کمیک 3

پیکان سبز Green Arrow

ناشر : DC Comics

خالق : مورت وایزینگر - جرج پپ

اولین حضور : شماره 73 More Fun Comics (نوامبر 1941)

نام واقعی : الیور جوناس کویین

توانایی خاص : چالاکی - ضریب هوش بالا - مهارت بالا در استفاده از تیر و کمان - استاد هنرهای رزمی - هکر ماهر

دنیای محل زندگی : زمین

نژاد : انسان

وضعیت : زنده

«اولیور کویین Oliver Queen» پسر عیاش، لوس و هیجان طلبی بود تا اینکه بر اثر یک اتفاق از یک جزیره دور افتاده سر درآورد و چندین سال را در آن به تنهایی گذراند. در آنجا، او تمرین می‌کرد که به یک تیرانداز چیره دست تبدیل شود تا زنده بماند. بعد از بازگشتش به خانه او از مهارتش بعنوان یک یاغی استفاده کرد. یاغی‌ای با نام پیکان سبز.

معرفی کاراکتر | پیکان سبز Green Arrow

توسط : در تاریخ : یکشنبه, اکتبر 4th, 2015

رابین هود دنیای دی سی.

خاستگاه

76213-102556-green-arrowجوانی عیاش و دخترباز که بعد از مرگ والدینش میلیون‌ها دلار را به ارث برد. اولیور کویین توجه زیادی به جامعه نداشت و طوری زندگی می‌کرد که دلش می‌خواست؛ و صد البته برای خودش دشمنان ریز و درشتی تراشید. بعد از اینکه یکی از کارمندانش او را از روی قایق به داخل آب پرت کرد، برای مدت‌ها تصور می‌شد که او مرده است و جنازه‌اش هم در دریا سرگردان است ولی او نجات پیدا کرد و از جزیره‌ای دور افتاده و متروک سر در آورد. اولیور استعداد تیر اندازی با کمان را داشت، بنابراین از تکه‌های یک ژنراتور به طور مبتکرانه‌ای یک کمان ساخت و با آن به شکار حیوانات پرداخت تا زنده بماند. بعد از هفته‌ها سردرگمی در جزیره، اولیور شروع به جستجو در جزیره کرد تا اینکه تعدادی خانه‌های کوچک را پیدا کرد که کسی در آنها زندگی نمی‌کرد. سپس او شروع کرد به بیرون آوردن آب از چاه که مشخص شد مردم آن قبیله کشته شده‌اند و باقی مانده‌هایشان در آن چاه انداخته شده است. اولیور از این کار قساوت آمیز شوکه شد و این را می‌دانست که باید در حق مسئولین این کار عدالت اجرا شود. بعدها یک هواپیما به سمت جزیره آمد و اولیور هم شروع کرد به علامت دادن به آن. ولی هواپیما به او شلیک کرد. اولیور هم با کمانش کنترل هواپیما را به دست آورد و آن را زمین زد. اولیور بالاخره توانست از جزیره فرار کند: روزی یک کشتی به جزیره نزدیک شد. یک سری قاچاقچی مواد مخدر به آن حمله کردند و محموله کشتی را غارت کردند. اولیور یک لباس ساخته شده از برگ را پوشید و چشمانش را با گریس که از روی زنجیرهای لنگر برداشته بود پوشاند. او موفق شد قاچاقچیان را دستگیر کند و خدمه کشتی را نجات دهد و فقط قصدش این بود که از شر آن جزیره راحت شود. اما مشخص شد که همان قاچاقچیان بودند که مردم آن جزیره را به قتل رسانده بودند؛ بنابراین اولیور کمانش را برداشت، مبارزه کرد و آن‌ها را تار و مار کرد. اولین تجربه مبارزه با جنایت را زمانی تجربه کرد که آن قاچاقچیان را تحویل پلیس داد و به دنیا نشان داد که تصمیم دارد به فردی بهتر تبدیل شود.

او از ثروت عظیمش برای ساخت تعداد زیادی تیر مخصوص۱استفاده کرد. تیرهایی شامل: تیرهای طناب دار (برای بالا رفتن از جایی)، تیرهای برقی (شوکر)، تیرهای انفجاری و…

کار ساخت و ساز اولی به این‌جا ختم نشد. بعدها او حتی «ماشین ارو Arrowcar»، «هواپیما ارو Arrow Plane» و با الهام از ایده سیگنال بتمن یک سیگنال ارو هم برای خود ساخت. بعدها با همتایش، «روی اسپیدی هارپر Roy “Speedy” Harper» یک تیم قدرتمند را تشکیل دادند و برای مدت‌ها با یکدیگر به مبارزه با جنایت می‌پرداختند. روی هارپر هم همانند اولیور یک تیر انداز قهار بود. بعد از اینکه اولیور ثروتش را از دست داد، گرین ارو به شخصیت تاریک‌تری تبدیل شد که باعث شد یک ریش بلند هم روی صورتش بگذارد. در همین دوران بود که اولیور به طور مشخصی چپ گرا شد.

۱- Trick Arrows: (در داستان‌های تخیلی) تیرهایی که شکلی همانند تیرهای دیگر دارند ولی پس از پرتاب شدن به شکلی دیگر در می‌ایند و کار دیگری انجام میدهند.

سری جدید ۵۲

در این سری خاستگاه اولیور دچار تغییراتی شد.

اولیور یک مهمانی بر روی یک سکوی نفتی برگزار کرده بود که ناگهان دزدان دریایی به آن حمله کردند. با وجود اینکه دوستش «تامی مرلین Tommy Merlyn» به او التماس کرد که کاری نکند و فقط فرار کند اولیور شروع کرد با کمانش تیرانداختن به دزدان دریایی. بعد از خطا رفتن یکی از تیرها و انفجار سکوی نفتی، دریا اولیور را همراه کمانش به ساحل یک جزیره سوق داد. تامی هم به نظر مرده بود. بعد از مدتی جستجو در جزیره و رساندن مهارت‌های تیر اندازی‌اش به بالاترین حد، روزی در توری به دام افتاد. در آنجا بود که اولیور متوجه شد که تنها نیست. افرادی او را از تور بیرون آوردند و به اتاقی بردند تا شکنجه‌اش کنند. او با انواع و اقسام روش‌ها شکنجه شد. روش‌هایی مانند: غرق مصنوعی و بریدن و زخمی کردن. از او سوال شد که نامش چیست و چرا به این جزیره آمده. با وجود اینکه او نامش را گفت و گفت که در دریا گم شده بود، آن‌ها حرفش را باور نمی‌کردند و باز هم از او سوال می‌کردند. رهبرشان مردی با ماسک اژدها گفت که دست از شکنجه دادنش بر نمی‌دارد ولی زنده‌اش می‌گذارد. هنگامی‌که میخواستند دندانش را دربیاورند اولیور برای زنده ماندن با آن‌ها جنگید و حتی برخی از آنان را کشت. بعد از اینکه از اتاق فرار کرد، رهبر آنها شخصا او را تعقیب کرد و مبارزه‌ای تن به تن را با اولیور شروع کرد. در آخر اولیور با پرت کردن دشمنش به پایین صخره او را کشت.

بعدها مشخص شد که تمام این ماجرا زیر سر پدر اولیور، «رابرت کویین Robert Queen» بوده است؛ حمله به سکوی نفتی، سرگردانی در جزیره و حتی آن مردی که ماسک اژدها داشت. رابرت به یک جامعه مخفی باستانی به نام «بیگانگان The Outsiders» اعتقاد داشت و به دنبال توتمی به نام «توتم پیکان totem arrow» بود که قدرت آینده بینی را به صاحبش می‌داد. چند سال پیش، رابرت توتم را پیدا کرد و آینده نه چندان جالب اولیور را مشاهده کرد. رابرت این قضایا را پیش آورد تا که اولیور رهبری «قبیله ارو Arrow Clan» را به عهده بگیرد. در نهایت رابرت رو به موت، توتم را به اولیور داد و زمانیکه اولیور آینده و نتیجه تصمیمش برای رهبری قبیله را در آن مشاهده کرد و حتی به او پیشنهاد شد که بیگانگان را رهبری کند به جای پذیرفتن آینده و آن پیشنهاد توتم را خرد کرد تا به همه نشان دهد که هیچ کس نباید به وسیله آن توتم محدود شود. آن‌ها باید بتوانند خودشان آینده خودشان را انتخاب کنند.

آفرینش

مورت وایزینگر

مورت وایزینگر

گرین ارو توسط مورت وایزینگر و جورج پپ خلق شد و اولین حضورش در سال ۱۹۴۱ و شماره ۷۳ سری کمیک‌های «کمیک‌های جالب‌تر More Fun Comics» بوده است. گفته شده که مورت وایزینگر از سری فیلم‌های «کماندار سبز The Green Archer» که از سری کتاب‌هایی به قلم «ادگار والس Edgar Wallace» اقتباس شده، الهام گرفته بود. مورت از ایده‌های داستان‌های بتمن آن دوران استفاده کرد و یک قهرمان جدید خلق کرد. شباهت گرین ارو و بتمن آن دوران، بسیار مشخص بود: هر دو از یک جور وسیله نقلیه استفاده می‌کردند (ارو کار و بت موبیل)، هر دو همتاهای جوانی داشتند (رابین و اسپیدی) و هر دو عیاش و میلیونر بودند. در سال‌های بعد، گرین ارو به شخصیتی عاقل و بالغ تر در دنیای دی سی تبدیل شد  و با مشکلات اجتماعی نظیر استعمال مواد مخدر و تجاوز، دست و پنجه نرم کرد. شماره پنج سری کمیک‌های «گرین لنترن/گرین ارو Green Lantern/Green Arrow» توسط «جان لینسی John Lindsay»، شهردار شهر نیویورک، مورد تعریف و تمجید قرار گرفته است.

ادامه دارد…

کپی‌رایت © ۲۰۱۵ فانتزیِ کمیک
هرگونه کپی‌برداری بدون ذکر منبع مجاز نمی‌باشد

برای آشنایی با دیگر کاراکترها به این بخش مراجعه کنید.


  • ????
   در پاسخ به ????

   اخ جون 😀

  • سورن
   در پاسخ به سورن

   ای جون

  • Ali Hamraz
   در پاسخ به Ali Hamraz

   دمت گرم.بالاخره بعد از مدت ها انتظار معرفی الیور رو هم گذاشتین

  • Reza
   در پاسخ به Reza

   چی میشد تو سریالش به جای داستان مزخرف از همین داستان کمیکیش استفاده میکردن

   • فروزان فرهادی
    در پاسخ به Reza

    پس از کجا استفاده کردن؟! از همین استفاده کردن. Green Arrow: Year One منبع سریال بوده. بعد جمله دقیق مارک گوگنهایم: “The Comic Books are there as a inspiration, but not as a to-do list.”
    این نکته رو هیچ وقت فراموش نکنید(نه فقط درباره کامیک) «نمی شود هرآنچه روی صفحه کاغذ است را به صورت فیلم و سریال درآورد.» گاهی اوقات بعضی شخصیت ها، بعضی داستانها رو وقتی توی کتاب میخونی خوبه ولی وقتی بصورت زنده می بینیشون اون ارتباطی که با کتاب برقرار کردی رو نمیتونی با اونا برقرار کنی.. (مثال: رابطه اولیور و لارل)

   • Artemis
    در پاسخ به Reza

    داستان مزخرف؟چرا؟با اینکه همه از فصل سه بد میگفتن دیدمش و لذت هم بردم.حتی این سیزن هم خیلی خوب بود و از نقاط ضعف معدودش رابطه ی اولیسیتی بود
    در مورد اینکه بعضی(یا شاید خیلی)از موارد کمیکی رو رعایت نکردن هم من اصلا مشکلی ندارم چون فیلم و سریال باید متفاوت از کمیک باشه و کمیک باید فقط منبع الهام باشه.میدونید که در mcu تونی اولتران رو ساخته ولی در کمیک ها هنک ساخته و فیلم نسبتا موفق(به نظر من خیلی موفق)هم بوده.ولی بعضی تغییرات خوب نیستن مثلا رابطه ی بلک ویدو و هالک که فکر نکنم طرفدار داشته باشه،یا اولیسیتی
    در مورد تغییر اوریجین دث استروک و راس الغول هم من زیاد موافق نبودم با سریال ولی اینکه انصافا دث استروک و راس الغول خیلی خوبی دیدیم برای من کافیه(بعضی ها شاید بگن که الیور راحت این دو رو شکست داد ولی هیچوقت در سطحشون نبوده اول اینکه شما ببینید الیور چند بار شکست خورد تا اخر پیروز بشه.و دوما اینکه ناسلامتی قهرمان داستانه انتظار دارید در اخر پیروز نشه؟)

  • Matin
   در پاسخ به Matin

   عالی بود 😀

  • فروزان فرهادی
   در پاسخ به فروزان فرهادی

   خیلی ممنون. 🙂
   اون قسمت خاستگاه داستان Green Arrow: Year One درسته؟!

  • DC fan
   در پاسخ به DC fan

   خیلی خوب بود، لطفا معرفی شزم رو هم قرار بدید با تشکر.

  • S.DC
   در پاسخ به S.DC

   خیلی خوب بود.
   من داستان قبل نیو ۵۲ رو بیش تر دوست داشتم .

  • Artemis
   در پاسخ به Artemis

   ممنون خیلی خوب بود.ارک جدید داستانیش جالبه ولی اوریجین نیو۵٢ زیاد جالبی نداره

  • paniz
   در پاسخ به paniz

   ببخشید یه سوال داشتم؟
   هیچ جایی خبری اعلام شده ایا دث استروک تو فصل ۴ سریال اررو هست یا نه؟
   خبری دارید؟
   اصلا احتمالش وجود داره؟چطور ممکنه تو فصل ۴ برگرده؟

   • ایلیا جعفری
    در پاسخ به paniz

    شایعاتی به گوش میرسه که دث استروک برمیگرده. از دست اندرکاران ارو هم من خوندم که آماندا والر و دث استروک به طور قطعی امکان بودن یا نبودنشون نیست. از معدود کسایی که بودنشون قطعی شده مت رایان در نقش کنستانتین هست.

    • paniz
     در پاسخ به ایلیا جعفری

     من اطلاعات زیادی ندارم ولی تا جایی که میدونم دث استروک یه شخصیت خاکستریه ولی تو سریال شخصیت کاملا منفی و خشن نشون دادنش.ولی فکر نکنم ذاتا ادم بدی باشه.
     اگه قراره برگرده امیدوارم نقش منفی منفی نگیره.چون در مجموع یه شخصیت خاکستریه که اکثرا منافع مشترکی با قهرمانا داره.درست گفتم؟

     • ایلیا جعفری
      در پاسخ به paniz

      بله کاملا درسته.
      این یه بخش از معرفی دث استروک ئه که تو سایت هم هست :
      بسته به نویسنده کمیک‌های این شخصیت، دث‌ستروک می‌تواند شخصیتی مزدور و وحشی و مسلح، قاتلی بی رحم یا یک ضد قهرمان دوست داشتنی یا فقط مزدوری باشد برای پر کردن صفحات کمیک. کارکتر او تحت قوانین اخلاقی خاصی شکل گرفته که ممکن است در شرایط مختلف زندگیش این قوانین تغییر کنند. وقتیکه قوانینش سفت و سخت باشد، او می‌تواند جزو آدم خوب‌ها باشد، ولی در دیگر مواقع، او می‌تواند کاملا شرفش را زیر پا بگذارد و با خونسردی و عاری از هرگونه احساس کاری را انجام دهد در حد نابودی کل یک شهر (مثل نابودی شهر «بلادهون Blüdhaven» در آرک داستانی «بحران لایتناهی Infinite Crisis») یا قتل یک گروه نوجوان مزدور.

   • paniz
    در پاسخ به paniz

    با اینایی که شما گفتی اصولا یه دختر نباید سمت همچین کاراکتری بره.ولی نمیدونم چرا من دوسش دارم.
    شاید به خاطر اینکه سبک و شخصیتش تو دنیای خودمون قابل لمس تر نزدیک تر به خودمونه.
    میگن هر قهرمانی فلسفه ای پشت خودش داره و یه نمادیه
    من ااونایی که میدونم مثلا کاپیتان امریکا نماد سربازای شجاع در جنگ و وطنپرستاس
    دردویل نماد افراد ناتوان یا معلول جسمی واسه امید به اونا
    ایرون من نماد تکنولوژی و جنگ افزار ها یا کامپیوتری و کلا عصر مدرن
    ولورین نماد سربازای ناشناس و گمشده و گمنام
    سوپرمن نماد قدرت مطلق
    بتمن و گرین ارو نماد افراد زجر کشیده و سختی دیده و بلند شده از درد و رنج
    دکتر استرنج هم نماد اسطیر کهن و داستان های عرفانی
    البته اینا بیشتر یه تمثیله.
    بقیه قهرمانا به نظرم بیشتر دلیل پیدایششون سود مالی بوده بخصوص امثال تور و هالک یا فلش یا اسپایدرمن که بعضیاشون هم واقعا موفق و بزرگ اند و خیلی هام شکست خوردند
    شخصا دوست دارم بدونم اون منطق و خواستگاهی که ایده خلق شخصیت دث استروک ازش بلند شده چیه

  • Archer Wolf
   در پاسخ به Archer Wolf

   با سلام

   این فصل چهار خیلی قشنگه ولی دیگه کاملا داره میشه فیلم افسانه های اینده که سال بعد قراره بیاد 😐

  • MOHAMAD
   در پاسخ به MOHAMAD

   ببخشید یه سوال داشتم
   کنستانتین به غیر از قسمت پنجم قراره تو ادامه سریالم باشه دیگه نه؟
   نقشش تموم که نشد؟
   شما میدونید تو کدوم قسمت ها دوباره بر میگرده؟

  • Mr.619
   در پاسخ به Mr.619

   اینم فایل pdf اش کامل و مرتب شده

  • SB
   در پاسخ به SB

   رابین هود مدرن!