مروری بر قسمت ۹ فصل ۱ سریال «فلش»

توسط : در تاریخ : شنبه, دسامبر 13th, 2014

نوری قرمز برعلیه نوری زرد


  چند روز قبل متوجه شدیم که  مارک همیل (Mark Hamill)  بار دیگر نقش شخصیت «حیله‌گر» (Trickster) در ورژن دهه ی نودی سریال «فلش»را در نسخه جدید این سریال تکرار خواهد کرد، و در قسمت جدید این سریال،  آماندا پیز (Amanda Pays) را دیدیم که او نیز نقش قدیمی خود، یعنی نقش «تینا مک گیِ دانشمند » را با کمی تفاوت  ( و اینبار با رفتاری نه چندان دوستانه نسبت به بری آلن  و دوستانش) ایفا کرده است. با وجود جذابیت یادآوری این خاطرات قدیمی  از سری اصلی فلش، از جمله  حضور مداوم  شیپ (John Wesley Shipp) در نقش «هنری آلن» (Henry Allen)، این سریال مدرن فقط بهانه ای برای غلتیدن در انبوه این خاطرات نوستالژی نیست بلکه با سرعتی شایسته ی قهرمان اصلی خود (فلش) در حال شکل گیری بعنوان یک سریال مستقل است.


بعد از اپیزود هفته ی قبل که تلاقی جالبی با سریال «ارو»(Arrow) بود، این هفته قسمت «مردی در لباس زردرنگ» قدم سنگینی در مسیر تمام داستان های اصلی این فصل برداشت : ماجرای قتل مادر بری ، معمای هویت واقعی «فلش معکوس Reverse-Flash» (در کنار معمای «هریسون ولز») ، نیروی پلیس تحت امر «ادی» که به دنبال فلش می گردند ، بازگشت دوباره ی «رانی ریموند» از مرگ ، احساسات  بری  نسبت به «آیریس» و رابطه ی او با پدر اصلی و پدرخوانده اش. وقتی می گویم قدم سنگین ،  منظورم هم از نظر احساسی است و هم از نظر داستان فیلمنامه. در این قسمت کلی اتفاقات مختلف افتاد، ظاهرا جواب خیلی از سوالات معلوم شد اما در عین حال مهمترین صحنه ها به نمایش واکنش شخصیت های داستان به این اتفاقات گذشت.

 با اینکه نبرد دو «تندرو» در استادیوم فوتبال بسیار جذاب از آب درآمده بود و سرعت هردو انقدر زیاد بود که صحنه ی نبردشان بیشتر شبیه به رقص نور بود، اما من شخصا بیشتر تحت تاثیر صحنه ی صحبت  هنری آلن  با  بری  قرار گرفتم که در آن پدر به پسرش می گوید که “مرد زردپوش به اندازه ی کافی به خانواده ی آنها ضرر زده است ” و اینکه اون ترجیح می دهد پسرش به زندگی خودش ادامه دهد تا اینکه دنبال احقاق حق پدر و مادرش «نورا» برود.  اینجا قضیه ی وجود عامل “نور” در حرکت هر دو فلش تندرو، به شکل زیبایی با صحبت «جو» (پدرخوانده ی بری)  درباره نوری که بری با ملحق شدنش به او و آیریس در خانه آنها  روشن کرده ، ربط داده شده است.

البته بنظر من سازندگان سریال، انتخاب خوبی برای نمایش داستان پیش زمینه ی رابطه ی بین بری و آیریس نکردند، در این قسمت با آنکه بری احساسات حقیقی اش را  برای آیریس رو می کند اما آیریس همچنان با حس و لحنی خواهرانه او را نگاه می کند، اما حداقل  در صحنه ی بین بری و هنری به این قضیه اشاره ای می شود که چرا بری با وجود علاقه اش به آیریس، باز هم به رابطه ای برادرانه با او تن داده است.

قضایای رانی، کیتلین و سیسکو کمی ناشیانه در این اپیزود -که خود پر از اعترافات شب کریسمسی و اکشن های شخصیت فلش معکوس reverse flash بود- چپانده شده بود که در بخش تدوین هم بی مشکل نبود.  مثلا صحنه ی اولین رودررویی «کیتلین» با «رانی» طوری تدوین شده بود که معلوم نشد این دو چقدر کامل همدیگر را دیدند که باعث شد کیتلین آنقدر وحشت زده در گوشه ای پنهان شود. به هرحال ورود یک «فراانسان» دیگر به داستان سریال (در این مجموعه کمیک DC برای تنوع از واژه ی فراانسان metahuman:  بجای ابرقهرمان :superhero  استفاده کرده است) ، که البته قبل از این قسمت نیز در داستان اصلی معرفی شده بود، بهترین راه برای شروع نبرد بین دو فلش است؛ چرا که «بری » احتیاج به زمان دارد تا برای شکست رقیب همتای خود آماده شود و در این بین به وجود چیز یا فرد دیگری نیاز است که فعلا بتواند جلوی آدم بد داستان را بگیرد و«رانی» همان فرد است.

  و حالا بنظر می رسد که فرضیه ی من در مورد یکی بودن هویت «فلش معکوس» و «ولز» درست از آب درآمده است، مگر آنکه این روال داستانی هم در آینده دچار پیچش های بیشتری شود (که از این گونه سریال ها بعید هم نیست!) . ولز یونیفرمی زرد رنگ (و همینطور انگشتر معروف فلش در کمیک اصلی داستان) را در اتاقک مخفی خود نگه می دارد و می تواند صدای خود را به صدای «فلش معکوس» تغییر دهد، همچنین این طور بنظر می آید که هردو شخصیت توانایی سفر در زمان را نیز دارند. دیالوگی در صحنه ی استادیوم فوتبال هست که نشان می دهد این اولین نبرد بین فلش معکوس و فلش نیست، هرچند این اولین باری است که «بری» با فلش معکوس روبرو شده است، بعلاوه باید به نظریه ی «سیسکو» اشاره کرد که طبق آن ۱۴ سال قبل، در صحنه ی قتل مادر بری ، دو نور قرمز و زرد (رنگ حرکت فلش و فلش معکوس) توسط بری دیده شد.  فرضیه ی من اینست که در جایی از داستان، بری آلن ، ولز را در طول زمان تعقیب خواهد کرد و به عقب باز می گردد تا جلوی قتل مادرش بدست او را بگیرد، اما تنها نتیجه ای که می گیرد، مشاهده ی دوباره ی مرگ مادرش از زاویه ای دیگر است.

  اگر مسیر داستان سریال به همین طریق پیش رود، و ماجرای ولز تنها یک کلک استادانه برای انحراف بیننده نباشد، ایجاد چنین شخصیت بد داستانی که در عین حال برای بری فرد با اهمیتی محسوب می شود، منطقی بنظر می رسد.  بعلاوه تصور شخصیت فلش معکوس در غالب کسی که می تواند در هر دو بعد مکان و زمان به نبرد با فلش برخیزد، امکان شکل گیری پیچش های داستانی جالبی را فراهم می کند. مثلا این احتمال که دکتر هریسون ولز در زمان تاسیس آزمایشگاه «استار» در واقع کمی تحول پیدا کرده  و می خواهد بدلایلی غیر از حفظ آینده ی خود، از بری آلن نیز  محافظت کند.

ولی باید منتظر نشست و دید، هنوز داستان های زیادی برای تعریف شدن وجود دارند اما داستان سریال تا به الان فوق العاده بوده است.

  با تمام این اوصاف، حال نظر شما چیست؟


منتقد: آلن سپین‌وال منبع: hitfix

مترجم: حجت الله مزارعی

کپی‌رایت © ۲۰۱۴ فانتزیِ کمیک
هرگونه کپی‌برداری بدون ذکر منبع مجاز نمی‌باشد.


  • اميرعلي
   در پاسخ به اميرعلي

   به نظر من بری بالاخره تو زمان سفر میکنه و مادرش رو نجات میده و از خواب میپره ، و مادرش رو زنده میبینه
   ولی قدرتش رو از دست داده ، دیگه فلشی وجود نداره…
   بتمن دیگه بروس وین نیست بلکه توماس وینه…
   اکوامن و واندر وومن در حال جنگ هستن…
   سوپرمن تحت اختیار دولته…
   و من به این میگم flash point paradox!
   البته اینا به یه سری زیر سازی احتیاج داره ، اگه DC عاقل باشه و این universe رو توی سریال هاش خلق کنه دیگه اگه marvel سریال Avengers رو هم بسازه ، دیگه به DC نمیرسه…
   البته من خودم هر دو انتشارات رو دوست دارم و از نوشته های بالا فقط میخوام نتیجه بگیرم که ، پتانسیل شخصیت های DC خیلی بالاست…همین و بس❌

  • Arkham Knight
   در پاسخ به Arkham Knight

   نقد خیلی خوبی بود
   اگه میشه قسمت ۹ arrow رو هم نقد کنید
   ممنون

  • پارسا
   در پاسخ به پارسا

   یه سوال،اون انگشتر تو کمیک ها،قدرتی چیزی میده؟

  • babaee78
   در پاسخ به babaee78

   اقا من هنوز هم به ادی مشکوکم
   بعد یک معمای منطقی
   فلش معکوس وقتی دستگاه لومینو ساز را میخواست بدزدد هنوز دستگاه را بدست نیاورده بوده
   پس چجوری قبل از بدست اوردن دستگاه ُفلش معکوس بوده؟
   نظریه من اینه که اون فلش معکوس که با فلش جنگید ادی بود و دکتر ولز یک نقشه ی دیگه تو سرش داره

  • paarseh
   در پاسخ به paarseh

   چیزی که متوجه نمیشم اینه که میگه اون شب دو تا نور بوده هم زرد هم قرمز .
   اون یکی پس کیه ؟
   و اینکه متوجه این همه علاقه و نگرانی های ولز در مورد بری نمیشم ! حتی تو یکی از سکانس های قسمت های قبل نشون داد که از قبل بری رو تحت نظر داشته ولز و وقتی رعد و برق میخوره بش داره از مانیتورش میبینه و میگه آقای الن منتظرت هستم .
   و نکته بعدی اینکه من حس میکنم این ولز میتونه Clone هم از خودش بسازه چون دیدیم که چه سناریو الکی ترتیب داد و اون قطعه رو دزدید و آخر کار رو لباسش انداخت .
   نکته بعدی با توجه به اینکه این Clone میتونه بسازه از خودش پس اون شب قتل مادر بری نور زرد و قرمز خودش و کلونش بوده . ولی بازم نمیفهمم دردش چیه که انقد فکر اینه که بری الن پابرجا باشه. خلاصه قضیه رو بشکاف داداش من که کللن هنگم :)))))

   • mohammad
    در پاسخ به paarseh

    اون نور قرمز بری بوده که برای نجات مادرش تو زمان سفر می کنه اما نمی تونه مادرش رو نجات بده و تنها کاری که می کنه اینه که بچگی خودش رو فراری میده(همون چیزی که تو سریال دیدیم که بچه می گفت یهو دیدم چندتا چهار راه اونورتر هستم) تا بتونه در آینده به فلش تبدیل بشه و جلوی اون رو بگیره اینکه چرا می خواد بری پابرجا بمونه احتمالا برای اینکه قراره در آینده قدرتشو از دست بده و از الان داره روی برای انواع آزمایشات رو می کنه تا بتونه راه درمان خودش و نقطه ضعف های بری (یادتونه که از اون فرانسان برقی که قدرت ها فلش رو گرفته بود یواشکی خون گرفت)رو پیدا کنه

  • THE FLASH
   در پاسخ به THE FLASH

   بسیار خوب بود
   باتوجه به اینکه دکتر ولز شخصیتی مخصوص به این سریاله نمیتونیم درست درموردش تصمیم بگیریم و درضمن به نظر من DC نمیاد شخصیت هایی که قبلا درست کرده رو یکهویی قالبش رو عوض کنه یعنی دکتر ولز به جای ادی ثاون نقش ریورز فلش رو بازی کنه!!
   بازم ممنون

   • The Dark Knight
    در پاسخ به THE FLASH

    حرف تو درسته علی…هیچ شبکه یا شرکتی حق تغییر شخصیت هارا نداره…اد تان ریورس فلشه و کسی نمیتونه عوضش کنه…ممکنه که یه جریانی بین ولز و ادی پیش بیاد و منجر به تبدیل ادی بشه و اینکه ولز چرا مثل یک برنامه میره جلو و از بری محافظت میکنه دلیلش اینه که دنبال یک یک اتفاق از پیش تعیین شده ای هستش که هممون توی روزنامه ی سال ۲۰۲۴ تو ی اتاق مخفیش دیدیم…*فلش در بحران ناپدید شد*…ولز داره جریان ریورس فلشا جلو میبره،گراد را به اونی که هممون میدونیم پیش میبره،و همونطور که مطمءنم هیچ کدومتون متوجه نشدین داره متاهیومنز هارا جمع میکنه!برید اون قسمتی که آخرش ولز رفت پهلوی گراد و یه چیزی بهش گفت راببینین…همون موقع همون متاهیومن که گاز سمی بود اتاقش اومد جلو و ولز با یه نگاه معنادار برش گردوند سر جاش…!!!و یه چیز دیگه که اصلا هیچکدومتون نفهمیدین!!!توی همون روزنامه سال ۲۰۲۴ پایین عکس فلش ا اسم شرکت کوءیین و وین را نوشته و مطلب ادمه اش رو نخوندم ولی بنا به اینکه علاوه بر این تنها کاراکتری غیر از گرین لنترن که پتانسیل سریالش از همه بیشتره بتمنه همینجا رسما اعلام میکنم…ما در آینده ای نزدیک سریال بتمن رو خواهیم داشت…………چون توی سریال تین تایتانز هم آخرش از اوریجین نایتوینگ به همچین چیزی میرسه و با یه سریال جداش میکنه…حالا ببینین.
    و درموردflashpoint paradox این خبر خوب رو بدم که نمیدونم کجا ولی یجا خوندم تو همین فصل اول از این قضیه استفاده میشه…یعنی کارگردان گفته بودقصد انجام این کار را داره…از اونجایی که cw داره خودشو با سریالای dc برای سریال justice league آماده میکنه(طبق گفته ی همین سایت تو پست سریال گرین لنترن)ممکنه فلش جهان dc را ریبوت کنه و ما وارد جهان ۵۲اوم بشیم و اونوقته که با چیزی روبرو میشیم که باورمون هم بهش نمیرسه…چون توی new52 تشکیل گ لیگ حتی قبل از آدی شدن بتمن برای مردمه!!!و البته با حمله ی دارک ساید!!!!!!
    الان برین تو کفش………………………منم میرم حسابان بخونم!!!با اجازه…

    • arkham knight
     در پاسخ به The Dark Knight

     اگه کسی flashpoint رو کامل خونده باشه-خیلی کامل- یه وان شاتی هست به اسم ریورس فلش که وقتی که اونو بخونین متوجه کل قضیه میشین(که چرا ادی ثاون که فلش قهرمانشه با اون دشمن میشه و چجوری نیروشو به دست میاره و چه بلایی سر گذشته ی بری میاره)
     هریسون هم که مرموز ترین موجود روی زمینه.

  • The Dark Knight
   در پاسخ به The Dark Knight

   ببخشید….عادی شدن بتمن برای مردم….از دستم در رفت
   پیریه دیگه

   • Milan
    در پاسخ به The Dark Knight

    نه یه چیز دیگس (LOL)
    حالا جدا از اینا من شنیدم کیتلین قراره کیلر فراست بشه حتی عکس هایی که از طرف طرفدارا کشیده شده اومده بیرون

    • The Dark Knight
     در پاسخ به Milan

     بله…برای منم ناجور بود تا فهمیدم_درکت میکنم!

    • MP7
     در پاسخ به Milan

     من همین الان رفتم ویکی پدیای انگلیسی رو دیدم، اونجا هم حرف تورو تایید کرده بود.
     کیتلین قراره کیلر فراست بشه.

     • Milan
      در پاسخ به MP7

      از مسئولان سایت خواهش میکنم این خبر چک کنن که کیتلین قرار کیلر فراست بشه یا نه
      آخه چون تا جلیی که میدونم تو کمیک ها کیتلین کیلر فراست نبود

      • حجت مزارعی
       در پاسخ به Milan

       والا کیتلین اسنو سومین کیلر فراست دنیای DC هست و درواقع همانند سریال ریشه هاش از آزمایشگاه استار میاد و معشوقه فایراستورم هم بوده
       احتمال فراوان کیلرفراست شدنشو میبینیم…توی کمیک «FOREVER EVIL» هم کیلر فراست بوده

  • حجت مزارعی
   در پاسخ به حجت مزارعی

   اپیزود خوبی بود الان دیدمش…بعد دیدین جایی که رورس فلش و ادی باهم روبه رو میشن رورس کاری با ادی نداره…همون عکس رو سایت…
   بعد من یه جایی خوندم دی سی تو فکر اینه که قضیه همگرایی رو وارد فیلم و سریال کنه…یعنی دنیای افلک و هنری کاویل میشه یه یونورس، فلش و اررو یه یونورس دیگه و میگن بیل/نولان هم قراره یونورس داشته باشه که میگن سوپرمنش همون براندون روثه…حتی شنیدم از بتمن مایکل کیتون هم استفاده میشه…البته اینا همش درحد شایعس اما میشه بعنوان یه حدس درنظر گرفتش

  • arshia
   در پاسخ به arshia

   من مطمئن هستم ادی همون reverse flashهستش چون اگر دقت کرده باشید ریورس فلش به ادی اسیبی نزد وتوی کمیک های فلش اسم ریورس فلش ادی ثان هستش واگرتوی اینترنت سرچ کنید the flash بازیگر ادی در نقش ادی ثان هست

  • FEIZ
   در پاسخ به FEIZ

   اگه همه چیز که گفتین (در نظر ها) درست باشه و اتفاق بیفته دیگه از ((بهشت))هم اوضاع بهتر میشه…. واقعاً که چه چیزی میشه……… همه کمیک هارو فیلم و سریال می کنند،یه جایی میرسه که بازیگران و عوامل سازندگان فیلمی نمی مونه که تو سریال و فیلم ابر قهرمانی کار نکرده باشند……… واقعاً که زبون قاصره از گفتن آینده فیلم و سریال ابر قهرمانی.

  • امین
   در پاسخ به امین

   فلش از اررو داره پیشی می گیره خیلی خوشم اومد از این قسمت

  • gomar filmbaz
   در پاسخ به gomar filmbaz

   مطالب نظرات از خود متن هم هیجانی تر بود.ممنون بابت متن.منم عاشق این قسمت شدم واقعا خیلی معمایی و باحاله.

  • gomar filmbaz
   در پاسخ به gomar filmbaz

   من زیاد کمیک نمی خونم.ولی تاحالا همه فیلم و سریالای کمیکی رو دیدم.کسی میتونه یکی دوتا کمیک مهم فلش رو بهم بگه تا بخونم؟چون زیاد درباره فلش اطلاعات ندارم.

  • امین
   در پاسخ به امین

   یه سوال :
   این قاتل قناری که توی قسمت قبل فلیسیتی توی یه تیکه خیلی کوتاه مطرح شد ، کیه ؟!

  • watcher the universe
   در پاسخ به watcher the universe

   لامصب این سریال فلش ، همه ی اون چیزیه که DC نیاز داشت ، اینقدر پتانسیل ایجاد کرده که میشه همه ی داستان های کمیکی رو توش پیاده کرد ، بدون اینکه تخیل از یه حدی بالاتر بزنه .بری آلنش که درگیره با خودش ، رانی ریموندش که خیلی خوب فایراستورم شد ، هریسون ولز که گفته میشه حتی ممکنه از نژاد new gods باشه ، کیتلین که کیلر فراست میشه ، توی کمیک های ۵۲ هم همین اتفاق افتاد . یه گراد تو راهه که قراره یکی از دشمن های سمج بری بشه . اصولا ثاون باید ریورس فلش بشه ، به نظر میرسه تا سال ۲۰۲۴ هم کمپانی های کوئین و وین با هم ادغام میشه ، این وسط احتمالا باید پلاستیک رو هم یه طوری برگردونن .
   از اون طرف هم توی ارو داره اتم شکل میگیره ، الیور کوئینش داره اصلاح میشه ، آرسنال هم داره تکوین پیدا میکنه .
   خلاصه اینکه DC خوب جایی سرمایه گذاری کرده ، تا مارول یونیورس سریالیش رو سر و پا نداده ، باید گوی رقابت رو ببره تا بتونه توی سینما هم کاری بکنه .
   البته از اون ور یه دلسردی وجود داره ، سریال های آتی DC ، مثل تایتان ها یا سوپر گرل یا کریپتون یا حتی سریالهای در جریانی مثل گاتهام ، هیچ ارتباطی با هم ندارند . مارول توی این زمینه خیلی بهتر عمل کرده و میکنه ، بدون یه ارتباط منطقی ، حداقل توی یونیورس سریال سازی DC ، احتمال موفقیت یا گرفتن نتیجه ی کامل از ظرفیت های سریالی ، به صورت چشم گیری کاهش پیدا میکنه .

  • MEHRAD HIDDEN
   در پاسخ به MEHRAD HIDDEN

   سلام و خسته نباشید
   لطفا برای قسمت ۹ سریال Arrow هم چنین مطلبی رو بزارید
   ممنون

  • AMIR
   در پاسخ به AMIR

   چرا همه میگن ادیتوی کمیک ها ریورس فلش بوده؟:|
   ریورس فلش توی کمیک ها EOBARD THAWNE هستش نه EDDIE THAWNE
   و توی قرن بیست و پنجم زندگی میکرده نه زمان بری الن

   • anarchy
    در پاسخ به AMIR

    سلام
    EOBARD THAWNE ریورس فلش نیست و پروفسور زوم ه و شما درست گفتید توی قرن ۲۵ زندگی میکنه و فکر کنم نسبتی با EDDIE THAWNE داره.(فکر نکنم از نوادگانش باشه)
    ولی اگه شما به سایت wikipedia مراجعه کنید میبینید که برای اسم ریورس فلش نوشته ادی تان.

    • anarchy
     در پاسخ به anarchy

     منظورم از نسبت زوم با ریورس مثلا نوادگان برادر زاده ادی.اخه تا اونجایی که من میدونم ادی ازدواج نمیکنه و فرزندی نداره.

  • anarchy
   در پاسخ به anarchy

   هریسون ولز هیچ قدرتی به دست نمیاره چون در قسمت قدرت ها تو سایت های خارجی نوشته:هوش زیاد
   به نظر من این هوش زیادش باعث مرگش میشه چون وقتی که داشت با ریورس فلش حرف میزد…به خاطر هوش زیادش داش همه ی نقشه های ریورس فلش رو پیش بینی میکرد که همین باعث عصابانیت ریورس فلش شد و تا حد مرگ هریسون کتک خورد.
   فکر کنم ریورس فلش هریسون رو مانع کارهاش بدونه و در قسمت های بعدی شاهد مرگش به دسته ریورس فلش باشیم.
   همه هم که میدونن ریورس همون ادی ه.
   ۱٫فکر کنم بعد مرگ هریسون کم کم خوده فلش از نقشه های هریسون سر در بیاره.۲٫البته ممکنه قبله مرگ همه چی رو اعتراف کنه.۳٫ریورس فلش نقشه هاشو لو بده.۴٫شایدم اصلا نمیره و نقشه هاشو عملی کنه :دی

   • sinahoshmand
    در پاسخ به anarchy

    دوست عزیز پروفسور زوم همون رورس فلش هست هیچ فرقی ندارن و تو کامیک اسمش EOBARD THAWNE هستش اصلا تو کمیک فلش EDDIE THAWNE وجود نداره تو این سریال اکثرا به خواطر شهرتش میگن رورس فلشه که اینطور نیست شاید کارگردان این کاراکتر رو برای منحرف کردن ذهن بیننده ساخته باشه تو یه سایت تفاوت های کارکتر دکتر ولز و ادی تاون رو نوشته بود (برای بررسی رورس فلش) تفاوت ها از این قرار بود :
    ادی تاون : ۱-جوانتر از پروفسور زوم در حالی که زووم پیر تره ۲-شباهت شهرتش یعنی تاون با ایبورد تاون (پروفسور زوم )…
    دکتر ولز : ۱-کشتن یک شخصیت در قسمت های اولیه سریال ۲-داشتن یک مکان فوق پیشرفته و سرری ۳-دیدن اینده(اشاره به سفر در زمان پروفسور زوم)۴-نمونه گرفتن از همون مردی که برق داشت برای گرفتن قدرت فلش۵-نسبت به بری پیرتره همانند کمیک ها که پروفسور زوم پیره۶-دیگه کارگردان بدبخت با چه زبونی بگه دکتر ولز پروفسور زومه خودتون لباسش رو دیدین تو قسمت نه همینطور انگشتر فلش که سند محکمی بود این همه دلیل حالا باز بگین رورس فلش ادی هست ممنون از توجه تون …

     • MEHRAN
      در پاسخ به anarchy

      خب دوستمون درست می گن. متن اون خبر کاملا اشتباهه و تو دنیای کمیک بوکی دی سی کسی به اسم Eddie Thawne وجود نداره.
      ولی این که ادی ثاون چه نقشی داره و چی کاره است یا اصلا ریورس فلش هست یا نه (که البته اون صحنه ای که روبروی هم قرار می گیرن شاید یه تداخل زمانی بوده و ممکنه حتا ادی ریورس فلش باشه) یا دکتر ولز چه ارتباطی با ریورس فلش داره قطعا مشخص نیست و هر حرفی زده بشه همش حدس و گمان مخاطبه.

     • ali
      در پاسخ به anarchy

      نمیشه حدس زد با چند تا عکس از پشت صحنه نمیه گفت دوست عزیز اگه دکتر ولز رویرس فلشه حالا هی بگو من با چند تا تصویر پشت صحنه قانع نمیشم ۱!!

      • anarchy
       در پاسخ به ali

       شما زورو دوست عزیز

       • anarchy
        در پاسخ به anarchy

        اگه ما بخوایم با توجه به گفته های شما نتیجه گیری کنیم هریسون ولز هم ریورس فلش نیس.چون تو کامیک EOBARD THAWNE ریورس هست. 😐
        first appearance ولز در سریال ارو بوده و ولز تو هیچ کامیکی نبوده. پس حرف شما هم درست نیس

        • ali
         در پاسخ به anarchy

         اول اینکه بگم من از زورو خوشم نمیاد میتونی به من بگی بتمن دی: بعدشم سریال از رو کمیک پیش نمیره سوما دکترولز ریورس فلشه بعد اگه کمیک رو بخونی میبینی که پروفسور زوم سن و سالی ازش گذشته مثل همون دکتر ولز خودمون بعدشم اگه قرار بود هر تاون بشه ریورس فلش کارگردان همون ایبرد تان خودمون رو تو سریال میزاشت نه اینکه یه بچه قرتی که ااز دیدن رورس فلش خوف کرده بود رنگ به رخ ساره نداشت دی: و نکته مهم که ثابت میکنه دکتر ولز رورس فلشه اینکه یادت هست جو پرونده قتل مادر بری رو باز کرد و به ولز مشکوک شد و رفت پیش ولز تا ازش در باره این مرد زرد پوش بپرسه بعد همون بازجویی رورس فلش ظاهر شد و تمام مدارک رو دزدید من از اون قسمت بود که به ولز شک کردم و جریان رو به جز ولز و جو کسی نمیدونست بعد اون همون موقعی که بری نمونه تکیان رو برای به تله انداختن رورس فلش گرفت دکتر ولز به جو گفته بود به بری بگه هنگام به تله انداختن رورس فلش اینجا نباشه تا راحت تکیان رو بدزده این وسط ادی چه کاره است هیچی یه پلیسی که فقت نیرو های ویژه با خودش اورده بود ای کسانی که میگید ادی رورس فلشه با این همه دلیل تسلیم نمیشید عجبا دییییییییییییییی :

         • anarchy
          در پاسخ به ali

          داداش من عذر میخوام.من ۱۰ دقیقه اخر این قسمت رو ندیده بودم.همین الان دیدم :دی.
          تو راس میگی دکتر ولز ریورس فلشه.بازم ببخشید.

  • majid4361
   در پاسخ به majid4361

   به نظر من خیلی ساده تر از این حرف هاست ، دکتر ولز برای من مثل شخصیتی هست که داره تمام سوپر هیرو ها و سوپر ولین ها رو می سازه ، انگار که تمام کمیک هارو خونده باشی و سعی کنی اون دنیارو بسازی ، این جا به جای کمیک ها دکتر ولز از آینده خبر داره و سعی در ساختنش داره ، تا اینجا فلش و فایر استورم و همچنین تمام سوپر ویلن ها ، از جمله ، قفس خالی که از گوریلا گرود نشون داد ، و برای ادامه کارش داره لباس های ریورس فلش (پروفسور زوم ) هم تکمیل می کنه که در آینده به ثاون (EDDIE یا EOBARD) می ده و اون به عقب بر می گرده برای کمک به دکتر ولز برای ساخت لباسش به گذشته بر می گرده و همچنین برای کشتن مادر بری الن به گذشته تر هم بر می گرده (چون توی سریال داره تنفر ادی به فلش شکل می گیره و اگه باعث از دست دادن آیرس هم بشه بیشتر هم می شه و اگه قرار باشه می تونه این تنفر ادامه پیدا کنه )

  • حسن
   در پاسخ به حسن

   یک : سازندگان سریال اعلام کردن که از قسمت ۱۵ به بعد داستان های سفر توی زمان و اینا شروع میشه

   دو: به نظرتون نمیتونه دکتر ولز همون ادی ثاون باشه که تو زمان سفر کرده؟

  • Green_GHOST
   در پاسخ به Green_GHOST

   قضیه دکتر ولز خیلی پیچیده تر از اینه که ریورس فلش باشه… همچین شخصیتی تاحالا توی کامیکا نبوده و هیچکس نمیدونه برای چی اومده ولی …. اینطور که پیدا است خیلی شخصیت مهمی برای دنیای سینمایی دی سی هست… هم داره به فلش کمک میکنه و سعی در محافظت از اون داره و هم از یه طرف هی لباس بزرگترین دشمن فلش رو میپوشه و به اون حمله ور میشه… ولی یه جورایی به نظر من دی سی میخواد تبدیلش کنه به یه چیزی مثل ((مارشن منهانتر)) . ولی بزرگترین سوال اینه که واقعا داره چی کار میکنه؟…

   • Martian manhunter fan
    در پاسخ به Green_GHOST

    چه ربطی داشت آخه؟؟به مارشن چجوری رسیدی؟؟آقا دیگه اینجوری چیزی رو به مارشن ربط نده خواهشا…مارشن ابهتش رو با یک همچین چیزی کم نمی کنن…

  • assassino
   در پاسخ به assassino

   دکتر ولز از نوادگان اددیه که تو زمان گیر کرده اسمشم ایبرود تاونه. مثل اددی. فلش رو واسه سرعتش میخواد

   • حسین
    در پاسخ به assassino

    شماها چی واسه خودتون می بافین
    دکتر هریسون ولز یک شخصیت و ایبر تاون هم یک شخصیت دیگه
    توی یک قسمت ایبرتاون ماشین دکتر والزو چپ می کنه وقتی از ماشین در میاد به دکتر ولز یک دستگاه وصل می کنه که بوسیله دستگاهه دکتر ولز میمیره و ظاهر ایبر تاونو تبدیل به دکتر ولز می کنه
    دکتر والز هم مشخصه که یک آدم مهمی بوده چون جای که کار می کرده سری و تکنولوژیش خیلی پیشرفته بوده
    ابرتاونم

  • میتی
   در پاسخ به میتی

   ببینید داداشا من تا قسمت ۱۸ رو دیدم
   دکتر ولز در هین یک تصادف ماشینش چپ می کنه نامزدش میمیره بعد ابیورد ثاون وسیله ای به ولز وصل می کنه و خودش رو به اون شکل در میاره
   بعد فکر کنم تو قسمت ۱۸ دکتر ولز یا ایبورد ثاون هویت خودش رو برای سیسکو و کیتلین فاش می کنه و سیسکو رو می کشه

  • اميرعلي
   در پاسخ به اميرعلي

   ادی تاون جد ایبارد تاون هست.اون دوتا نور یکیشون فلشه یکیشون ریورس فلش.فلش چون خودشو تو بچگیش نجات میده(بچگیشو دور میکنه از ریورس فلش)باعث عصبانی شدن ریورس فلش میشه و اون هم بر میگرده به گذشته و مامان فلش رو میکشه ولی قدرت سفر در زمانش و همچنین سرعتش رو از دست میده بعد میاد هریسون ولز رو میکشه و خودشو با یه دستگاهی که از آینده آورده بوده شبیه اون میکنه.بعد میاد از عمد به فلش رعدوبرق میزنه تا بتونه با سرعتی که بعدش فلش بدست میاره بره به آینده ولی فلش اونو میندازه داخل یکی از همون اتاقک ها که دشمنای فلش توش زندانی ان ولی برای اینکه مامانشو نجات بده برای سفر در زمان به کمکش نیاز داره.فلش میره تو زمان بچگیش ولی وقتی میاد مامانشو نجات بده یکی از اون دو تا نور که خود فلش بوده بهش اشاره میکنه که اینکارو نکنه بعد اون فلش که بهش هلامت میده سریع بری رو میبره چند خیابون اونور تر بعد ریورس فلش با چاقو مامان بری رو میکشه بعد اون فلش اصلی که از زمان حال اومده میره به مامانش(تو لحظات قبل از مرگ مامانش) میگه که منو باب خوب هستیم.بعدبر میگرده به زمان حال.همون موقع ریورس فلش رو میخوان بفرستن به آینده که فلش میادو یه مشت بهش میزنه(چون اون فلش با علامت بهش فهمونده بود که علاوه بر اون کار باید با ریورس فلش هم بجنگه)بعد ریورس فلش عصبانی میشه و میگه چرا نجاتش ندادی و میگیرتش زیر مشت و لگد.ادی بعد از اینکه میفهمه جد ایبارده خوشو با اسلحه میکشه و ریورس فلش یا همون ایبارد هم چون از نوادگانش بوده از روی زمین محو میشه.بعد اون دریچه زمانی که فلش ساخته بود که بره به گذشته یهویی بزرگ میشه و همه چیز رو میکشه داخل خودش.فلش هم میره داخلش(وهمچنین آینده) که نابودش کنه.بعد میره تو فصل دوم که اسمش زمین٢ هست. تو زمین دو همزاد های زمین اصلی هستن که قدرت دارن.مثلن کیلر فراست همزاد کیتلین یا death storm همزاد firestorm یا همون ریمونده.در ضمن زوم و ریورس فلش مثل هم نیستن.میگن زوم یا ادی تاونه( که احتمالش خیلی کمه)یا هنری آلنه( که خیلی شبیهشه).دلیل مقل هم نبودن زوم و ریورس فلش هم اینه که زوم میخواد همه کسایی که مثل خودش سریع هستن رو نابود کنه و تو فصل دو که ریورس فلش بر میگرده باهاش میجنگه.