلم منتشر بشه منتقدها میگفتن کلینت بارتون بهترین اونجر این فیلم بوده اما من بخشهای شخصیت اواتران رو خیلی دوست داشتم و نکته ی دیگه این بود که قسمت بعدی فیلمهای ثور و کاپیتان خیلی مهمه…از هالک هم اونطور که باید چیز خاصی تو این فیلم ندیدیم شاید بد ترین بخشهای فیلم مال این شخصیت بود شاید وقتش باشه مارول از داستانهای غنی خودش برای هالک به صورت جداگانه استفاده کنه
   نکته ی دیگه که مشهود بود: ازدیاد شخصیتهای ابر قهرمانی اصلا برای یک فیلم ۲ ساعته خوب نیست!
   نکته ی دیگه ای برام جالب نبود فعلا یا شاید هم یادم نیست الان

  • mohammad
   در پاسخ به mohammad

   میدونم نظرم به این پست مربوط نمیشه اما باید یه جا میگفتم تازه فیلم چهار شگفت انگیز رو تمام کردم تو تمام طول فیلم داشتم فکر میکردم آیا جاش ترانک از عمد انقدر بد کار کرده؟؟همه از تینگ که زشت شده بود یا هیومن تورچ که سیاه پوست بود گفتن اما هیچک از بزرگترین فاجعه فیلم حرف نزد :دکتر دووم خدایا آخه چرا ویکتور ون دووم یکی از بزگترین ویلن های دنیای کمیک رو باید انقدر بد بسازن؟؟یعنی وقتی میخواستن جلوه های ویژه مربوط به دووم رو دربیان داشتن دنبال یه صورت چندش و داغون میگشتن که به این رسیدن!!!
   http://s3.picofile.com/file/8213936318/Untitled.jpg
   در هر حال اگه FOX حتی فکر ساخت قسمت دوم هم به سرش بزنه نتیجه میگیرم یه احمق به تمام معنا رئیس این شرکته

  • arian
   در پاسخ به arian

   فیلمش خیلی آشغال بود محصوصا وقتی که شخصیت ها با روبوت ها مبارزه تن به تن میکردن. سوتی گرافیکی دادن واقعا کارگردان خوبی نیست

  • Black Bolt
   در پاسخ به Black Bolt

   فیلم نسبتا خوبی بود اگه اون رابطه اینقدر سریع و خشک اتفاق نمیافتاد شاید بهتر هم میشد.علت اصلی مرگ کوئیک سیلور این بود که یکی از اعضای اصلی x-man و پدرش مگنتوئه.اگه نیک فیوری از همون اول پیداش میشد فیلم بهتر بود.به نظر من اگه رابطه بین ویژن و اسکارلت اتفاق میافتاد بهتر از رابطه ناتاشا با هالک بود.ولی وقتی مارول کاری میکنه حتما یه قصدی داره.

انتقام‌جویان Avengers

img

و روزی فرا رسید، روزی بی‌شباهت با روزهای دیگر، روزی که قوی‌ترین قهرمانان زمین خود را درحالی یافتند که در برابری تهدیدی مشترک متحد شده‌اند! در آن روز، اونجرها به دنیا آمدند... تا با دشمنانی بجنگند که هیچ ابرقهرمانی به تنهایی نمی‌توانست در برابرشان بایستد!