معرفی کمیک: ولورین: لوگان پیر Wolverine: Old Man Logan

توسط : در تاریخ : سه شنبه, سپتامبر 18th, 2012

از این به بعد تصمیم گرفتیم تا گاهی اوقات کمیک‌هایی که جدیداً یا سال‌های قبل خواندیم و در کل به نوعی از نظر خودمان یا مراجع مختلف منتخب هستند را به دوستان معرفی کنیم، امیدواریم این روند مورد پسند قرار بگیرد و مسیر مثبتی در ترغیب همه‌ی اقشار به خواندن داستان‌های کمیک باشد.


Wolverine: Old Man Logan (ولورین: لوگان پیر)

000

  • نویسنده: Mark Millar
  • طراح: Steve McNiven
  • سال انتشار: ۲۰۰۸
  • تعداد قسمت‌ها: ۸
  • ناشر: Marvel

Zone-Old Man Logan-125۵۰ سال از سقوط ابرقهرمانان می‌گذرد. ۵۰ سال از زمانی که ابر تبهکاران آمریکا را بین خود تقسیم کرده‌اند و امپراتوری بی‌قانونی را پایه‌گذاری کرده‌اند. هیچ کس نمی‌داند دقیقاً در آن روز چه اتفاقی افتاد، روزی که شیطان پیروز شد و فقط خاطراتی از دوران قهرمانان به جا ماند. خاطراتی که آن مرد نمی‌خواست به یاد آورد، لوگان، که زمانی با نام ولورین جهش یافته شناخته می‌شد. او از آخرین نبردش دیگر هرگز چنگال‌هایش را بیرون نیاورد… و هیچ کس نمی‌داند چرا.Zone-Old Man Logan-011

لوگان زندگی عادی را با زن و دوبچه‌اش شروع کرده است، در زمینی لم یزرع که به نوادگان هالک تعلق دارد. حالا آن‌ها برای گرفتن اجاره آمده‌اند اما لوگان پیر نتوانسته پول آن‌ها را تهیه کند. او به ناچار برای تهیه‌ی پول راهی سفری پرمخاطره می‌شود، سفری که خوی حیوانی او را می‌طلبد نه روح ضعیف و رنج کشیده‎اش را.

مارک میلار همیشه سوژه‌های نابی برای داستانهایش انتخاب کرده است و به نوعی به دنبال موضوعات عجیب و غریب و خارج از روال بوده،

Zone-Old Man Logan-082 البته در سال‌های اخیر این سوژه‌ها شاید بیش از حد تکراری شده باشد، موضوع قراردادن افراد عادی در جایگاه خاص و یا در لباس یک ابرقهرمان که خب این ایده در کمیک Kick-A** ایده‌ای عالی بود اما ادامه دادن آن در قسمت دوم یا کمیک‌هایی مثل Hit-Girl، Supercrooks، Secret Service تصمیم چندان جالبی نبود اما به نظر من اگر از روند نزولی دو، سه سال اخیر میلار چشم پوشی کنیم او یکی از بزرگترین داستان نویسان این صنعت است و قطعاً یکی از بهترین این داستان‌ها را برای کمیک ولورین و آرک «لوگان پیر» نوشته است. لوگان پیر تا به همین امروز کانسپت جدیدی در میان کمیک‌های سوپرهیرویی است.

یک ماجراجویی زیبا در قالب ۸ قسمت پرالتهاب، نمایش ولورین پیر و شکست‌خورده، ادای دینی به مبارزات هالک و ولورین در داستان‌های کلاسیک

Zone-Old Man Logan-050 عطش مخاطب برای آشکار شدن خوی حیوانی ولورین و مثل همیشه خشونت خاص داستان‌های میلار این کتاب را به یکی از زیباترین داستانهای کمیک تبدیل کرده است. در تمام کمیک فقط یک پنل در قسمت پایانی مرا آزار داد که ترجیح می‌دهم چیزی از جزئیات آن نگویم.

یکی از فوق‌العاده‌ترین طراحی‌های استیو مک‌نیون و حتی به جرأت می‌توان گفت یکی از بهترین طرح‌های کمیک‌بوک‌ها مختص این کتاب است. مناظر عظیم و پرجزئیات که برای هر کدام باید چند دقیقه‌ای وقت گذاشت.

این کمیک را بخوانید تا رنج و سختی بزرگترین کاراکتر دنیای مارول را از نزدیک حس کنید. چه از این ناشر و کاراکترهایش خوشتان بیاید چه نه.

مهران فلاح
۹ از ۱۰


 کپی‌رایت © ۲۰۱۲ فانتزیِ کمیک
هرگونه کپی‌برداری بدون ذکر منبع مجاز نمی‌باشد.