مک فارلین Spawn را با الهام گیری از Jaws می‌سازد

توسط : در تاریخ : پنجشنبه, جولای 27th, 2017

همین یک هفته پیش بود که تاد مک فارلین، نویسنده کمیک، اعلام کرد یک فیلم با درجه رده بندی R بر اساس یکی از معروف ترین آثار خود بنام «Spawn» نویسندگی و کارگردانی میکند. در کامیککان سن دیگو، این کارگردان اعلام کرد به زودی این پروژه را آغاز میکند.اسپاون

بر اساس مصاحبه با سایت «ComicBook.com»، آرواره ها محصول سال ۱۹۷۵ به کارگردانی استیون اسپیلبرگ یکی از منابع الهام این فیلم خواهد بود، آرواره ها یک فیلم نسبتا هیولایی درمورد یک کوسه است که یک شهر ساحلی را در فصل گردشگری به وحشت میاندازد. مک فارلین گفته بود که چنین جلوه های ویژه ای در فیلم «Spawn» خیلی خوب از کار درمیآیند.

مک فارلین گفت: «دو نقش بزرگ در این فیلم وجود دارند. بدیهی است که یکی از آنها «Spawn» است، هرچند که به طرز عجیبی نقش اصلی نیست و یک نقش افسر پلیس هم وجود دارد که کارکتر «Twich» است. این کاراکتر از اولین شماره در کمیک ها بوده است. به نوعی «Twich» اینجا نقش اصلی را دارد و من او را از شخصیت کلانتر برودی، در فیلم آرواره ها الهام گرفته ام. اگر چه اسم فیلم آرواره ها بود، اما آرواره ها که واقعا در فیلم صحبت نمیکردند، درست است؟ فقط در زمان مناسب پیدا میشدند تا فیلم ارزشمند شود.

اگر ادعای مک فارلین درست باشد، به نظر می رسد که «Spawn» بیشتر یک شخصیت پس زمینه در فیلم خواهد بود. گرچه همچنان یک دیوانه عدالت خواهد بود، اما نه مانند آنچه در کمیک از او دیده بودیم. نقش «Twich» که مک فارلین به آن اشاره کرده «Maximilian Steven Percival» است که در Spawn #1 همراه کارآگاه سم بورک دیده بودیم. سم و «Twitch» در ابتدا با روش وحشیانه ای که «Spawn» در مبارزه با جرم و فساد داشت مخالفت بودند اما در نهایت به کار او احترام گذاشتند.

کمیک Spawn #1 برای اولین بار در سال ۱۹۹۲ و توسط مک فارلین منتشر شد. این مجموعه کمیک داستان یک آدمکش حرفهای سابق به نام ال سیمونز که پس از اینکه یکی از اعضای گروهش او را به قتل رساند، به سرزمین زندگان بازگشت. او پس از مرگ، به منظور دیدن دوباره همسرش، روح خود را به یکی از چندین فرمانروای جهنم میفروشد. اما شیطان برنامههای دیگری برای سیمونز در ذهن خود داشت و او را با عنوان هلاسپاون برای انجام پیشنهادهایش به زمین فرستاد.

مک فارلین هنوز جزئیات بیشتری در مورد ریبوت Spawn منتشر نکرده است، اما در همین مصاحبه اشاره کرد که چندین بازیگر هالیوودی را ملاقات کرده و او مشغول بررسی گزینه های همکاری است. مک فارلین با کمپانی «Blumhouse Productions» سازنده آثاری همچون «Get Out» و «The Purge» به توافق رسیده تا «Spawn» به پرده سینما بیاید.