نقد و بررسی سریال جسیکا جونز Jessica Jones

توسط : در تاریخ : دوشنبه, نوامبر 30th, 2015

کارآگاه خصوصی بزن‌بهادر مارول.

توجه: این نقد، داستان سریال را فاش نمی‌کند.

منتقد: اریک گلدمن از IGN

جسیکا جونز معرکه است.

در یک سال اخیر، شاهد شروع سریال‌های کمیک‌بوکی بسیار قوی‌ای بودیم. از فلش، با آن حس و حال بامزه‌اش گرفته تا دردویل با آن جوّ تاریکش. ولی با این اوصاف، جسیکا جونز باز هم توانسته فضای کاملاً متفاوت و به ویژه موفقِ مخصوص به خود ارائه دهد.

جسیکا جونز که براساس کمیک بوک ممتاز «نام مستعار» به نویسندگی برایان مایکل بندیس و طراحی مایکل گایدوس ساخته شده است، بر جنبه‌ی پَست دنیای مارول تمرکز دارد چرا که بارها شخصیت اصلی داستان را در قالب یک کارآگاه خصوصی می‌بینیم که با عکس گرفتن از همسران در حال خیانت سعی در امرار معاش دارد. فضای نوآر شدیدی بر سریال حاکم است و به طرز کلاسیکی، جسیکا به شکل یک کارآگاه خصوصی الکلی و طعنه‌زن با گذشته‌ای تاریک به تصویر کشیده شده است.

کریستن ریتر همیشه حضوری غیرمعمول و کنجکاوی‌برانگیز داشته و سریال‌هایی چون «به B در آپارتمان ۲۳ اعتماد نکن» ثابت کرده‌اند که او برای بازی در نقش افراد حاضرجواب و کنایه‌آمیز عالی است. ولی در اینجا او بهترین بازی دوران کاری خود را ارائه داده و پستی‌بلندی‌های جسیکا جونز را به عنوان فردی که همیشه اخلاقی پرخاشگرانه داشته و حالا به خاطر وقایع وحشتناک گذشته‌اش در جایگاهی پرت و ضداجتماعی قرار دارد، به زیبایی به تصویر می‌کشد. ولی با این حال جسیکا جونز فردی است که نمی‌تواند انگیزه‌ی درونی‌اش برای کمک به نیازمندان را کنار بگذارد…و صد البته یکی دوتا ابرقدرت نیز دارد که در این مورد به کمکش می‌آیند. البته اگر صلاح بداند قدرت‌هایش را به نمایش بگذارد.

سریال دردویل با شخصیت کینگ‌پین با بازی وینسنت دونفوریو حسابی سطح توقعات را از شخصیت‌های منفی دنیای مارول بالا برد، ولی این فیلم‌ها و سریال‌های مرتبط به هم هیچ‌گاه شخصیت منفی‌ای چون کیل‌گرِیو با بازی دیوید تِنِنت به خود ندیده‌اند. کنترل ذهن موضوعی قدیمی است، ولی جسیکا جونز، همچون «نام مستعار»، این مفهوم را به افق‌های خیلی واقع‌گرایانه‌تر – و در نتیجه ناخوشایندتر – می‌برد.

اگر واقعاً کسی می‌توانست شما را وادار به انجام خواسته‌هایش کند چه می‌شد؟ و اگر چنین شخصی یک آدم جامعه‌ستیز کاملاً خودشیفته، بدون هیچ‌گونه اخلاقیات یا اصولی بود چه؟ کیل‌گریو ترسناک است چون فقط در فکر خودش است. او اشتیاق تسلط بر دنیا یا تبدیل شدن به یک ارباب جرم و جنایت یا به دست آوردن یک شی فراقدرتمند را ندارد. او فقط بی‌خبر مردم را وادار به انجام خواسته‌هایش می‌کند چون در آن لحظه همین فکر در ذهنش است. و احساسات و زندگی قربانیانش هم به جهنم. در مقطعی، شرور داستان از این ناله می‌کند که چقدر ناخوشایند خواهد بود اگر کسی نباشد که کارهایتان را انجام دهد، و بدین وسیله معلوم می‌کند که چقدر دنیا را یکوَری می‌بیند. تننت در اینجا عالی است و از شوخ‌طبعی و دوست‌داشتنی بودنش استفاده می‌کند تا هر از چند گاهی خلع سلاحتان کند ولی سپس به سرعت بهتان یادآوری می‌کند که چه موجود وحشتناکی است.

شخصیت‌های فرعی قوی هستند و ازشان در خصوص ارتباطشان با جسیکا و نشان دادن جنبه‌های مختلف شخصیتش، به درستی استفاده شده است. کری‌آن موس در نقش جری هوگارث برای خودش کوسه‌ای است در دنیای وکالت، کسی که با قانون و شاید افراد داخل زندگیش به مانند یک بازی که می‌تواند به نفع خود تغییر دهد، رفتار می‌کند. اکا دارویل، در نقش همسایه‌ی معتاد جسیکا، مالکولم، هم دوست‌داشتنی است و هم دلسوز. ویل تراول، در نقش ویل سیمپسون به طرز غیرمعمولی وارد داستان می‌شود که به ایجاد این حس کمک می‌کند که با وجود تلاش در کمک به درست‌کردن اوضاع، چیز عجیبی در خصوص این پلیس وجود دارد. مایک کولتر نیز واقعاً ثابت می‌کند که لیاقت این را دارد که سریال اختصاصی خود را (که سال بعد می‌آید) در قالب لوک کیج داشته باشد. او و ریتر با همدیگر شیمی خوب و گرمی دارند.

ریچل تیلور حضور چشمگیری در نقش تریش واکر با نام خودمانی پتسی – برداشت مارول از ابرقهرمان خود پتسی واکر/هل‌کت – دارد. دوستی تریش و جسیکا از جنبه‌های درخشان سریال است و این دو بازیگر در نشان دادن پیوند نامحتمل بین این دو زن بسیار متفاوت، عالی عمل می‌کنند.

من همچنین واقعاً از بازی ارین موریارتی، در نقش هوپ، تحت‌تاثیر قرار گرفتم. هوپ زن جوانی است که پس از مفقود شدن، جسیکا برای پیدا کردن او استخدام می‌شود. هوپ به برخی جاهای خیلی تاریک و بسیار آشفته‌کننده‌ای می‌رود و ارین موریارتی در اینجا عکس‌العمل‌های این شخصیت آسیب‌دیده را به زیبایی نشان می‌دهد.

حالا بگذارید کمی به بیراهه بروم و در مورد یکی از جنبه‌های سریال که اصلاً کار نمی‌کند بگویم: شخصیت رابین (کولبی مینیفی). او یکی دیگر از همسایه‌های جسیکا است که در قالب یک جفت خواهر/برادر عجیب و غریب در کنار شخصیت روبن (کیران مالکور) معرفی می‌شود.

از همان ابتدا، رابین به شدت تشدیدشده و مضحک است و این احساس را به آدم منتقل می‌کند که او اصلاً یک بخش طبیعی از این دنیا نیست. من تقصیر را گردن مینیفی نمی‌اندازم، که به نظر دقیقاً همان کاری را کرده که از او خواسته شده، اما این شخصیت یک وصله‌ی ناجور است که هر وقت سر و کله‌اش پیدا می‌شود باعث وقفه افتادن در صحنه‌ها می‌گردد. این امر هنگامی که او فقط در پیرامون داستان است موضوع چندانی مهمی نیست ولی در نیمه‌ی دوم سریال، حضور رابین افزایش می‌یابد، به ویژه در یکی از قسمت‌ها که او درواقع عضو حیاتی در برخی پیچش‌های داستانی بزرگ است. یکی از صحنه‌های به خصوصِ همان قسمت بدون شک بدترین صحنه‌ی تمام سریال است که در آن رابین در عین تحمل‌ناپذیری چندین نفر را متقاعد به گوش دادن به پیشنهادهای افتضاحش می‌کند، گویی او نیز از قدرت‌های کیل‌گریو بهره‌مند است.

همچنین شاید بتوان گفت که صحنه‌های مربوط به دعواهای زن و شوهری جری بیش از حد هستند. هرچند در نهایت این صحنه‌ها به طرز عظیم و تاثیرگذاری جواب می‌دهند و به داستان اصلی سریال گره می‌خورند ولی می‌شد همان منظور را با صحنه‌های کمتری نیز منتقل کرد. همچنین، همانند دردویل، جسیکا جونز نیز این حس را به آدم می‌دهد که نقطه اوج سریال پیش از پایان آن است. قسمت نهم سریال، اخراج موقت، در میان چندین بخش معرکه، به وضوح برجسته‌ترین نقطه‌ی فصل است، که در آن خطوط داستانی بسیاری همزمان به هم می‌پیوندند و برخی تحولات شخصیتی بسیار هیجان‌انگیز رخ می‌دهد. نمی‌گویم پایان فصل عالی نیست – هرچند حضور طولانی یک شخصیت مهمان در قسمت آخر کمی بی‌موقع است – فقط قضیه این است که مهیج‌ترین لحظات سریال کمی زود سر و کله‌شان پیدا می‌شود.

سریال چنین مشکلاتی دارد، درست، ولی در نهایت، جسیکا جونز یک پیروزی حقیقی است. این سریال به طور آشکاری بزرگسالانه‌ترین داستان دنیای سینمایی مارول تاکنون است که در آن مقدار قابل‌توجهی خشونت و نمایش صریح مسائل جنسی در رده‌ی R به چشم می‌خورد. با این وجود، هیچوقت به نظر نمی‌رسد که این مسائل بی‌دلیل یا فقط برای شوکه‌کردن مخاطب حضور دارند، بلکه برای ترسیم واقع‌گرایانه‌ی دنیای این شخصیت‌ها آورده شده‌اند.

مجری طرح این سریال، ملیسا روزنبرگ، نیز به طرز قابل توجهی از سر و کله زدن با این موضوع که کیل‌گریو یک متجاوز است – به نحو مختلف، چه ذهنی و چه جسمی – باکی ندارد و به طور مستقیم به پیامدهای بلایی که او سر قربانیان بسیارش آورده و تاثیر این عمل بر آن‌ها را می‌پردازد. این عنصری است که سریال فوق‌العاده خوب با آن برخورد می‌کند. به این صورت که مفهوم یک «ابرشرور» را برداشته و آن را به ترسناک‌ترین و دوپهلوترین حالت بیان می‌کند و در عین حال اطمینان حاصل می‌کند که تمرکزش را از دست نداده و انسان‌هایی که قربانی او بوده‌اند را کوچک نشمارد، چرا که سریال دائماً شرح می‌دهد که چگونه این آدم‌ها سعی دارند (یا شاید هم ندارند) که پس از چنین ضربه‌ی روحی عظیمی گذشته‌ی خود را فراموش کرده و به زندگی خود ادامه دهند.

این مضامین از بسیاری جهات برای یک سریال مارولی ریسکی هستند، اما روزنبرگ و نویسندگانش عقب نمی‌کشند و اطمینان حاصل می‌کنند که به این شخصیت‌ها بهای لازم را داده و به اتفاقی که برای این افراد افتاده و تصمیمی که پس از چنین تخطی‌ای می‌گیرند، می‌پردازند.

این موضوع که جسیکا، با وجود دیواری که دور خود ساخته، پس از ملاقات با کسانی که کیل‌گریو کنترلشان را در دست گرفته، حس همدردی خود را بازمی‌یابد، بی‌اندازه تاثیرگذار است. بارها شاهد این هستیم که کلی وزن در این جمله‌ی ساده‌ی جسیکا، «متاسفم که این اتفاق برات افتاده»، وجود دارد و می‌دانیم که او این حرف را صادقانه می‌زند.

نتیجه

جسیکا جونز اغلب تیره است و مقدار زیادی حس دلزدگی آشکار در خصوص آن وجود دارد، مخصوصاً در مواردی که پای کیل‌گریو در میان است، که این امر دیدن سریال را برای برخی سخت می‌کند. ولی من نه تنها مارول را برای راغب بودن به رفتن به چنین مسیر با یکی از سریال‌هایش تحسین می‌کنم، بلکه اعتراف می‌کنم که چقدر این سریال از همان اول تا به آخر گیرا است. با یک شخصت اصلی عالی که ما را به گوشه‌کنارهای تاریک دنیای مارول می‌برد و شخصیت منفی‌ای‌ که به طور مساوی هم شگفت‌انگیز است و هم تنفربرانگیز. پس از ظهور دردویل، نت‌فلیکس و مارول مجبور بودند به توقعات بالای طرفداران پاسخ دهند ولی با این حال آن‌ها باز هم توانستند با جسیکا جونز افق‌ها را درنوردند. جسیکا جونزی که بلافاصله ثابت می‌کند که کاملاً لایق سریال اختصاصی خود است، حتی برای آن دسته از افراد که تا پیش از این اسم او را نشنیده‌اند.

این سریال، هم در بین سریال‌های نت‌فلیکس و هم در بین دنیای سریال‌های کمیک‌بوکی، متمایز است.

 

review

 


  • Omid
   در پاسخ به Omid

   من نه مارول فن هستم نه دی سی فن . هر دوشون رو دوست دارم .
   ولی این سریال واقعا خوب نبود
   کاملا حوصله سر بر
   از لحاظ درام :
   منطق درام فیلم شبیه فیلمای پ.و.ر.ن بود مثلا جسیکا رفت پیشه کیج با هم سلام کردن بعد لوک گفت چی میخوای یه دفعه رفتن تو تخت . یا مثلا سیمپسون تا دودقیه پیش قرار بود تریش رو بکشه بعد یهو سر از تخت درآوردن یا مثلا رابطه ی دوتا همجنس یکی وکیل دیگری منشیش چه هیجانی قراره به فیلم بده جز وقت تلف کردن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اگه کسی قراره به این چیزا نمره بده بره فیلم پ.و.ر.ن نقد کنه امتیاز ۱۰ بهش بده
   این در صورتیه که ما تویه درددویل صحنه های درام عاشقانه ، زیبا و جذابی دیدیم … به هرحال بگذریم

   میرسیم به معرفی کارکتر ها :
   کلا حالم به هم خورد از طرز معرفی کارترهاشون طی فیلم .. نیست مثلا جسیکا جونز یه شخصیته معروفه تو دنیای مارول دیگه نویسنده گفت ولش کن اصلا تو فیلم معرفیش نمیکنیم … کلا من آخرم درست درمون نفهمیدم این زنیکه از زیر کدوم بوته به عمل اومده … در حالی که درددویل در صحنه های اولیه فیلم در یک صحنه هرچند کوتاه اما مفید نشون میده که مت مورداک چگونه قابلیت هاشو به دست میاره … حالا این معرفی که گفتم برای همه ی شخصیت های سریال جسیکا جونز صدق میکنه ….

   میرسیم به صحنه های اکشن که برای من از همه چیز مهم تره :
   اخخخخخخخخخخخخخخخه چراااااااااااااااااااااااااااااااااااااا ؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ………… کلا صحنه های اکشن فیلم منو یاده سری فیلمای زمان قاشق چنگال پاگنده میندازه که میگرفت ملتو پرت میکرد اینور اونور !!!!!!!!!!!!!!
   باز اون پاگنده یه هیکل گنده داشت آدم باورش میشد ولی یهو شما میبنید یه زنه نیم وجبی همه رو به طرز مسخره ای پرت میکنه ، حالا فرض کنید که این جسیکا جونز تویه کمیکا قبلا تویه گروه اونجرز هم بوده خنده دارش اونجا میشه که اگه اونجرز و کنار جسیکا قرار بدید مثلا کاپتان امیرکا ، ثور و … همه دارن میجنگن با کلی جلوه های ویژه و کلی حرکات رزمی کار شده بعد وسطشون یه زنه کند و به درد نخور داره دشمناشو با چک میزنه پرت میکنه اینور اونور . ای خدااااااااااااااااا …….. حالااگه درددویل رو یادتون بیارید دلتون واسه صحنه های فوق زیبا و کار شده ی رزمیش تنگ میشه …

   تنها نکته مثبتی که منو جذب کرد دیوید تننت بود در نقش کیل کریو که واااااااااااااااااااااقعاااااااااااااااا عالی بود لامصب طوفان میکرد وقتی میومد تو قاب دوربین

   و یه چیز جالب انگار کیلگریو واقعا وجود داره چون داره به منتقدا میگه فقط از نتفلیکس و سریالاش تعریف کنید بدون هیچ انتقادی فقط تعرییییف … بابا این منتقدا یه جوری تعریف میکنن انگار مثلا این سریال رو خدا ساخته … حوصله ندارم بیشتر بنویسم
   در کل امکان نداره این سریال رو ببینی و در خیلی از صحنه ها حوصلت سر نره
   یادش بخیر دردویل رو که میدیدم موهای تنم در تمام صحنه هاش سیخ بود از بس که جذاب بود
   و در آخر هیچی مثل سریال فلش نمیشه مخصوصا اون صحنه که زوم فلشو له کرد فکر کنم بیست بار اون صحنه رو دیدم اصلا سریال فلش قابل مقایسه با سریال بی خوده جسیکا جونز نیست

   • سورن
    در پاسخ به Omid

    فردا سریال و نگاه میکنم و میگم که باهات موافقم ^_^

   • milan
    در پاسخ به Omid

    دوست عزیز لازم به ذکر چند مورد رو بهتون بگم :
    ۱- شما سریال و خوب متوجه نشدی که نفهمیدی جسیکا قدرتاش از کجا اومده!
    (اینکه به چه طور رسیدن قدرت های جسیکا حتی برای خود جسیکا هم معما بود بعد بیاد برات تعریف کنه که چی شده قدرت گرفته ؟)
    ۲- شما دردویلی که تمرین کرده حرکات رزمی بلده رو دعواشو با جسیکا جونز که یه دختر معمولی با قدرت مقایسه می کنی ؟!
    ۳- از همون روز اول که قرار شد این سریال ساخته شه معلوم بود سریال با زد و خورد کمه و کاراگاهیه شما تو سریال شرلاک بزن بکش میبینی که انقدر به این سریال گیر میدی !؟ 😐
    ۴-شما درام این سریال و فقط تو اون جاها دیدی !؟ اونجا که پدر مادر کیل گریو اومدن کشک بود ؟! اونجا که جسیکا چه طوری پدر مادرشو از دست داد یا چه بدی هایی میکرد مادر تریش خیار بوده حتما 😐 کی گفته اصلا صحنه حتما جز درام قضیست؟ 😐 انتظار داشتی میرفت خونه لوک کیج میخندیدن یهو وسط حرفا پا میشد میومد بیرون که نشون بده از درون داغونه جسیکا ؟! 😐

    • Omid
     در پاسخ به milan

     باز دفاع های بی معنی این مارول فن ها شروع شد … بله صحنه درام کیل گریو با پدر مادرش عالی بود ولی اگه حرفای منو با دقت میخوندی میدیدی که بنده وقتی گفتم کیل گریو عالی بود یعنی تمام صحنه هایی که کیل گریو توش بود عالی بود که صحنه دیدن پدر مادرش هم شاملش میشه ….
     دوما خداوکیلی یعنی داستان سریال در حد حرفای منتقدین جذاب بود ? یعنی پر از صحنه های اضافی نبود ? یعنی چند جا کیلگریو به طرز احمقانه ای فرار نکرد ? یعنی الکی کش ندادنش ? یعنی آبکی بودن رو توش ندیدی یعنی واقعا الان امتیاز ۹٫۳ حقه این سریاله ? چطور به سریالای cw که میرسید هزارتا ایراد بنی اسرائیلی میگیرید که ال بود و بل بود بعد به سریال های نتفلیکس که میرسید تعریف پشت تعریف ????!!!!!!
     شمام الان تحت تاثیر کیل گریوی فقط گرمی حالیت نمیشه …..
     الان این دختره معمولی و فقط با قدرته که هیچ تمرینی نداره پس غلط کرده جزوه اونجرز بوده …
     اگه مثل دردویل تمرینی نداشته خاک تو سر اونجر که یه دختر معمولی رو راهش دادن … والا لوک کیج هم مثل عقب افتاده ها میجنگید …
     تو رو خدااااااااا الکی دفاع بی جا و کورکورانه نکنید …
     اصلا باشه مارول و سریالاش خدا …
     فقط دوس دارم یه بار دیگه راجع به cw و سریالاش نقد کنید و ایراد بگیرید اونوقت منم بلدم چطوری جواب بدم حداقل این که cw با اینکه مجبوره سریالا رو تا بیست و چند قسمت کش بده باز بیننده رو جذب میکنه و گاها جوری میخکوبت میکنه که مدت ها خشکت میزنه نمونه اش مبارزه بری و زووم نمونش مبارزه الیور و راس الغول ولی این سریال تویه ۱۳ قسمت به زووووووووور کشش دادن هیچ صحنه میخ کوب کننده ای هم نداشت حالا هی شما بیا دفاع کن …
     باز من حداقل تویه cw و دی سی هفته ای یه بار دارم دوتا شخصیت مهم دی سی رو میبینم و لذت میبرم … آخه یعنی مارول از جسیکا جونز بهتر تو کمیکاش وجود نداشت ????! همین که مارول نمیخواد از شخصیت های اصلیش سریال بسازه مجبوره از این شخصیت های در پیت بسازه بعد جوری جو بده که مردم بپذیرن مثلا میگه قبلا جزو اونجرز بوده .. ای بابا باشه شما راست میگید عالی بود اصلا ولش کن خوش باشید با مارولتون

     • milan
      در پاسخ به Omid

      پسر خوب من DC فنم و کاراکتر مورد علاقم بتمن هر کاتون سریال و فیلم و بازی ای که فکرشو بکنی خوردم !
      ناموسا اررو رو داری با این مقایسه می کنی !؟ همین فردا از خدمه اررو میان به منم پیشنهاد میدن که بیا توام قهرمان شو !
      تنها سریال DC که داره خوب پیش میره فلش اونم تازه با یه عالمه ایراد !
      جالبه به این که CW همه کاراکترهارو رفته دارک کرده حرف نمیزنی ! کجای اررو تو کمیک دارک بود که این دومین جاش باشه !
      خوبه صحنه مرگ خانواده جسیکا و تغییر وضعیت جسیکا و و و اینارو جز درام حساب نمی کنی :))
      یه توصیه من به تو ازین به بعد خواستی سریال ببینی ژانرشو ببین ! امثال تو باید بشینن فقط بلک باکس ببینن ! تو آخه چه میدونی the wire چیه !
      بعد کی الان از جسیکا خواسته بره اونجرز ؟! اوریجین میفهمی یعنی چی !؟ 😐 آیرون من اومد یه ضرب رفت تو اونجرز یا پیشینه براش درست کردن !؟
      ناموسا جنگ الیور و راس و جز قدرتای سریال میبینی !؟ جنگ اولشو برو با دقت نگا کن تابلو تابلو یه بازیگر دیگه جاشون بازی میکنه با اون فیلم برداریش ! جنگ آخرشم که شاهکار بود :))
      الیور شمشیر می خوره میفته پایین ضربه مغزی هم نمیشه زنده میمونه بعد راس و که بروس دهنش صاف میشه میزنتش با یه شمشیر خوردن میمیره ! بر گرفته از کمیک پنگوئنا پرواز می کنن :))

     • HULK SMASH
      در پاسخ به Omid

      “الان این دختره معمولی و فقط با قدرته که هیچ تمرینی نداره پس غلط کرده جزوه اونجرز بوده …”
      مگه تو سریال قبلا عضو اونجرز بوده؟

   • Sarah
    در پاسخ به Omid

    منم نه مارول فن هستم نه دی سی فن، اصلا کمیک فن هم نیستم همچین ولی حداقل ارو و فلش و دردویل و جسیکا رو دیدم و میتونم یه مقایسه ازشون داشته باشم
    “و در آخر هیچی مثل سریال فلش نمیشه ” با این حرف کل نتیجه گیریتو نابود کردی و نشون دادی صرفن یه دیدگاه فضاییه
    جدن شما درام ماجرای جسیکارو تو اون صحنه ها دیدی؟:/ بنظرت اونا درامن مثلا؟کریستین ریتر و تنت فوق العاده پیچیدگی های شخصیتشون رو درآورده بودن، سریال بیشتر از همه چی بار درام داشت، کشمکش های جسیکا با خودش درام نبود؟:/ خیلی تیره تر بود این سریال از دردویل حتی
    هنر سازنده های این سریال این بود که یه داستان دم دستی و خیلی خیلی معمولی رو به شکلی ساختن که از بهترین ها باشه براتون ، شاید اگه داستان رو روی کاغذ بخونیم مچالش کنیم بندازیمش اونور ولی هنر شخصیت پردازیشو دیالوگ های فوق العاده ی سریال اونو تبدیل میکنه به جسیکا جونزی که هم کمیک فن ها و هم کسایی که از کمیک بدشون میاد دوسش دارن!
    اینجا برخلاف بقیه سوپرهیرو ها با نجات کل شهر و کشور و جهان طرف نیستیم ، بدمن داستان فقط خودخواهی های معمولیه خودشو داره، اصلا نمیبینیم مث بقیه بدمن ها سودای حکومت به کل دنیارو داشته باشه ، فقط داره با جسیکا سروکله میزنه و همین برخورد این دوتا ماجرارو جذاب کنه، میبینید؟جسیکا حتی از قدرت هاش خیلی استفاده نمیکنه واسم عجیبه وقتی دردویل به عنوان یه کور خط رو کاغذ رو هم تشخیص میده ستایشش میکنید ولی جسیکا با اون همه قدرت یکیو میندازه اونور واستون عجیبه:/
    بنظرم جسیکا خیلی باورپذیرتر از دردویل بود، دردویل به عناون یه شهروند عادی بدون هیچ پشتیبانی و تیمی با بزرگترین های شهر درمیفته ولی جسیکا اینطور نیست، ردهاشو ما همراهش دنبال میکنیم تا برسه به هدف
    البته نمیگم بی نقص بود،تو نقد دوست عزیزمون خیلی از جنبه های آبدوغ خیاری سریال هم گفته شده که بهش وارده
    حالا بریم سراغ سریال عزیز و محبوب شما یعنی فلش، بنظر من که فلش حتی از ارو هم ضعیفتره، بازیگرها و شخصیت پردازی ضعیف و شیوه ی روایت افتضاح داستان بدجور تو ذوق میزنه، بازیگراشو که اصلا هیچی نگم بهتره، خودشونم نقششونو باور نکردن و عملکرد ضعیفی دارن و همشون هم در هر شرایطی یه خنده رو لبشونه انگار داریم سیتکام میبینیم:/ از جلوه های ویژه ی داغونش که حرف نزنم بهتره
    با توجه به دیدگاهتون بنظرم شما طرفدار شخصیت هایی هستین که مثلا از گوشاشون دود بزنه بیرون و دهنشون رو باز کنن آتیش بیاد بیرون و به سرعت نور حرکت کنن و …
    پیشنهادم به شما اینه که سریالایی مث جسیکارو نبینید به هیچ وجه چون شما طرفدار وجه ماورایی یا اکشن(گرچه نمیدونم اکشن اسلوموشن یکی مث بلک قناری تو سریال فلشچه جذابیتی میتونه داشته باشه:/ ) ماجرایید پس مطمئنن همچین چیزیو نمیپسندید و اگر دیدین هم لزومی نداره کامنت بزارین و از سریال ایراد بنی اسرائیلی بگیرین، این سلیقه ی شماست که فرق داره نه ایرادیه که به سریال وارد بشه

   • demonsam
    در پاسخ به Omid

    نظر هر کسی در رابطه با هر فیلم و سریال و اصن هر موضوعی، شخصی و محترمه.
    داشتم همینجور نظرارو می خوندم ک مثل همیشه بحثارو دیدم.
    تنها چیزی ک برام اون اول جالب بود جمله اولیه بود: “من نه رول فن هستم نه دی سی فن” ولی دقیقن تا اولین انتقاد رو دیدی پریدی ب مارول و از دی سی حمایت کردی!

    این تاپیک الان جای نظر در مورد سریال خاصی ب نام “جسیکا جونز” ـه (حالا چ نظر مثبت چ منفی!)
    درسته! سریال ی جاهایی نقص داره ولی کدوم فیلم و سریالی تمام و کمال بوده؟ منم از صحنه مبارزات جسیکا زیاد لذت نبردم ولی از اونور انتظار اکشن آنچنانی ای هم تو سریال نداشتم… فضای دارک رو میخواستم ک خیلی هم خوب تونسته بودن از پسش بربیان. مضمون کاراگاهی می خواستن ک دمشون گرم از این بابت هم کارشونو خوب انجام دادن.

    بیاین اول نکات مثبتشو ببینیم، نکات منفی ـش هم بعدش ببینیم. سبک سنگین کنیم بعد نتیجه گیری کنیم.

    مرسی بابت نقد، خسته نباشین 🙂

    پ.ن: کسی تو مستند حیات وحش، دنبال سفینه فضایی نمی گرده 😉

   • Haganeno
    در پاسخ به Omid

    [email protected]
    این سریال برای شما نیست.نبینش اقا.با سلیقت جور نیست.
    Sarah تمام و کمال چیزایی که من میخواستم بنویسم رو گفتند.
    هرکی با یه چیزی حال میکنه،و این سریال هم،بخوای نخوای،خوشت بیاد نیاد،قشنگه.نمره منقدین هم کشک نیست.همیشه سرش بحث هست،در بعضی موارد زیادی بالاست،زیادی پایینه،ولی در کل برای تعیین سطح نسبی یه اثر،واقعا مناسبه.و نمره ای که این سریال در متاکریتیک کسب کرده،بنظر من کاملا حقشه.نه بالاتر و نه پایین تر.دقیقا همینقدر.
    سنت هم البته بی تاثر نیست.خوبی کامنت دادن هم همینه.ادم قشنگ میفهمه یه فرد چه قدر بارشه.چه قدر درموردیه موضوعی اطلاعات داره.و شما،هنوز برای امسال این سریالا مقداری سطحتون پایینه.کامنتتون هم گواه همین موضوعه.البته پیش کشیدن این موضوع اصلا کار درست و پسندیده ای نیست،پوزش.سطج شما فعلا برا همون Aroow و فلش مناسبه.که هیچ اشکالی هم نداره.همچین چیز محشری هم نیست این جسیکا جونز.کل حرفم اینه.فرد باید متوجه سحطش در موضوعات مختلف بشه.بعد بیاد بشینه نظر بده و فکت صادر بکنه و بقیه ملت رو هم درگیر حرفای بچگونش بکنه.

   • [email protected]
    در پاسخ به Omid

    فاز چیه؟”عقده مخالفت”
    همین جمله اول بخش “معرفی کاراکتر ها” نشون داد که شما نه تنها درباره جسیکا جونز،بلکه درباره کل دنیای مارول هیچی نمیدونی.کمیک اصلی جسیکا جونز به نام Alias نحوه روایت دقیقا شبیه به سریاله،تکه تکه نشون دادن ریشه کاراکتر.و یه چیزی…جسیکا جونز معروفه؟ببخشید جسیکا جونز معروفه؟جسیکا جونز معروفه آخه؟خود من که ۵ ساله تو زمینه کمیک فعالیت میکنم تنها چیزی که در مورد جسیکا جونز میدونستم این بود که زنه لوک کیجه بعد اونوقت شما از ناکجا آباد ÷یدات میشه و میگی جسیکا جونز معروفه!در ضمن شما علاوه بر “عقده مخالفت” دچار بیماری “خود برتر بینی” یا به عبارتی “خود منتقد برتر جهان بینی هستی!یعنی شما منتقدان برتر دنیا که تو متاکریتیک به این فیلم امتیاز عالی دادن رو زیر سوال میبری با یه کامنت که کاملا معلومه حرفه ای نیست.صجنه های اکشن تو یه سریال نتفلیکس کم بودجس شما انتظار داشتی اونجرز ببینی؟خو عشقم گفتم که،معلومه شما مدت زیادی نیست گیک شدی!
    یه نکته دیگه هم تو نظرت به چشمم خورد،نکنه میخواستی واقعا جسیکا جونز رو تو اونجرز ببینی،حاجی اقتباسه،ک÷ی ازاد از کمیک نیست که!اصلا تو سریال جسیکا به ابرقهرمان تبدیل نشد.
    متاسفانه این یکی از دلایلیه که من توی سایت های فارسی(به جز مواردی که خودتون میدونید کدوم)فعایلت نمیکنم.برخی میرن یدونه دارک نایت یا اسپایدرمن میبینن دو تا کمیک هم از انقلاب میگیرن فکر میکنن المتحصص الکمیکن!
    دقاع بی معنی مارول فن ها!همین جمله کافیه تا ثابت کنه توی بحث خوب نیستین.
    یه صحنه میخکوب کننده نداشت!داری میگی حوصله همه سر میره؟د اخه مرد تعصب تا چ حد؟داری میگی حرف چندین میلیون آدم(اصن منتقدای کنترل شده توسط کیلگریو رو حساب نمیکنم) غلطه آی ام گود!
    اخرم میگم،حاجی جان،جماعت کمیک بوک ایران به افرادی مثل شما نیاز نداره!شما بفرما کلی جماعت دیگه هست جماعت موبایلی،لپ تاپی،گیمری،اون سایت،این سایت،شما لطفا نفرما تو کمیک!فقط سریع لطفا.

   • Mahdiar
    در پاسخ به Omid

    به جواب دوست عزیزم شخصیت جسیکا جونز که با نام مستعار jewel هست جزو اونجرز نیست بلکه جزو گروه defenders هستش

   • Mahdiar
    در پاسخ به Omid

    سریال جسیکا جونز یه سریال اینترنتی هستش شما نباید انتظار یه فیلمی مثل اونجرز رو مقایسه میکنی

  • فرزان رحمانی
   در پاسخ به فرزان رحمانی

   دوستان گرامی، لطفاً نظراتتون تو این بخش تا جای ممکن اسپویلر نداشته باشه. خیلی‌ها هنوز این سریالو ندیدن، پس لطفاً لذتشو از بین نبرید برای این افراد.
   اگه حرف اسپویل‌داری هم می‌زنین لطفاً قبلش یه هشدار بدین.
   ممنون.

  • milan
   در پاسخ به milan

   از نظر من که خیلی توپ بود
   خسته نباشین بابت نقد
   بین سریال های کمیکی جز دسته خوبا قرار میگیره از نظر من

  • رضا
   در پاسخ به رضا

   خوشم نیومد

  • mohammad
   در پاسخ به mohammad

   من خودم هم سریالای مارولو نگاه میکنم هم dc هر دوشون خوبن ولی خدا وکیلی جسیکا جونز از همشون بهتر بود.کسایی هم که سریالو نمیپسندن بخاطر اینکه سنشون به این سریالا قد نمیده.اگه سریالو نمیپسندی حداقل نظرای بچگونتو پیش خودت نگه دار.

  • Matin
   در پاسخ به Matin

   این سریال خیلی خوب بود
   ولی خب نقطه ضعف هایی هم داشت
   بعضی جاهاش هم رو اعصاب بود
   اگه بخوام بهش نمره بدم ۸٫۵ میدم

  • Omid
   در پاسخ به Omid

   باشه بابا شما راست میگید نتفیلیکس ترکونده اصلا مدیرش خوده خداست بی خیال بابا …
   علی کوچولو من۳۹ سالمه پس راجع به سن حرف نزن .
   داستانش هیچ جایی نداشت که مغزمو درگیر کنه متاسفم براتون که انقدر مغزتون کوچیکه که با این داستان آبکی مغزتون درگیر میشه اصلا از قسمت ۵ به بعد همش قابل پیش بینی بود والا سریال شرلوک هولمز از این بهتر بود البته اگه قراره کاراگاهی باشه …
   بعدشم جاهای دیگه رو بخون زده این زنیکه عضو اونجرز هم بوده اول که پیتر پارکر رو دوست داشته البته قبل از به دست آوردن قدرتاش بعد تویه گیرو دار درگیری با مرد بنفش یا همون کیل گریو خودمون یه ارتباط هایی با اونجرز پیدا میکنه حالا به هرحال…
   این سریال حقشه از ۱۰ نمره ۷ رو بگیره نه ۹/۳

   دیگه هم باهاتون بحث نمیکنم . چون دارید از رو تعصب شبکه به سریال نمره میدید … دردویل عالی بود ولی این سریال معمولی و بی هدف بود فقط جنبه سرگرمی و یک بار دیدن داشت ولی دردویل رو میشه به راحتی چند بار دید .

   • Haganeno
    در پاسخ به Omid

    این سریال بینظیر نبود.نقات قوت و ضعف خودش رو داشت.ولی در سطحی که شما ازش ایراد گرفتید هم نبود.خیلی خیلی از توصیفات مسخره شما بهتره.
    دردویل…،نمیدونم،۵ قسمت ابتدایی واقعا قوی بودن.منسجم،گارگردانی خوب،داستان جدی،ولی از نیمه ها مقداری با افت روبرو شد.که طبیعی هم بود.پایان بندیش هم قابل قبول بود.تا اینجایی که من سریال رو دیدم،از نظر داستانی و پرداخت،بهتر از اقای مرداک ظاهر شده این بانو جونز.

   • [email protected]
    در پاسخ به Omid

    هه!سخن بزرگان!
    شما تو تشخیص ژانر این سریال مشکل داری بعد میای نظر منتقدای برترو میبری زیر سوال!ژانر کارآگاهی بود؟مگه هر سریالی که شخصیت اصلیش کارآگاه باشه ژانر کارآگاهیه؟
    نمره دادنتونم که…این همه سریالو کوبیدن فرمودی آخر ۷؟خب اینم نمره دهی!خوبه شما معلم نیستی!

  • babak
   در پاسخ به babak

   in serial awliiiiiiiiiiiiie, awli, vaghean lezat boooram man . dastetoon dard nakone babate naghde khoobetoon, baghie ham ke khosheshoon nayoomad beran hamon arrow va flash negah konin 😀 😀 😀 inam begam ke man khodam taraftare arrow boodam, ta fasle 2 serial . rasman baghie fasle ha haaale adam be ham mikhord

  • مهدی
   در پاسخ به مهدی

   من که خوشم اومد.
   مخصوصا عمقی که کیلگریو بوجود اورده بود تحسین بر انگیز بود.
   به نظر من هم ۹٫۳ حق فیلم نیست و کمتره حقش ولی از حق نگذریم فیلم خوبی بود.
   من به شخصه بهش ۸٫۵ تا ۹ میدم

  • mhz
   در پاسخ به mhz

   سریال متوسط شروع شد اما مثل اکثر سریال های نت فلیکس داستانش رو به طور منظمی پیش برد تا جایی که داستان به اوجش برسه.این ویژگی سریال های ممتاز که داستانو منطقی و بدون شوک های بعضا بی دلیل اکثر سریال هایی که هفتگی پخش میشن پیش میبره…بازی دیوید تننت و مایک کولتربه واقع مثال زدنیه البته کریستین ریتر و ریچل تیلور هم خیلی خوبه…کیلگریو تننت عصاره ای از غرور،شوخ طبعی،ترس و بی خیالی و بی توجهی به جون دیگرانه و واقعا عالی سکانس هاشو پیش میبره.مایک کولتر نقش یه انسان سختی کشیده و یه قهرمان مثبت اندیشو به خوبی نشون میده البته تا زمانی که کیلگریوی نشده.ریتر هم نقش یه کاراگاه بد اخلاق همیشه عصبی دائما مستو عالی بازی کرده…این سریال بجز در سکانس های مبارزه همه جوره نسبت به دردویل پیشرفت کرده مخصوصا دیالوگ ها که پخته تر شده…بالاخره هر سریالی نقطه ضعفی داره بنظرم اتفاقی که در قسمت های اخر برای سیمپسون افتاد و اون دکتره و قرص های عجیبش کاملا بدون پرداخت و دلیل بود.البته شاید به سریال لوک کیج یا مدافعان مربوط باشه ولی به این سریال یه مشکلاتی وارد کرده.اتفاقی که بین تریش ومادرش در قسمت اخر افتاد خیلی مهم وجالب نبود…در اخر امیدوارم این سریال یا خودش ادامه پیدا کنه یا لوک کیج بتونه داستان این سریالو به همین منوال پیش ببره.و اشاره کنم به این که دیگه باید سریال های ابر قهرمانیو با سریال های عالی هر سال مقایسه کنیم نه فقط تو ژانر خودش.چند تا سریال امسال ریت هشتاد و یکو از متا گرفته که جسیکا جونز و فعلا فلش گرفتن؟چند تا سریال انقدر داستان جذاب و در هم تنیده و کم حفره رو امسال روایت کردن؟

  • Haganeno
   در پاسخ به Haganeno

   تشکر بابت ترجمه این نقد زیبا 🙂
   با خوندن نقد هم خیالم راحت شد.قسمت اول رو دیدم و کاملا هم راضی کننده بود.هم بازیا خوب بود،هم داستان.تنها نگرانیم ۲ چیز بودن.یکی اینکه کیفیت خوب قسمت اول در باقی قسمتا حفظ نشه و افت کنه.دومی هم اینکه اگه فرض بگیریم که سریال تا اخر محکم جلو بره،دقیقا اتفاقی براش بیوفته که برای دردویل افتاد.اینکه نقطه ی اوجش قبل از قسمتای نهایی باشه.که داخل نقد هم بهش اشاره شد.مسعله چندان مهمی نیست،ولی مقداری اون تاثیر گذاری قسمتای نهایی رو پایین میاره.
   ولی اینطور که پیداست،سریال تا اخر همینطور خوب پیش میره و بینندش رو راضی نگه میداره.
   بازی نقش اصلی هم واقعا قشنگ بود.تو فصل دوم بریکینگ بد در چند قسمتی حضور داشت که پایه گذار اتفاق مهمی هم در همون فصل بود،بازیش هم با توجه به نقشش خوب بود.ولی در اینجا،کاملا در یه لول دیگه سیر میکنه.
   امیدوارم مرول/نتفلیکس به روند سریال سازی خودشون ادامه بدن که خوب دارن پیش میرن.

  • سورن
   در پاسخ به سورن

   می دونی مشکل مارول چیه ؟
   فیلم های سینمایی اش همه طنزن ، به جز فیلمای کاپ که یکم جدیه وگرنه تو همه فیلماش من از اول تا اخر دارم میخندم و دلم و گرفتم . مخصوصا اونجرز دو که کلا یه شوخی بزرگ بود.
   ولی سریال هاش فضای دارک و جدی دارن و وقایع تلخی رو روایت می کنن. اینش هماهنگ نیست اصلا.
   درج واب دوستانی که میگن ارو شوخ نیست توی سریال فلش شوخ نیست لاس نمی زنه فلان !
   باید بگم که این فیلمه اولا و انیمیشن نیست ! دوما اینکه شخصیت اینا الان داره شکل می گیره ، گرین ارو تازه داره توی فصل ۴ یه کم تیکه میندازه به ابر شرور ها و باید بگم که ارو توی سریال یانگ جاستیس هم شخصیت دارکی و مرموزی داشت مخصوصا سیزن دو
   فلش هم شما کجا دیدید مثل اسگل ها باشه ؟ توی انیمیشن فلش پوینت که بنده خدا داره جون میده و یکم فازش غم انگیزه و توی انیمیشن های جدید هم جدیه و خیلی شوخی نمی کنه
   و توی سریال هم که دردسر ها و تراژدی های بدی داره که باعث میشه نتونه مثل کمیکا باشه ، به زودی هر دو شخصیتشون به کمیک ها نزدیک میشه ولی انتظار نداشته باشید مثل کمیک ها بری بره موقع جنگیدن مخ کیلر فراست و بزنه از اونور به یکی دیگه شماره بده
   شماها فازتون چیه ؟
   سریسلی ؟

  • سورن
   در پاسخ به سورن

   یعنی چی ؟ داخل سریال جسیکا جونز به سوپر من توهین شد
   قسمت اول جایی که جسیکا میخواد اعتراف بگیره و لاف میزنه که با چشمای لیزریم فلان می کنم الان می کنم
   و یارو می ترسه و بعدش جسیکا میگه ابله ، اخه کی چشمای لیزری داره ؟
   سوپر من داره ، توهین از این واضح تر ؟ مارول شرم کن حیا کن

  • ali
   در پاسخ به ali

   چرا سه تا از نظرات من پاک شده یکیش برای همین کامنت اول بود اول تایید شده بود چرا پاک شد بیزحمت توضیح بدین دلیلش چی بود

  • amir
   در پاسخ به amir

   عالی بود واقعا از دیدنش لذت بردم به نظر من کیل‌گریو شخصیت اصلیه داستان بود از نقاط ضعف سریالم صحنه های اکشنش که واقعا ضعیف کار شده بود یه شات بسته از صورت جسیکا که دهنشو کج می کنه و بعد یکی از سیاه لشکرا شوت میشه تو دیوار کلا اگه با تغییر تو فیلمنامه این صحنه هارو حذف می کردن خیلی سنگینتر بود قسمت آخرم واقعا ضعیف و احمقانه بود اینکه جسیکا تریشو بفرسته وسط یه عده آدم مصلح هیچ جوره نمیشه توجیهش کرد اونم در برابر شخصیتی که تو کل سریال برگ برندش تهدید کردن جون آدمای بی گناه و دوستای جسیکاست

  • micheal09
   در پاسخ به micheal09

   خدایی اسکرین پلی سریال دیالوگاش و فضای خاصش خیلی جذبم کرد , خیلی هم جسارت در نشون دادن محتوی داشت سریال در واقع از نشون دادن هیچ چیزی پرهیز نمیکرد. کیل گریو هم یه جذابیت جالبی تو شخصیت داشت ک تو سریال خیلی بهتر از کمیک پیاده شده بود تا جایی ک میدونم. کلا سریالای نتفلیکس سطحشون خیلی خوبه باز به نظرم دردویل خیلی قدرتمند تره از اونجایی ک اکشن پسند ترم خودم.
   جالبه بعضیا فک میکنن نظرشون فکته و مردم و منتقدا هیچ چی سرشون نمیشه و خودشون فقط راس میگن :)) ۹۳ درصد از rotten tomato و ۸٫۶ گرفتن از سایت خیلی سخت گیری مثل tv.com ینی سریال به شدت ارزش دیدن داره با این حال بعضیا سریالو چیپ و بی محتوا میدونن (لول)

  • مانی
   در پاسخ به مانی

   والا دردویل خیلی قشنگ بود ولی جسیکا جونز اصلا چون اصلا شخصیت پردازی خوبی نداشت روی قدرتای کارکتر جسیکا جونز خیلی مانور نمی داد و صحنه های زیادی داشت و من فک میکنم تمام معروفیتش بخاطر صحنه هاش باشه

  • Syd
   در پاسخ به Syd

   من طرفدار هم دی سی و هم مارول هستم و بیشتر فیلم ها و سریال ها و کارتون های این دو شرکت رو دیدم.ولی ب نظر من جسیکا جونز بهترین بود من این فیلم رو ب ۷ یا ۸ نفر پیشنهاد دادم همشون بهم زنگ زدن گفتن فصل جدیدشو نداری؟؟
   همه خوششون اومد این فیلم عالی بود همه چیش عالی بود هم بازیگر و هم داستان

  • رضا
   در پاسخ به رضا

   به نظر من این نمره حق این سریاله . دلایلشم شخصیت پردازی عالی جسیکا هستش که کاملا برای مخاطب قابل باور هست رفتاراش و کشمکش هاس درون جسیکا و حتس پشیمون بودن از یه اشتباه بچگانه که باعث مرگ کل خانوادش شد و از اونطرف کیلگریو! یک شخصیتی که تنها چیزی که میخواسته محبت بوده و اون ازمایشایی که تو بچگی روش انجام داده میشده این سریالو خیلی دارک میکنه . و این سریال صحنه های شوک اور خیلی زیادی هم داشت از اون اول سریال که دختره پدر و مادرشو اونطوری تو اسانسور کشت و بعد گفت smile و صحنه خودکشی همون دختر با شیشه و لیوان . و …. یکی از بی نظیرترین صحنه هایی که من تو کل فیلم سریالا دیدم اونجا بود که داخل اون محفظه کیلگریو مادرش رو بغل میکنه و واقعا ادم دلش به حالش میسوزه و بعد مادرش سعی میکنه بکشتش و بعد با چاقو قلب مادرشو میزنه و اونطوری خفن فرار میکنه .بازی اون یارو پسر معتاده که همسایه جسیکا بود هم جالب بود .نقطه ضعف هم به نظر من سریال زمان بیش از حدی رو روی اون همسایه جسیکا ، پسره که جسیکا رو دوست داشت و خواهرش صرف کرد

  • سپیده
   در پاسخ به سپیده

   من از کیل‌گریو بدم میومد. در ضمن لهجه‌ی انگلیسی هم داشت که به نظرم طعنه به انگلیسی‌ها بود که رفتار سیاسی دارند و سعی می‌کنند با حرف آدمها را مجبور به انجام کاری که می‌خواهند بکنند.
   جسیکا خوبیش این بود که پولدار نبود و یک چیز دیگه‌ای که نشان می‌داد تنهایی جسیکا بود که بر خلاف تقریباً همه‌ی قهرمان‌های مرد این داستانها که همیشه یک زن یا یک دوست کنارشان هست که کمکشان کند اینجا جسیکا تقریباً تنها بود و اگر کسی هم کمکی بهش می‌کرد کمک بزرگی نبود.
   به نظرم از خیلی از این فیلم‌های این مدلی بهتر بود چون احساس جسیکا را خوب منتقل می‌کرد و مثلاً جایی که جسیکا توهم می‌زد که یکی را دیده یا جایی که میومد می‌دید هیچی برای خوردن نداره و کلاً اینکه تقریباً همه باهاش دعوا می‌کنند که تصمیم‌های درستی نمی‌گیرد.
   اشکالش به نظرم این است که می‌گوید احساساتی بودن جسیکا بد است و همیشه باعث دردسر می‌شود. همیشه یک چیزی مثل این تفاوت آدم خوب و بد توی داستان هست ولی اینکه احساساتی بودن باعث می‌شود که جسیکا رفتار عاقلانه‌ای نداشته باشد به نظرم خیلی به رفتار واقعی آدمها نزدیک نیست و خب رفتار جسیکا هم احساساتی نیست در خیلی از جاهای فیلم. بدتر از همه وقتی است که می‌گوید به خاطر شباهتی که جسیکا بین خودش و فلانی می‌بیند انقدر برایش اهمیت قائل است در حالی که اولین بار که فلانی را دیده است ما می‌بینیم که جسیکا میگه من به خاطر اینکه کار درست این است انجامش می‌دهم.

جسیکا جونز Jessica Jones

img

جسیکا کمپل جونز. بازجوی خصوصی سابق و ابرقهرمان بازنشسته اکنون. جسیکا با لوک کیج ازدواج می‎کند و دنیله فرزند دختری است که از او دارد. او در سری کمیک اونجرهای جدید در کنار لوک کیج حضور دارد.