نقد و بررسی شماره‌ی ۳۲ کمیک سوپرمن: آغاز کار مشترک جانز و رومیتا پسر

توسط : در تاریخ : پنجشنبه, ژوئن 26th, 2014

معمولاً در فانتزی کمیک قرار دادن نقدهای هفتگی بصورت جداگانه مرسوم نیست. یک‌بار به همراه اعضای تحریریه این کار را برای شماره‌ی آخر از آرک مرگ خاندان بت‌من حتی خیلی زودتر از مراجع خارجی اجرا کردیم چون در آن زمان همگان منتظر خواندن این قسمت بودند.

اما این‌بار قرار است تعدادی از کمیک‌هایی که زودتر نقدشان می‌کنیم و انتظار بیشتری برای چاپشان کشیدیم را در پستی جداگانه همراه با لینک دریافت برایتان قرار دهیم. کمیک‌ها را دریافت کنید، نوشته‌های ما را بخوانید و نظرات خود را نیز درباره‌ی کمیک و نقدهای ما بیان کنید.


Superman #32

  • نویسنده: Geoff Johns
  • طراح: .John Romita Jr
  • ناشر: DC
  • نکته: برای دریافت کمیک بروی نام آن کلیک کرده بعد از انتقال به سایت TUSFILES ابتدا در پایین صفحه تیک را بردارید سپس بروی نام کمیک در کادر سبزرنگ کلیک کنید. در صورت مواجه با پیغام «دوره دانلود شما به پایان رسیده» چندین بار این عمل را تکرار کنید تا لینک مستقیم در اختیارتان قرار گیرد.

بلاخره شماره‌ی سی‌ و دوم کمیک سوپرمن که بسیاری انتظار آن را می‌کشیدند و دی‌سی هم تبلیغات گسترده‌ای روی آن صورت داده بود به بازار آمد. علت این موضوع چیزی نبود جز تیم جدید نویسنده و طراح سوپرمن یعنی جف جانز که این روز ها سوپراستار نویسندگان دی‌سی است و عناوینی چون آکوامن و گرین لنترن را در کارنامه‌ی خود دارد و جان رومیتا جونیور که طراح کمیک‌های شاخصی چون «اردنگی Kick-A*s» بوده است.
شماره‌ی سی و دوم سوپرمن درست بعد از وقایع کراس‌اور بزرگ دی‌سی «همیشه شیطانی Forever Evil» اتفاق می‌افتد. لکس لوتر که دنیا را نجات داده است اکنون به یک قهرمان تبدیل شده و کلارک کنت دوباره به دیلی پلنت بازگشته است. اما بعد از مقابله با همزادهایی خبیث از دنیایی موازی به نظر می‌رسد زندگی سوپرمن به روال عادی بازگشته است. اما انگار هنوز باید منتظر غافلگیری‌هایی بیشتری از دنیاهای موازی باشیم.
جف جانز مطابق معمول کمیک‌هایش در این شماره از سوپرمن هم به استراتژی امتحان پس داده‌ی خودش متوسل می‌شود. ساختن شخصیتی جذاب از قهرمان اصلی داستان و در عین حال گسترش دنیا و دنیاسازی وسیع. چیزی که در بهترین کمیک‌هایش جواب پس داده و به نظر می‌رسد در سوپرمن هم جواب پس خواهد داد. سوپرمن جف جانز دقیقاً مسیری بر عکس سوپرمن کمیک اکشن کمیکز گرگ پک طی می‌کند. سوپرمن جف جونز بیشتر آدمی منزوی است که درست نمی‌داند چگونه با دیگران ارتباط برقرار کند.

طراحی های گرم رومیتا هم در ترسیم این چهره از کلارک کنت کمک شایانی کرده است.

این که آیا سوپرمن جف جانز می تواند به موفقیت کمیک‌های دیگرش دست یابد سوالی است که باید منتظر جواب آن ماند. اما با توجه به بازگشت دوباره‌ی کمیک دیگر جف جانز به اوج این موضوع چندان دور از انتظار نمی‌نماید.

فرزاد خلیلیان
۷ از ۱۰


کپی‌رایت © ۲۰۱۴ فانتزیِ کمیک
هرگونه کپی‌برداری بدون ذکر منبع مجاز نمی‌باشد.