کمیک 3

کوئیک Quake

ناشر : Marvel Comics

خالق : برایان مایکل بندیس - گابریله دل‌اوتو

اولین حضور : شماره 2 Secret War (جولای 2004)

نام واقعی : دیزی لوئیس جانسون

توانایی خاص : ایجاد زمین لرزه - مصونیت از آسیب با ایجاد ارتعاش - ایجاد سپر روانی

دنیای محل زندگی : زمین

نژاد : انسان

وضعیت : زنده

کوئیک Quake یکی از مورد اعتمادترین ماموران نیک فیوری، یکی از اعضای انتقام‌جویان و رهبر «جنگجویان مخفی Secret Warriors» است. او فرزند نامشروع «آقای هاید Mr.Hyde» است. بعلت آزمایشات پدرش بر روی ساختار ژنی‌اش، دیزی با قدرت‌های نا انسانی‌اش Inhuman متولد شد و لازم نبود که پروسه تریجنسیس Terrigenesis (پروسه‌ای که در آن یک ناانسان در معرض مه Terrigen قرار می‌گیرد تا قدرت‌هایش شکوفا شود. این یکی از مراسم و آیین‌های نا انسان‌ها می‌باشد) را طی کند.

معرفی کاراکتر | کوئیک Quake

توسط : در تاریخ : جمعه, اکتبر 2nd, 2015

ارتعاش بزرگ.

خاستگاه


دیزی لوئیس جانسون

دیزی لوئیس جانسون

«دیزی لوییس جانسون Daisy Louise Johnson» دختر نامشروع آقای هاید شرور و «جنیفر جانسون Jennifer Johnson» فاحشه می‌باشد. او برای فرزند خواندگی در نظر گرفته شد و توسط گریکوری و جنت ساتر پذیرفته شد. آن‌ها نام دیزی هفت ماهه را به «کوری ساتر Cory Sutter» تغییر دادند. آن دو از اصل و نسب دیزی بی اطلاع بودند و او را مانند دختر خودشان بزرگ کردند و به او نگفتند که فرزند خوانده است. هفده سال بعد، دیزی جوان آی کیو بسیار بالایی داشت و چیزی نمانده بود که مدرسه را ترک کند. او پس از دزدیدن چند سی دی از یک فروشگاه، توسط پلیس دستگیر شد. پس از دستگیری، او مضطرب و پریشان، کنترل بدنش را از دست داد و با قدرتش لرزه‌ای ایجاد کرد به اندازه ۳٫۲ در مقیاس ریشتر. پس از این اتفاق دیزی را به پایگاه شیلد در شهر پورتلند واقع در ایالت اورگن بردند و آنجا نیک فیوری از او بازجویی کرد. فیوری او را از قدرت و اصل و نسب واقعیش مطلع ساخت، سپس به او پیشنهاد داد که مامور ویژه شیلد شود.

آزمایشاتی بر روی دیزی انجام شد و مشخص شد که قدرتش‌هایش به دلیل ژن‌های جهش یافته‌اش نبودند، بلکه بعلت آزمایشات شیمیایی بود که پدرش بر روی خودش انجام می‌داد. اثر این آزمایشات را او به صورت ژنتیکی به ارث برد. دیزی تمریناتش را با موفقیت پشت سر گذاشت و به یک مامور ویژه و ماهر شیلد تبدیل شد. او لیاقت و شایستگی‌اش را در هر زمینه‌ای نشان داد، به خصوص در زمینه عملیات های سیاه. فیوری متذکر شد که او تمام تمرینات را حتی بدون قدرت‌هایش به بهترین نحو پشت سر می‌گذارد. همچنین او سطح ۱۰ دسترسی امنیتی Security clearance * را در سن ۱۸ سالگی کسب کرد، بالاترین میزان دسترسی امنیتی در این سیاره.

*میزان دسترسی به اطلاعات محرمانه‌ای که به یک فرد می‌دهند. فقط نیک فیوری، بیوه سیاه و دیزی جانسون هستند که تا این سطح دسترسی دارند.

آفرینش


کوئیک که اولین بار با عنوان دیزی جانسون معرفی شد، توسط برایان مایکل بندیس و گابریله دل اوتو در سری کوتاه «جنگ مخفی Secret War» خلق شد. در این کمیک او بعنوان سلاح مخفی مورد اعتماد و با ارزش نیک فیوری معرفی شد. دل اوتو ظاهر دیزی را بر اساس ظاهر آنجلینا جولی به تصویر کشید.

سیر تکاملی کاراکتر


بعد از معرفی دیزی جانسون در جنگ مخفی، برایان بندیس تصمیم گرفت که از او بعنوان یکی از اعضای مهم در بین انتقام‌جویان استفاده کند. نهایتا، در جریان آرک داستانی «تهاجم مخفی Secret Invasion»، دیزی رهبر تیم خودش، جنگجویان مخفی می‌شود.

سپس کارکتر دیزی به «جاناتان هیکمن Jonathan Hickman» نویسنده سپرده شد، کسی که ۲۸ شماره از سری جنگجویان مخفی را نوشته بود. او مسئول این شد که دیزی را بعنوان یک شخصیت مهم تکمیل کند. دیزی به عنوان با ارزش‌ترین شاگرد نیک فیوری ظاهر شد. فیوری با او یک رابطه دختر-پدری داشت. این سری، تکامل شخصیت دیزی بعنوان یک رهبر، روابط عاشقانه‌اش با Hellfire، خیانتی که به دنبال دارد و تصمیم نهایی‌اش برای اداره سازمان جدیدی که فیوری ساخته است را به تصویر می‌کشد.

آرک‌های داستانی مهم


جنگ مخفی Secret War

«با خاک یکسانش کن»

«با خاک یکسانش کن»

پس از کسب سطح ۱۰ دسترسی امنیتی در سن ۱۸ سالگی، فیوری از دیزی خواست که در جنگ مخفی در «لاتوریا Latveria» علیه نخست وزیر «لوسیا وان باردس Lucia Von Bardes» شرکت کند. دیزی قبول کرد و در عملیاتی به قلعه لوسیا حمله کرد. در آنجا دیزی و گروهش با لوسیا و نیروهای دفاعیش مواج شدند، سپس فیوری نقشه‌اش را آشکار کرد؛ کشتن لوسیا و درس عبرت دادن به تروریست‌ها. فیوری از دیزی خواست که قلعه را با خاک یکسان کند. دیزی اطاعت کرد و با قدرتش قلعه را با خاک یکسان کرد و لوسیا هم به نظر کشته شد. بقیه گروه با این تصمیم فیوری مخالف بودند؛ استفاده از یک دختر جوان بعنوان قاتل و ویرانگر. بنابراین فیوری ذهن آنها را پاک کرد. فیوری، بیوه سیاه و دیزی جانسون تنها کسانی بودند که از این ماجرا خبر داشتند.

دقیقا یک سال بعد، مشخص شد که لوسیا جان سالم به در برده و به سختی دنبال انتقام از نیک فیوری و قهرمانانش که در جنگ مخفی شرکت داشتند است. لوسیا موفق به ساخت یک بمب عظیم شد که کم مانده بود نیویورک و قهرمانان دنیا را نابود کند. دیزی از راه رسید. او با قدرتش محل منبع قدرت لوسیا که در سینه‌اش بود را پیدا کرد و آن را از داخل منفجر کرد. این انفجار باعث ایجاد موج واکنش زنجیره‌ای پاد ماده‌ای شد که باعث ایست قلبی لوسیا شد. این اتفاق باعث کشته شدن لوسیا و منفجر نشدن بمب شد. موضوع پاک کردن حافظه لو رفت و این موضوع باعث خشم ولورین شد. او به فیوری حمله و زخمی‌اش کرد. برای متوقف کردن ولورین، دیزی قلب او را از داخل منفجر کرد و از آنجایی که بقیه قهرمانان قدرت التیام و احیای ولورین را نداشتند، دیزی به آن‌ها هشدار داد که اگر دست از پا خطا کنند، نفر بعدی یکی از آن‌ها است. «اما فراست Emma Frost» سعی داشت که وارد ذهن دیزی شود، دیزی هم به او هشدار داد که خودش را به زحمت نیندازد چونکه او دارای حفاظهای فیزیکی می‌باشد و این کار در آخر موجب آسیب رسیدن به خودش می‌شود. بعدها آشکار شد که فیوری به دیزی گفت که دیگر به کسی آسیب نرساند. در جهت اطاعت از این دستور، دیزی از قهرمانان خداحافظی کرد و به آنان گفت که خیلی چیز از  آن‌ها یاد گرفته است، حتی اگر خودشان چیزی یادشان نیاید. سپس ولورین خصمانه پرسید: «تو دیگه کدوم خری هستی؟»

بعد از این ماجرا دیزی را به شیلد آوردند. او توسط «ماریا هیل Maria Hill»، مدیر عامل جدید شیلد بازجویی شد. ماریا از او سوالاتی راجع به کسب دسترسی امنیتی در حد بالا، اتفاقات اخیر و اینکه الان نیک فیوری کجا اقامت دارد پرسید. پس از اظهارات مشکوک دیزی، ماریا او را خلع درجه و از شیلد اخراج کرد. پس از اخراج آشکار شد که او هنوز هم با فیوری ارتباط دارد و منتظر ماموریت بعدی‌اش است.

نابودی Decimation

پس از اتفاقات M-Day، «مگنتو Magneto» توسط «کالکتیو Collective» تسخیر شد. دیزی به تیم «انتقامجویان جدید New Avengers» کمک کرد و نهایتا خودش بود که او را شکست داد. دیزی ارتعاشی در مغز کالکتیو القا کرد که باعث از دست دادن هوشیاری‌اش شد. در اینجا بود که دیزی یک لقب جدید برای خودش انتخاب کرد: «ارتعاش Quake»

تهاجم مخفی Secret Invasion

در جریان تهاجم

در جریان تهاجم

بعدها دیزی در خفا به فیوری پیوست. ماموریت جدیدش استخدام قهرمانان و شروران بسیاری بود تا که به فیوری بعنوان تیم جدید «جنگجویان مخفی Secret Warriors» در برابر تهاجم آینده «اسکرول Skrull» یاری برسانند. دیزی جداگانه تمام افراد را استخدام کرد. یکی از افراد، اعجبوبه جوان جهش یافته، «لیلا میلر Layla Miller» بود که این درخواست را رد و به دیزی گفت که من برای کارهای بزرگتر ساخته شده‌ام. با لقب کوئیک، دیزی بعنوان رهبر به همراه تیمش در جریان تهاجم اسکرول در منهتن، به آن‌ها حمله کرد. این تیم پیروز میدان شد و از کشته شدن تیم «انتفامجویان جوان Young Avengers» و «ابتکار Initiative» به دست تیم Skrulls جلوگیری کرد.

جنگجویان مخفی Secret Warriors

کوئیک و هل‌فایر

کوئیک و هل‌فایر بروی جلد شماره ۱۵ کمیک «جنگجویان مخفی»

جنگجویان مخفی پس از تهاجم اسکرول، زیر نظر دیزی به کارشان ادامه دادند. دیزی با تیمش در عملیات‌های بسیاری شرکت کردند؛  شامل ماموریتی علیه «هایدرا Hydra»، تیم «لویاتان Leviathan» و ماموریت‌های دیگری در آرک‌های داستانی «حکومت تاریک Dark Reign» و «محاصره Siege». بعد از مدت‌ها وقت گذراندن، هم تیمی دیزی، «هلفایر Hellfire» به نظر میامد که احساسی نسبت به دیزی دارد. هر از چند گاهی خودشیرینی می‌کرد یا که در مواقع ضروری، فورا برای دیزی لوازم پزشکی را فراهم می‌کرد. اخیرا دیزی با ناگهان بوسیدن او، احساس خودش را به هل فایر نشان داد. بعدها دیزی برای تیم آشکار کرد که غیر از جوخه سفید خودشان، دو جوخه خاکستری و مشکی دیگر نیز وجود دارند. دیزی و هلفایر رابطه‌ای را با یکدیگر شروع کردند و بعد از مدتی عاشق یکدیگر شدند. اما پس از ماموریت نابودی هایدرا، فیوری فهمید که این هلفایر بود که به تیم خیانت می‌کرد و با ماموران هایدرا ملاقات می‌کرد. هلفایر توضیح داد که چند ماه پیش هایدرا او را در هنگام سرقت از بانک گیر انداخت. مأموران شیلد هلفایر را را در گوشه‌ای محاصره کردند و او تمام تلاشش را کرد تا مطمئن شود که دیزی در امان است و نجات پیدا می‌کند.نیک فیوری به او گفت که باور دارد که عشق میان او و دیزی عشق واقعی است، سپس او بازوی هلفایر را رها کرد و هلفایر سقوط می‌کند. فیوری خود را به جنگجویان مخفی رساند و گفت فقط هلفایر بود که نجات نیافت. دیزی از لحاظ عاطفی آسیب بسیار بدی دید.

محاصره Siege

در جریان محاصره، دیزی به همراه انتقامجویان، انتقامجویان جوان و «انتقامجویان مخفی Secret Avengers»، به رهبری استیور راجرز در برابر «نورمن آزبورن Norman Osborn» صف آرایی کردند. همچنین دیزی به همراه دیگران – و به لطف لوکی – با در دست داشتن «سنگ‌های نورن Stones of Norn» به نبرد «سنتری Sentry» رفتند.

ترس به تنهایی Fear Itself

کوئیک به سوئد رفت تا «سین Sin» را پیدا کند و شکست دهد. او قلعه‌ای را پیدا کرد که می‌بایست مقر سین باشد. دیزی قلعه را نابود کرد ولی نمی‌دانست که استیو راجرز، «ماریا هیل Maria Hill»، «ویکتوریا هند Victoria Hand» و «شارون کارتر Sharon Carter» در آنجا مشغول نبرد با «مستر من Master Man» و تیم «اگزایلس Exiles» ودند. آنها به سلامت از قلعه فرار و بابت نجات جانشان از دیزی تشکر کردند.

انتقامجویان Avengers

به دلیل فرار نورمن آزبورن، دیزی بعضی از انتقامجویان را تا زندان Raft همراهی می‌کند. آنها از «جان واکر John Walker»، رییس زندان، باز جویی می‌کنند تا که مطمئن شوند او در این فرار نقشی نداشته باشد. از آنجایی که کاپیتان آمریکا به «چشمانی تیزبین» در این پرونده نیاز داشت، از دیزی خواست که در این پرونده به او کمک کند. او به کاپیتان گزارش داد که متوجه شده که تعداد بسیار زیادی از ماموران باوفای «همر Hammer» در داخل شیلد هستند. درست قبل از اینکه تشکیل تیم انتقامجویان جدید در کنفرانس مطبوعاتی علنی شود کپ از دیزی خواست که به تیم بپیوندد. او هم قبول کرد. این کنفرانس با ویدیویی از نورمن آزبورن به هم ریخت. در این ویدیو او از انتقامجویان سوال می‌کند و در جلوی مردم از شک و شبهه‌هایش راجع به عملیات‌های آنها می‌گوید. دیزی موظف می‌شود که عامل این کار را پیدا کند. رد او را در خانه‌اش در نیو جرسی پیدا می‌کند. در آنجا دیزی وحشیانه او را شکنجه می‌کند تا محل آزبورن را از زیر زبانش بیرون بکشد.

به همراه سرباز زمستان With the Winter Soldier

پس از اتفاقات آرک داستانی Original Sin، دیزی باکی را که در نقش «مرد روی دیوار» است، همراهی می‌کند. آنها آنقدر در یک فضای تاریک مانده‌اند که حالا باید یک شاهزاده خانم بیگانه را به قتل برسانند که ممکن است باعث بروز یک جنگ داخلی نیز بشوند. گرچه باکی در این رابطه مقداری دو به شک است.

شیلد .S.H.I.E.L.D

دیزی باری دیگر به خدمت شیلد در آمد و این بار به او ماموریت بازگردانی پدرش را از پرتغال دادند. طولی نکشید که بدنش قدرتش را از دست داد که باعث می‌شد استخوان‌هایش متلاشی و خرد شوند. «کولسون Coulson» گروهی دیگر را فرستاد تا «زابو Zabo» را دستگیر و و مجبور کنند تا یک راه درمان برای دیزی پیدا کند. زابو موفق شد دیزی رو درمان کند، اما سپس سعی کرد که با ادعای «این دارو ازش محافظت می‌کند» فرمول هاید را هم به او تزریق کند. کولسون آن فرمول را به خودش تزریق کرد و برای دفاع از دیزی، خودش با آقای هاید جنگید تا دیزی بهبود یابد. پس از بهبود، دیزی زمین لرزه‌ای را بوجود آورد که آقای هاید را در خود فرو برد.

اطلاعات شخصی


 • قد: ۵ فوت و ۴ اینچ (۱۶۲ سانتی‌متر)
 • وزن: ۱۱۵ پوند (۵۲ کیلو گرم)
 • رنگ چشم: آبی
 • رنگ مو: مشکی

مشخصات

 • تابعیت: آمریکایی
 • محل تولد: نیو اورلینز
 • وضعیت تاهل: مجرد
 • تحصیلات: دبیرستان
 • وابستگی‌ها : جنگجویان مخفی – شیلد
 • اشتغال: مامور نیک فیوری – جنگجوی مخفی
 • بستگان شناخته شده: کالوین زابو Calvin Zabo (آقای هاید، پدر) – جنیفر جانسون (مادر) – گریگوری ساتر (ناپدری) – جنت ساتر (نامادری)

قدرت‌ها و توانایی‌ها 


بعلت «آسیب ژنتیکی» که پدرش مسبب آن بود، ژن ناانسانی دیزی از همان اول بدون هیچ مراسمی به دست آمد. او این قابلیت را دارد که زمین لرزه ایجاد کند. تمریناتی که او زیر نظر نیک فیوری گذراند او را در نشانه‌گیری دقیق قدرتش و منفجر کردن هدفش از داخل، ماهرتر کرد. او دربرابر اثرات مخرب ارتعاش‌ها مصون است.

همچنین او دارای (یا به او داده شد) یک سپر روانی است که به او این توانایی را می‌دهد که در برابر کسانی که می‌توانند از لحاظ روانی به کسی آسیب برسانند، مصون بماند.

او چنان کنترلی روی قدرت‌هایش دارد که می‌تواند از دور دست قلب یک فرد را از داخل منفجر کند. همچنین او می‌تواند یک ساختمان را در عرض چند ثانیه با خاک یکسان کند. حتی می‌تواند با قدرت‌هایش ارتعاشی در مغز فردی القا کند که موجب بیهوشی او شود.

گذراندن تمرین‌های بیشتری زیر نظر فیوری او را به یک مبارز تن به تن قهار، ورزشکاری بسیار ماهر و یک مامور مخفی شایسته تبدیل کرده است. همچنین او رهبر ماموران مخفی در عملیات‌های مخفی می‌باشد.

همچنین او دسترسی امنیتی شیلد در سطح ۱۰ را به دست آورده. فقط نیک فیوری، بیوه سیاه و او هستند که تا این حد دسترسی دارند.

در جهان‌های موازی


زمین Earth-1610

در جریان جنگ داخلی که ایالات متحده را به گروه‌های مختلفی تقسیم کرد دیزی بعنوان مامور شیلد و یکی از اعضای «انتقامجویان ساحل غربی West Coast Avengers» ظاهر شد.

در دیگر رسانه‌ها


تلویزیون

انتقام‌جویان : نیرومندترین قهرمانان زمین  The Avengers : Earth’s Mightiest Heroes

کوئیک در مجموعه کارتونی

کوئیک در مجموعه کارتونی

کوئیک در فصل دوم با صدای Lacey Chabert در این سریال کارتونی حضور یافت. او در قسمت «چرا اعتماد می‌کنی؟» بعنوان مامور نیک فیوری که پس از باخبر شدن از نفوذ Skrulls در شیلد و بقیه آژانس‌ها در سرتاسر دنیا بسیار خشمگین است، ظاهر شد. او «فینیس هورتون Phineas Horton» را تحریک کرد که به انتقام‌جویان حمله کند تا بیوه سیاه، تونی استارک را بدزدد و نیک فیوری اطلاعاتش را به او منتقل کند. همچنین او در قسمت «نفوذ» بعنوان یکی از اعضای تیم نیک فیوری ظاهر شد ولی سریعا توسط «کویین ورانکا Queen Veranke» که در ظاهر ماکینگ‌برد اسیر ظاهر شده بود، بیهوش شد. او در آخرین قسمت به نام «انتقامجویان گرد هم می‌آیند Avengers Assemble» به این سریال بازگشت. او هم همانند بقیه قهرمانان که توسط کاپیتان آمریکا کنار یکدیگر جمع شده بودند، ایستاد تا «گالاکتوس Galactus» را متوقف کند. او نقش کلیدی در شکست «ترکس Terrax» یکی از مباشران گالاکتوس داشت.

مامورین شیلد .Agents of S.H.I.E.L.D

کلوئی بنت در نقش کوئیک

کلوئی بنت در نقش کوئیک

دیزی جانسون بعنوان یکی از کارکترهای اصلی این سریال حضور یافت که در ابتدا با عنوان «اسکای Skye» یا به طور دقیق «مری سو پوتس Mary Sue Poots»، یک هکر نابغه و عامل ماموریت‌های سطح ۱ شیلد ظاهر شد. قبل از استخدامش در این آژانس، او یک هکتویست بود، بنابراین او می‌توانست حقیقت وجود بیگانه‌ها، ابرقهرمان‌ها و نیمه خدایان را در جهان آشکار کند. مامور فیل کولسون او را در تیمش استخدام کرد.

در این سریال همیشه هاله‌ای ابهام دور میراث و گذشته اسکای وجود داشته، بعنوان مثال او نمی‌داند که خانواده واقعی‌اش چه کسانی‌اند. بعدها آشکار شد که اسکای در نوزادی در استان هونان چین پیدا شده و اینکه کل مردم روستایش فقط به خاطر اینکه افرادی به دنبال او بودند، کشته شدند. بعدها با صحبت‌های زنی مرموز با نام رینا مبنی بر اینکه او دارای میراث ژنتیکی خاصی می‌باشد و بدون اینکه به او آسیب برسد (چون این آزمایش‌ها اثرات جانبی مخربی دارند)، سرمی از خون نژاد «کری Kree» به وی تزریق می‌شود، شک و شبهه‌هایی راجع به انسان بودن یا نبودن او بوجود میاید.

در فصل دوم او تحت تعقیب پدرش قرار می‌گیرد. او آشکار می‌کند که نام واقعی او دیزی است و اینکه درست مثل خودش، او هم یک ناانسان Inhuman است. بعد از در معرض مه تریجن قرار گرفتن، دیزی متوجه شد که دارای قابلیت‌های ایجاد ارتعاش است. در آخر این فصل او شروع به استخدام تیمی جدید از ابر انسان‌ها کرد.

متحدان انتقامجویان

متحدان انتقامجویان

در این سریال، دیزی/اسکای توسط «کلوئی بنت Chloe Bennet» به تصویر کشیده شده است. خاستگاه او مقداری مورد تغییر قرار گرفته به طوری که او علاوه بر ناانسان بودن، رگه آسیایی هم دارد.

بازی‌ها

مارول: متحدان انتقامجویان Marvell : Avengers Alliance

کوئیک بعنوان یک کارکتر قابل انتخاب در این بازی حضور دارد. در ازای امتیاز، او قابل خریداری است.

در بیوگرافی‌ او در این بازی نوشته شده: دیزی جانسون معروف به کوئیک، او شخصا توسط نیک فیوری استخدام شده.

مارول: جنگ قهرمانان

مارول: جنگ قهرمانان

او یکی از ماموران ویژه شیلد می‌باشد که اعتماد کامل رییسش را جلب کرده است.

دیزی یتیم، اخیرا متوجه اصل نسب واقعی خود شده. مادرش قدرت‌ای نا انسانی پنهان داشت و پدرش، آقای هاید، یک شرور به تمام معنا است. کوئیک قابلیت‌هایش را در ایجاد ارتعاش‌هایی که می‌توانستند کوچک‌ترین عضو بدن را هدف بگیرند یا که زمین لرزه ایجاد کنند، بهبود بخشید. او به طرز شگفت‌انگیزی زیرک و کاردان است و این موارد دلیلی هستند که او به عنوان مامور شیلد در انتقام‌جویان حضور دارد.

مارول: جنگ قهرمانان Marvel : War of Heroes

کوئیک در چندین کارت در بازی موبایلی مارول: جنگ قهرمانان ظاهر شده است. کارت‌های او از این قرارند:

 • (مرحله ۱۰) کوئیک
 • (مامور مورد اعتماد) کوئیک

پایان

کپی‌رایت © ۲۰۱۵ فانتزیِ کمیک
هرگونه کپی‌برداری بدون ذکر منبع مجاز نمی‌باشد

برای آشنایی با دیگر کاراکترها به این بخش مراجعه کنید.